Osvěžení v horkém létě

Co dělat, pokud nás sužují nadprůměrné teploty? Ti kteří mohou relaxovat na břehu rybníka či řeky, jsou jistě spokojeni. Ale co osvěží pracující lid? Vizualizace ledovců asi nepomůže. Není nad příjemně vlažnou koupel v domácí vaně. Pokud si do koupele přidáte některou námi navrhovanou přísadu, tak nejen že se osvěžíte, ale zároveň můžete ulevit bolavým končetinám či podrážděné kůži.

Octová koupel
Proč nepřidat trochu této skvělé tekutiny i do koupele. Pokud vás teď napadne, že to musí poněkud páchnout, mohu vám jen poradit: klidně to vyzkoušejte - na pokožce to rozhodně žádný nepříjemný zápach nezanechává.
Přidáte-li trochu čistého jablečného octa do každé koupele, vodu to krásně změkčí a vaše pokožka, respektive její ochranná vrstva, vám za to bude velice vděčná.

Heřmánková koupel
Heřmánek dezinfikuje, zklidňuje a mírní křeče. Proč bychom se v něm tedy také nekoupali? Má mimořádně blahodárný účinek, cítíte-li se přepracovaní a nervózní, nebo též při výskytu svědivých vyrážek.
Vezměte dvě plné hrsti heřmánkových kvítků a spařte je vroucí vodou. Kvítky pak sceďte a odvar vlijte do připravené koupele.

Mateřídoušková koupel
Při únavě nebo bolestech končetin pomáhá koupel s mateřídouškou. Připravte odvar ze dvou hrstí mateřídoušky a jednoho litru vody a přidejte jej do vody na koupání. Abyste dosáhli ještě lepšího účinku, vmasírujte si do unavených nohou a rukou mateřídouškovou tinkturu. K výrobě této tinktury potřebujete hrst mateřídoušky, kterou rozdrtíte a po dva týdny necháte macerovat v jednom litru 40% alkoholu.

A pro ty kteří si nechtějí nic vyrábět, doporučujeme přírodní přípravky do koupele.
Náš typ: Citrónová koupel,v horkém létu fantasticky osvěží, možno koupiti na www.001shop.cz

Autor: tj

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama