Pacienti s rakovinou se mohou poradit o biologické léčbě

Pacienti s rakovinou z celé republiky se v nově zřízeném poradenském oddělení biologické léčby pražské Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) mohou poradit, zda je právě pro ně vhodná biologická léčba. Ta směřuje lék cíleně na nádorové buňky s určitými znaky. Někteří pacienti i se stejným typem rakoviny je mají, jiní ne. V případě, že pacient tyto buňky má, zabírá biologická léčba na rakovinu prsu, tlustého střeva, konečníku, plic a ledvin.

"Jde o to podat správný lék správnému pacientovi ve správnou dobu. "Pacient či jeho lékař si mohou vyžádat informace na mailové adrese biolecba@vfn.cz nebo na nepřetržitém telefonu 724 151 028," řekla dnes novinářům docentka Petra Tesařová z onkologické kliniky VFN. Je jedním z odborníků, kteří budou na dotazy odpovídat. Biologická léčba je součástí léčebného plánu, doplní a zlepší výsledky operace, chemoterapie a ozařování.


Primářka onkologické kliniky Eva Sedláčková doplnila, že když pacient zavolá, zeptá se ho lékař na typ nádoru a kde byl operován a léčen. Podle toho ho přesměruje na konkrétního odborníka. Pacient se také dozví, jakou dokumentaci si má vyžádat a může se k příslušnému odborníku objednat.


Přednosta onkologické kliniky profesor Luboš Petruželka uvedl, že v Česku je 18 komplexních onkologických center. Od zdravotních pojišťoven mají peníze na všechny léky, které pro pacienty potřebují. Nemocný se může léčit v centru blízko bydliště a má stejnou šanci, dostupnost léčby je ve všech centrech stejná. Podle odhadu odborníků se ale zatím nedostane k biologické léčbě každý, kdo ji potřebuje. Projekt to má změnit.


Přednosta patologického ústavu profesor Ctibor Povýšil řekl, že předpokladem pro správné nasazení biologické léčby je laboratorní vyšetření molekulárněbiologických znaků nádoru. To zajišťuje patologická laboratoř ústavu patologie.


Podání biologické léčby je pak věcí lékařů onkologické kliniky. Nejčastěji se podává ambulantně v onkologickém stacionáři, takže nemocní si pro léčebnou dávku docházejí a nemusejí být dlouhodobě v nemocnici. Léčbu je také třeba správně načasovat, protože týž lék může u nemocného v různé fázi poskytnout jinou službu - uzdravit nebo alespoň prodloužit život, případně zmírnit u nevyléčitelných pacientů příznaky.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Účinné jsou potravinové doplňky s houbou Reishi.

  Dub 13, 2009
 • Obrázek uživatele luki
  luki (anonym)

  Lepší je ozařování a chemoterapie ??????????? Nebo se dozvědět o něčem novém? Rozhodnu se sám.Toto jsem našel na internetu: VĚTŠINA LÉKAŘŮ BY SE V PŘÍPADĚ VLASTNÍHO ONEMOCNĚNÍ ZDALEKA VYHNULA CHEMOTERAPII (WM magazín č.71/72) Mezi lékaři je zřejmý velký nedostatek víry v používaná

  Dub 22, 2009
 • Obrázek uživatele luki
  luki (anonym)

  Článek - Obchodování s nemocemi ( v archivu)

  Dub 22, 2009
 • Obrázek uživatele Tomas Polah
  Tomas Polah (anonym)

  Opravdový život svědectví o vyléčení rakoviny se konopí olejem

  Bře 09, 2014
 • Obrázek uživatele Tomas Polah
  Tomas Polah (anonym)

  Am Tomáš Polah žiji ve Švédsku , moje matka trpí rakovinou adoktor mi řekl, že tam nebylo nic, co by mohl udělat, aby zachránit svou milovanou matku . Past 3 měsíce, můj strýc volal a řekl mi o Ricka Simpsona , který může vyléčit rakovinu , řekl jsem mu , že rakovina mé matky byl ve fázi 4, které jsem si nemyslím, že by byl schopen vyléčit , a on mě přesvědčil, abych si to vyzkoušet , pro lásku moje máma , jsem se rozhodl to zkusit . Udělal jsem nějaký výzkum a zjistil jsem, Rick mi pomohl vyléčit rakovinu mé matky , a on mě ujistil, žerakovina po 3 měsících bude pryč . ricksimpsoncannabisoil@hotmail.ca Koupil jsem ji a ona používá to , fungovalo to stejně jako lékař předepsal it.Thanks pro lékaře Eric odstranit smutek v mém životě . lze si představit, že moje matka právě obdržel zprávu od " dobrého doktora , že bude opět uzdravil ? . Bůh vám žehnej Uncle Sam a Rick Simpson za pomoc mě zachránit svou mámu kontakt : . Ricksimpsoncannabisoil@hotmail.ca , jak mohu poděkovat dobrého Pána , neboť on jenejvětší ze všech .....

  Bře 09, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama