Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nemoc jako důsledek zanesení organismu

Mnoho nemocí, které se dnes vyskytují má původ čistě prozaický - zanesení organismu v průběhu let odpadními látkami. Přijatá potrava není dostatečně strávena buď v důsledku oslabeného zažívání nebo díky svému složení s množstvím různých chemických přísad, které nejsou pro člověka přirozené a stravitelné. V tělesných tkáních se pak ukládají a hromadí odpadní látky metabolismu a nestrávené součásti stravy.

Hromadění "špatného cholesterolu" LDL v cévách vede ke vzniku arteriosklerózy, mrtvice a infarktu.

Nestrávený tuk může být příčinou tvorby lipomů (tukových nezhoubných nádorů), obezity, ztukovatění jater (steatózy) a posléze ztvrdnutí jater (cirhózy).

Nedostatečně využité cukry mohou způsobit cukrovku.

Vedlejší metabolické produkty, vznikající při přílišné konzumaci proteinů zvyšují náchylnost ke dně (zánět kloubů způsobený ukládáním krystalků soli kyseliny močové do tkání), k osteoporóze a chorobným stavům jako je Alzheimerova choroba.

Přílišný příjem anorganických minerálních látek (např. z minerálních vod nebo anorganických potravinových doplňků) může vést k tvorbě ledvinových kamenů a různým formám zánětu kloubů (artritidy).

Hromadění nestravitelných chemických látek v organismu (nejčastěji v tukové tkáni) dává vzniknou celulitidě a může výrazně zvyšovat nebezpečí rakoviny prsu či jiným vážným onemocněním. V jedné studii zabývající se ženami, u nichž byla prováděna biopsie k odstranění nebo diagnóze podezřelých buněk v prsu, bylo zjištěno, že ženy, jejichž buňky byly rakovinné, měly v průměru o 50% vyšší hladinu karcinogenních chemických látek v tukové tkáni prsu než ty, jejichž bulky byly nezhoubné.

Pokud se v organismu hromadí těžké kovy obsažené ve stravě, může dojít k postižení nervového systému, ledvin, kostí?

Co můžete pro své zdraví udělat?

 • Vybírat si kvalitní průmyslově nezpracované potraviny z dobrých zdrojů - (potraviny bez konzervačních přísad, barviv, emulgátorů, potraviny z biologicko-dynamického zemědělství, kde je záruka nepoužívání umělých hnojiv, pesticidů...)
 • Nepřehánět konzumaci jednoho tytu živin. Snažit se o vyváženou racionální stravu.
 • Posilnit své zažívání.
 • Podpořit detoxikační funkce organismu.

  Autor: mk

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (6)

  • Obrázek uživatele Petr
   Petr (anonym)

   Zájemcům o praktické návody k očistě organismu doporučuji publikaci: Ruediger Dahlke, Doris Ehrenbergerová "Očista těla i duše", kterou je možno zakoupit na www.rozkvet.cz

   Črv 16, 2003
  • Obrázek uživatele Marcela
   Marcela (anonym)

   Doporučuji Alveo a Cleans Plus.

   Črv 21, 2007
  • Obrázek uživatele Jana
   Jana (anonym)

   Doporučuji metody Jiřího Janči,vyrábý pan Jukl.Lévné a velice učiné.Vyzkoušela jse za 4 roky toho spoustu,věřte,že mohu hodnotit.Marcelko to co píšeš je dobré, ale zbytečně dráhé též vyzkoušeno.

   Črv 21, 2007
  • Obrázek uživatele Bohumil
   Bohumil (anonym)

   Znám účinné produkty pro posílení zažívání a detoxikaci organizmu. Zájemcům poradím.

   Bře 13, 2008
  • Obrázek uživatele Bohumil
   Bohumil (anonym)

   Možno mne kontaktovat na adrese elektr.pošty:bjaeger"tiscali.cz

   Bře 13, 2008
  • Obrázek uživatele Alena
   Alena (anonym)

   SJanou nesouhlasím, nechala se zmást levnými výrobky,souhlasím s Marcelou,za kvalitu se platí,za trabantovou cenu mercedes nekoupíme.

   Lis 14, 2008

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama