
Jedná se o vleklé degenerativní onemocnění centrálního nervového systému. Příčina není zcela jasná, zdá se, že velkou rolí hraje dědičnost. Asi u 95 % pacientů je zjištěna nízká hladina látky dopaminu a tito pacienti velmi dobře reagují na léky, které tuto látku v těle zvyšují.
Asi u 5 % nemocných může být příčinou obtíží naopak vyšší hladina dopaminu a její snížení jim pomáhá zlepšit příznaky nemoci.
Nejčastěji se nemoc projevuje kolem 60. roku věku člověka a zvolna se prohlubuje. Těžce postihuje hybnost. Mezi hlavní příznaky patří klidový třes, který se ztrácí při pohybu, svalová ztuhlost, porucha řeči, která je monotónní a málo srozumitelná, chůze je šouravá. Pacienti mívají sklon k depresivní náladě.
Jak může pomoci tahitský noni džus?
Jelikož se jedná o nemoc degenerativni, provázenou výrazným poškozením určitých mozkových buněk a poruchou rovnováhy látky bílkovinného původu dopaminu, může pomoci xeroninový systém.
Noni dodá do těla velké množství proxeroninu a z něho se v poškozených buňkách tvoří xeronin, jehož hlavní funkcí je oprava, zlepšení funkce buněk a dále se podílí na správně tvorbě a funkci tělesných bílkovin - tedy i dopaminu. Tělesné bílkoviny vyrovnává do rovnovážného stavu. To znamená, že ty, které jsou ve vyšší hladině snižuje a ty snížené naopak zvyšuje.
Noni džus obsahuje aminokyseliny, také fenylalanin a tyrosin, což jsou stavební kameny pro vznik dopaminu. Dlouhodobý výzkum Dr. Heinickeho a jiných vědců prokázal, že noni má příznivý vliv na tvorbu a zužitkování látky serotoninu, která je významná pro psychický stav člověka, odstraňuje depresi, úzkost, poruchy spánku a pacient pociťuje úlevu od bolesti.
Podle studie prof.MUDr.Solomona byla doporučena dávka tahitského noni džusu u nemocných s degenerativním onemocněním centrální nervové soustavy 3 polévkově lžíce ráno a večer.
Zdroj: MUDr. Dana Chvátalová - Noni dar z přírody, nakladatelství Ecce Vita
Komentáře (2)
- odpovědět
Zář 07, 2010- odpovědět
Črv 07, 2016Přidat komentář