Reklama

Peptický vřed

Peptický vřed vzniká následkem překyselení žaludku při zvýšené produkci žaludeční kyseliny. Chlorovodíková kyselina narušuje vnitřní vrstvu žaludku. Příčinou bývá nadměrná konzumace těžkých či kořeněných jídel, kouření, užívání drog, alkoholu, kofeinu, stres, žaludeční infekce a některá onemocnění. Konzumace banánů a zelí může přispět k vyhojení vředů.

Banány obsahují vitamín U. Neutralizují nadměrnou produkci žaludeční kyseliny a zmírňují dráždění vředu, jelikož potahují sliznici žaludku. Pacienti trpící žaludečním vředem by měli dodržovat dietu sestávající pouze ze dvou banánů a sklenice mléka 3x až 4x denně.

Zelí je považováno za další domácí lék na peptické vředy. 250 g zelí se vaří v 500ml vody, dokud se polovina vody nevyvaří. Tato tekutina se slije a vychladí. Užívá se dvakrát denně. Šťáva získaná ze syrového zelí je též velmi účinná. Jelikož je však tato šťáva velmi silná, měla by být užívana s karotkovou šťávou. 125 ml od každé vytvoří ideální léčivou směs.

Zdroj: H.K Bakhru - Domácí léky

Reklama
Reklama

Komentáře

Irena (Pá, 17. 11. 2006 - 18:11)
Mám žaludeční vředy,přesto,že jsem nikdy nejedla kořeněná jídla,nepila alkohol a nekouřila,nepila kávu.Tak tedy opravdu neví,kde jsem k nim přišla.Navíc mám refluxní chorobu jícnu.Nevěřím,že je to jen z jídla,pracuji ve školce a tam se vaří zdravě.
Anna (Čt, 8. 2. 2007 - 07:02)
Ahoj Ireno,
máte zdravotní poroblémy, protože ono je to s potravinami trichu jinak, než se říká. pokud máte zájem, napište mi na adr. hyzovaa"seznam.cz, můžeme si o zdravé stravě povídat :-).
Dita (Ne, 1. 4. 2007 - 10:04)
Také jsem nějaký čas pracovla v kuchyni jedné mateřské školky a nestačila jsem se divit jaká jídla a jakými postupy se tam vaří, rozhodně to nebylo nijak závratně zdravé.
Návštěvník (Čt, 30. 7. 2009 - 01:07)
jak nebo da se vilecit vred na dvanacterniku prosim poradte mi alena
29.07.2009 00;30, (Čt, 30. 7. 2009 - 01:07)
mam na dvanecterniku vred chci se ho zbavit poradit prosim dekuji predem alena
Veronika Jelínková (Ne, 14. 11. 2010 - 12:11)
Dobrý den,mám možnost Vám pomoci s těmito problémy se žaludkem, mám suprový stoprocentní přírodní ,bylinné produkty,které i mě již vyléčili úplně žaludeční vředy!!Jestli chcete vědět víc pište na email:[email protected] S pozdravem Veronika
Reklama