Parodontóza

Jedná se o zánětlivé onemocnění dásní, při kterém dochází ke krvácení dásní, ustupování dásní, odhalování zubních krčků, v nejhorších případech k viklání a vypadávání zubů. Co můžete sami pro zdraví dásní učinit?

1. Vyplachování úst sezamovým olejem nejméně dvakrát denně - uklidňuje zánět a očisťuje.

2. Pravidelná masáž dásní pomocí sezamového oleje či šťávy z citronu (masírovat pouze dásně, pozor na sklovinu).

3. Ajurvédská metoda Kavala - aktivuje slinné žlázy, posiluje dásně.

Vezměte si do úst tolik sezamového oleje až jsou tváře nafouklé. Olej podržte v ústech tak dlouho, až vám začnou slzet oči (většinou 5-10 minut). Aplikujte denně.

4. Užívejte koenzym Q 10.

5. Po každém jídle si vyčistěte zuby kvalitní zubní pastou.

6. Nechávejte si u zubaře odstranit zubní kámen.

7. Dbejte na zdravou životosprávu a odstranění stresu.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (46)

 • Obrázek uživatele Šťoura
  Šťoura (anonym)

  Omlouvám se, ale praštilo mě to do očí - vidět, viste, viklat - vždy měkké i.

  Dub 16, 2003
 • Obrázek uživatele mona
  mona (anonym)

  Zubař mi doporučuje naříznutí kůžičky pod dolním rtem - prý to má vliv na mou začínající parodentozu. Opravdu to pomáhá?

  Bře 29, 2007
 • Obrázek uživatele Wikin
  Wikin (anonym)

  Hele, lidi, kdyby se proti paradontóze očkovalo, tak zubaři ztratěj obživu. Takže za tím, jak se to dneska řeší, je spíš příslovečná lékařská vychechtanost než cokoliv jinýho.

  Bře 29, 2007
 • Obrázek uživatele Bílý tesák
  Bílý tesák (anonym)

  Velký souhlas. Doktoři na to kašlou, to je přece normální, když po 35 letech ustupují dásně, člověk už není nejmladší ,jak mi sdělila zubařka.

  Bře 30, 2007
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Na paradentózu a především na zánět dásní mám vynikající bylinkový jitrocelový extrakt v olivovém oleji vlastní vyroby, který je stoprocentně účinný na zánět dásní. Paradentóza je také zánět dásní, ale vzhledem k tomu, že na paradentózu to mi klienti užívají teprvé kratkou dobu, tak ještě nejde to přesnějí hodnotit, ale všichní si pochvalují a už nekteří bez problému si paradentózu vyléčili. Cena přípravku je lidová 25ml- 30.-Kč. Můžete se na mne obratit i na tel. 596744672, 608431916 nebo mail: sulic"seznam.cz

  Bře 30, 2007
 • Obrázek uživatele monous
  monous (anonym)

  Nemyslim si že na to kašlou , díky tomu ,že chodíme k lékaři s dcerou chodime po půl roce má ještě zuby .Je jí 17 a má parodontozu , a nyní musí na chirurgický zákrok , ale pořád lepší , než kdyby musela mít umělý chrup v jejím věku.

  Říj 30, 2007
 • Obrázek uživatele julas
  julas (anonym)

  Zvítězil jsem bylinnou vodou Dr. Landy a rád se podělím o zkušenosti s tímto unikátním přípravkem. Stačí napsat na můj mail: julas1"seznam.cz

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele Loten
  Loten (anonym)

  Na paradentózu mi pomáhá zubní pasta Colgate Total. Účinně potlačuje zánět dásní. Na trhu jsou 3 druhy obsahující antibakltariální látku Tricloguard. Používám Advanced Fresh. Při zanícených a bolestivých dásních je nutné čistit zuby třikrát denně. Po zklidnění stačí jednou nebo dvakrát.

  Feb 09, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Na parodontozu se mi osvědčila ústní voda Koťátko (dásně zdravé za krátko). Dřív jí vyráběli v lékárně u polikliniky na Barandově, ale vyrobí to podle receptu jakákoliv lékárna. Je to sice trochu utrejch, ale funguje.

  Feb 09, 2008
 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Vím o produktu, který řeší problémy s parodentózou.Je osvědčený.Mohu doporučit.Více na:bjaeger"tiscali.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Na paroradózu mám vynikající jitrocelový extrakt v olivovem oleji, který skutečně bez problemu zánět dásní a paradontózu vyléčí. sulic"seznam.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele f
  f (anonym)

  Velmi účinný je koenzym Q10! Ze začátku klidně 100mg, po měsící 30-60mg denně. Dlouhodobě! Nejlépe ráno se snídaní, která obsahuje také malé množství tuku.

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele AK a EK
  AK a EK (anonym)

  Pokud mate zajem o jakoukoliv radu, konzultaci Vaseho zdravotniho stavu, ci nasazeni 100% prirodnich a ucinnych preparatu podivejte se na www.energy-nature.blog.cz nebo napiste na eva.jm"seznam.cz

  Kvě 28, 2008
 • Obrázek uživatele jirka
  jirka (anonym)

  Pokud už se nedá nic dělat jsou tady zuby i umělé a někdy jsou hezčí než ty svoje vlastní

  Čer 02, 2008
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Je škoda, že mému jitrocelovému extraktu nevěříte a přitom je to nejúčinnější přípravek na paradentózu a super cenu 25ml za 35.-Kč. sulic"seznam.cz

  Čer 03, 2008
 • Obrázek uživatele aurum
  aurum (anonym)

  to by mě zajímalo co z toho jitrocela je účinný na zánět???

  Feb 05, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Na parodontitis pomáhá jen velmi pečlivá ústní hygiena - každodenní!!! Takže dentální nit, mezizubní kartáčky, jednsvazkový kartáček a klasický kartáček. Základem všeho je odstraňovat zubní plak. Tečka.

  Feb 05, 2009
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Jak znamo jitrocel je nejlepším prostředkem na léčení ran, zánětů a otoků a paradontóza je vlastně zánět dásní. Nejsem žadný odborník, takže mi ty vyrazy z čeho se skladá jitrocel a které latky jsou léčivé nic neříka. JITROCEL obsahuje 2%glykosidu aukubinu, slíz (arabogalaktany aj.) enzymy, třísloviny, vitamín C, hořčiny, antibiotika, deriváty kyseliny skořicové, kyselinu křemičitou, draselné soli, z cukru manit, sorbita a rhamosu. Sliz semena navíc obsahuje xylosu, kyselinu galakturonovou, olej bilkoviny, zasobní celulosu a cukr stachyosu. Že je to silné antibiotikum je patrné z toho že zlikviduje každý zánět, vyléčí každou zanícenou ranu, neexistuje, aby se rana ošetřená tímto přípravkem zanitila a veškeré rany a záněty hojí 2xrychlejí než cokoli jiného a je bezkonkurenční na léčení popalenin a proleženin a samozřejmě i paradontózu. Někdo mi říkal, že to užasné hojení způsobuje kyselina křemičitá.

  Feb 06, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  A že jsi, Michale, ještě nedostal Nobelovu cenu za medicínu? Taková láce!! 35 Kč !!! Pokud se neodstraní subgingivální zubní kámen, tak je jitrocel na dvě věci - na h... a na nic.

  Feb 06, 2009
 • Obrázek uživatele M
  M (anonym)

  Tak si trhnite nohou, ja nikomu nic nevnucují ani si nedělám reklamu, ja mám svých klientů dost, ale chci pomoci těm, kdo to potřebují a těm,kteří tomu nevěří ať si v letě natrhají čerstvý jitrocel a ať ho vylisují a tou šťavou pak potírají dásně a uvidí jak se jim to bude hojit, žadný lepší přípravek na paradontózu neexistuje. Naštěstí jitrocelu je dost a je dostupný každému.

  Feb 06, 2009
 • Obrázek uživatele mirek
  mirek (anonym)

  Tak si trhnite nohou, ja...Michale neročiluj se.Já osobně jsem už před lety zkusil co je to parodontoza.Prodělal jsem na zubní klinice operaci parodontálích chobotů,což je dstranění zubního kemene až k čelisti. Výsledek rozpačitý.Je těžko dodržovat v běžném pracovním životě všechna opatření,doporučená lékaři.Stručně - o zuby jsem stejně přišel,vytrhli mně je naráz a dostal jsem slušivý můstek. Jenže tehdy to bylo zdarma.Dnes si cenu čtyř korunek a čtyř mezičlenů nedovedu představit.Pro objektivitu - zlato jsem měl vlastní a bylo to v r. 1992

  Lis 10, 2009
 • Obrázek uživatele Pacoš
  Pacoš (anonym)

  Paradontóza je svinstvo. V minulém roce jsem byl 22x na paradontologii a nechal tam 8 zubů a 77 000 Kč.

  Lis 10, 2009
 • Obrázek uživatele taky jeden s parodontozou
  taky jeden s pa... (anonym)

  Hej Pacoši, kde jsi zaplatil takovou pálku?? Abych věděl, jakému parodontolovi se mám vyhnout!! Dík

  Lis 10, 2009
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Je to škoda, že skoro to nikdo nechce vyskoušet přímo ode mně, ale teprve až jim to doporučí někdo znamý, takže se to šiří pomalu ale časem se to rozšiří, ale to ani moc nepotřebují, protože to pak nebudu moct pokryt poptavku. Ujišťují vas, že žadný lepší přípravek neexistuje. Zbytečně příchazite o zuby a přitom jitrocel to bez problemu vyléčí, na jaře až poroste jitrocel tak to vyskoušejte, jak to doporučují v předešlem příspěvku z 6.2. 2009

  Lis 10, 2009
 • Obrázek uživatele Jitrocel
  Jitrocel (anonym)

  Jitrocel potlačí krvácení dásní, ALE neodstraní zubní kámen zpod dásní... Stejně funguje zubní pasta Lacalut - má stahující účinek, takže potlačí krvácení zanícených dásní, ale problém to neřeší!!! Jděte k dentální hygienistce, to je investice, která se vyplatí.... pak si na to klidně patlejte jitrocel od Michala, ale nejdřív musí ten zubní kámen pryč!!!!!

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Tento jitrocel není ode mne, ale každý si ho může natrhat sám, ja mohu nabídnout pouze vytážek jitrocele, ale čerstvý jitrocel si musí natrhat každý sám.

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele Pacoš
  Pacoš (anonym)

  Bylo to v Praze 6.

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele Pacoš
  Pacoš (anonym)

  Dole teď mám všech 16 zubů (fixních). Ono to nebude levné nikde. Jen klapačky zaplatí pojišťovna.

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele dagmot
  dagmot (anonym)

  chcete mit zdrave zuby a dasna ve vynikajicim stavu vim jak na to piste dagmar.motyckova@seznam.cz

  Feb 08, 2010
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Dagmot, ty dásno, tak nám to tady prozraď!!!!

  Feb 08, 2010
 • Obrázek uživatele KRISTINA
  KRISTINA (anonym)

  TAK TO SKUSTE ---HERBADENT---JE PODPORUJUCI ZMENU USTNEJ DUTINY AKO TAKEJ V 2 TYZDNOVOM INTERVALE JE SUPROV.TAK SUP DO LEKARNE NAKUPOVAT --HERBADENT--.---

  Bře 21, 2010
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Paní doktorka, mě nyní léčila antibiotiky proti zánětu. Neskutečné krvácení dásní a odcházení kostí. Pokud se to nezlepší půjdu na operaci - doplnění umělou kostí. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Cena je šílená - doplnění jedné strany 4.500 kč.

  Bře 21, 2010
 • Obrázek uživatele Jára
  Jára (anonym)

  Paní doktorka, mě nyní...Já zkušenost mám. Postihla mě agresivní parod., tzn.masivní výtok z dásní,rychlé uvolňování zubů. Nejprve jsem chodil cca půl roku k lékařce ale tam to k ničemu nevedlo, nakonec mi doporučila vytrhání zubů horní fronty. Zkoušel jsem také bylinnou vodu dr.Landy, zánět sice trochu ustoupil ale vesele poračoval dál(ale dodnes ji 1x týdně používám). Takže jsem změnil lékaře a dobře jsem udělal. Následoval mikrobiologický test, nasazení 2 druhů antibiotik(těžký nález) a operace včetně doplnění regeneračního materiálu. Cena opravdu odpovídá ale jsou na výběr běžné nebo kvalitnější materiály a záleží na použitém množství. Operace byla úspěšná(leden 2009), zuby mi všechny zachránili a zpevňují se. Dneska prakticky normálně koušu, dojíždím na kontroly atd.

  Dub 05, 2010
 • Obrázek uživatele Lena
  Lena (anonym)

  Ahoj Járo, sehnat solidního parodontologa je kumšt. Můžu se zeptat, kdo a kde ti tu augmentaci kosti dělal? Kolik zubů ti augmentovali najednou? Dík za info

  Dub 05, 2010
 • Obrázek uživatele Jára
  Jára (anonym)

  Paní doktorka, mě nyní...V každém případě bych vám doporučoval-nechte si udělat mikrobiologický test, říkají tomu DNA test. Bohužel se taky platí( cca 2500 Kč) ale já jsem také polykal prášky na záněty, až tento test vám přesně určí původce zánětu a dají vám přímo léky, které na něj zaberou. U mě to probíhalo tak, že mě v období užívání léků operovali (říká se tomu operace v ATB cloně)

  Dub 05, 2010
 • Obrázek uživatele Jára
  Jára (anonym)

  Ahoj Járo, sehnat solidního...Chodím na stomatologickou kliniku do Olomouce k Dr.Pokornému a jsem naprosto spokojen. Přístup k pacientovi,informace,vstřícnost. No a nesmím zapomenout na šikovné medičky,které se o mě vždycky starají... Ale vážně: dělali mi horní frontu, tzn. "od špičáku po špičák včetně". Za operaci samotnou se neplatí, jen za spotřebovaný materiál. A můžu říct, že stav mých zubů byl opravdu tristní...

  Dub 05, 2010
 • Obrázek uživatele Jára
  Jára (anonym)

  Ahoj Járo, sehnat solidního...A když už jsem tady, tak ještě doplním: po operaci jsem ještě užíval Wobenzym, nemusí se to ale je to vhodné pro pooperační stavy, imunitu, proti zánětu, zmírňuje protilátkové reakce, lépe se to hojí... No a ten si taky musíte koupit sami a není zrovna levný.

  Dub 05, 2010
 • Obrázek uživatele Rosta
  Rosta (anonym)

  Já zkušenost mám. Postihla...Prosim te a muzes mi napsat na meil zelena.zahrada@seznam.cz jake to jsou antibiotika?? dekuji

  Čer 25, 2010
 • Obrázek uživatele hynek
  hynek (anonym)

  Na parodont. je dobrej Q Max - koenzym od farmaxu.

  Črv 05, 2010
 • Obrázek uživatele lesov
  lesov (anonym)

  Zvítězil jsem bylinnou...Kdybyste nekecal! :o) Tuhle nemoc umí léčit v republice jeden doktor a ten si vezme za jedno "sezení" 20k a kdyby Vás ještě pořád zajímalo kolik těch "sezení" budete absolvovat, tak vězte, že asi tak 30. Ještě si myslíte, že Vám nebo někomu jinému vyléčí parodontózu voda za 600Kč?!

  Zář 23, 2010
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Chodím na stomatologickou...Zdravím, chci se jen zeptat, zda se jedná o Dr. Michala Pokorného, nebo Zdeňka Pokorného. Děkuji.

  Lis 13, 2010
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Zkuste mi napsat na formaggio@seznam.cz ohledně Parodontitidy.

  Pro 28, 2010
 • Obrázek uživatele Elialen
  Elialen (anonym)

  Nemyslim si že na to kašlou...Dobry den. Mohu se zeptat na cenu toho chirurgickeho zakroku pro Vasi dceru?A jestli ji to pomohlo? Dekuji. Pisnete treba na: vodnarkaa@seznam.cz

  Kvě 26, 2011
 • Obrázek uživatele Jakub Novák
  Jakub Novák (anonym)

  chci mronousi

  Čer 08, 2013
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  A když už jsem tady, tak...Jaro, jsi tu? Potrebovala bych se te zeptat na podrobnejsi info k operaci.

  Říj 12, 2015
 • Obrázek uživatele Miluše
  Miluše (anonym)

  Já zkušenost mám. Postihla...Jenom 4500 Kč

  Dub 13, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama