Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nemoci nejsou, jsou jen nemocní lidé

Mnohá stará rčení tvrdí, že nemoci v podstatě neexistují, že jsou jen odolné a neodolné organizmy. Je to zcela logické tvrzení, které si mů­žeme ověřit na každém kroku. Víme, že někteří lidé neonemocní ani za epidemie, jiní zase doslova při objevení jediné bakterie, při každém ochlazení apod.

A to se netýká pouze chřipek a nachlazení, ale i chorob jako jsou rakovina, nově AIDS a dalších. Proto prvním zásahem alter­nativní medicíny musí být vždy posílení organizmu, protože mimo jiné i léčba představuje další mimořádný nápor na již oslabený orga­nizmus.

Zákon rovnováhy - základní zákon přírody

Zákonem rovnováhy se řídí veškerý život v přírodě. A do ní patříme i my. Tento zákon je nezbytný nejen pro existenci přírody, ale i pro ja­kýkoli život v ní. Bez neustálého narušování její rovnováhy by nebylo třeba ji obnovovat - život by prostě stál. Příklady jsou všude kolem nás. Např. v orientálních medicínách jang a jin, +pól a -pól, jižní a se­verní pól, práce a odpočinek atd., v přírodě pak třeba přirozené obno­vování rovnováhy mezi škůdci a jejich nepřáteli.

Nemocem je třeba předcházet

Nemoci je třeba léčit ve stadiu, kdy se ještě navenek neprojevují. Exi­stuje řada různých příznaků, dalo by se říci varování, ale my je větši­nou neznáme a navíc je mnohdy nebereme vážně. Při jejich respekto­vání bychom mohli v podstatě všem nemocem předcházet. Několik málo příkladů: říhání - dysfunkce žlučového hospodářství, nadýmání - podráždění slinivky, bolest kolena na vnitřním menisku - zánět led­viny na protější straně atd.

Brát v úvahu stav člověka

Alternativní medicína bere v úvahu věk, kondici, odolnost i pohlaví nemocného. Tento stav se totiž neustále mění i při nejpečlivějším do­držování zásad správného života. Ovlivňuje ho řada okolností, od vro­zených dispozic až po vlivy zvenčí (např. Černobyl), a také podmínky, v jakých je člověk negativními vlivy atakován.

Použijme malý příklad: Člověk dosahuje maxima životních sil v průměru kolem devatenácti let. Současně to znamená maximum odolnosti nebo imunity. Tento stav trvá v průměru do třiceti let a pak jak životní energie, tak i imunita klesají. Rychlost tohoto poklesu ­a tím i délka života - je dána řadou vlivů, např. rodinnou dispozicí, způsobem života, prostředím apod.


Zdroj: Alternativní medicína - Jiří Janča

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Ester
  Ester (anonym)

  To je sice pravda, ale nic to neřeší, když máš imunitu v prdeli v 25, tak jak to bude po 30? To jako už nebudu žít?

  Dub 12, 2006
 • Obrázek uživatele kylicka
  kylicka (anonym)

  kdo se jak cejti, takovou má silu žit.telo je jen schranka ve ktery musis jen vydržet.

  Črv 28, 2006
 • Obrázek uživatele xxcd
  xxcd (anonym)

  To je vážně vtipná diskuse (Někdo se snažil filozofovat) ... Co třeba infekční onemocnění !!?? ...

  Črv 28, 2006
 • Obrázek uživatele xxcd
  xxcd (anonym)

  To je vážně vtipná diskuse (Někdo se snažil filozofovat) ... Co třeba infekční onemocnění !!?? ...

  Črv 28, 2006
 • Obrázek uživatele JJJJJJ
  JJJJJJ (anonym)

  To je ale blbost.

  Srp 04, 2006
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  infekční onemocnění napadají energeticky oslabené jedince. Ti jež jsou psychicky, energeticky a karmicky v pořádku jsou imunní. Je dostatek prokázaných případů. kdy uprostřed nákazy někteří lidé byli naprosto v pohodě a jiným stačil jen záchvěv vzduchu a lehli. To jen materialistická medicína a farmaceutické firmy šíří mýty o obrovském nebezpečí všudypřítomných bakterií a virů. je to zase o penězích. ale kdyby se ve školách vyučovaly pravidla psychohygieny a očisty mysli podobně jako to používají tibeťané nebo přírodní národy, 90% nemocí a problémů zmizí jako pára

  Srp 07, 2006
 • Obrázek uživatele JJJJJJJJ
  JJJJJJJJ (anonym)

  Honzo, jsi nejspíš zdravý idealista. Skutečnost je často jiná.

  Srp 07, 2006
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Naopak. Jsem uzdravující se realista, který vše co tu tvrdí, poznal na vlastní kůži

  Srp 07, 2006
 • Obrázek uživatele mirek
  mirek (anonym)

  souhlasím s Honzou.Každá nemoc vzniká nejdříve na energetické úrovni,tedy v mysli,a trvá to i několik let než se projeví na úrovni hmotné.Dokonce existují přístroje kterými se to dá zjistit.Každý stres,dokonce špatná myšlenka oslabuje imunitní systém.A to nemluvím o mob. telefonech ,mikrovlnkách atd.

  Srp 07, 2006
 • Obrázek uživatele JJJJ
  JJJJ (anonym)

  Tak proč sedíte u PC.

  Srp 08, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Jo, neco na tom je.

  Kvě 22, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama