Nedostatečně fungující lymfatický systém může stát za vašimi zdravotními problémy

Člověk je nastaven tak, aby uběhl několik desítek kilometrů denně. Místo toho den co den trávíme několik hodin vsedě u počítače a jsme rádi, když za den uděláme pár kroků směrem na autobus nebo do supermarketu. To, že sedavé zaměstnání způsobuje nemalé problémy s páteří a zaděláváme si tímto na kardiovaskulární problémy, ví dnes již téměř každý z nás. To, co je ale méně známé je, že sedavé zaměstnání ovlivňuje rovněž zásadním způsobem náš lymfatický systém.

Příznaky špatného fungování lymfatického systému
1. přibírání na váze
2. chronická únava
3. zažívací obtíže
4. časté migrény
5. kožní problémy
6. bolesti pohybového aparátu
7. otoky končetin

Tři kroky jak nastartovat Váš lymfatický systém

1. Dostatečná hydratace
Dr. John Douillard, mezinárodně uznávaný lékař zaměřující se mimo jiné na zdravotní rizika spojená s nesprávným fungováním lymfy, potvrzuje to, že lymfatický systém je složen především z vody a primárně musíme tedy tělo dostatečně hydratovat.  Důležitá je nejen dostatečná, ale i správná hydratace. Pozor byste si měli dávat nejen na slazené nápoje, ale také na častější pití minerálek.  Vyšší mineralizace může negativně ovlivnit krevní tlak a zatížit funkci ledvin. Nadměrné množství soli v minerálkách může také (paradoxně) způsobit zadržování vody a otoky. Proto je lepší je omezit a pravidelně střídat s vodou s nižší mineralizací. Ideálním řešením jsou pramenité vody, které jsou pro lidský organismus nejpřirozenější.

Lékaři také doporučují střídání teplé a studené vody během každodenního sprchování minimálně po dobu dvou týdnů ke stimulování správné funkce lymfy.

2. Bylinková terapie
Bylinky jsou skvělý zdroj, který můžeme využít, v rámci detoxikace lymfatického systému. Zde jsou ty nejúčinnější z nich v různých podobách:
- esenciální oleje: Blahodárných účinků esenciálních olejů si byla vědoma již tradiční čínská medicína. Vyberte si ty s vůní bergamotu, citrónu, cypřiše nebo jalovce a nakapejte pár kapek esenciálního oleje do koupele. Právě tyto zmíněné oleje vám pomohou s detoxikací lymfatického systému a rovněž vám uleví od výše zmíněných příznaků.
- ajurvédské čaje: Hledejte ty s obsahem byliny Chebule srdčité, která má významný vliv na podporu imunity a rovněž vám zásadním způsobem pomůže s celou řadou neduhů způsobených nesprávným fungováním lymfy, jako jsou bolesti kloubů, záněty, zažívací problémy a další.

3. Hýbejte se kdykoliv je to možné
Pokud pracujete vsedě déle než jednu hodinu v kuse, udělejte si alespoň krátkou procházku před budovu. A zkuste pro změnu schody, ne výtah jako obvykle. Pokud je to možné zkuste pár základních cviků na protažení těla. Výborné je rovněž krátké protažení formou jógových ásan nebo na gymnastickém míči, který v dnešní době mnoho zaměstnanců s oblibou kombinuje se standardní kancelářskou židlí.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama