Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nechybí Vám v lékárničce Betadine?

Drobná poranění, kterým se zpravidla i při sebevětší opatrnosti nevyhneme, je nutné náležitě ošetřit a vydezinfikovat. Urychlíme tím hojení a předejdeme infekci rány. Je ovšem důležité umět si vybrat z nabídky dezinfekčních přípravků.

Většinou totiž jde o etanolový (lihový) roztok, který po aplikaci do rány pálí a štípe. Dezinfekce na bázi alkoholu tím pádem může citlivou, zejména dětskou, kůži velmi podráždit. Navíc má tato dezinfekce nízkou, či minimální účinnost, ošetření je bolestivé a alkoholová dezinfekce zpomaluje hojení.

Proto by ve Vaší lékárničce neměl chybět Betadine. Betadine je dezinfekce  na bázi vodního roztoku obsahující aktivní dezinfekční prvek - jód. Betadine tím pádem nepálí, a přitom je to velmi kvalitní a spolehlivá dezinfekce. Jód je velmi účinný  nejen v boji proti baktériím a virům, ale spolehlivě funguje i proti plísňovým onemocněním. Oproti jiným druhům dezinfekce působí Betadine také na spory, tudíž ničí i odolné, zapouzdřené formy nebezpečných forem bakterií. Studie prokázaly i účinnost Betadinu proti zlatému stafylokokovi, používá se také na ošetření popálenin a vředů. Betadine se vstřebává do vrchní vrstvy pokožky, kde po dlouhý čas působí dezinfekčně - to je velmi důležité pro úspěšné hojení.

Betadine významně přispívá ke snížení počtu bakterií, které potenciálně mohou způsobit kožní infekce, takže ho s oblibou používají profesionální zdravotníci a lékaři. Účinky Betadine jsou natolik prokázané, že si Betadine vybrala NASA k dekontaminaci lunárního modulu Apollo po návratu Neila Armstronga z cesty na měsíc.

 Za cenu, která je příznivá, máte vždy po ruce doma nebo v autě pomocníka, který pomůže Vám i Vašim dětem vyhnout se nežádoucím infekcím a bezpečně ošetřit případné poranění.

Celá rodina ocení přípravek, který ošetřuje bez bolesti.

Nejen děti jsou neobyčejně vynalézavé a odvážné! Každý domácí kutil, nebo milovník práce na zahradě, si čas od času přivodí drobné poranění, které je dobré ošetřit. Říznutí, odřeniny, škrábance, štípance od hmyzu, kousnutí klíštětem či popáleniny - první po čem saháme, by měla desinfekce. Není vhodné drobná poranění podceňovat. Vyzkoušejte Betadine, profesionální přípravek používaný lékaři ve více než 70 zemích. Betadine, pro všechny případy ve Vaší domácí lékárničce.

Naše cesty do přírody, práce na zahradě - ohrožení klíštětem.

Velmi důležité je použití dezinfekčních prostředků. Především se doporučují dezinfekční prostředky s obsahem jódu. Ty jsou schopny ničit viry nežádoucích onemocnění. Zde je proto velmi vhodný Betadine. Betadine se navíc vstřebává do vrchní vrstvy pokožky a působí dezinfekčně.

Pamatujte, že důležitá je rychlost včasného zákroku. Pokud odstraníte klíště včas a ránu dezinfikujete, můžete předejít velmi vážným komplikacím z nakaženého klíštěte. Mějte prosím na svých cestách do přírody u sebe Betadine. I když přes naši opatrnost při pobytu venku dojde k nálezu přisátého klíštěte, je dobré použít tento postup jak odstranit přisáté klíště:

1. Okamžitě na místo přiložit tampón s Betadinem, který ranku vydezinfikuje a klíště usmrtí.

2. Klíště vytáhněte pinzetou, kleštičkami na klíště nebo speciální kartou, kterou ho uchopíte co nejblíže kůži a kývavými pohyby pomalu vyvikláte. S klíštětem netočíme!

3. Není důležitý směr pohybu, důležitá je rychlost. Po nalezení přisátého klíštěte ho proto ihned správně odstraňte.

4. Ranku po vytažení klíštěte opět dezinfikujte tamponem namočeným v Betadinu.

5. Při jakýchkoliv pochybnostech, jestli bylo Vaše klíště infekční a hrozí Vám přenos nákazy, odešlete klíště do specializované laboratoře na vyšetření. Proto ho ihned po vytažení nelikvidujte, ale počkejte, zda se neprojeví příznaky onemocnění. Například zarudnutí kolem rány.

Popis produktu:

Roztok: bezalkoholový přípravek, vhodný pro první pomoc. Účinný na všechny druhy mikroorganismů. Snadné odstranění z kůže i oděvu. Lze vydat i bez lékařského předpisu.

Mast: nevysušuje, při aplikaci nevzniká pocit pálení. Podporuje hojící se tkáň v granulaci a epitelizaci. Vhodný pro hojení s infekcí. Praktický - snadné odstranění z kůže i oděvu.

Betadine, to je:

Účinná ochrana proti infekci

Rychlý a dlouhodobý účinek

Hojení ran bez komplikací

Betadine Ti zachrání kůži.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Ivanka
    Ivanka (anonym)

    Mně tedy v ledničce určitě nechybí betadin a dokonce ani vitamin c. Doktorka mi řekla, že mám dlouhodobě užívat vitamin C a tak jsem si dobrovolně našla stránku https://www.senzamedical.cz/senza-vitamin-c-250ml-lipozomalni-vitamin-c/ odkud ho beru do dnes a nemohu si ho vynachválit. Je to opravdu kus zdraví v lahvy... Skoro k nevíře :-)

    Črv 12, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama