Nebezpečná zácpa

Každý to někdy zažil - nafouknuté břicho, tlak, únava, bolest hlavy. Jednodenní až dvoudenní zácpa se často vyskytuje na začátku dovolené, když přijedeme do nového prostředí. Někteří lidé však trpí chronickou zácpou, trvající vždy několik dní. Tato porucha vylučování nestrávených zbytků a odpadních metabolických látek z organismu, má na zdraví velmi neblahý vliv.

Toxické látky, které by měli být z těla co nejrychleji odstraněny, se kumulují ve střevech, pronikají do krevního oběhu a orgánů. Organismus je neustále přiotráven zplodinami látkové výměny. Projevuje se to únavou, nesoustředěností, bolestí hlavy a oslabením imunity.
Ve střevech jsou přirozené mikroorganismy potlačovány hnilobnými bakteriemi a kvasinkami a tudíž nemohou vyrábět vitamíny B1, B2, K a další potřebné látky. To se může projevit kožními problémy, nervovými poruchami, poruchou krevní srážlivosti...
Hnilobné bakterie a kvasinky navíc produkují toxické láky, které dál zhoršují látkovou přeměnu na úrovni buněk organismu.
Po čase přirozené čistící a ochranné mechanismy zátěž nezvládnou a dochází k ochoření orgánů. Může dojít k onemocnění srdce, ledvin, jater, slinivky? Zácpa má bezprostřední vliv na onemocnění střev. Je rizikovým faktorem vzniku zánětů, polypů, hemeroidů i rakoviny.
Křečové žíly jsou též zhoršovány dlouhodobou zácpou.
O zácpě hovoříme, pokud nedochází k pravidelnému vyprazdňování. V četnosti existují individuální rozdíly od 1 do 4 stolic denně.

Zácpa může být způsobena organickou překážkou ve střevech a jejich okolí, nesprávnou výživou, nedostatkem tekutin, ochabnutím střevní peristaltiky v důsledku nadměrného užívání projímadel a stresem.
Příště si povíme, které potraviny působí proti zácpě a které naopak přispívají k jejímu vzniku.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (284)

 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  No, nevím jestli se můj 'problém' dá kvalifikovat jako zácpa, ale já chodím na velkou tak obden nebo dva, je to špatné? Mamka a sestra chodí denně jednou, ale mě to třeba někdy nevadí, kromě toho nemám žádné obtíže.

  Čer 12, 2005
 • Obrázek uživatele Jana M
  Jana M (anonym)

  Je to zácpa, když chodím na velkou někdy i po 4 - 5 dnech ?, pak ale jindy třeba i 3 - 4 x za den. Nemám žádné potíže, žádné léky neužívám, stolice je vždy normální. Když to na mne přijde a musím zadržet, tak pak, když už na to mám čas, to stejně jde ze mne ven normálně, bez násilí

  Srp 31, 2005
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Je mi 40let a zácpou trpím od 15. let. Vyprázdnění po deseti dnech nebylo vyjímkou. Všechny rady týkající se stravování jsem dodržovala. /ovoce,zelenina, otruby,semínka.... denně./ Dnes jsem bez problémů. Jaký že se to stal zázrak? Dělená strava. Cítím se fantasticky,úplně bez hladovění jsem zhubla 11 kg za 3 měsíme a každodenní vyprázdnění beru jako malý svátek. Moc doporučuji. přeji všem hodně zdraví.

  Pro 26, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Je mi 40let a zácpou trpím od 15. let. Vyprázdnění po deseti dnech nebylo vyjímkou. Všechny rady týkající se stravování jsem dodržovala. /ovoce,zelenina, otruby,semínka.... denně./ Dnes jsem bez problémů. Jaký že se to stal zázrak? Dělená strava. Cítím se fantasticky,úplně bez hladovění jsem zhubla 11 kg za 3 měsíme a každodenní vyprázdnění beru jako malý svátek. Moc doporučuji. přeji všem hodně zdraví.

  Pro 26, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Je mi 40let a zácpou trpím od 15. let. Vyprázdnění po deseti dnech nebylo vyjímkou. Všechny rady týkající se stravování jsem dodržovala. /ovoce,zelenina, otruby,semínka.... denně./ Dnes jsem bez problémů. Jaký že se to stal zázrak? Dělená strava. Cítím se fantasticky,úplně bez hladovění jsem zhubla 11 kg za 3 měsíme a každodenní vyprázdnění beru jako malý svátek. Moc doporučuji. přeji všem hodně zdraví.

  Pro 26, 2001
 • Obrázek uživatele Iva Hédlová
  Iva Hédlová (anonym)

  Zácpa je opravdu problém. Je možno ji úspěšně léčit, ale dle mého soudu dělená strava není to nejzdravější, co můžeme organismu poskytnout. Lidé, stravující se touto metodou mají nedostatek základních výživných látek. Ukázaly to laboratorní zkoušky. Měla bych na zácpu lepší prostředek, stejně jako jiný a zdravý a vyvážený způsob stravování a zdravý životní styl.

  Pro 26, 2001
 • Obrázek uživatele zuzana
  zuzana (anonym)

  Ahoj, i já trpím nepříjemným problémem zvaným ´´ zácpa´´.Ale objevila jsem něco, co opravdu pomáhá. Jmenuje se to Psyllium - prodávají to v čajovnách a i v některých obchůdkách zabývajících se zdravým životním stylem.Já to kupuji v OD Carrefour na Smíchově, v přízemí po pravé straně, je to asi 4-5 obchod od vchodu. Psyllium nejen upravuje stolici, čistí i celý trávicí trakt, snižuje cholesterol a cukr a působí jako prevence proti rakovině střev. Psyllium je z jitrocele indického. A z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit. Podrobnější info můžete najít na netu www.drpopov.cz. Držím palce. Zuzka

  Dub 04, 2002
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Ahoj Zuzka, ja som v zahranici a kedze tiez som si kupila Physillium husks powder.Chcem sa opytat,ako casto ho uzivas,a ako dlho. Ja uzivam trikrat denne po lyzicke ,ale niesom si ista,ci ho uzivat pred al.po jedle. Co by si mi poradila? dAkujem

  Bře 31, 2003
 • Obrázek uživatele alena
  alena (anonym)

  Ahoj,prosim te lec se naturalne, telo si zvykne na ten prasek a budes mit problem ze jen po prasku pujdes na zachod. Pij rano teplou vodu, ovoce, cerny chleba, odpoledne zeleninu a vodu!!!! pohyb, prochazky na cerstvem vzduchu.Musim napsat ze jsem byla na smrtelnem luzku nebo jsem mela ucpane streva,voda a poradna strava, pohyb -dekuji ze jsem jeste nazivu.

  Feb 11, 2004
 • Obrázek uživatele alena
  alena (anonym)

  co to je delena strava????

  Feb 11, 2004
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  I já patřím k těm, kteří trpí zácpou proto bych ráda přispěla se svými zkušenostmi z léčení.Jsou to osobní zkušenosti vypozorované během tří let. Nejúčinnější prostředky jsou každopádně pohyb (např. běh) a strava podporující vyprazdňování (např. ovoce, 100% ovocné džusy, pivo, zeleninová jídla, česnek). Bohužel ne vždy je možné tohle dodržovat, z různých důvodů. Můj důvod je zaměstnání. Již 4 roky pravidelně jezdím na služební cesty téměř do všech Evropských zemí. V práci sedím od rána do večera takže pohyb žádný a strava po restauracích. Změny klimatu a změny typu stravy taky zácpu podporují. Po prvním roce cestování jsem začala mít problémy a to tak, že bez projímadla to nešlo. Tak jsem začala zjíšťovat příčiny a snažila se je odstravnit a během tří let jsem dosplěla k názoru, že problémy se zácpou závisí na několika faktorech nebo jejich kombinaci a hlavně jsou individuální - co může pomoci jednomu nemusí fungovat u druhýho. Jelikož nemám problém o tom otevřeně mluvit, tak jsem toto téma prodiskutovata s několika desítkama žen i mužů, dá se říct po celý Evropě. Ale chlapi na zácpu netrpí. Je to hlavně problém žen. Nevím proč. Většina se shodla, že je důležitý jíst ovoce (hroznové víno, švestky, jablka, hrušky, broskve), potom cokoliv co obsahuje vlákninu. Já jsem vypozorovala, že pravidelná strava je hodně důležitá. Tak jsem to dodržovala, problémy se zlepšily, ale pak se zase objevily. Tak jsem hledala další příčinu. A myslím, že jsem jí v mém případě našla. Stres. To je dodnes příčina mých problémů. Každý ví, že stres působí negativně na všechno. Ale je těžký si jen tak říct nebudu se stresovat, vyžaduje to hodně sebekontroly. Ale bohužel jsem ještě absolutní kontrolu nad stresem nezvládla. Někdy mě zácpa trápí více, někdy méně, někdy problémy úplně vymizí. Např. když nikam necestuju a jím pravidelně. Někdy pomůže zmíněná strava a taky německý pivo. Nevím co do toho dávají, ale to funguje na 100%. Jediný problém je, že je pak člověk tak trochu za alkoholika, což taky není ideální řešení. Další můj velký pomocník při zácpě jsou speciální ozónove tablety (OXY). Vůbec nejsou návykové. Rozmělňují stolici, zlepšují metabolismus a pomáhají vyprazdňování (v mém případě z 80%). Neprodávají se v lékárnách, koupila jsem si je u lékaře specializovaného na "střeva", kam jsem párkrát zašla na výplach střev. A potom je velmi účinná jóga, respektive určité cviky, které pomáhají vodě lépe projít tenkým a tlustým střevem a uvolňují ztvrdlou stolici. Je to 5-6 cviků před nimiž je třeba vypít 2dcl slané vody, může být i s citronovou šťávou. 20-30min denně stačí, není to nijak náročné, cviky jsou vhodné i pro starší ženy. Zmíněné Psyllium mě třeba vůbec nepomáhá, ale znám ženy, kterým vždy pomůže. Závěrečně shrnutí jak zlepšit nebo úplně odstranit problémy se zácpou: pohoda, pohyb, pravidelná vyvážená strava bohatá na vlákniny.

  Črv 08, 2005
 • Obrázek uživatele tvx
  tvx (anonym)

  teda, to by mě zajímalo jaký laboratorní zkoušky to ukázaly "c)

  Dub 17, 2005
 • Obrázek uživatele s.pavla
  s.pavla (anonym)

  Trpim na zacpu uz dlouho a jediny a rychly prostredek pro pomoc vzdy byla chemie-projimadla.dnes se jiz bez nich neobejdu .mam ale strach z rakoviny strev ktera se pri uzivani techto"jedu"vyskytuje casteji.Lze i pri takovem deficitu upravit metabolismus a dostat se k prirozenemu vyprazdnovani_

  Čer 16, 2006
 • Obrázek uživatele Peta
  Peta (anonym)

  Nekolik dni me boli v levem boku,vypadato na zacpu jenomze nevim co na to mam pouzit po dlouhe dobe jsem mela stolici a mela jsem jemni krece do bricha poradte prosim co mam delat..Dekuji

  Črv 17, 2006
 • Obrázek uživatele Sisinka
  Sisinka (anonym)

  Psyllium (viz vyse) muzu jen doporucit. Da se zvyknout na jeho divnou prichut, ja to konzumuji 2x denne rozmichane v dzusu. Ale snazim se i dost pit a je mi jasne, ze bez upravy stravy to uplne samo nepujde.

  Říj 02, 2006
 • Obrázek uživatele martina
  martina (anonym)

  já jsem užívala psyllium, měla jsem asi tři balení,ale pak už si mé tělo na to zvyklo a bylo to stejné jak na začátku. Pak jsem zkusila Bioaktivní vlákni v kapslích, byla taky super, ale pak jsem si opět zvykla. Teď jsem ve fázi, kdy jsem musela vzít projímadlo a v pondělí jdu k doktorovi...

  Říj 06, 2006
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Náhodou jsem přišla na to,že na zácpu pomáhá uvařená červená řepa/Uvařit a nahrubo nastrouhat, oliv. olej+ jablečný ocet, posolit. Celkem dobrý a zdravý salat.Jinak ráno psyllium, jogurt aktivia a večer ovocná kostka Fruktolax. Jde to do peněz.Také švestky a švestk.povidla,ale u mě to moc nezabírá.

  Říj 10, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Martino co ti řekl lékař? Jak jsi dopadla? Co ti poradil? Dík. Trpím tím samým co ty.

  Říj 17, 2006
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Moje žena měla snad běžné ženské potíže mezi něž řadím i zácpu. Asi čtyřikrát navštívila u nás ordinaci Medacol, kde jí opravdu pomohli a teď je v poměrně dobrém stavu. Moc to chválí a posílá tam i mne.

  Říj 25, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Jirko a jak ji pomohli, jakou léčbu jí nabídli? Dík.

  Říj 25, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Lidi, poradte. Ja sem si zacpu zavinila sama, chtela sem zhubnout, a tak sem zacala pravidelne uzivat projimadla a radovala se z ubytku na vaze. Az po nejake dobe mi doslo, jak moc se tim nicim...Na projimadlech sem si ale vypestovala takovou zavislost, ze ted mi vubec nic nedokaze pomoct:(.Sem vdecna za jakoukoli radu!

  Lis 09, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Nemáte zkušenosti z vlákninou Benefitra?

  Lis 11, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Výborný proti zácpě je přípravek Nutrabona a samozřejmě dostatek tekutin

  Lis 21, 2006
 • Obrázek uživatele Edita
  Edita (anonym)

  Ahoj Jirko, prosím napiš odkud jsi, a jestli jsou ordinace Medacolu i jinde v republice. Díky.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Edita
  Edita (anonym)

  ahoj, nevytvořila sis s tím Fruktolaxem návyk? jde o to , jestli nebudeš muset potom těch kostek víc a víc?

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Ahojky,chtěl bych se s vámi podělit,co mi pomohlo na zácpu.Funguje to skvěle,moc se o tom neví a reklama na to není. Je mi 36 a před 6 lety kolem svých třicátých narozenin jsem dostal náhle zácpu.Předtím jsem celý život chodil ráno bez jakýchkoliv problémů,vstal jsem, sedl na mísu a do 5 minut bylo hotovo.A jednoho dne konec,střeva začla stávkovat,vyzkoušel jsem všechno možné i nemožné a nic.Všechna vyšetření byla negativní a diagnosa zněla fyziologická zácpa.Naštěstí v té době jsem chodil s magistrou farmacie a ta mi poradila laktulozu.Většina z vás asi nebude vědět o co jde,já to tenkrát taky nevěděl. Laktuloza je cukr,pozor,na tloušťku nejde,nevstřebává se.Člověk nemá enzymy na štěpení laktulozy,některá zvířata ano.U člověka se štěpí až v tlustém střevě bakteriemi mléčného kvašení,tedy laktobacily a bifidobaktérie.Čili účinkuje naprosto v souladu s přírodou a není návyková.Dá se brát prakticky nepřetržitě,což také činím.Dávkování je 1-3 polévkové lžíce denně.Lze to brát najednou nebo rozděleně,reakce je individuální,já beru 2 polévkové lžíce denně a chodím na velkou dvakrát denně.Tu dávku si musí vyzkoušet každý sám na sobě. Vypadá to hezky,co teď píšu,ale má to svoje úskalí.První z nich je cena,laktuloza je poměrně drahá.Koupíte jí buď jako laktulozu,ta je naše a nebo jako dufalak,ten je holandský,řekl bych,že dufalak je lepší,je v plastové lahvičce,když někam jedete,je to praktičtější,myslím,že je i účinnější.Prodává se i s odměrkou,takže nemusíte bojovat s pojmem polévková lžíce.I ty mají samozřejmě různou velikost.Oba přípravky jsou v malém i velkém balení,velké je finančně výhodnější. A je tu další problém.Velké balení Dufalaku je totiž jenom na předpis.Pokud někdo chodíte pravidelně k lékaři,můžete si ho dát napsat,pojišťovna to stejně nehradí,tak vám to asi bez problémů napíše.Já k doktorovi téměř nechodím,takže to je ztráta času.Já osobně to mám vyřešené tak,že chodím do lékárny ke své expřítelkyni a ta mi ho prodá i bez receptu.Velké balení Dufalaku 500 ml totiž stojí 164,-Kč,zatímco Laktulozy o 50 víc.Malá baleníjsou kolem stovky.Velké balení vydrží asi 3 týdny. Další problém je chuť,ta je dost hrozná,ale jde to zamíchat do jogurtu. Třetí úskalí je,že hlavně na začátku se po tom strašně prdí,takže hlavně dámám doporučuju konzumovat zkraje jenom na noc.Asi po měsíci tenhle účinek odezní. Nikdy jsem to nikomu nedoporučoval,protože mi dělá problém se třeba v práci bavit o svých hovnech,tak jsem to takhle napsal na Net a doufám,že to taky někomu pomůže.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Ahoj Milane, můj lékař mi na zácpu napsal duphlac - lactulosum, někde jsem v lékárně doplácela 40 kč a v jiné ne, je toho 500 ml. Brala jsem to týden, ale bolí mě po tom strašně břicho, jakoby mi tam něco pracovalo, kroutilo, škvrčelo, mručelo, no divné, tak jsem přestala a jak teď čtu asi jsem udělala chybu. Když máš s tím takové zkušenosti asi to budu brát dál, nevíš je to návykové? Dík.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Ještě prosím napiš jak si to dávkuješ a kdy? Dík. Já těmi problémy trpím 13 let a teď mi poradili tento přípravek tak asi ho opět zkusím.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Pro Hanču: První měsíc jsou tyhle příznaky běžné,pak to přestane,beru to už 6 let,jak jsem psal a žádné potíže kromě toho,že chodím kakat dvakrát denně,už dávno nemám.Ty příznaky,co popisuješ,způsobuje změna střevní mikroflory ve prospěch laktobacilů a bifidobaktérií a samozřejmě tělo se tomu musí přizpůsobit.Nenapsala jsi ale jaké máš dávkování a jestli po něm chodíš kakat nebo ti to nepomohlo.Zkraje se dává větší dávkování a časem se naopak snižuje,je to určeno jako jeden z mála přípravků na celoživotní léčení,závislost je nulová.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Dík Milane za odpověď, brala jsem to jen týden a ty problémy co jsem popisovala od bolesti břicha po různé kručení a stahy a prdění, byly nepříjemné už proto, že mám vlastně bolesti břicha neustále, tak jsem to vzdala. Dávkování mi pan doktor napsal 10 ml 4X denně. Asi se k tomu vrátím, už jenom proto, že to není návykové, já totiž bez chem. projímadla nemůžu na velkou. Mám různá vyšetření, ale nic nezjistili jenom alergii na lepek. Fakt jsi mě přesvědčil, vydržím i to začáteční "škrundání" v břichu. Dík. Měj se. Ještě mi napiš jak si to dávkuješ?

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Ahojky Hančo,dávkuju 30ml na noc,protože je samozřejmě nejlepší jít kakat hned ráno,což se mi daří a pak musím během dne ještě jednou,někdy dopoledne,někdy večer,to už je nepravidelné.Když jsem dlouhodobě snížil dávku na 20ml,přestalo to fungovat. Kromě toho během noci přecejen zvýšeně prdím a přes den pak už mám pokoj.Záleží jestli máš partnera,taky by mu ty noční projevy mohly vadit.Já podnikám a jsem vzhůru tak do jedné hodiny,takže nespím s manželkou během týdne.Nejsme s manželkou sice puritáni,klidně před sebou prdíme,ale ne vysloveně naplno a naschvál.Takže,když spím v pracovně,nikoho prdama neobtěžuji.Takže bych ti doporučil vzít si celých 40ml naráz na noc a časem dávku snižovat,někdo vystačí i s 15ml.I v této fázi budeš mít od škroukání v bříšku během dne pokoj.Těch 40 ml by mohlo i způsobit průjem,ale to by se usadilo během dvou,tří dnů.Mám známou,ta dlouhodobě bere Gutalax a vlastně má průjem vždycky,když si ho vezme.Duphalac účinkuje šetrněji a jsou po něm klasický formovaný hovínka,takže já jsem moc vděčný,že něco takového existuje.Během 6 let,kdy to užívám,jsem to několikrát zkoušel vysadit,ale moje střeva se zas vrátily ke stávce,takže asi se nevyhnu doživotnímu braní.Nemusím si ale třeba Duphalac brát na týdenní dovolenou,to ještě funguje setrvačností,než odumřou všechny prospěšné baktérie.Snad jsem podal vyčerpávající odpověď.Kdyžtak se ozvi,jestli ti Duphalac zabral.Ahoj.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Děkuji za odpověď. Taky nejsem žádný puritán a před manželem se nestydím (a ani on) takže jdu do toho. To s těmi prdíky v noci máš pravdu, normálně jsem se i vzbudila :-) od svých "ran". No, ale hlavně doufám, že mi to pomůže. Jsem ráda, že si můžu s někým popovídat o těchto nepříjemných problémech. Taky tu zácpu mám už 13 let a vím, že je to celoživotní, není pomoci ani zdravou stravou ani cvičením, prostě zatím nic na mě nefungovalo. Ahoj pěkný večer.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele diabetik
  diabetik (anonym)

  Dobry den.. velmi zajimava diskuze, omlouvam se vsem, ale taky znacne zabavna.. i kdyz, duvod smat se vlastne nemam protoze podobne problemy resim taky. Je mi 17 let a od jiste doby mam s vyprazdnovanim velke problemy, s nadymanim take (to mame mam pocit snad i v rodine) Neni mi z toho psychicky dobre a trpim predstavou ze nikdo takove problemy nema.. proto Hance a Milonovi moc dekuji..

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele Hanča
  Hanča (anonym)

  Diabetiku, je to opravdu směšné téma, ale bohužel tímto problémem trpí čím dál tím víc lidí, nejvíc žen, ale přibývají i muži. Ona dobře se vy... je prostě paráda, protože ten kdo to nezažil neuvěří. Někdy nemůžu i týden a dyýl a ty bolesti bych taky nikomu nepřála. Budu teď užívat ten duphalac, ale bolí po tom břicho a prdím jak chlap. Pardon. :-)

  Pro 02, 2006
 • Obrázek uživatele Janda
  Janda (anonym)

  Taky jsem měla tyto potíže a začala jsem se učit vyprazdňovat podle návodu MUDr z gastra a jde to!Na lačno sklenice vlažné vody, pak asi půl hodinky pauza, ke snídani jogurt s otrubama a nebo celozrnné pečivo, hned po snídani 3/4 odměrky Duphalacu a nebo Laktulózy. Za 3 měsíce jsem si upravila stolici a nikdo si nedovede představi(kdo to nezaži) jaká je to slast! :-) Jo a hlavně hodně pít, až 3l denně. Hodně úspěchů Jana

  Pro 09, 2006
 • Obrázek uživatele Nika
  Nika (anonym)

  Chci se zeptat jestli při zácpě se u někoho objevilo i zvracení? Trpím zácpou již několik roků a někdy se mi stává, že i zvracím. Poradil vám někdo s tím??? A jak?

  Led 16, 2007
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Niko jak si od zácpy pomáháš, mě zvracení nebere, ale je mi strašně zle. Vždycky trpím jako kůň. já jedině fenolax, rostlinné projímadla mi nezabírají.

  Led 17, 2007
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Dle prispevku Milana jsem si byla koupit Duphalac. Tak do nej vkladam posledni nadeje,nebot uz jsem vyzkousela kde co.Ted jsem na chem. projimadlech.

  Led 23, 2007
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Duphalac mi předepsal lékař, nemůžu ho užívat mám po něm strašné bolesti břicha, nevím čím to je. Těžko a křeče. Tak opět chemie.

  Led 23, 2007
 • Obrázek uživatele Pegyna
  Pegyna (anonym)

  Nevim jestli mohu pouzivat duphalac,kdyz kojim?

  Led 23, 2007
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Prosim Milana o e-mail. Chtela bych se na neco zeptat ohledne Duphalacu.

  Led 25, 2007
 • Obrázek uživatele Milada
  Milada (anonym)

  Dobry vecer,ja uz nekolik let trpim zacpou,vyzkousela jsem nekolik pripravku,ale nic mi nepomahalo ,az ted si beru 2x denne psyllium a jsem v pohode ,hodne piju a chodim na prochazky,akorat nevim jak dlouho toto mam brat,prosim poradte mi ,dekuji

  Led 25, 2007
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Duphalac jsem používala docela často před nějakou dobou, pak mi všechny problémy odezněly ani nevím jak. Až teď přišly znovu - asi týden jsem nebyla na wc, tak jsem si ho vzala včera opět, ale ejhle byly z toho jenom větry a jeden malý bobek. Prosím pomoc, už fakt nevím co dál.

  Feb 18, 2007
 • Obrázek uživatele pp
  pp (anonym)

  Pro Alenu, v takovýchto případech je účinná jedna domácí léčba, výplach střevní, nebo-li klasický klystýr s teplou vodou a efekt se dostaví...

  Feb 19, 2007
 • Obrázek uživatele kastanka
  kastanka (anonym)

  ...Vyzkoušeli..,respektive slyšeli jste o Colonixu?

  Bře 12, 2007
 • Obrázek uživatele pilm
  pilm (anonym)

  Colonix mi veeeµmi pomohol.Je isto výborným preparátom ,ktorý nemá obdobu.Cítim sa skvele,zbavil som sa zápchy,nadúvania,,cítim sa plný energie a začali mi rásť vlasy.Doporučujem!!

  Bře 31, 2007
 • Obrázek uživatele kastanka
  kastanka (anonym)

  Milý Pilme..,a kde ses o Colonixu dozvěděl?..Viď,že je úžasný..,já se cítím skvěle...

  Dub 01, 2007
 • Obrázek uživatele xx
  xx (anonym)

  kastalanko, běž prodávat někam jinam...

  Dub 01, 2007
 • Obrázek uživatele kejchal
  kejchal (anonym)

  Lidičky fakt,ten Colonix je skvělej...,je to bomba...

  Dub 03, 2007
 • Obrázek uživatele xxl
  xxl (anonym)

  Co prodávat,jen se kastanko nedej,každej má nárok na svuj názor

  Dub 06, 2007

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama