OSTEOPÓROZA - NEBOLI ŘÍDNUTÍ KOSTÍ

Osteoporózu řádíme mezi civilizační choroby. Na jejím vzniku se podílí celá řada faktorů:

1)hormonální změny př. po menopauze,
2)dlouhodobé nevhodné stravování
3)nedostatečná pohybová aktivita,
4)stres,
5)znečištěné životní prostředí.
Je daleko lehčí osteoporóze předcházet, nežli ji léčit.
Je nutno:
1.upravit stravu (preventivně i léčebně)-omezit příjem živočišných bílkovin (hlavně mléko, mléčné výrobky), tuků, vysadit cukr, bílou mouku. Tato kyselinotvorná strava vede k  zvýšenému vyplavování a úbytku vápníku a jiných minerálů z kostí, v důsledku zvýšeného  pH v organismu - překyselení.
Vlivem kyselinotvorné stravy vzniká chronický zánět střevní sliznice ( zácpa, plynatost, průjem) a tak dochází  k nedostatečné resorpci vápníku a jiných minerálů přes zánětlivou stěnu střevní.    Doporučují luštěniny, obiloviny, olejnatá semena (černý sezam, slunečnice, lněné semínko), ovoce, zelenina (brokolice), tofu, tempeh. K vyrovnání pH je výborná i švestička Umeboši (obsahuje i Ca) a zásadotvorný škrob Kuzu (zdravá výživa).
2.  pročistit střevní trakt a odstranit zánět. Doporučuji užívat bylinné tablety Gastro (Herbamedica), po dobu jednoho měsíce, 2 až 3x denně 2tbl., půl hodiny po jídle a doplnit správnou střevní mikroflóru preparátem, obsahující Laktobacillus Bulgaricus - Laktal B (Herbamedica) 3x denně 1tbl.
3.protože kostí jsou pod vlivem ledvin, je nutno posilovat funkci ledvin.Doporučují užívat souběžně s Gastrem bylinný komplex Renofit (Herbamedica), 2x až 3x denně 2tbl..Nejist rajčata, papriky, brambory a tropické ovoce (výrazně ochlazují organismus a tím i oslabují energii v ledvinách, která ovlivňuje teplo v našem těle).
4.Velmi důležitým zdrojem vápníku jsou mořské řasy. V dnešním článku, bych chtěla upozornit na zcela unikátní přírodní přípravek s vysokým obsahem vápníku a jiných minerálů 
KOXAMIN (Lithothamnion Calcareum).Je to mořský multiminerál, který se získává z kalcifikovaných druhů červených řas, rostoucí ve třech oblastech Irského moře 4 ? 5 roků a které absorbují z moře velmi důležité minerály a živiny. KOXAMIN (Herbamedica) obsahuje  vápník, hořčík, fosfor,síra, železo, bór aj. Vyrovnává pH vnitřního prostředí, má i velmi dobrý vliv na pohybový aparát ? klouby, zlepšuje pohyblivost, ztuhlost  a bolestivost kloubů, chrání před osteoporózou, je vhodný při léčbě osteoporózy, snižuje rychlost ztráty kostní hmoty po menopauze.Vlivem KOXAMINU se výrazně snižuje spotřeba nesteroídních antirevmatik ? až do 50%, chrání před svalovou únavou u aktivních sportovců.
Na základě klinických studii v Irsku, USA, Holandsku,  Kanadě se dá říct, že Koxamin je jedním ze základních přírodních produktů pro prevenci a léčbu osteoporózy. Dávkování je 1 až dvě tabletky denně.Mezi bylinnými tabletami a Koxaminem je vhodná pauza 1 hodinu.

MUDr. Anna LAZAROVOVÁ
INSTITUT CELOSTNÍ MEDICÍNY, Praha
 Mob.: 737 860 967      Tel.: 221732489, 221732589
www.elanatura.cz, email:analazar@hotmail.com

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama