Pijte červené preventivně proti chřipce!

Zdá se, že se červené víno stává jakýmsi univerzálním všelékem. Jeho nové terapeutické vlastnosti totiž objevili italští vědci, kteří přišli s poznatkem, že obsahuje účinnou látku resveratrol, která zamezuje množení chřipkového viru.

?Při kontaktu s infikovanými buňkami,? vysvětluje vedoucí studie Enrico Garaci, ?blokuje resveratrol produkci enzymu, jenž je odpovědný za další rozvoj a šíření chřipky v lidském organismu.? Nasazení červeného vína jako běžného léčivého preparátu si však vyžádá ještě další zkoumání a ověřování. Testy musí prokázat nejen potřebnou a přesnou efektivnost léčení, ale také najít způsob optimální aplikace.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Kdyby si italští vědci zašli na nějaký seminář o energetické medicíně, mohli by si bádání ušetřit. Tam by se dověděli, že jakékoliv víno se podílí zejména v zimních měsících jako jeden z faktorů, které celkově oslabují imunitní systém. Ten je pak logicky náchylnější k pomnožení chřipkových virů. Pokud resveratrol skutečně zamezuje množení chřipkového viru, tak patrně jen on sám. Víno se ovšem musí posuzovat ve svém působení jako celek.

  Črv 04, 2005
 • Obrázek uživatele Otmar
  Otmar (anonym)

  Souhlasím částečně s Coronerem. Pít pravidelně alkohol asi nikomu na imunitě nepřidá. Na druhou stranu víno obsahuje spoustu cenných látek včetně bioflavonoidů, které podporují krevní oběh a tvorbu krvinek. Bohužel je nešťastná kombinace právě s alkoholem. Ale dá se v lékárnách sehnat C-vitamin právě s červeným vínem s obsahem flavonoidového komplexu, který má tyto aktivní látky ovšem bez obsahu alkoholu. Kombinace s vitaminem C navíc zvyšování obranyschopnosti organismu jen podporuje...

  Říj 01, 2005

Přidat komentář

Reklama

Reklama