Reklama

Pálení žáhy trápí 40 procent dospělých lidí

Zhruba 40 procent dospělých lidí trápí občas nepříjemný pocit v horní části hrudníku, kterému se říká pálení žáhy. Způsobují ho žaludeční kyseliny, které se dostávají vinou nedokonalé funkce jícnového svěrače zpět do jícnu, a bývá nejčastějším příznakem refluxní choroby jícnu. S pálením žáhy se setkává až 80 procent těhotných žen, zejména v posledních měsících gravidity. Jejich obtíže jsou důsledkem změn hormonální hladiny a tlaku zvětšené dělohy na žaludek.

Pálení žáhy může trvat několik desítek minut až několik hodin a po jídle se obvykle zhoršuje. Mnoho lidí trápí v noci, protože poloha v leže návrat žaludeční kyseliny usnadňuje. Lze mu předcházet konzumací jídla v klidu, menšími porcemi, důkladným žvýkáním. Pomáhá také snížená konzumace kávy a alkoholu, nekouření a vyloučení vody obohacené oxidem uhličitým.

Postižení mohou také popíjet speciální čaje nebo si zajít do lékárny pro nějaké pastilky. Nejznámější obsahují uhličitan vápenatý, který přebytečné kyseliny mění na vodu a další pro tělo neutrální látky. Ty se pak vyloučí přirozenou cestou, proto je mohou bez obav užívat i těhotné a kojící ženy.
Jitka Klejnová - ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

iri (Út, 19. 6. 2007 - 19:06)
takze Aloe-vera od firmy Forever Living Products??podle tebe pomuze na vsechny nemoci? blbost!zkus tu reklamu hodit na nakej clanek o vlasech, tam asi vic uspejes!
Iveta (Čt, 1. 5. 2008 - 18:05)
Dobrý den,prosím poraďte někdo co na pálení žáhy.Pálí mě úplně po všem. Nevím jak dál.K lékaři se mi nechce. Děkuji.
Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 13:05)
Vím o produktu, který zabírá. Pokud máte vážný zájem, mohu poradit na adrese: bjaeger"tiscali.cz
Máš pravdu, (Čt, 28. 6. 2012 - 19:06)
aloe vera je teď módní hit. Cpou to do všeho, od limonád až po krémy na boty.
Radka (Ne, 7. 10. 2012 - 08:10)
Ahojky budoucí maminky,
Chtěla bych Vám napsat o zkušenosti mé švagrové.
Strašně trpěla na celodenní nevolnosti v těhotenství.
Zmínila jsem se o tom před kamarádkou a ta mi pro švagrovou doporučila EMULIPS. Tak jsem jí o tom řekla a vyzkoušela ho. Během týdne zjistila, že už jí není špatně a dokonce se i zbavila pálení žáhy.
Pokud byste jste chtěli kouknout tady je odkaz.
http://www.eshop-rychle.cz/www-zdravi-z-bylinek-cz/eshop/1-1-Vsestranne-produkty/0/5/1-Emulips
Reklama