Nesnášenlivost slunce

Úporným svěděním, zarudnutím pokožky a tvorbou podkožních uzlinek doplácí téměř dvacet procent evropské a severoamerické populace na jinak toužebně očekávané léto s hřejivými slunečními paprsky. Trpí totiž zvláštním druhem alergie, jež se odborně nazývá polymorfní solární dermatóza.

Postihuje zejména mladé ženy ve věku od dvaceti do třiceti let a zasahuje především ruce, paže, ramena a horní partie hrudníku. Její šířící se výskyt zneklidňuje i alergology, kteří se budou příčinami přecitlivělosti na sluneční záření zabývat na mezinárodním kongresu, jenž se uskuteční na přelomu června a července v Mnichově.

Postižení se podle slov Bernadette Eberlein-Königové, specialistky z mnichovské Technické univerzity, sice i nadále budou muset smířit s četnými omezeními, nicméně jim svítá naděje, jak důsledky onemocnění alespoň zmírnit a učinit přijatelnějšími. Pacienti s jeho těžkým průběhem by měli zcela rezignovat na pobyt v jižních krajích a dovolenou spojenou s koupáním a opalováním.

Nicméně pro zlepšení svého stavu mohou podstoupit zvláštní otužovací terapii, při níž se využívá ultrafialového záření s předem stanovenými a přesně aplikovanými vlnovými délkami, jež se diametrálně liší od paprsků běžných v soláriích. Těm, kteří strádají lehčí formou alergie, většinou postačí speciální krémy obsahující mimo jiné vitamin E.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Aleš
  Aleš (anonym)

  Moje manželka trpěla sluneční alergii a zbavila se ji díky pravidelnému užívání speciálního betakarotenu (název Sundermin) i přes zimu, neboli celoročně.

  Srp 23, 2005
 • Obrázek uživatele palomak
  palomak (anonym)

  Ako prostriedok na velmi účinné zmiernenie ťažkostí pri alergii na slnko sa mi osvedčila kyselina hyaluronová, napri. prípravok Biora. Pavel

  Čer 30, 2005
 • Obrázek uživatele andahazyová mária
  andahazyová mária (anonym)

  mám 54 a keď vyleziem len na okamih na slnko, tak je mi na zomretie. vidím slnko iba z diaľky a je mi zle, na odpadnutie. čo s tým\,

  Čer 23, 2010
 • Obrázek uživatele Ruza
  Ruza (anonym)

  Já zas pokaždé když začně svítit víc slunce, tak se osypu nebo spálím. Už nevím, co s tím.

  Črv 15, 2014
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  A znáte Ajurvédu? Mě přesně s tímto problémem neskutečně pomohla. Ted už vůbec nemám žádné alergie, opaluji se vpohodě, pokožka není tak citlivá. Tak to můžu doporučit za mě.

  Črv 18, 2014
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Pavlo hodně jsem o tom slyšela, ale vlastně ani nevím, kam bych na to šla? Opravdu je to tak dobre? Budu ráda za nějaké info díky.

  Črv 24, 2014
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  No je, jako za mě opravdu můžu doporučit. Mrkni na její stránky, dělá to jedna moc šikovná paní. www.centrumrevital.cz

  Črv 24, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama