Nebezpečný koronavirus MERS může způsobit selhání ledvin

Koronavirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome) může vyvolat kašel, vážné dýchací potíže, horečku, zápal plic a selhání ledvin. Úmrtnost nakažených pacientů přesahuje 50 procent, což je mnohem víc než v případě příbuzného koronaviru SARS.

V Saúdské Arábii zaznamenali osm nových případů vážného chřipkového onemocnění MERS. Celkem se tedy koronavirem po celém světě nakazilo již 102 lidí, 49 z nich smrtící chorobě podlehlo, uvedla americká zpravodajská televize CNN. Koronavirus MERS, který se poprvé objevil loni v září, se z oblasti Perského zálivu rozšířil do Británie, Francie, Itálie, Německa a Tuniska.

    Nový druh koronaviru způsobuje symptomy podobné nákaze virem SARS, jež se vyznačuje vážnými dýchacími obtížemi. MERS ale navíc vede k rychlému selhání ledvin. Světová zdravotnická organizace (WHO) zatím nemá dostatek informací o tom, jak se virus přesně šíří a co je jeho zdrojem. Podle některých expertů mohou být nicméně zdrojem koronaviru velbloudi.

    Rovněž nejsou k dispozici přesná čísla, kolik lidí bylo virem nakaženo, podle WHO je to těžké určit vzhledem k tomu, že někteří mohou mít jen mírnou formu choroby a lékaři o nich doposud nevědí.

    I když se většina případů objevila na Arabském poloostrově, lidé v důsledku nákazy zemřeli i ve čtyřech evropských zemích a v Tunisku. WHO proto důrazně vyzývá všechny, kteří se pohybovali na Blízkém východě, aby se po návratu z cest nechali otestovat.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele dos
  dos (anonym)

  tento virus se farmakartelům opravdu povedl vyrobit,,, aspon nás opět ubude

  Zář 03, 2013
 • Obrázek uživatele Kravská
  Kravská (anonym)

  Lejna,proti horečce omladnic! CINGROŠOVO LEMTÁNÍ VLASTNÍ MOČE a jiné ZHOVADILOSTI jste dali, daly! Na pulty knihkupců,VY ŘADOVÍ SRÁČI! Kdyby klausova vládní reforma měla podklady k rozumným vládním rozhodnutím,NIKDY BY TAKOVÉ OHAVNOSTI NEMOHLY , VČETNĚ VAŠICH SEXUÁLNÍCH ZVRATKŮ , BÝT NA TRHU!

  Zář 03, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama