Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Než půjdete na operaci, navštivte svého zubaře

Přemýšleli jste někdy nad tím, že za vaše problémy s játry může zkažený zub? Nedávná studie prokázala spojitost mezi záněty v dutině ústní a onemocněním některých orgánů.

Pokud vám onemocní zub a vy si nestihnete včas dojít k zubaři, zaděláváte si i na některé z interních onemocnění. Výzkum vědců prokázal, že některé záněty orgánu i další závažnější onemocnění mohou být způsobena právě onemocněním zubů. Podle vědců je každý zub propojen s některým z orgánů v našem těle, a tak i zánět na zubu může přerůst do zánětu druhého stupně, který se projeví v dalších částech těla. Výzkum doposud prokázal tuto spojitost mezi zuby a plícemi, játry a také srdcem. Propojenost zánětů byla prokázána i mezi zuby a klouby.

O úzkém propojení mezi zuby a orgány ví lidstvo již odpradávna. Například Hipocrates již v 5. století před n. l. dokázal potlačením infekce chrupu snížit bolesti kloubů. Zubní paradontóza, jakožto zánětlivé onemocnění, má spojitost s ischemickou srdeční chorobou nebo s akutním infarktem myokardu, cukrovkou či onemocněním dýchacích cest. Bakterie, která způsobuje zánět dásně v ústech je totiž schopná přímo či nepřímo ovlivnit i zánět v ostatních částech těla. Pokud se tedy necítíme zrovna nejlépe, měli bychom nejdříve navštívit svého zubaře.

„3M se doporučuje doktorům, aby před operačním zákrokem poslali pacienta raději ještě na zubařskou prohlídku. V rámci Světového dne ústního zdraví, který se slaví 20. března, radíme, abyste nepodceňovali preventivní prohlídky a svého zubaře navštívili alespoň jednou ročně. Díky preventivní prohlídce předejdete léčbě rozvinutějších onemocnění, která bývají časově i finančně náročnější. A možná, se právě díky této návštěvě vyhnete i operačnímu zákroku. Doporučujeme tedy nepodceňovat ústní hygienu,“ říká Martin Holub, 3M Regional Business Leader, Health Care.
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Robert
  Robert (anonym)

  Pokud můžu doporučit, tak www.yurmax.cz je podle mě nejlepší zubní ordinace. Jsem s panem doktorem velice spokojený. Stále nabírá nové pacienty

  Čer 28, 2017
 • Obrázek uživatele Berta
  Berta (anonym)

  U nás je lepší. A nepotřebuje reklamu.

  Čer 28, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama