Nebezpečné přídavné látky ve vakcínách proti chřipce

Nikdy nebyla provedena studie vlivu a zdravot¬ních rizik přídatných látek ve vakcínách, jako jsou thimerosal, soli hliníku a nově používa¬ný skvalen. Kromě nich vakcíny obsahují řadu dalších toxinů, jako jsou etylenglykol, formal¬dehyd, fenol, i antibiotika typu streptomycinu a neomycinu.

Vakcíny proti chřipce stále obsahují thimerosal - antiseptickou látku obsahující rtuť. To znamená, že každé dítě dostane při jednom očkování 25-50 mikrogramů rtuti. Jestliže je podle Světové zdravotnické organizace bezpečná dávka 0, 1 mikrogramů na kilogram hmotnosti na den, pak by toto množství bylo bezpečné pro osoby o hmotnosti vyšší než 250 kg.

Pro děti o hmotnosti 10 kg je dávka 25x vyšší, pro děti 6měsíční o váze 5-6 kg překračuje bezpečnou dávku 50x; pro školní mládež o váze asi 50 kg stále ještě překračuje bezpečnou denní dávku 5x.

Rtuť je toxická ve všech formách pro plody i pro narozené děti. K takovému závěru došla i Americká akademie pediatrů v prohlášení vydaném v roce 2001. V současné době jsme svědky velmi rozsáhlých diskusí mezí odborníky, ale i představiteli zdravotnických institucí, rodiči a soudy o to, zda je thimerosal příčinou vzniku autismu. Tato otázka není dosud uspokojivě objasněna a v USA jsou mezi rodiči silné obavy z povinného každoročního očkování jejich dětí vakcínou s thimerosalem. Jdou tak daleko, že raději převádějí děti do systému domácího vyučování, aby nemusely být očkovány.

Vakcíny obsahují vždy také látku, která zvyšuje imunitní odpověď organismu a umožňuje snížit obsah antigenu - tedy viru. Nejčastěji je používán hliník v jeho iontové formě. I proti injekčně podávanému hliníku je mnoho námitek ze strany odborníků vzhledem k jeho neurotoxickým účinkům. Mnozí přičítají vznik zmíněného Guillain-Barré syndromu působení hliníku z protichřipkových vakcín. Druhým onemocněním, které je připisováno působení hliníku ve vakcínách, je makrofágová myofascitida. Její oběti trpí bolestmi svalů a kloubů a značnou slabostí.

Mnoho námitek vůči injekčnímu podávání solí hliníku ve vakcínách vedlo k tomu, že evropské firmy Novartis a GlaxoSmithKline oznámily, že v nově vyvíjených vakcínách proti A H1N1 S-OIV bude použit jako adjuvans skvalen. Mezi odborníky imunology i kliniky se okamžitě zvedla vlna kritiky a varování před injekční aplikacÍ skvalenu pro možné nedozírné následky. Skvalen je běžnou složkou lidské kůže a prakticky se vyskytuje ve všech orgánech lidského těla. Je to totiž sloučenina, ze které vzniká cholesterol - stavební složka všech buněčných membrán. V hojném množství se vyskytuje v myelinových pochvách nervových vláken i ve stěnách cév.

CO MŮŽE ZPŮSOBIT SKVALEN?

Vzhledem k tomu, že adjuvans se do vakcín přidává proto, aby se povzbudil imunitní systém k prudší reakci na antigen, varují mnozí specialisté, že může dojit k rozsáhlým a nepředvídatelným autoimunitním reakcím. Imunitní systém by totiž mohl zaútočit proti vlastním molekulám skvalenu v mnoha tkáních a orgánech, zejména však v mozku. Laboratorní studie ukázaly, že po injekčním podání skvalenu laboratorním potkanům se vyvine chronická zánětlivá reakce postihující klouby, připomínající revmatoidní artritidu.

Vzhledem k tomu, že skvalen (MF59) byl použit jako adjuvans v experimentálních vakcínách proti antraxu, kterými byli očkováni vojáci při válce v Perském zálivu, je právě jeho působení přičítáno devastující autoimunitní onemocnění, kterým trpí veteráni této války. Ačkoliv je dnes použití skvalenu v těchto vakcínách z mnoha stran popíráno, podle údajů FDA (amerického Ústavu pro potraviny a léky) je možné stanovit antiskvalenové protilátky v tělech nemocných veteránů a u všech, kteří byli těmito vakcínami očkováni. To, že se nejedná pouze o ojedinělý názor ojedinělých vědců, potvrzuje i vyjádření vládní zmocněnkyně pro vědu v Austrálii. Dr. Viera Scheíbner, Ph.D., napsala: " ... toto adjuvans [skvalen] přispělo ke kaskádě reakcí nazývané, syndrom války v zálivu, pozorované u vojáků, kteří se války v Perském zálivu zúčastnili. Symptomy, které se u nich vyvinuly, zahrnovaly chronickou únavu, chronické bolesti hlavy, abnormální ztrátu vlasů a chlupů, artritidu, fibromyalgii, Iymfadenopatii, vyrážky, nehojící se praskliny kůže, afty, ztrátu paměti, křeče, poruchy nálady, neuropsychiatrické problémy, chudokrevnost, poruchy činnosti štítné žlázy, zvýšenou sedimentaci červených krvinek, noční pocení a další vážné poruchy. " O této problematice existuje řada odborných studií.

Zdroj: Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. – časopis Sféra

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele h
  h (anonym)

  google.com "čipy ve špičce jehly"

  Říj 16, 2009
 • Obrázek uživatele Karol
  Karol (anonym)

  To myslím je již pěkná blbost ty čipy, ale jinak je to stejně síla. Jsou tyto přídavné látky i vjiných vakcínách, např. v povinném očkování pro děti?

  Říj 17, 2009
 • Obrázek uživatele M
  M (anonym)

  Ja jsem byl posledně očkovan naposled před více než 35. lety proti tetanu a od té doby jsem taky ani žadný lék nebral a to i když mi předepsal lekář. Posledních 11let používám k léčení nebo spíše k prevenci pouze jitrocelový extrakt v olivovem oleji vlastní receptury a neznám, co to je nemoc z nachlazení, to mohou potvrdit i tí, co to ode mne berou, tento olejíček vyléčí rymu za 2-3 dní a léčba chřípky má uplně lehký průběh a nemá to žadné vedlejší účinky a mohou to užívat i malé děti, protože to obsahuje pouze jitrocel a olivový olej, latky, které denně užívame v každodenním jídle.

  Říj 17, 2009
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  V Německu to již vře. Mají nakoupeno 50 milionů vakcín a lidé se nechtějí nechat očkovat. Zejména po té, co bylo odhaleno, že pro vládu byla objednána jiná vakcína než pro zbytek obyvatelstva. Ti privilegovaní dostanou vakcínu bez přdavných látek. Nyní se ji alespoň pod tlakem snaží objednat i pro těhotné. Nicméně praktiční lékař, dětští lékaři i další odborníci stále varují před nevyzkoušenou vakcínou. Např. na dětech do tří let nebyla nikdy testovaná a nikdo neví, co to může způsobit. Kdo vládnete němčinou koukněte na Spiegel - http://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/

  Říj 19, 2009
 • Obrázek uživatele 3W: Theflucase.com
  3W: Theflucase.com (anonym)

  přečtěte si pro informaci

  Říj 19, 2009
 • Obrázek uživatele martin
  martin (anonym)

  je to hnus!!!!!!!

  Bře 21, 2010
 • Obrázek uživatele Ma.
  Ma. (anonym)

  To myslím je již pěkná...Jasně, najděte si na netu příbalové letáky. Ale pozor v zemích EU nemusí uvádět všechny přídavné látky, chce si to najít příbalové letáky z Austrálie. To je pak počteníčko.

  Říj 11, 2012
 • Obrázek uživatele Miloslav Ponkrác
  Miloslav Ponkrác (anonym)

  Nevadí vám ani trochu, že skvalen je pro život naprosto nezbytná látka? Každá rostlina, každé zvíře, každý člověk vyrábí ve svém organismu skvalen. Každý člověk jí ve svém těle vyrobí obrovská kvanta. Skvalen slouží tělu pro výrobu mnoha látek potřebných pro tělo: cholesterolu, trávících šťáv, velkého množství různých hormonů. Skvalen je látka v těle, bez které není života. Je látkou, ze které tělo vyrábí tolik potřebných věcí pro sebe, že skvalen je prostě "životní mana". Lidské tělo ji denně vyrobí množství v gramech. Najednou se dozvídám v tomto "objektivním" článku, že látka, kterou každá rostlina, zvíře i člověk vyrábí přirozeně ve svém těle je smrtící bestie. Ten článek je evidentně blábol.

  Říj 01, 2020
 • Obrázek uživatele Libuše
  Libuše (anonym)

  Pane M.P., ano skvalen je v nás a slouží nám. Ale proč ji máme dostávat odjinud, z jiného organismu, když naše imunita ji nepotřebuje. Ve vakcínách je sloučena s toxickými prvky, na to jste zapoměl. A nevíte kolik našich dětí je po různých starších vakcínách dnes neplodných, či jinak nemocných ......na to studie nejsou udělané, to farmacie nepotřebuje, když chce zvedat zisky. A dnes to platí 1000 násobně. Tento článek je jako jeden z mála pravdivý.

  Zář 29, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama