Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Pijte červené preventivně proti chřipce!

Zdá se, že se červené víno stává jakýmsi univerzálním všelékem. Jeho nové terapeutické vlastnosti totiž objevili italští vědci, kteří přišli s poznatkem, že obsahuje účinnou látku resveratrol, která zamezuje množení chřipkového viru.

"Při kontaktu s infikovanými buňkami,"vysvětluje vedoucí studie Enrico Garaci, "blokuje resveratrol produkci enzymu, jenž je odpovědný za další rozvoj a šíření chřipky v lidském organismu." Nasazení červeného vína jako běžného léčivého preparátu si však vyžádá ještě další zkoumání a ověřování. Testy musí prokázat nejen potřebnou a přesnou efektivnost léčení, ale také najít způsob optimální aplikace.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Kdyby si italští vědci zašli na nějaký seminář o energetické medicíně, mohli by si bádání ušetřit. Tam by se dověděli, že jakékoliv víno se podílí zejména v zimních měsících jako jeden z faktorů, které celkově oslabují imunitní systém. Ten je pak logicky náchylnější k pomnožení chřipkových virů. Pokud resveratrol skutečně zamezuje množení chřipkového viru, tak patrně jen on sám. Víno se ovšem musí posuzovat ve svém působení jako celek.

  Črv 04, 2005
 • Obrázek uživatele Otmar
  Otmar (anonym)

  Souhlasím částečně s Coronerem. Pít pravidelně alkohol asi nikomu na imunitě nepřidá. Na druhou stranu víno obsahuje spoustu cenných látek včetně bioflavonoidů, které podporují krevní oběh a tvorbu krvinek. Bohužel je nešťastná kombinace právě s alkoholem. Ale dá se v lékárnách sehnat C-vitamin právě s červeným vínem s obsahem flavonoidového komplexu, který má tyto aktivní látky ovšem bez obsahu alkoholu. Kombinace s vitaminem C navíc zvyšování obranyschopnosti organismu jen podporuje...

  Říj 01, 2005

Přidat komentář

Reklama

Reklama