Onemocnění slinivky břišní

Slinivka břišní je největší sekreční žlázou lidského těla, nenahraditelným způsobem se zapojuje do procesu trávení. Bez slinivky by potrava nebyla správně zpracována, nemohla by se vstřebat a tělo by ji nemohlo využít.

Základní údaje o slinivce břišní:

 

 • Slinivka břišní (pankreas) je bohatě prokrvená, nervy protkaná žláza ve tvaru rohlíku, která je uložena za žaludkem před páteří. Nejširší část pankreatu, hlava, přesně zapadá do kličky dvanáctníku, hlavní část slinivky směřuje doleva a užší část, ocas, končí v blízkosti sleziny.
 • Slinivka je žláza s vnitřní i vnější sekrecí. Vývod do dvanáctníku vylučuje pankreatický sekret se silnými trávicími enzymy. V tkáni slinivky uložené Langerhansovy ostrůvky produkují řadu hormonů, které putují přímo do krve (například inzulin).
 • Mezi nejčastější onemocnění slinivky patří akutní a chronický zánět (pankreatitida), rakovina, cukrovka prvního a druhého typu a potom méně časté vrozené nemoci, jako tvarové či funkční poruchy.
 • Řada onemocnění slinivky se vyvíjí nenápadně a klinickými příznaky se ohlásí až tehdy, když je choroba v pokročilém, tedy i obtížně léčitelném stadiu.
 • Na vzniku chronické pankreatitidy má zásadní podíl konzumace alkoholu. Chronický zánět slinivky se může u pacienta nerušeně rozvíjet i desítky let, aniž by o tom věděl. Akutní pankreatitida často vzniká po přejedení a konzumaci většího množství alkoholu.
 • Slinivku mohou postihnout různé typy zhoubných i nezhoubných nádorů. Rizikové faktory vzniku rakoviny slinivky jsou dědičnost, dietní zvyklosti, cukrovka, kouření, chronická pankreatitida, věk nad 65 let. O něco častěji jsou postiženi muži. Příčina vzniku rakoviny slinivky není známa.
 • Mezi příznaky rakoviny slinivky patří nechutenství, zvracení, hubnutí, bolest, žloutenka, deprese nebo cukrovka.
 • Rakovina slinivky se léčí chirurgicky, případně chemoterapií. Lepší šance na vyléčení mají pacienti s menšími nádory do tří centimetrů, na ty se ale přijde málokdy. Průměrná doba přežití po operaci většího nádoru bývá jen 12 až 19 měsíců.
 • Česko v celosvětovém měřítku patří mezi země s nejvyšším výskytem rakoviny slinivky. Onemocní jí ročně 2500 obyvatel, tedy zhruba 25 ze 100.000 obyvatel.

  Kateřina Skůpová ČTK

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (108)

 • Obrázek uživatele martin
  martin (anonym)

  a vsechno zacalo jen tim ze dr. konstatovala podrazdenou slinivku :-( pozdeji se zjistilo ze trpim uz nekolik let vaznou chronickou zanetlivosti slinivky.zhubl jsem 18kg.nevahejte s vnitrnimi organy a nechte se radeji vysetrit hned,i pri sebemensich priznacich opakovane bolesti bricha a ubytku hmotnosti.ne jako ja,uz nikdy nebudu moct jist jako normalni clovek a nejen to :-( nechci tim nijak strasit,ale podcenovat neco co nezname je volovina a nezapomente ze zdravi mate jen jedno!

  Bře 13, 2006
 • Obrázek uživatele snuff
  snuff (anonym)

  jeden můj známý na to teď zemřel. Pozdě to zjistili, nebylo pomoci....

  Bře 29, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  kolko mal rokov, mal rakovinu?

  Bře 29, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Mám také problém týkající se zánětu slinivky břišní. Můj muž onemocněl cca před měsícem touto chorobou, kdy jsem ho s velkými bolestmi břicha odvezla do nemocnice. Byl napojen na kapačky a po týdnu ho propustili domu. Během 2 dnů se však vše opakovalo znova v mnohem větší formě. Opět ho napojili na výživy, potom ho převezli na ARO a uvedli ho do umělého spánku, ve kterém strávil 9 dní. Po probuzení byl úplně dezorientovaný a zmatený. Bolesti v současné době nemá a je přeložen na oddělení chirurgie-infekce. Na nic již není napojen, zkouší pomalu jíst, pomatenost se také již trochu zlepšila. Strašně však zestárl a zeslábl. Nevíme co bude dál a zda vůbec přežije? 19.5.2006 mu bude 60 let. Je to hrůza. Máme ještě 18-ti letého syna. Bojím se co bude dál. Můžete mi někdo poradit, kdo má z touto zákeřnou chorobou takovéto podobné zkušenosti? Lenka. Můj e.mail milena.janotova"aquaconstav.cz

  Dub 28, 2006
 • Obrázek uživatele repryfrey
  repryfrey (anonym)

  Mám chronický zánět slinivky břišní přes 2o let,pokud nejde o rakovinu vše se dá do normy.Zpočátku pomohou opravdu jen kapačka,pak ovesné kašič,hodně vit.B ve formě pivovar.kvasnic,KREON,Pangrol apod. se musí brát doživotně.Jde to pomalu,ale chce to trpělivost,trochu diety a pravidelné kontroly na gastroenterologii.Přežila jsem (i s rakovinou konečníku)a naučila jsem se žít i s chronic.pankreatitidou,nechce to též stres!!!

  Dub 28, 2006
 • Obrázek uživatele repryfrey
  repryfrey (anonym)

  Mám chronický zánět slinivky břišní přes 2o let,pokud nejde o rakovinu vše se dá do normy.Zpočátku pomohou opravdu jen kapačka,pak ovesné kašič,hodně vit.B ve formě pivovar.kvasnic,KREON,Pangrol apod. se musí brát doživotně.Jde to pomalu,ale chce to trpělivost,trochu diety a pravidelné kontroly na gastroenterologii.Přežila jsem (i s rakovinou konečníku)a naučila jsem se žít i s chronic.pankreatitidou,nechce to též stres!!!

  Dub 28, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  slinivka Mojí maminku jsme odvezli 15.4.06 do nemocnice se sylnými bolestmi žaludku,řekli nám že jde jen o podráždění slinivky. Druhý den nám řekli že jde o zánět začalo se jí špatně dýchat a selhávalo jí srdíčko,nakonec ji dali do umělého komatu,z kterého se nám už nikdy neprobudila.

  Kvě 03, 2006
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  Můj manžel je po operaci slinivky břišní. Jsou to již tři dny, co ho operovali a jeho stav se stále nezlepšuje. Je mu 30 let a mám strach, jestli přežije. Nesmí pít ani jíst. Je na JIP napojen na kapačky a na přístroje na měření srdce. Máme tříletou dceru a byla bych nerada, kdyby přišla o otce.

  Čer 06, 2006
 • Obrázek uživatele Viki
  Viki (anonym)

  Sestra prodělala podobnou operaci před dvěma měsíci a je úplně OK. Já trpím se slinivkou už cca 6 let bez operace a někdy už mám dost. Držím ti palce a tvému muži také.

  Čer 06, 2006
 • Obrázek uživatele Naďa
  Naďa (anonym)

  Dobrý den,já mám také problém se slinivkou.Před sedmi lety jsem prodělala akutní pankreatitidu,ležela jsem v nemocnici na JIP 10 dní a nebylo moc jasné,zda přežiju.Ale :-)dobře to dopadlo.Moje slinivka,které intimně :-)říkám svinivka,se ohlásila bolestí zad.Nic víc.Stále mne bolelo v zádech,tak 2 měsíce.Potom se přidal pocit na zvracení,stále častěji a pak bylo vymalováno.Pět let jsem držela opravdu přísnou dietu-brambory,rýže,kuřecí prsa vařená,mrkev,nízkotučné jogurty a sýry,banány,housky.To bylo všechno.Vůbec mi to nevadilo,ač jsem vždy strašně ráda jedla,protože jsem se radovala,že jsem vůbec přežila a jen ten,kdo sám prodělal akutní pankreatitidu ví .....:-( Po pěti letech se tělo vzbouřilo a pomalu jsem začala ujídat i něco normálního :-),ale jen strašně malinko,testovala jsem.Jéé,to blaho:-)Teď už jím skoro všechno,ale skutečně jen trochu a jen to,co sama uvařím.Celou dobu piju kávu,ale instantní.Bez problému.Nepít vodu s bublinkama!! A navždy zapomenout na alkohol a na vše tučné,mastné,připálené !! Ale život je krásnej i bez škvarků,ikdyž tedy,achjo,hned bych si dala :-) a chleba se sádlem :-).... Přesto mi bývá občas docela blbě,ale s pomocí Kreonu,který jím 3xdenně a No-Spa,se to dá do klidu. Možná,že kdybych nehulila jak tovární komín,by to bylo lepší,ale.... A hlavně,jak tady už někdo poznamenal,nechce to stress!!To je opravdu nejhorší,njn,ale ..... Zdravím všechny slinivkáře a přeju vítězný boj s tou,sice malou,ale děsnou mrškou..

  Čer 09, 2006
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Mám 11.letého syna,který již 6.let trpí chronickou pankreatitidou.Mezi tím prodělal čtyři akutní záněty slinivky.Chtěla bych vědět jestli má někdo stejný problém jako já.

  Čer 14, 2006
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Mého manžela (34let) jsme odvezli do nemocnice 19. dubna se silnými bolestmi břicha. Diagnóza - velmi vážný chronický zánět slinivky břišní, zanedbaný stav. Zírala jsme, protože si předtím nikdy nestěžoval. Po týdnu, kdy byl na kapačkách a nesměl ani pít ani jíst jsme ho nechali převézt k sv. Anně do Brna. Zde strávil 65 dní v umělém spánku. Poslední 3 týdny mu začaly selhávat plíce, přes protrženou střevní stěnu mu unikal obsah střev do dutiny břišní, kde se tvořily silné záněty. Z toho opakované otravy krve, kdy selhala ledvina a byla nutná opakovaná dialýza. Strašně zhubnul. Po celou dobu byl otevřený, denně mu vyplachovali a čistili dutinu břišní. Dnes ráno 29.června mi volali z nemocnice, že zemřel. Máme rok a půl starou holčičku a dva roky po svatbě. Je mi 29 let a nevím co dál. Děnně byl ve stresu, jedl až večer, denně si dal pár panáků tvrdého alkoholu, spal 5 hodin denně a pak se dopoval energetickými drinky, a řídil se heslem : bolest necítím. Lékařům se vyhýbal. Stačilo mít správnou životosprávu, ubrat alkoholu a chodit VČAS k lékařům!!! Teď jsme bez tatínka.

  Čer 29, 2006
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Milá Lenko, upřímnou soustrast! Jsi ve velmi svízelné situaci - Tvůj manžel si opravdu ničil zdraví, tak jako řada jiných lidí, ale hold měl to zdraví podlomené a nechtěl si to přiznat, což dokáže málo kdo hl. z chlapů. Zemřela mně mladá tchýně i celkem mladý taťka. Mám také plno jiných zkušeností se zvládáním své těžké nemoci a tím spojených životních krizových situací. Hodně mně pomohly různé cesty, jak se nezbláznit. Tak tedy nabízím svůj e-mail - mati.h"seznam.cz - 34 let - kdykoli mně můžeš napsat.

  Črv 01, 2006
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Ahoj. přidávám se k diskusi na téma slinivka. Mam 5-leteho syna s diagnozou chronická pankreatitida. Bojujeme s touto nemocí skoro 2 roky.Prodělal čtyři ataky nemoci-JIP-kapačky,hladovka a kruté bolesti. Právě jsme absolvovali lázně v Karlových Varech. Je to onemocnění zákeřné a na celý život. Držíme přísnou dietu,baštíme Kreon a doufáme, že se budeme držet.

  Črv 13, 2006
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  rakovina slinivky břišní

  Črv 21, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, chci se zeptat, zda-li nevite jiné příznaky chronického zánětu slinivky, než-li zvracení, bolest zad, apod. Jestli neni mozne jen neco nahmatat, jako zvetšeného či co, žádná bolest nic takového. Děkuji za odpověď. Klára

  Srp 24, 2006
 • Obrázek uživatele lucka
  lucka (anonym)

  jak se projevuje bolest slinivky brisni .a kde presne to boli .dekuji

  Srp 26, 2006
 • Obrázek uživatele Pomozte prosím
  Pomozte prosím (anonym)

  Dobrý den, je mi 19let a právě jsem přišel po týdenním hladovění znemocnice. Diagnóza byla - akutní zánět slinivky břišní(jen lehký). Měl jsem pouze zvýšené nějaké amylázy. Den předtím než mé potíže začali jsem snědl (jak jsem později zjistil) prošlou kuřecí bagetu. Neměl jsem nějaké velké bolesti, nicméně "něco" jsem cítil. Příští 4měsíce mám držet dietu. Má otázka však zni zda mě čeká život na dietách, bez alkoholu nebo zda je možné, že šlo pouze o jeden případ. Děkuji předem za každý názor. Pište prosím na mail: xxxjust"seznam.cz

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele Moon
  Moon (anonym)

  nevim sice jak se jmenujes ale mojeho tatinka taky odvezly do nemocnice.Mel uplne stejny zarodek te nemoci jako tvuj manzel.Je mi ho moc lito muj tatinek taky nejedl a celkem dost pil tak se bojim toho co potkalo vas.Uz je 10 dni v nemocnici a ma horecky od te doby co ho privezly.Nejprve byl na Aru a pak ho prevezly na normalni pokoj.jenze se to nezlepsuje tak ho maji prevazet zpet na aro.Nevim co snim bude doufam ze bude v poradku.Mam 19-ti leteho a 5-ti leteho bratra me je 18.uz sme prisly o matku tak se velmi bojim.doufam ze si to bude cist hodne lidi at se pouciju nebo poradiju tomu kdo nedba na zivotospravu.A nebojte se lekaru!!!!!!

  Zář 06, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  to je strašné.Přečetla jsem náhodou,když dnes syna bolí v boku.Co říct-smrt si nevybírá.Přeji hodně zdaru.I s výchovou.Sama jsem vychovávala dnes již 18 letého syna a vám to snad nedoporučuji.Zvláště v dnešní době.Zdravím

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele dáša-31let
  dáša-31let (anonym)

  Jsem 2 roky po operaci slinivky břišní,neprodělala sem žádné chemot. a ani ozářky,jsem 11 týdnů gravidní a zajímalo by mě,jestli můžou nastat nějaké komplikace.DĚKUJI

  Zář 26, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Mám 34 letého manžela,kterému přišli na onemocnění slinivky. Dodržuje diety a veškeré nutnosti s tím spojené. Máme 2,5 letého chlapečka a chtěli bychom ještě jedno mimčo,je to rozumné? Není zde riziko že by mělo miminko tyto problémy také?

  Říj 02, 2006
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Nevím, jaké onemocnění slinivky, ale můj známí měl od 40 let chronický zánět a ještě mu vzaly kus žaludku a je stále v pohodě - je mu dnes 73. Je fakt, že je velky životni optimista. Myslím, že to neni dědične.

  Říj 02, 2006
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Prodělal jsem letos asi 5x akutní pankreatitidu. Začínalo to vždy krutou bolestí od solaru do zad. Nevěděl jsem z počátku, zda to jsou žaludeční vředy nebo od páteře. Nakonec jsem skončil na JIPu. Horší je, že ani lékaři to včas nediagnostikovali. Bolest probíhala jak jsem napsal od solaru skrz tělo a pokud je slabá, je při prohmatání okolí solaru i více bolestivá než bez něj. Diagnostikovat se dá z krve - hladina amylázy (snad to píšu dobře)Někdy se zvrací a jindy ne. Ale ta bolest je tak krutá a charakteristická, že se nedá splést.

  Říj 26, 2006
 • Obrázek uživatele Stanislava
  Stanislava (anonym)

  Můj otec (47), momentálně leží na ARO v hlubokém spánku se zánětem slinivky břišní. Nevypadá to s ním moc dobře. Před půl rokem, byl na vyndání žlučových kamenů, prý to ale není následkem.Je napojen na umělou ledvinu. Nemůžou bohužel nic dělat, nechtějí ho ani operovat.

  Lis 18, 2006
 • Obrázek uživatele dany
  dany (anonym)

  To nechce stres. Řekněte to naší společnosti. Době výkonové. Lidem upachtěným, frustrovaným z každoročního zdražování nájmů, uhjádaným, agresivním. Vy to dodržujete, okolí ne. Jak to pak sladit, vždyť žijeme na Zemi a ne ve skleníku?A jaké pak můžete dělat profese? Ani v tom archivu není klid, jako kdysi...A ani tam nemají tolik míst...

  Pro 03, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Moje mamka leží již od 14.prosince na ARO s vážným zánětem slinivky břišní, který vznikl ucpáním žlučovodu kamínky(před rokem byla na operaci žlučníku).Týden je po operaci slinivky a dnesku ji dělali umělou ventilaci. Také nevíme,zda tento stav přežije. Pokud někdo máte zkušenosti s léčbou,zda se nedá něco dělat a sehnat nějaké léky, dejte mně vědět.

  Led 10, 2007
 • Obrázek uživatele Vojta
  Vojta (anonym)

  Zdravím všechny slinivkáře.Je mi 20 a už od svých 18-ti s tou potvorou bojuji.Je to zrádná potvora.Prodělal jsem 3 akutní záněty poprvé jsem to málem nepřežil ale podařilo se.V roku 2005 jsem byl v lázních ty mi ohromě pomohli.ale ted jak tu ted píšu tak mě opět pobolívá břicho a já vím že se ozívá má podlomená slinivka a vypadá to že mi asi domácí léčení nepomůže.Každopádně kdo tímhle trpí tak můžu jen doporučit žádný alkohol,tučné a přepálené jídla nic takového nemusí vám být po tom špatně hned ale později se může ozvat ona číhá jak kočka na myš.Nějaké zkušenosti s ní už mám tak kdyby chtěl někdo poradit tak dejte vědět na zikvoj"seznam.cz můžu i doporučit super bylinky do čaje mě to určitě pomáhá.

  Led 15, 2007
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Jak tak pročítám příspěvky, vidím, že mi poradíte, nebo aspoň přidáte názor. Odešla jsem k lékaři s asi třítýdenním pobolíváním kolem pupku. Po oběhu různých oddělení nemocnic zněla diagnoza akutní zánět slinivky břišní /dle rozboru krve - zvýšené amylázy/ Příčina neznámá, tučný jídla nemám ráda, alkohol výjimečně, žlučníkové kameny nenašli, ze žlučníkem potíže nemám. Odešla jsem domů s přísnou dietou, takže jsem pár dní nejedla v podstatě nic, tím pádem mi bylo i líp a na kontrolním odběru se amylázy snížily lehce nad normál. Držím dále přísnou dietu ale přidávám na množství /mám příšerný hlad,trvá to třetí týden/, a tento týden na kontrolním odběru byly amylázy ještě větší než na začátku. Břicho mně ale nijak zvlášť už nebolí, trávení mám špatné (extrémní plynatost). Z nemocnice mě opět poslali domů, že to na infuze není. Dále mě praktická dr. dala enzymy a prý počkáme až klesne amyláza že mě snad pošle na laparoskopii, protože jinak prý slinivka viditelná není. Co si o tom myslíte? Máte tu nejrůznější zkušenosti, jak se třeba projevuje rakovina? Nebo čím to může být, že amylázy takhle hupají nahoru dolů, i když břicho nebolí a držím dietu? Jaké máte zkušenosti? Díky.

  Led 27, 2007
 • Obrázek uživatele stano
  stano (anonym)

  Dobry den,ja mam bolesti v lavo hore v bruchu asi rok a pred tyzdnom mi zistili ze mam podrazdenu slinivku,doktorka mi dala nejake enzymi k strave a na ko mam ist az o 2mesiace,neviem ako presne prebieha zanet slinivky,ale aj po tych tabletkach k [enzymi]strave mam stale bolesti tak chcel by som poprosit o radu ako to vlasne s tym zanetom je.vsade pisu ze je to az na hospitalizaciu a potom sa to pri diete zlepsi. ale u mna je to ale kazdy den a dost mi to zneprijemnuje zivot.dakujem

  Feb 19, 2007
 • Obrázek uživatele Olča
  Olča (anonym)

  Taky se přidávám diskusi o slinivce břišní, je mi 19let.. a jsem pořád nemocná, chřipky, angíny, pak nějaký infekce kůže a tak.. ale to až poslední dobou. Mamina nevěděla co je furt se mnou, tak mě objednala k nějaký paní, která zabývá imunitou a tak.. a ta mi řekla, že mi špatně pracuje slinivka, a že mám omezit jídlo a tak... a jíst hlavně pravidelně prej.. co můžu a nesmím jíst? Poradíte mi někdo?? Děkuju.. :-)

  Dub 24, 2007
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Dobrý den, naší mamku potkalo to samé onemocnění - akutní zánět slinivky břišní způsobený žlučovými kaménky. Nyní je hospitalizovaná na JIP a dnes bude asi napojena na ventilaci. Její stav se zhoršuje a tak jsem se, prosím Vás chtěla zeptat, jak to dopadlo s Vaší maminkou. Doufám, že se z toho dostala a už je jí dobře. Děkuji za Vaší odpověď.

  Kvě 15, 2007
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Dobrý den mam chronický zánět slinivky břišní a chtěla bych se zeptat jestli muzu med

  Čer 07, 2007
 • Obrázek uživatele mona
  mona (anonym)

  dobry den mam 5leteho sina ktery ma prasklou slinivku z padu na kole a mame dietu ale uz jsem zoufala protoze my porad chodi a ji jidlo ktery nemuze ti ze mam jeste jednoho kluka tak sem tam neco koupi tomu druhymu ale je to marny neda se to uhlidat a sama nevim co presne muzu a co ne koupila jsem si dve knizky a stejnak tech receptu moc neni ale ja se boji aby my zase nelezel v nemocnici na umele strave muze te my nekdo poradit co presne mu muzu davat a co ne dekuji

  Srp 24, 2007
 • Obrázek uživatele magdalena
  magdalena (anonym)

  dobry den mam manzela a ten je po operaci slinivky brisni bere prasky (lanzul a pangrol)uz je bere 1rok a ted mu skoro nezabiraji vraci se mu strasna bolest do bricha bojim se aby neskoncil zase v nemocnici muzete mi poradit co mam delat a kde sezenu recepty na dietu uz jsem vyskousela toho hodne ale uz nevim co varit je to porad dokola i kdyz varim dietu manzel nehubne dekuji

  Říj 24, 2007
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Mám chronický zánět slinivky břišní.Můžete mi někdo poradit co můžu nebo ne a jak mám vařit.Předemděkuji.

  Říj 28, 2007
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Milá Martino a ostatní, kteří řešítě problémy se slinivkou! Naprosto chápu Vaše obavy, protože jsem sama trpěla 8 let chronickým zánětem slinivky, takže vím, co prožíváte. Z diety si pamatuji, že se nesmí nic smaženého, přepáleného, dráždivého, ostrého, ani alkohol, čokoláda, zmrzlina...Já jsem pak už dietu úplně nedodržovala, takže jsem občas se slinivkou zkolabovala.Pak se ke mně na doporučení známého (lékař) dostal jeden přírodní preparát, který mě po cca. 3 měsících užívání z obtíží naprosto dostal. Je to neuvěřitelné, ani jsem v to nedoufala, pokud máte zájem o bližší informace, o tom, co by snad mohlo pomoci i Vám, kontaktujte mě mailem:padera"centrum.cz

  Lis 01, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mila Martino, s chronickou pankreatitidou se potykam uz 10 let. Je jen velmi malo veci, ktere mohu jist, vlastne jim kazdy den totez, ale nevadi. Ryze+ jahly, brambor, chleb,varene kruti prso ci treska, varena mrkev, celer, syrove jablko, merunky,tresne, banan,3 kapky oliv. oleje, kozi tvaroh, hlav. salat,rajske bez slupky, voda,a k tomu 2-3 Nutridrinky, abych nehubla. Pokud se zde znovu ozves, muzeme si mailovat soukr.. :-)

  Lis 05, 2007
 • Obrázek uživatele Jana M. Navrátilová
  Jana M. Navrátilová (anonym)

  Dobrý den. Jsem léčitelka - Ráda bych byla užitečná. Problém se slinivkou bych uměla zmírnit. V případě zájmu o komunikaci ráda odpovím obratem. (e-mail: navratilova.leceni"seznam.cz) Děkuji, mějte se hezky. www.navratilova.euweb.cz

  Lis 09, 2007
 • Obrázek uživatele Jana S
  Jana S (anonym)

  Pravě i mě bylo zděleno,že mám chronický zánět slinivky jsem z toho celkem mimo a nevím jak budu existovat dál.Je to docela šok.A teď prosím o radu,jak se s tím poprat a žít v pohodě. Moc všem děkuji za rady.

  Lis 27, 2007
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Ahoj,,Jani chtěla bych se na něco zeptat,nedáš mi meilík??

  Led 04, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ráda bych se zeptala, jestli už jste nějaké rady dostala a jestli byste mi je případně nemohla přeposlat, také jsem byla právě zařazena mezi "slinivkáře" a jsem z toho dost mimo...Díky Martina

  Led 05, 2008
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Dobrý den, mám podezření, že mám zánět slinivky břišní. Bývá mi večer špatně, zhubla jsem a hodně zvracím žluč při trošku větším požití alkoholu, mám cisty a záněty a příznaky na mě sedí. Byla jsem u doktora, ale ten mě poslal na vyšrtření hadičkou přes dutinu ústní do žaludku čehož se hrozně bojím. Chtěla bych se zeptat jestli se to dá zjistit i jinak, nebo aspoň podezření. Díky za odpověď Renata

  Led 29, 2008
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  Renato zdravím, moje maminka - méla akutní pankreatitidu / teď je po operaci 14 dní, zatím bez obtíží/, také hledala jiné možnosti, jak zjistit,jestli je slinivka poškozená....atd. Jiný způsob neexistuje, než vyšetření ústní dutinou. Chtěla bych Vám ale poradit ať na nic nečekáte a nechte se vyšetřit co nejdříve. Zdraví máte jen jedno a věřte mi, že následné komplikace jsou mnohem horší, než ono vyšetření. Přeji hodně zdraví :-)

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Renato, mám obdobné potíže, na vyšetření krve jdu příští týden, našla jsem na jiné diskuzi radu, a to, je víc možností prvopočátečního vyšetření, 1. vyšetření krve i moči- hlavně na amylazy !!! To je údajně postačjící jako první vyšetření. Dál samozřejmě existuje i CT, nebo vyšetření hadičkou, já sobně budu chtít nejprve zjištění hladiny amylyz v krvi a moči, následně bych požádala o CT, to po obdržení výsledků a dohodě s lékařkou. Uvidíme, držím palce nám oběma. Denisa

  Bře 08, 2008
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  Dobrý den,lékařka mi zjistila hraniční krevní hodnoty u slinivky břišní poslala mne na ultrazvuk,chtěla bych se zeptat co tyto zvýšené hodnoty mohou signalizovat?Vážím 95kg,často mne pálila žáha,nezvracím ale někdy je mi nevolno ostatní krve mám v pořádku včetně cholesterolu.Děkuji za odpověd.Magda.

  Bře 09, 2008
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  dobrý den,prosím o odpověd na muj dotaz.Děkuji.Magda

  Bře 17, 2008
 • Obrázek uživatele lucie
  lucie (anonym)

  uz tri mesice trpim bolestmi kolem hrudniku pichanim na leve strane v podzebri,motanim hlavy a nekdy nechutenstvim k jidlu ubiram na vaze,ale doktor se domniva ze jsou to jen stresy.po jednodenni hospitalizaci v nemocnici kde jsem skoncila s silenymi bolestmi bricha a zacpou jsem se dozvedela ze mam slinivku na hranici normy ovsem po propusteni a vysetreni u meho lekare je uz to pry v poradku.muj stav se doposud nezlepsil a obavam se nejhorsiho.

  Bře 20, 2008
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Ahoj Katko a Deniso, děkuji moc za odpovědi a mamince moc držím palce. Byla jsem teď na preventivní prohlídce a výsledky byly v pořádku, ale neřekla jsem, že mám problémy se slinivkou. Víte někdo zdali se amylazy nebo nějaké problémy týkající se slinivky projevují při odběru u preventivní prohlídky? Stejně tam nejspíš zavolám a zeptám se, protože se mi stav zhoršil, ale za případné odpovědi děkuji

  Bře 21, 2008
 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Onemocnění slinivky je závažný zdravotní problém. Vím o něčem, co by mohlo pomoci. Pokud máte zájem, napište mi na adresu: bjaeger"tiscali.cz

  Bře 21, 2008

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama