
Zakrytím obličeje se člověk může vystavit riziku nachlazení. Stává se to proto, že při každém výdechu uvolňuje lidské tělo proud teplého vzduchu, ve kterém jsou přítomny mikroskopické kapičky vody nebo slin. Tyto kapičky zadržené v roušce za mrazů rychle krystalizují. Dýchání přes ledovou vrstvu může způsobit nachlazení a další onemocnění respiračního traktu.
Pokud jsou vaše ústa a nos zakryty rouškou, pak se veškerá vydechovaná vlhkost usadí na vnitřní straně ochranné roušky (pokud rouška není ze speciálního materiálu, který odvádí vlhkost) a vytvoří teplou a vlhkou vrstvu.
Když jdete ven, kde je teplota nižší než 0 °C, vlhkost usazená na vnitřní straně roušky krystalizuje pod vlivem vnějšího chladu poměrně rychle v ledové krystalky.
Poté vdechnete mikroskopické krystaly ledu, čímž riskujete, že onemocníte, protože vaše dýchací cesty mohou být chladné a oslabovat vaši celkovou imunitu.
Z tohoto důvodu lékaři nedoporučují ani zakrývat dětskou tvář šálou během zimních procházek, bez ohledu na to, že je venku zima.
Další rizika plynou z rychlého zvlhnutí a neúčinnosti roušky v důsledku sychravého počasí, mlhy, deště či sněžení.
Venku by neměl být problém dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních lidí (minimálně 1-2metry). Kapénky též při vyšší vlhkosti vzduchu rychleji klesají k zemi.
Zdroj: https://medium.com/@nyamasensei/the-dangers-of-wearing-a-protective-medi...
Komentáře (7)
- odpovědět
Říj 19, 2020- odpovědět
Říj 19, 2020- odpovědět
Říj 20, 2020- odpovědět
Říj 22, 2020- odpovědět
Říj 22, 2020- odpovědět
Led 31, 2022- odpovědět
Led 31, 2022Přidat komentář