Paradentóza a přírodní medicína

Krvácení z dásní, přechodné otoky, zápach a nepříjemná chuť v ústech, vznik "kapes" mezi zubem a dásní, vytvářející se příznivé prostředí pro růst bakterií, zvýšená citlivost zubů na teplo a chlad, viklání a případná ztráta zubů při uvolnění dásní a kostěných lůžek - to vše jsou příznaky onemocnění zvaného paradentóza.

Jaké prostředky prevence a terapie nabízí přírodní medicína?

1) Frolův dýchací trenažer
Pomocí tohoto jednoduchého přístroje přecházíme na endogenní (vnitřní) dýchání. Dochází k prudkému zvýšení množství energie v organizmu. Množství volných radikálů, s jejichž nadbytkem jsou spojovány příznaky stárnutí a vznik různých nemocí klesá 4 - 8 x, pozitivně se mění krevní obraz, vzrůstá počet červených krvinek - erytrocytů, buňky si sami vytvářejí kyslík, výrazně se zvyšuje celková imunita.
Frolovův dýchací přístroj je v ČR registrován rozhodnutím 89/488/99-INN Státního ústavu pro kontrolu léčiv ČR.
Některé z nemocí a potíží, u nichž je klinickými testy prokázán pozitivní efekt:
ateroskleróza, ischemické onemocnění srdce a mozku, srdeční arytmie, migréna, vysoký krevní tlak, chronická bronchitida, gastritida, , alergická psoriáza (lupenka), diabetes, křečové žíly, gynekologická onemocnění, artróza, tuberkulóza, chřipková onemocnění, ischias, parodontóza a řada dalších. Zřetelné je také snížení závislosti na alkoholu a nikotinu.

2) KOENZYM Q 10 60 mg
Koenzym Q 10 je jeden z nejúčinnějších antioxidantů v organizmu, jehož tvorba se snižuje přibližně od 25 let věku života. Lze ho nahradit pomocí potravinového doplňku. Je přímou energií pro buňky. Působí jako silný antioxidant a podporuje hojivé procesy v dásních, čímž úspěšně bojuje proti parodontóze.

3) ZUBNÍ OLEJ
Zubní olej představuje nový směr v oboru přirozené péče o chrup. Vyrábí se z rostlinných olejů kombinovaných s rostlinnými výtažky a hluboce působícími éterickými oleji. Neobsahuje žádné prostředky, které by mohly zubům či dásním škodit. Při pravidelném ošetřování chrupu se odbourává zubní kámen, zesvětlují se zuby a při krvácení i zánětech dásní brzy dochází ke zlepšení. Tyto zkušenosti potvrzují uživatelé i stomatologové.

4) CYTOSAN
Cytosan je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s obsahem přírodních látek a informací rostlin a minerálů. Neobsahuje žádné konzervační látky ani syntetická barviva a cukry! Ovlivňuje a harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny, dráhy řídící, ústřední, jinovou patní a celou řadu dalších, jež jsou na uvedené meridiány napojené. Vyrovnáním energie eliminuje Cytosan celou řadu problémů spojených s disharmonií v těchto dráhách. Má silný preventivní účinek proti rakovině. Osvědčuje se jako podpůrná terapie paradentózy a nadměrné kazivosti zubů.

5) BALSAMIO-zubní bioinformační pasta
Zubní pasta s maximálním svěžím účinkem a adstrigentním působením. Harmonizuje zejména energetickou dráhu tenkého střeva, šlachosvalovou tří zářičů, sleziny, jater, řídící, jangovou a jinovou pojivovou. Obsahuje též kopaivový balzám a výtažky z lapacha a uncarie, rostlin s protinádorovým účinkem. Tyto suroviny se těží v pralesích peruánské Amazónie.
Při čistění zubů nezapomínejte ani na jazyk. Obrázek na krabičce k zubní pastě jasně napovídá, jaké jsou vztahy mezi jednotlivými orgány a reflexními zónami na vašem jazyku.

6) DRAGS IMUN Jde o bioinformační přípravek obsahující čistý latex z rostliny Croton lechleri Muell. Arg., peruánskými indiány nazývaný SANGRE DE DRAGO - dračí krev. Latex je červeně zbarvený a získává se nařezáváním kůry stromů, jež se vyskytují na okraji řek v peruánské oblasti Amazonie.
Croton lechleri má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové, protiplísňové, antioxidační a hemostatické vlastnosti, které urychlují hojení ran, tkání a kůže, aft, vředů a zánětlivých stavů, zejména v dutině ústní, v hltanu, hrtanu a jinde. Způsob použití:Po vyčistění zubů aplikujte na obnažené krčky pár kapek přípravku Drags imun. Ten obsahuje tzv. dračí krev, která má superstahující účinek, zastavuje krvácení a působí protizánětlivě. Je zcela ideální místo ústní vody.

Co je třeba dále udělat? Člověk s parodontózou by si měl co nejrychleji upravit svůj jídelníček (vynechat ze stravy rafinované cukry, alkohol a jiné drogy a začít pravidelně konzumovat celozrnné výrobky, syrovou zeleninu a ovoce) a jeho bolestivé zuby se mohou při dodržování tohoto jednoduchého opatření již do půl roku o hodně zklidnit a postup potíží i zastavit. Vemi účinné jsou i masáže dásní šťávou z čerstvého citronu, avšak je třeba dávat pozor na sklovinu zubů.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele KRISTINA
  KRISTINA (anonym)

  MOJA KAMARADKA MI ODPORUCILA PRODUKT JE DOSTUPNY V LEKARNI HERBADENT JE UZASTNA PASTA NA ZUBKY ,TAKE EJ USTNA VODA AJINE PRODUKTY KTORE JA MAM UZ VSETKY DOMA NEMENIM ZANIC UZ ZIADNE CHEMICKY VIROBENE PRODUKTY .HERBADENT --JE ZLOZENY ZE 7 BILINEK CISTY EXTRAT .SKUSTE TO A BUDETE JASAT RADOSTI.

  Bře 21, 2010
 • Obrázek uživatele Adéla
  Adéla (anonym)

  Už měsíc užívám přírodní tobolky coenzymu extra. Na paradentózu vážně výborné. Teď jsem 14 dní neměla při čištění žádnou krev ani jsem necítila žádnou bolest. Vřele doporučuju.

  Kvě 20, 2012
 • Obrázek uživatele Elen
  Elen (anonym)

  na paradentozu bych pasty vůbec nepoužívala. Já mám vyzkoušené zubní oleje.

  Kvě 21, 2012
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Já používám Cannadent a můžu jen doporučit… Je to přírodní, takže žádné chemické hnusy a zabírá mě fakt rychle

  Led 25, 2015
 • Obrázek uživatele Dobré jsou
  Dobré jsou (anonym)

  Také dračí klapky Sangre de Drago a existuje i ústní voda s touto bylinkou navíc má přídavek s Vilcacory.

  Kvě 06, 2016
 • Obrázek uživatele Vladimír
  Vladimír (anonym)

  Asi každý člověk se obává toho, že s věkem přijde o svůj chrup a bude odkázán na snímatelné protézy nebo zubní implantáty v ceně až 30 tisíc Kč za jeden. Parodontitida zažitá pod hovorovým názvem paradentóza je zánětlivé onemocnění, kdy dochází k destrukci závěsného aparátu zubu a může dojít k uvolnění zubů a jejich ztrátě. Bez vyřešení hlavní příčiny paradentózy ale nepřináší běžně doporučovaná zubní hygiena přesvědčivé výsledky, což stále vidíme u seniorů, z nichž většina nosí zubní náhrady. Pokud máte zájem o řešení příčiny vzniku paradentózy a tím celoživotní ochranu proti ztrátě svých zubů, stáhněte si ZDARMA e-book „Jak si zachránit zuby před paradentózou a zubními náhradami“ na https://akademiez.cz/zuby-2/ nebo volejte 608 155 338.

  Lis 08, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama