Reklama

Nebezpečná tvorba hlenu

Kromě mléka a mléčných výrobků se hlen tvoří také při konzumaci koncentrovaných proteinů jako maso, sýry a vejce. Husté proteiny zbavené přirozených vlastností (např. uvařené) jsou nesnadno stravitelné. Jsou v pořádku pouze tehdy, jestliže obsahují živé enzymy, které pomáhají trávení.

Většina moderních jídel a potravin je už uvařena nebo tepelně zpracovaná, sterilovaná, mražená, znovu ohřívaná atd. a jejich enzymy jsou už zničené. Proteinové řetězce a mastné kyseliny jsou tedy těsně shluknuty a neobsahují žádné samotrávicí enzymy. Přijímáme proteiny a tuky a snažíme se je v žaludku odbourat; ale bez enzymů a jiných faktorů, které jsou při rozkládání těchto látek podstatné.

Místo aby byly tyto denaturované částečky potravy v žaludku správně stráveny, dostávají se dál do tenkého střeva nerozložené (nestrávené) a odtud do krevního oběhu pomocí činnosti mikroorganismů jako candida, E. coli atd., které umožňují nestráveným proteinům proniknout do krve. Tak se zhroutí nejen bariéra filtru mezi střevem a krví, ale i imunitní dozor.

Obzvlášť takové zdravotní potíže jako kolitida, syndrom podrážděného střeva, enterokolitida a břišní potíže jsou náznakem, že ve střevě, zvláště v tenkém střevě, je značný zánět i velké množství hlenových usazenin, infikovaných patogeny a jinými toxiny.

Vytvoří se pseudostřevní stěna, ve skutečnosti silná vrstva hlenu a vláknitého materiálu, která je vytvořená z živých a mrtvých baktérií, hub a enterovirů. Jakmile odumřou, vždycky nezmizí, ale zůstávají jako mrtvá hmota; pak zvápenatí a ztvrdnou, čímž vytvoří obložení z pseudotkání nalepené na skutečné střevní stěně. Zde se dobře daří velkému počtu nepříjemných mikroorganismů.

Reklama

Arterioskleróza, roztroušená skleróza, mukopolysacharidové onemocnění, cysty atd., jsou různá stadia téhož procesu hromadění hlenu a toxinů v různých tělesných orgánech a systémech.

Dodáním enzymů např. formou čerstvého zeleninového salátu ke každému koncentrovanému jídlu můžeme napomoci trávicímu procesu a omezit tvorbu hlenu.

Reklama

Komentáře

Mária (St, 17. 5. 2006 - 19:05)
Iná možnosť, ako dať si vybrať mandle... homeopatická liečba u skúseného homeopata. Práve som prekonala niekoµko mesiacov trvajúcu a veµmi ťažko prebiehajúcu infekčnú mononukleózu s masívnou superinfekciou beta-hemolytického streptokoka, stafylokoka...a mozgovou porážkou...Brala som mnoho liekov, pomohli čiastočne,no toxický zápal hrdla a mandlí ostal a k tomu ukrutné bolesti pri prehµtaní... Neskôr sa k tomu pridali veµké črevné a žalúdočné problémy, keďže som brala kvôli bakteriálnej superinfekcii niekoµko antibiotík a v rámci pečeňovej diéty som bola nútená upred?ostniť stravu bohatšiu na mliečne produkty - nedávno mi totiž dodatočne na alergológii zistili, že som alergická na kravské mlieko...a to som mala v črevách pomnoženú aj Candidu - komplikácia po antibiotikách...momentálne som liečená homeopatikami už druhý mesiac, a všetko sa v hrdle konečne postupne rieši a lieči...mám teploty, uzliny bolia a pracujú, bolesti hrdla,opuchy, stvrdnutia, hlienotvorba ustupujú...proste, cítim na vlastnej koži, čo znamená - "lieči sa príčina ochorenia, a nie príznaky"... čo sa týka čreva, beriem okrem probiotík Aloe vera gel, tiež pomáha...Okrem toho je potrebný na črevnú peristaltiku aj pohyb - rovnovážne a naťahovacie cvičenia predovšetkým zamerané na aktiváciu brušného a hlbokého chrbtového svalstva , chodiť či sedieť vzpriamený - tu môže byť nápomocná Alexandrova technika ... takto sú črevá dobre cez nervové dráhy stimulované k činnosti...masáže napr. šije - pri zle fungujúcom žalúdku či masáže chodidiel ...pitie ovocných a zeleninových štiav - ale nie z obchodu!...bylinky, propolis...toto všetko môže byť veµmi nápomocné a obnoho účinnejšie ako ďalšie lieky...odporúčam to z vlastnej skúsenosti. Klasická medicína "nie je všetko"...viem, o čom hovorím, vyštudovala som ju.
david (Po, 23. 1. 2006 - 20:01)
Tak to ti věřím mám úplně stejný problém.
Lenka (St, 25. 1. 2006 - 12:01)
Já sice nejsem doktorka, ale myslím, že byste měla jít na ORL, ušní, nosní,krční. Jak se můžete spokojit s kloktadlem. To bude něco se zadní rýmou /post nasal drip syndrome).Pořádně si sepište příznaky na papír a dejte se na cestu.
Michal (So, 29. 10. 2005 - 22:10)
Mám podobný problém. Místo aby šlo vše vysmrkat, hlen jakoby jde směrem přes krk. Na jednu stranu se to může zdát praktické(nemusíte smrkat), ale po pár dnech neustálého přísunu do krku, začne vše bolet. Ráno je pak vše o to horší, když vše v krku lehce přischne.
Nedá se udělat nějaká odbočka a smrkat jako dříve? Trvá to už asi rok.
díky
alena (St, 16. 11. 2005 - 22:11)
Ahoj Michale, jak se dozvis nejakou novinku na tvuj problem tak mi napis, alpietrzak"cogeco.ca diky s pozdravem, Alena
Vlastimil (Čt, 22. 12. 2005 - 07:12)
Existují prostředky, které vám problém vyřeší. Doporučuji podívat se na www.therabreath.cz
Tam najdete řešení problému.
Lenka (St, 25. 1. 2006 - 12:01)
V ob?hodě se zdravou výživou
rita (Po, 14. 3. 2005 - 10:03)
Již několi měsíců mám silné bolesti břicha, ale jen po jídle. Pokud nejím není to tak strašné.U doktora jsem byla, udělal mi ultrazvuk a odběr a nic. Vše v pořádku. Cítím se jako bych měla prasknout.Levá strana se mi tak nafukuje až mě z toho pálí kůže. Už nevím co mám dělat.Poraďte pokud víte.
Eva (Ne, 23. 3. 2003 - 10:03)
Mám už delší dobu problémy s tvorbou hlenu v krku.Dokonce mívám pocit "knedlíku" v krku. Mívám krk i zarudlý a občas lehce chraptím, nebo mi přeskočí hlas. Když se mi podaří hlen z krku vykašlat, bývá i s příměsí krve. Mám problémy se sníženou funkcí štítné žlázy a endokrinolog mi poradil šalvějové kloktadlo, ale to mi nepomohlo. O co by se tedy mohlo jednat?
dědek (Po, 21. 11. 2005 - 14:11)
Kde seženu jablečný ocet? Díky.
Hanka (Čt, 20. 5. 2021 - 18:05)
V každém supermarketu !!!
Renata (St, 7. 12. 2005 - 21:12)
Asi mám zápal plic,ale nevím to jistě. Rodiče mě asi pošlou na rentgen a já se bojim, že zjistí, že jsem asi 5x v životě kouřila. Myslíte, že na to přijdou? a kdybych ten zápal plic měla nechali by si mně v nemocnici? jak dlouho?
LOL (So, 3. 10. 2020 - 11:10)
před 15 lety....LOL :D :D :D
ema (So, 17. 9. 2005 - 06:09)
Jednu dobu jsem měla stejné problémy, stále ucpaný nos, ale nic jsem nemohla vysmrkat a v krku to samé. Dostal se mi do rukou časopis Regenerace a tam jeden z našich léčitelů doporučil na odhlenění pít na lačno jablečný ocet (Do sklenice dát lžíci jablečného octu, lžíci medu a dolít vodou, další jídlo přijmout až za 20 min.). Není to zrovna pochoutka, ale pít se to dá. Po pár dnech jsem už vysmrkávala a vykašlávala tolik hlenu, až jsem se divila. Dokonce jednou jsem cítila při smrkání v zadní části hlavy takovou divnou bolest, která skončila vysmrkáním tuhého až pevného nazelenalého hlenu. Potíže s ucpaným nosem a krkem brzy zmizely. Nyní jakmile se objeví jen náznak těchto potíží už piji jablečný ocet, do týdne je zase na dlouho dobře.
Dvořák Václav (Po, 13. 10. 2003 - 16:10)
Již od puberty mám problémy s hlenem v krku,neustálé dráždění i v nose,prokázaná alergie na roztoče,ale již dlouho nejsem exponován v daném prostředí,kde se vyskytují,problémy mám stále,trvalé čepy na mandlích,přeléče x krát atb,bez výsledku,bylo mi doporučeno vyndat mandle,chtěl bych se touto cestou zeptat někoho,kdo podobné problémy má,a jestli absolvoval daný zákrok,a s jakým výsledkem,zda se problém vyřešil,a nebo alespon částečně zmírnil.Děkuji za každou odpověd.
Sonja (St, 12. 11. 2003 - 13:11)
V poslední době mám nějaké žaludeční problémy, navštěvu lékaře zatím nestíhám a vlastně ani nevím jak své problémy pořádně popsat. Křeče v břiše, střevní problémy a nadměrná tvorba slin v ůstech. Velmi špatně se mi polyká. Nevíte zda je to špatným stravováním podrážděným žaludkem nebo čím vlastně.
šárka (So, 22. 10. 2005 - 00:10)
Ahoj Emo!
Mám přesně ty samé problémy jako ty, akorát mě nebolí v krku. Několikrát jsem navštívila odbornou lékařku - ORL. Dělala mi několik vyšetření (včetně nepříjemných "drátků" do nosu"). Výsledkem byly vždy kortikodové nosní kapky, po kterých mě pálil krk a bylo blbě. Pak jsem tam šla s tím, že mě okolí upozorňuje na nepříjemný zápach z úst. U zubaře vše v pořádku. Její reakce - okamžitě vytrhnout krční mandle - máte je ve špatném stavu! Byla jsem v šoku - léčím se u ní a ona bez jakéhokoliv předchozího varování a upozornění na špatné mandle toto. Já jako laik přece nemohu poznat, co mi způsobuje mé problémy. Naštěstí jsem dostala doporučení na jiného lékaře, který mi vysvětlit, že mé bolesti okolo uší, kterými jsem také trpěla, jsou zvětšené uzliny právě od mandlí. Snaží se mi léčit, i když nevím, s jakým výsledkem. Já sama si koupila produkty čínské medicíny Herbs.
Pavel (Ne, 19. 6. 2005 - 12:06)
U mé dcery byly podobné problémy, s doporučením odstranění mandle. Následovala operace odstanění mandle a vložením trubiček do uší pro zlepšení sluchu. Dočasně se problémy zlepšily nyní po roce silný kašel hlavně v noci. Diagnóza astma.Podávání silných léků , bez zjevných výsledků. Pokud možno doporučuji jiný způsob léčby . Léčbu alergie nejlépe alternativní.
Suuzan (Pá, 11. 11. 2005 - 20:11)
Od malička mám neustále problémy s krkem.Měla jsem streptokoka,dále nemoc nízních uzlin,teď se léčim na slabou funkci štítné žlázi.Vše asi směřuje k mandlím, které mám poškozené při vytrhávaní krčních mandlí ústy, ale tato estetická vada nesměřuje k mému problému.Mám neustálý zápach z úst,určitě to není zubní problém, ale krční.Jenže už nevím,jak se toho mám zbavit.Dále se mi neustále vytváří hleny v krku, které nejdou ven,prostě ucpaný krk.Tak mi prosím poraďte, je to fakt hrůza!
Franta (So, 25. 3. 2006 - 12:03)
Dej krční mandle pryč taky jsem měl čepy na mandlích a soustavně angíny po odstranění jsem angínu ještě neměl zlepší se ti zdravotní stav a na ty hleny a kašel chrapot jsou dobré tablety ambrobene 30mg výborně rozpouští hlen a jsou proti kašli stojí 18kč balení 20 tablet
Alan (So, 1. 4. 2006 - 20:04)
...a bez mandlí jde zase do háje sliznice v krku, naopak příjdou záněty hrtanu a hltanu...průdušky...a pak už pathologie a krematórium... takže před odstraněním mandlí si zajeďte do Pelhřimova...ať víte, do čeho jdete..
eva (Pá, 7. 4. 2006 - 17:04)
mam ty same potize napis jak si je vyresila nebo jestli to preslo samo
LeŇa (Pá, 12. 5. 2006 - 17:05)
Mne po odstranění mandlí potkalo astma a ambrobene jsou snad nejslabší tablety na rozpouštění hlenu.A hlavně se tyto léky nesmějí užívat dlouhodobě.
Je dobré dobré si vysledovat po čem zahlenění vzniká, u mne je zahlenění i prudká aleg. reakce na některé potraviny. pokud si dám křen, tak se mi začnou v krku tvořit přímo knedlíky hustého hlenu.
Se sliznicemi jsem měla potíže i před ostraněním mandlí.
Mária (St, 17. 5. 2006 - 19:05)
Ešte chcem dodať, že i "minerálkové" pitné kúry sú veµmi vhodné na rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, v žalúdku a v črevách - napr. Vincentka alebo Sulinka.A tiež inhalácie, kúpele či spomínaný telesný pohyb...Na rozpustenie hlienov v krku, povlaku na jazyku,čistenie mandlí...veµmi dobrá - ananásová šťava- nie kupovaná! A posledný zdraviu prospešný typ - v 1 poháre vody zmiešať 1 al. 2 malé lyžičky jablčného octu a 1 al.2 malé lyžičky medu - prečistenie a dodanie potrebnej energie súčasne. Pri alergii na pele sa síce med veµmi neodporúča,keďže obsahuje peµové zrnká, ale ak sa užíva len v malých dávkach a pravidelne - potom neuškodí, naopak pomôže pri liečbe alergie - hovorí sa tomu postupná desenzibilizácia...
Mária (Ne, 22. 10. 2006 - 13:10)
Po dlhšom čase a nemalých skúsenostiach s ťažkou chorobou a homeopatickou liečbou by som chcela znovu napísať zopár riadkov. Ako je jasné z dvoch mojich predchádzajúcich príspevkov, prekonala som "malígne" prebiehajúcu infekčnú mononukleózu(hodnoty krvi boli u mňa v marci totiž naozaj kritické - niektoré hodnoty začali byť ako pri Hodgkinovej chorobe/malígny lymfóm/). Homeopatiká mi skutočne veµmi pomohli, aj keď nebola to bezbolestná liečba tak vážnej infekcie. Keď je telo dlhšie a ťažko choré, ochorie i duša - ja som nebola výnimkou a začiatkom leta som sa začala "pasovať" s úzkostnou neurózou a s jej nepríjemnými telesnými prejavmi. Homeopatiká aj v tomto prípade zaberali a pomáhali ale len po svoje hranice - neskôr prišli veµmi nepríjemné ťažkosti zo samotných homeopatík - totiž z predávkovania a napriek tomu úzkostná neuróza ostala. ?udský strach nemožno liečiť len liekmi psychiatrie či homeopatie...Ale chcem tu upozorniť na inú nebezpečnú vec - "čistá" homeopatia nie je zlá a nebezpečná ak je v dobrých rukách, ale žiaµ práve toto je problém - nemyslím tu len na experimentovanie s nesprávne vybraným homeopatikom či potenciou - ale práve nato, že z tejto neistoty mnohí homeopati siahnu napr. po kyvadielku či začnú sa zaoberať ďalšími naozaj veµmi nebezpečnými "ezoterickými" praktikami...ktoré ešte viac a hlbšie ochromujú a negatívne ovplyvňujú psychiku a dušu človeka s dlhodobými následkami.
lPPP (Ne, 22. 10. 2006 - 20:10)
Nejspíše jde o alergickou reakci na prostředí, potraviny a pod. nebo potíže s dutinami.
Olina (So, 17. 2. 2007 - 17:02)
tak to já mám taky, ale už půl roku, hlen mi jde do krku a jakoby místo, aby šel normální cestou z nosu, tak se mi tvoří v puse. Je to hnus a nikdo z doktorů mi nepomohl, ORL výtěr o.k., obvodní doktorka to neřeší a tak nevím, zkusím ten ocet, už mi z toho hrabe, maskuji to denně žvýkačkami, pa Olina
hlen (Út, 20. 2. 2007 - 15:02)
na stejné téma se svěřují na diskuzi " HLEN"
Lenka (Pá, 23. 2. 2007 - 19:02)
nemohla by to být alergie na papouška, jak píše někdo v diskusi "hlen" já mám doma andulku a lítá nám po bytě - je ochočená.L.
Návštěvník (Po, 26. 2. 2007 - 19:02)
Levná tvorba www a pratelsky pristup vice o me tvorbe na http://www.m1chal.ic.cz/
levné tvorbě... (Út, 27. 2. 2007 - 18:02)
nic tam neni na tom odkazu..
Karlicek (So, 3. 3. 2007 - 11:03)
Dobry den pani Olino, na ten hlen zkuste propolis je to vceli produkt, ale nejdrive je nutne zjistit, jestli na to nejste alergicka, taky jsem nekde cetl ze neni dobre ho uzivat stale, ale jenom 3 tydny a potom tyden pauzu, pokud se to do 3 tydnu nezlepsi, tak prestat pouzivat!! Nejlepsi jsou tabletky, ale nepolikat je, nechat volne rozpustit v ustech, aby to melo celkovy ucinek. Preji hodne stesti.
Olina (St, 7. 3. 2007 - 18:03)
díky Karličku..
ivka (Pá, 16. 3. 2007 - 12:03)
ahoj.jsem tady nova a muj problem je ze uz asi 10 let mam hleny a nekdy kdyz je nemuzu vysmrkat nebo vyplivnout,tak se i dusim.ma s tym nekdo skusenosti,muzete mi poradit?
ivka (Pá, 16. 3. 2007 - 12:03)
ahoj.jsem tady nova a muj problem je ze uz asi 10 let mam hleny a nekdy kdyz je nemuzu vysmrkat nebo vyplivnout,tak se i dusim.ma s tym nekdo skusenosti,muzete mi poradit?
Lucka (Pá, 16. 3. 2007 - 12:03)
IVKO-zajdi si do lekarny a kup si AMBEX-sumive tablety stoji 55kc a pomuze ti to,behem 3 dnu zadne hleny.ma to sice hnusnou chut po rozpusteni,ale pomaha to.
Jana (Ne, 25. 3. 2007 - 16:03)
Ahoj Rito, možná se může jednat o celiakii. Nech si udělat u endokrinologa test na lepek a vyšetření tenkého střeva.
Iveta (Út, 3. 4. 2007 - 12:04)
Dobrý den
nemáte někdo zkušenosti s punkcí nosních dutin?,Prý je to moc bolestivé!!!Budu ráda za každou odpověd.
I.
Návštěvník (Čt, 5. 4. 2007 - 22:04)
Ten AMBEX nepomohl..
znova (Čt, 5. 4. 2007 - 22:04)
ednu dobu jsem měla stejné problémy, stále ucpaný nos, ale nic jsem nemohla vysmrkat a v krku to samé. Dostal se mi do rukou časopis Regenerace a tam jeden z našich léčitelů doporučil na odhlenění pít na lačno jablečný ocet (Do sklenice dát lžíci jablečného octu, lžíci medu a dolít vodou, další jídlo přijmout až za 20 min.). Není to zrovna pochoutka, ale pít se to dá. Po pár dnech jsem už vysmrkávala a vykašlávala tolik hlenu, až jsem se divila. Dokonce jednou jsem cítila při smrkání v zadní části hlavy takovou divnou bolest, která skončila vysmrkáním tuhého až pevného nazelenalého hlenu. Potíže s ucpaným nosem a krkem brzy zmizely. Nyní jakmile se objeví jen náznak těchto potíží už piji jablečný ocet, do týdne je zase na dlouho dobře.
Pavel (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)
Milá zlatá,mám s punkcemi už zkušenost a rozhodně si nemyslím,že by to bylo až tak bolestivé,jak o tom kolují zvěsti či zkazky.Jsem už starší člověk a rozeznám bolest,která je krutá nebo která se jenom zdá krutá a do této kategorie bych punkce nosních dutin zařadil.Nemusíš se obávat,dobrý lékař a těch je u nás nespočet,Ti před punkcí zavede tampón,který je napuštěn znecitlivujícím roztokem a po 10 - 15 minutach necítíš v oblasti nosu žádnou bolest.Pokud je nosní dutina umrtvena(jako)lékař zavede jehlu a malým tlakem propíchné chrupavku,která předěluje prostor mezi dutinami.Jen to chrupne,ale žádné bolesti se neobávej.Poté lékař nasadí na jehlu hadičku,provede proplach,který netrvá více než 10 sekund a je bezbolestivý.Opravdu je to lepší přežít punkce,než bolest hlavy,která toto předchází.
Přeji Ti,Ivetko,brzké uzdravení a ještě jednou: NEBOJ SE!.
Iveta (Pá, 6. 4. 2007 - 16:04)
Děkuji moc moc za rdy!!Pořád se napařuji a docela se mi ulevuje!Snad to povolí.Zažila jsem také mnoho bolesti ,proto se moc bojím.
Ještě jednou díky!!
I.
Iveta (So, 7. 4. 2007 - 15:04)
Dobrý den
vyzkoušela jsem lektvar od vás,tak snad mi to pomůže.Chtěla jsem se zeptat,nevíte ,jestli ho můžou pít i děti?Dcerka má 2 roky.
I.
hlen (St, 11. 4. 2007 - 10:04)
zkus mrknout na diskusi hlen
Bohdana (Pá, 25. 5. 2007 - 16:05)
jenže každý má jinou chrupavku, ten mírný tlak může být i velmi silný a přesto nic nekřupne.Několik pokusů je neúspěšných a pak následuje to samé v narkóze.Nechci strašit, ale každý nemá chrupavku jako z papíru...
eva (St, 18. 7. 2007 - 21:07)
aho suuzan .mam naprosto stejny problem jako ty.porad mam v krku hleny ktere nejdou vykaslat.je to hroyne neprijemne a zadny doktor mi nedokaze pomoct.
mirka (So, 4. 8. 2007 - 16:08)
posledny mesic mam problem s tvorbou hlenu na podnebi v ustech a na stranach jazyka, mam porad slanou chut a je to dost neprijemne, poradte, cim to muze byt.dekuji
kRAJŠČÁKOVÁ (Po, 6. 8. 2007 - 14:08)
NA HLENY V KRKU, DOPORUČUJI KLOKTAT ŠALVĚJ, ALE SKUTEČNOU BYLINU NEJLÉPE ČERSTVOU UTRŽENOU NA ZAHRADĚ ALE I USUŠENOU, SPAŘIT PÁR LISTŮ A MÍT PO RUCE V KOUPELNĚ A 2X A VÍCEKRÁT KLOKTAT A I UPÍT MENŠÍ MNOŽSTVÍ, VYČISTÍ SE MANDLE I ZASTARALÝ HNIS, KTERÝ SE POSTUPNĚ UVOLNUJE A HRUDKY STARÉHO HNISU SE VYPLAVUJÍ. OSOBNÍ SKUŠENOST, TEL.737556969
marcy pro Mirku (So, 10. 11. 2007 - 20:11)
Mám podobné problémy a pátrám od čeho pocházejí.Souvisí to pravděpodobně s ledvinami.Chcete-li můžeme si předat zkušenosti.Volejte po 12hodině na tel.474540962.
Věra (Ne, 11. 11. 2007 - 19:11)
ahoj mamka trpí taky hleny které se ji tvoří s léků , ale bohužel nejde je vyměnit ani přestat brát byla jsem u plícního lékaře a dal ji tablety na odkašlávání a hleny jdou lépe ven jmenuje se Ambrosan (ambroxol hydrochloride30mg teď už je volně prodejné a mamce dávám 1 do večerních léků ze začátku brala ji 3X denn mějte se
Reklama