Opar - Herpes simplex virus

Jedná se o virové onemocnění, které se usídlí v našem organismu a aktivuje se různými podněty. Kromě toho se přenáší dotykem, což je velmi nebezpečné například při orálním sexu, protože nebezpečí si vždy neuvědomíme. Opar se vyskytuje ve dvou formách - na rtech a na sliznici genitálií.

V obou případech je sliznice poseta několika drobnými puchýřky naplněnými tekutinou. Místo je bolestivé, pálí či svědí (ve fázi hojení). Na rty je možno použít některý z volně prodejných prostředků na léčbu oparů, opar po několika dnech zaschne a zhojí se. Máte-li opar na rtech, nikdy se nedotýkejte rty kojence, protože pro něj je tento druh infekce několikanásobně nebezpečnější než u starších dětí a dospělých. Opar na rtu se vám často vytvoří třeba při vysoké horečce.

Mnohem nebezpečnější je v těhotenství opar na genitáliích. Může se totiž při porodu přenést na dítě a pro novorozence je velkým nebezpečím. Záleží vždy na tom, zda je to první infekce nebo se již u vás objevila po několikáté. Vyskytne-li se u matky poprvé opar na genitáliích, vede se porod dítěte císařským řezem. Jedná-li se o opakovaný výskyt, je riziko menší a porod může být veden přirozeným způsobem, většinou je ale dítě hned po porodu preventivně léčeno antivirovým lékem. Velkým rizikem pro novorozence, který se virem nakazí, je především možné poškození mozku.


Zdroj: Kniha o těhotenství a porodu - Romana Černá

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Na opar mám jitrocelový extrakt v olivovem oleji, který je na opary 2x účinnější než cokoli jiného. Jitrocel je nejlečívější bylinka, je škoda, že se malo používá v medicíně a to dokonce i v lidovém léčitelství. Můžete si to vyskoušet i tak, že list jitrocelu pomačkate prstami a vymačkanou štavou si budete potírat opar. Ale v olivovem oleji je to lepší, protože to tolik nevysušuje. Můžete se na mne obratit i tel. 596744672, 608431916. mail: sulic"seznam.cz

  Kvě 29, 2007
 • Obrázek uživatele Vine
  Vine (anonym)

  Jé, tak my to hned v rodině vyzkoušíme, protože mamka i přítel má opar na puse. Jinak používáme Viru-Merz a ten perfektně zabírá v počátku oparu. Teď teda nasadíme jitrocel. Díky.

  Kvě 29, 2007
 • Obrázek uživatele iri
  iri (anonym)

  opar se vyskytuje i na sliznici nosni, ja trpim jen timto, hlavne pri ryme *

  Kvě 29, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Souhlasím s Liborem. Je to fakt bomba na pásový opary i normální. Přípravky se však musí užívat vnitřně i z venku. Čistý gel z aloe mám v ledničce pořád a kdykoliv se vyskytně nějaký pupínek podobný oparu, po 2 - 3 naneseních gelu se ztrácí.

  Kvě 31, 2007
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Dami a panove,virus herpes e...co je tohle za češtin...!!??

  Feb 22, 2010
 • Obrázek uživatele Pavel Čejka
  Pavel Čejka (anonym)

  Sháníme 5 pacientů mající diagnostikovanou nemoc postherpetická neuralgie - syndrom doprovázející pásový opar. Rozhovor je na 45 minut, jde o pilotní dotazování většího průzkumu trhu, rozhovor je možné provést telefonicky, budete v místě vašeho bydliště (náklady hradíme my) - dohodneme spolu. Odměna za rozhovor: 600 Kč hned po ukončení rozhovoru. Prosím, ozvěte se na 731403556. Akce probíhá do 10. března 2011. Moc děkuji, Pavel Čejka

  Feb 25, 2011
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Mě pomáhá kapka Ok gelu, ten mi to vždy krásně stáhne a vyhohjí. http://prozdravi.usedmikrasek.cz/ok-gel.html

  Srp 07, 2013
 • Obrázek uživatele RADIM PONEC
  RADIM PONEC (anonym)

  HERPES JE RECKY BUH LASKY

  Led 13, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama