Reklama

Kvasinky - nekonečný příběh

K následujícímu článku mě přiměl můj problém, ale hlavně fakt, že se s tímto problémem potýká velké procento žen. Vlastně Vám zde přiblížím dva roky mého života se zdravotním problémem. Vím, že to není problém smrtelný, ale dá se říci, že životní ano.

Nevím, kdy to všechno začalo. Asi žádný zdravotní problém nemá přesnou hranici, jasný začátek. Spíš jen nějaký spouštěč, který nám konečně dá najevo, že není všechno v pořádku, že bychom se sebou měli něco dělat. Já dostala první signál na jaře roku 1999. Gynekolog tento signál nazval "lehká mykokolpitis." Prostě mykóza.

Tento lehký poševní výtok se objevil zhruba rok poté, co jsem začala užívat hormonální antikoncepci Minisiston. Tenkrát jsem neměla ani tušení, a můj gynekolog asi také ne, jak antikoncepce působí na tělo, které vitamíny a stopové prvky bych měla doplnit. Jen jsem zcela bezstarostně polykala tabletky a měla radost, jak je to snadné. Upravila se menstruace a nebyly žádné problémy. První problém byla právě tato mykóza. Důvěřovala jsem lékaři, který řekl, že to nic není, a předepsal mi na týden poševní tablety Clotrimazol vždy večer. Za čtrnáct dní jsem dost vyděšená přišla znovu, potíže trvaly.

Do té doby jsem neměla ani tušení, co to taková mykóza je. A ani teď mi lékař ani nikdo jiný neřekl, co to vlastně je, čím je to způsobeno. Lékař konstatoval, že dávka léku nestačila a předepsal na deset dní dvakrát denně tabletu Nizoralu a poševní krém Gynopevaryl. Pokorně jsem dál užívala léky a věřila lékaři. Byla jsem naprosto neinformovaná a dál brala antikoncepci. Za čtrnáct dní jsem opět lékaře navštívila s problémy. Jelikož jsem mezi tím prodělala angínu s antibiotiky, řekl, že mám smůlu a předepsal mi Dafnegin na 6 dní na noc do pochvy.

Za další dva týdny jsem ale opět u lékaře (a dnes se divím, že to byl stále ten samý). Předepisuje vaginální tablety Gyno-Myfungar a mast Fungicidin, která je také prvním lékem pro mého přítele. Poprvé mi také posílá na výtěr, pokud léčba nebude úspěšná. Léčba úspěšná nebyla, naopak jsem si touto poslední dost vytrpěla. Jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Nevěděla jsem, co mám dělat, nikdo mi neporadil, neřekl nic. Lékař jen předepisoval léky a o víc se nestaral. Šla jsem na výtěr. Byla objevena jakási bakterie, na kterou jsem si v lékárně nechala udělat poševní globule. Nezabraly. Naposledy jsem navštívila mého lékaře. Už jsem nedoufala ve změnu k lepšímu. Předepsal mi opět Nizoral, dvakrát denně, a poševní tablety na noc - Betadine. Takhle jsem přežila léto, aniž bych se bez strachu vykoupala. Na sex jsem neměla ani pomyšlení.

Reklama

Konečně jsem se rozhodla změnit lékaře, ale myslím, že bylo absolutně pozdě. Tuším, že kdybych tenkrát věděla to co teď, byla by moje léčba mnohem snazší. Moje nová lékařka očividně jevila větší zájem o mé uzdravení. Nejprve mi předepsala nějaký lék a mému příteli také a vyžádala si záznam od předešlého lékaře. Nad tím se zděsila a konstatovala, že neustálé užívání rozmanitých léků mi moji poševní mikroflóru naopak úplně rozhodilo. Okamžitě mi nařídila přerušit braní antikoncepce, ke které jsem se od té doby už nevrátila. Už mi nepředepsala žádné léky.

Hned při první návštěvě mi udělala výtěr a poslala na rozbor. Řekla, že je třeba upravit mikrofóru a poradila, abych si do pochvy dávala obyčejný bílý jogurt s živými kulturami, který má bakterie obsažené i ve zdravé lidské mikroflóře. Také doporučila sedací koupele z měsíčku, řepíku a jiných bylin. Poprvé jsem se začala něco nového dozvídat. Po půl roce jsem dostala zase naději. Bohužel jogurt nezabral, i když mě lékařka pochválila, že to vypadá lépe. Doporučila pokračovat a přijít za další měsíc.

V té době jsem začala tušit, že boj bude dlouhý, ale jen tak může mít smysl. Můj přítel na přednášce ve škole zjistil, že bych měla upravovat prostředí v celém těle a užívat tablety Lactobacilu. Hned jsem si je koupila.

Už to byl rok, co problémy začaly. Také jsem nastoupila do zaměstnání, kde mám přístup na Internet. Myslím, že tím přišel zlom. Těsně předtím jsem byla psychicky už dost zničená nejen z mé nemoci. Postupně jsem se naučila pracovat s Internetem a stahovala z něj vše o mém problému i v cizích jazycích. Jedna známá mi doporučila stránky Doktorky, kde jsem vlastně našla všechny potřebné informace. Přestala jsem navštěvovat lékařku a rozhodla se pro nový začátek. Pokračovala jsem s jogurtem, acidofilem. Začala jsem se zásadami: nekoupat, ale sprchovat bez mýdla, bavlněné prádlo, volné oblečení. Následně jsem si koupila jablečný ocet, čaj Lapacho a začala hodně jíst jogurty.

Dozvěděla jsem se i, že braní antibiotik poškozuje prostředí v těle. Vzpomněla jsem si na penicilin z dětství na každou nemoc a na můj nedávný zápal plic, kdy jsem spolykala patery antibiotika bez jakékoliv podpory normálního zdraví těla. Nevěděla jsem, jestli mám kvasinky, ale tahle léčba byla jedinou šancí. Věděla jsem, že musím zlikvidovat nežádoucí bakterie, rozmnožit žádoucí, posílit imunitu, pročistit celý organismus, změnit stravu.

Vařila jsem si ostropestřec i Lapacho, pila jablečný ocet, více jedla česnek i cibuli, ale dietu jsem zatím nedržela, sladkého jsem se nedokázala vzdát. Myslím, že moje pokusy byl jeden velký chaos i pro mé tělo. Vše nepravidelné a neorganizované. Prostě chyběl jasný program. Pořídila jsem si knihy Candida základní kniha a kuchařka a Kandidóza - přirozená léčba onemocnění kvasinkami. Byla jsem přesvědčena, že mám kvasinky, jinak by už lokální léčba určitě zabrala.

Přišla ale nová šance. Můj přítel se seznámil s léčitelem. Prý si bere 200 korun za hodinu. Přítel k němu chodil se svými problémy a jednou vzal mě s sebou. Pan léčitel si ale o peníze nikdy neřekl, důvěřovala jsem mu. Vlastně je on teď náš přítel, souhlasil-li by. Je málo takových lidí. Bylo třeba tělu pomoci v očistě. Nebude to hned. Vlastně jsem zjistila, že musím celkově změnit svůj přístup.

Pro začátek jsem pila dva nebo tři týdny třezalku. Dál jsem pila složitější čaj. Lžičku ostropestřce jsem uvařila ve čtvrt litru vody a tím zalila lžíci směsi benedyktu a pelyňku. Tento opravdu odporný čaj jsem pila myslím třikrát 14 dní ráno a večer.

A dál prý moje ledviny potřebují vzpruhu (ano občas mě bolela kolena, souvisí to s tím), prý touží po melounu a také po ledvinovém čaji od pana Janči. Kromě toho jsem se začala díky panu léčiteli zajímat o reflexní masáž.

No a někdy v té době jsem se rozhodla, že musím konečně zjistit, jestli skutečně mam kandidózu. Navštívila jsem gastroentorologickou ordinaci, kde moje teorie o kvasinkách byla zpochybněna. Nicméně mi vyšetřili krev, moč i stolici a nikde se kvasinky nenašly. Podotýkám, že před odběrem ze stolice jsem se cpala sladkostmi, abych případně kvasinky namnožila a zároveň pila jablečný ocet, abych je vyplavila. Odběr jsem udělala prakticky z celého povrchu stolice. No ulevilo se mi, ale co teď? Vlastně si doteď nejsem úplně jista.

Nicméně jsem začala novou etapu mojí léčby. Měním svoje stravovací návyky, aby se mi zlepšilo trávení a čistil lépe organismus. Více salátů a vláknin, kupodivu mě tím přešla chuť na sladké. Dále piji jablečný ocet a Lapacho, jím lactobacilus a posiluji imunitu. Občas si dám sedací koupel. Vyplachuji octovou vodou a na noc si dávám tampon s tea tree olejem. Pokud tea tree ukáže nějaký výsledek, mám v zásobě Femigel s tea tree. Prozatím zůstanu u tampónů a bílého jogurtu. Také jsem si pro dlouhodobé upravování mikroflóry pořídila Joalis Fluorex od doktora Jonáše. Takže tady někde jsem teď A protože jsem nedůsledná, musím si teď všechno pěkně sepsat, kdy co mám udělat a nalepit si rozvrh do skříňky.

Byla bych ráda, kdyby tento článek někomu pomohl a doufám, že se i já poučím. Vyjádřete se prosím zde nebo lépe v diskuzi pod tématem Mykóza, kvasinky. Ráda bych, aby jste dodali, co jsem dělala špatně, co je nedotažené. Všechny se tak možná zase něco přiučíme a najdeme způsob, jak začít.

Autor: Natálie

Reklama

Komentáře

Bohdana (Po, 9. 4. 2001 - 16:04)
Ahoj všechny, kterých se jakkoliv popsaný problém dotýká. Vím, není jednoduché poprat se s toutu komplikací, vyzrát na kvasinky vyžaduje mnohé si odříci a radikálně změnit svůj životní styl včetně stravovcích návyků. Pro někoho nepředstavitelná věc.

Nicméně Příroda ve své nekonečné moudrosti má lék i na tento problém, já osobně jsem tu odpověď nalezla v řase Chlorella, takové zelené pokladničce všeho důležitého, co lidský organismus potřebuje pro své bezchybné fungování. Nejenže tato řasa vše nezbytné dodá, ona ještě navíc umí organismus detoxikovat, zneutralizovat naše překyselené vnitřní prostředí, ve kterém se mimochodem daří nejen kvasinkám, houbám, ale i plísním, škodlovým mikroorganismům atd. Navíc chlorella obsahuje unikátní komplex látek bílkovinné povahy, který si lidské tělo umí rozložit na "prvosoučástky" a spravit si s jejich pomocí poškozené buňky. Samozřejmě vřele doporučuji konzumaci jogurtů s živými kulturami, a to nejen orálně, ale i vaginálně. Chlorellový výše popsaný komplex dovede i několikrát urychlit růst této poševní i střevní mikroflóry. Bohužel ještě dnes spousta lékařů nasazuje antibiotika na cokoliv, jenže antibiotika nejsou natolik chytrá, aby rozpoznala dobré a škodlivé mikroorganismy....

Je to záležitost delší debaty, já ze své zkušenosti můžu chlorellu vřele doporučit, protože mi pomohla vyřešit hned několik zdravotních problémů, takže jsem se začala hlouběji zajímat a o získané poznatky se ráda podělím.


Dámy, dzžím pěsti a těším se na případný dopis.

Bohdana
Jitka (St, 18. 4. 2001 - 10:04)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na přesný název čaje LAPACHO a kde ho seženu? V lékárně, v bylinkách a jak si tento čaj připravovat. Další otázka je používání jablečného octa, jakým způsobem ho pít, jen tak, třeba lžičku, nebo ho s něčím naředit? Předem děkuji za odpověď
Hodně zdraví Jitka
Natálie (St, 18. 4. 2001 - 12:04)
Jitko už si se dívala v diskusních tématech? Najdeš tam téma Lapacho i jablečný ocet. Lžičku nebo dvě octa si dej do vody a pij nějakou dobu před jídlem. Ale všechno tohle najdeš v tématu Candidóza, mykóza, kvasinky.
Natálie (Čt, 19. 4. 2001 - 08:04)
Lenko, pokud sis myslela, že se budeš léčit čajem maté, tak se nedivim tvému zklamání. Maté není žádný lék a myslím, že to nikde ani nepíšou. Je v povolených potravinách a doporučen je, jelikož nesmíš černý čaj, ani ovocný čaj. A navíc skutečně dobře působí na trávení, což u kvasinek je důležité. Jinak nemůžeš něco vybrat a upnout se na to jako lék. Léčba musí být komplexní. Ale Lapacho si určitě kup, protože tenhle čaj ti opravdu může pomoci v léčbě zatracených kvasinek. Ale asi jenom s ním to nevyřešíš.
Mnoho zdaru.
Natálie (Pá, 20. 4. 2001 - 14:04)
Kačko já si vždycky večer kapku oleje dám na tampon a zavedu na noc. Ale pozor, asi ne každý snese neředěný olej. Ale můžeš si i nakapat olej do vody (asi je jedno, v jakém poměru) a tampon namočit. Nebo si můžeš pár kapek dát do koupele.
Monika (Út, 26. 6. 2001 - 13:06)
Ahoj holky,
nechci opakovat vše, co už bylo napsané, ale musím se přidat k Peťce s tím, že když jsem "vyměnila" partnera , skončil mi i můj dlouholetý problém...Je to opravdu k zamyšlení...! S nynějším partnerem jsme spolu tři roky a nemám žádné problémy. Možná bychom, když se tak zdlouhavě léčíme, měly začít u našich drahých poloviček...Nemám namysli hned "vyměnit", ale pokusit se je vyléčit s námi.
Zdraví Monika.
Zuzka (Út, 10. 4. 2001 - 12:04)
Poučte se o řase Chlorella na stránkách http://www.001shop.cz
Jana (Út, 22. 5. 2001 - 16:05)
Milá Natália,
akoby som čítala svoj vlastný príbeh, lenže ten môj trval viac ako 10 rokov, tiež som menila liečbu, aj lekárov, skúšala som všetko od vitamínov, minerálov, jogurtov, výplachov, byliniek, lactobacilus acidofilus, tea tree, protikandidová diéta, totálna zmena stravovacích návykov, študovala som všetku dostupnú literatúru, články, nič nezaberalo, s nervami som bola na dne. Vyskúšala som totálne všetko.
NAKONIEC MI POMOHLA HOMEOPATIA. U¬ TRI ROKY NEMÁM ¬IADNE PROBLÉMY!!!!! PO 10 ROKOCH. BOLA TO NESKUTO?NÁ Ú?AVA. Homeopatička mi vysvetlila, že lieky len potlačia príznaky choroby (t.j. bolesť, výtok, a iné vonkajšie prejavy), ale podstatu choroby neodstráni, ten blok ktorý je niekde v tele a ktorý spôsobuje spätné vracanie choroby je stále tam. Asi som mala šťastie na homeopatičku, ktorá ma správne zdiagnostikovala, pretože každý človek je individualita a na ten istý problém potrebuje každý človek niečo iné. Treba mať trpezlivosť, lebo homeopatia neuµaví hneď. Mne sa citelne zmenil stav po mesiaci, potom to už bolo stále lepšie. Skúste to aj vy, kto máte problém, vyšetrenie nebolo drahé, ani tabletky (globule) neboli drahé a vôbec, ak človeka niečo trápi, zaplatí čokoµvek. Určite ste už dali všetky dosť peňazí za lieky, mastičky, gély, olejčeky, vitamíny, bylinky. Úprimne doporučujem.
Jana
jana (Čt, 24. 5. 2001 - 21:05)
Můžete mi prosím odpovědět, zda během nebo po léčbě kvasinek jste také měly problémy s bolestmi a pálením vaginy při pohlavním styku a zda lze se toho nějakým způsobem zbavit?
Petka (Po, 9. 4. 2001 - 08:04)
Ahoj Natálko,dovedu si docela přesně představit, jaké to pro tebe musí být. Na kvasinky jsem trpěla celkem tři roky,a to doslova trpěla. Stejně jako ty jsem zkoušela všechno. Za ty tři roky jsem vyzkoušela různé léky, mastičky a čtyřikrát vyměnila lékaře - a výsledek žádný. Byla jsem z toho už zoufalá a nevěřila, že se to někdy podaří vyléčit. Po třech letech se mi konečně ulevilo a už tři roky jsem naprosto zdravá a ani jednou už se mi to nevrátilo.
A jak jsem to dokázala? Bylo to tak jednoduché, rozešla jsem se se svým partnerem a našla si jiného. A od té doby jsem v pořádku. Podle mého lékaře byl přenašeč a nejspíše mi byl i nevěrný a byť byl pro jistotu přeléčen i on, nějak to nezabíralo. U tebe sice, Natálko, může být problém úplně v něčem jiném, ale možná to stojí za zamyšlení. Přeji Ti, ať se svého problému co nejdříve zbavíš. Zdravi Te Petka.
Aja (Po, 9. 4. 2001 - 12:04)
Candida albicans - tak toto byl nebo je muj problem. Zhruba před 5 lety,jsem onemocnela.Začala jsem užívat antikoncepci a dostala jsem opravdu škaredou angínu.I když do té doby jsem na nemoci nikdy moc netrpěla. musela jsem tedy brat ve velké míře antibiotika.
Následně začaly problémy.Moje obvodní doktorka mi naordinovala antibiotika pro zánět močového měchýře.Stav se,ale nelepšil spíše naopak,když už jsem užívala antibiotika 3x po sobě ( v době 2 měsíců)a nemohla jsem téměř pro bolesti v podbřišku, řezání a pálení chodit na záchod,dožadovala jsem se průvodky na urologii.Tam mi pan doktor zdělil, že mám opravdu mykózu a velice se divil,jak jsem mohla dostat tolik anitbiotik.Nemusím ani říkat jak je člověk při této nemoci nervózní až podrážděný.Nasadil mi tedy léčbu Fungicidin,jogurtové tablety,Fermalac,a další horu vitamínů.Pro úspěch léčby je potřeba vynechat sladké,především čokolády,zmrzliny,kofein, bílé pečivo a samozřejmě alkohol.Prostě vše co obsahuje kvasinky.Mě osobně hodně zhoršovalo potíže třeba pivoa čokoláda.Můj stav se nelepšil a tak jsem si zakoupila knihu,kde je dieta přímo pro mykotická onemocnění. Dietu jsem držela necelý rok.Také jsem pravidelně zaváděla Fermalac,který obnovuje přirozenou flóru a později jsem jedla každý den bílé jogurty.A mohu říct, že snaha byla oceněna,opravdu byla úspěšná a mohu ji jen doporučit.Také můj psychický stav se značně zlepšil.Je to velké odříkání,hlavně pokud máte rádi sladké, ale vyplatí se to.I když teď jsem podle výsledků bez mykotických obtíží, stále problémy přetrvávají.Časté bolesti při styku,nálezy e-coli,nevolnosti,průjmy a pod.Prošla jsem opravdu mnoho vyšetření,navštívila léčitele,ale stav je téměř pořád stejný.Takže opravdu je mykóza pryč? Ale co je potom důvodem těchto potíží.Doktorům už tolik nedůvěřuji a snažím se dát na zdravý rozum.Antibiotika nebo jiné léky bych v takové míře už nikdy nesnědla.Možná to není nejlepší přístup,ale zkušenosti Vás donutí změnit přístup a myšlení ohledně Vašeho zdraví a těla.Nevzdávám se.Je to opravdu dlouhý boj,ale věřím, že při dodržování určitých zásad a změn jídelníčku, ketré jsou bohužel bezpodmínečně nutné se mé problémy vyřeší.
Bohdana (Po, 9. 4. 2001 - 16:04)
Ahoj Ajko,


fandím Ti, mrkni do jednoho z dalších komentářů, přečti si mojiosobní zkušenost a pokud budeš mít chuť a pocit, že si budeme mít co říct, ozvi se. Bohdana
Kaca (Út, 10. 4. 2001 - 09:04)
Milá Bohdano, mohla bys, prosím Tě, sdělit, kde se řasa chlorella dá sehnat ? Moc děkuji. Kača
eva (Út, 8. 5. 2001 - 18:05)
Mila Kacko.
Z tve pripominky jsem se dozvedela,ze se prave nachazis v USA.Jsem v podobne situaci-taky jsem v USA. Tady mi propukla mykoza a nevim si rady, co se tu da sehnat za leky. Pokud jsi v teto oblasti jiz dal, tak moc prosim o radu.
Snad se k memu prispevku dostans ty ci jini. Predem moc dekuji.
Napis mi ,prosim, na muj email.
Lenka (Čt, 19. 4. 2001 - 06:04)
Nevím, jaký účinek má čaj La Pacho, ale je zde doporučovaný i čaj Maté. Ten jsem si včera kupovala a zjistila jsem,že není na léčení kvasinek (jak jsem očekávala), ale na potlačení chuti k jídlu. Upřímně jsem byla rozčarovaná. Co se týče jablečného octu, prodává se i v tabletách, které jsou pro mě přijatelnější než pití octa. Myslím si, že účinek je stejný. Držím všem palce. Lenka
Kaca (Čt, 19. 4. 2001 - 15:04)
Vcera jsem si koupila 100%Tea Tree olej. V Cechach jsem si kupovala vaginalni gel s timto olejem, ale tady v Americe to nemohu sehnat. Mohl by jste mi prosim vas nekdo poradit jak ho redit a nejvhodneji pouzivat? Dik.
Bára (St, 26. 9. 2001 - 18:09)
Bohužel je to i můj problém. Potýkám se sním už několik let. Vlastně od té doby, co jsem se svým manželem, tudíž asi 5 let. Vždy, když se problém objeví, projdu léčbou a mám na nějaký čas pokoj. Pak se ale problém vrátí znovu. Většinou je příčina v kombinaci několika nepříznivých faktorů. Patří mezi ně celkové oslabení organizmu (začínající chřipka, nachlazení), stres, bolestivý pohlavní styk. U toho posledního bych se ještě zastavila, jelikož není jednoznačné, zda bolest při styku je příčina či důsledek vypuknutí nákazy. V období "bez kvasinek" mě totiž pohlavní styk nebolí. Když bolí, vím, že jsou kvasinky na cestě. V několika komentářích jsem četla, že výměnou partnera vymyzely i potíže. Já jsem ale šťastně vdaná a rozvádět se nechci. Je fakt, že s předcházejícími partnery jsem tento problém něměla, tudíž problém opravdu může pocházet z mého manžela, ikdyž on to moc rád neslyší. On žádné potíže nemá, pouze po takovémto styku, po kterém se onemocnění objeví u mě, je také napaden (pravděpodobně lokálně ode mě), ale po 1-2 dnech mu potíže samy vymyzí. Je možné, že je tzv. přenašeč, ikdyž o tom jsem nikdy od nikoho neslyšela. Nyní mě asi čeká dieta, kterou jsem zatím nedržela. Třeba mi to pomůže, každopádně problém je to zdlouhavý a žádný doktor nemůže zřejmě při svém režimu bedlivě sledovat Váš případ a reagovat na každý podnět, což by mohlo vést k nějakému řešení. Tudíž nezbývá než být sama sobě doktorem. Problém je ale ten, že pak už člověk nějak přes ty všechny čaje, tampóny, diety a sedací koupele nežije tak, jak by chtěl. Je to samozřejmě otázkou priority, zda se chce vyléčit a obětovat tomu svůj čas, či žít a jíst normálně a mít problémy. Z Vašich příspěvků však vyplývá, že dodržováním i té nejlepší životosprávy není zaručeno, že se nemoc někdy v budoucnu nevrátí. Jako všechno, asi ani u této nemoci se tedy nedá jednoznačně určit jedna příčina a její odstranění univerzálně pro všechny, ale je to kombinace příčin, které se musí sejít, aby daly kvasinkám život. Například si myslím, že pro toto není dobré sedavé zaměstnání. Pracuji většinou na počítači 8h/den, což se kvasinkám určitě líbí (vlhko, teplo). Zaměstnání kvůli tomu ale také měnit nechci. Co nám tedy zbývá? Nepřestat doufat.
Martina (Čt, 27. 9. 2001 - 16:09)
Ze v tom nejsem sama, to jsem si uz davno myslela. Po precteni vasich pribehu je mi ale jasne, ze s tim nece budu muset delat. Jsou to roky co mne to trapi, nekdy se to objevi, po lecbe Dafneginem (6 dni) ale zase zmizi. Porad dokola, nekolikrat za rok. Vsimla jsem si, ze na to ma vliv partner, intimni hygiena a u mne take poziti alkoholu a koupani v bazenu. Dnes jsem si ale tady, na Doktorce, precetla clanek o lecbe moci. Mozna je to opravdu jen predsudek ale preci jen... Co si o tom myslite? Zkousel to nekdo?
Ivana (Pá, 7. 9. 2001 - 13:09)
Zdravim vsechny
S kvasinkami bojuju uz 6 let. Problem jsem si asi privodila sama, tim ze jsem proste nejedla. Byla jsem anorekticka bulimicka, cimz jsem si rozhodila cely imunitni system. V prvni rade jsem zacala opet jist, a obihala jsem doktory ruznych specialializaci. Vyzkousela jsem temer vsechno, co zde bylo receno, dokonce mi par mesicu pichali autovakcinu. Moc to nezabralo., nicmene potize castecne polevily, obcas jsem byla i mesic dva v poradku.
Rada bych se pripojila ke clanku o vymene partnera.
Se svym byvalym partnerem jsem byla 5 let, a prozila jsem si s nim to nejhorsi (myslim co se mych fyzickych problemu tyce). Vlastne jsem se o nej hodve opirala kdyz jsem se dostavala z te anorexie, i kdyz on si toho ani moc nevsimnul. Musim podotknout, ze vetsinou jsem nebyla stastna, na sex jsem nemyslela ani kdyz jsem zrovna byla zdrava, myslim ze jsem mela nejaky psychicky blok, protoze po kazdem styku jsem mela zanet. Nejak jsem ani neverila, ze bych mohla byt nekdy opravdu stastna. Pak jsem potkala meho soucasneho pritele, a najednou se vsechno zmenilo, byla jsem hrozne stastna, kvasinky jako zazrakem zmizely, sex jsme meli (a mame) i nekolikrat denne, a mela jsem i svuj prvni orgasmus.
Takze temer happyend.
Bohuzel se mi vratily moje stare problemy se zazivanim. Vyhledala jsem tedy lekare, ktery my dal me stare leky- Panzitrat. Nezabraly. Udelaly mi nejaka vysetreni, a zkonstatovaly, ze moje problemy jsou psychosomaticke a navrhly my zkusit lecbu Dogmatilem (coz je takovej oblbovak). Zkusila jsem to, a... problemy zmizely, dokonce jsem byla celkove (pracovne a tak) vykonejsi, protoze jsem normalne dost nervozni. Nicmene se mi objevily opet kvasinky. Uz je to asi mesic a jeste nezmizely, ackoliv jsem uzivala prez dva tydny Gynopevaril, a take jsem brala 2 tablety Mykomax-coz vetsinou opravdu zabere.
Divala jsem se na internetu po dogmatilu, zjistila jsem ze ovlivnuje hladinu hormonu, a myslim, ze zde je problem.
Zkusila jsem to i prestat brat, ale vsechny travici problemy se opet vratily. K lekari se teprve opet chystam.
Zajimalo by me jestli ma nekdo podobnou zkusenost.
Lumír (Pá, 5. 10. 2001 - 01:10)
Zápasím s tímto problémem snad již 15 let,přes všechny léčby se vrací vždy zpět(Candida-snad nejvěrnější nepřítel človeka)Pro lepší pochopení dané problematiky doporučuji knihu,kterou jsem koupil v Tatrách(!) od Gaby Guzek a Elizabeth Lange:Plísňová onemocnění(ve slovenštine-Plesňové ochorenia).Originál je německý.Vydal Media Klub sro.v edici Moderná zdravotná osveta.Doporučuji tuhle knihu také všem lékařům,u kterých jsem se až do dnešního dne bezůspěšně léčil.Je to ta nejlepší publikace ,která se mi kdy dostala do rukou.Poskytuje komplexní pohled na problematiku plísňových onemocnění.
A pokud jde o některé návrhy na výměnu partnera,vážené dámy,nezdá se vám tento krok příliš riskantní,jelikož nikdo již nemůže s jistotou říct ,kdo byl ten první...
Dušan (Pá, 14. 12. 2001 - 01:12)
Zdravím!

Je mi to trápne, ale musím priznať členstvo v tomto neslávne známom klube.:)
-Aj mňa sa to týka už viacej rokov.
-Aj ja vediem zväčša sporadický boj...

Chcel by som len podporiť Lumíra. Tá kniha (Plesňové ochorenia) je fakt dobrá.

Avšak niektoré tie recepty sú pre slovenského človeka vzhµadom na náš "pestrý dostupný" trh nedostupné...
Ak by som mal niečo poradiť, asi by to nebolo nič originálne - snáď len toµko, že čas od času by to popri tej životospráve chcelo aj si trochu zacvičiť.
Možno by to v niektorých prípadoch pomohlo.
Pomáha aj cesnak,šťavy z kelu, kapusty, zeleru.
Dobrý je aj Aloe vera gél, avšak to už nie je originál príroda - čiže, mohli by sa vyskytnúť sem-tam nejaké komplikácie s pečeňou.
Ak by som to mal zhrnúť - základná zásada je neustále obmieňať účinné prípravky s tým, že Vám musia aj trošku chutiť (kvoli tráveniu).

Držte sa. (všetko má svoj koniec)
- aspoň dúfam :0)
Helena (So, 7. 7. 2001 - 16:07)
Problem s "kvasinkama" me trapil vic jak 10 let a po ceskych doktorech-sarlatanech, piti cajicku, homeopatii i jogurtu pomohlo jen jedine.
Vyplachy pochvy po kazdem pohlavnim styku a nebo koupeli v bazenu v kazde lekarne ci drogerii prodavaji vyplacy pochvy (teda aspon v Kanade kde ziji), v podstate je to "ocetova" voda se specielnim aplikatorem.
DOPORUCUJI me to pomohlo a moje problemy se uz nikdy nevratily.
Katka (St, 22. 6. 2005 - 10:06)
Ahj kvasinyky už mám skoro dva roky a je mi 22let, vyčetla jsem na internetu, že pomáhají kapty s lichořeřišnicí, tak jsem si je koupila, problém je ale v tom že to musí užívat pořád, jakmile to vysadím, citím že něco není v pořádku. Stoji cca 55kč, poprve jsem si dala šoku dávku to znamená co půl hodiny 7kepek, a pilaj smeto tak jeden den, je tam i navod jak to se má pit. Zpočatku jsem byla psychicky skoro na dně, je to neprijemné aspon pro mně, tak jsem si musela poradit sama, gynekoložka, mi jen pořad předepisovala nějaqké léky, mastičky, gely, tablety atd, a nic mi nepomáhalo. to jsem si vyčetla na internetu o te lichořešišnici a jsemted spokojená. To byla moje poslední záchrana.
sanna (Pá, 24. 6. 2005 - 10:06)
Ahoj holky!
tyhle stránky sem objevila docela náhodou, když sem hledala něco víc o ženských problémech, protože moje gynekoložka(teď už vlastně spíš bývalá)mě taky nijak zvlášť neinformovala. A mě přišlo, že jsem u ní až příliš často a to kvůli všemu možnému. Naposledy to byly právě plísně. Zrovna jsem dobrala čípky a zdá se to být celkem v pořádku, ale po sexu mě to stejně pálilo. Tak uvidím, jestli to bude o.k. nebo jestli se to vrátí. Jinak vás všechny musim obdivovat!!!Perete se s tím a navzájem se podporujete, dáváte si rady. Vážně všem "trpitelkám" držim palce ať se brzy vyléčí, a těm které se sem jdou spíš informovat, aby je takové problémy nepotkaly. Takže hodně odvahy a síly!hlavně té duševní!a kdyby jste si chtěly popovídat, tak určitě napište.
Lenka (Pá, 24. 6. 2005 - 20:06)
Ahoj holky,
musim Vám napsat,protože jste mi vrátili zase naději.Já už jsem během 2 let vystřídala 2 doktory a když mi minulý týden ten druhý řekl, že je mu to líto,ale že neví co dál. Dal mi stejný globule jako minulý měsíc a byla jsem pryč. Tak jsem se rozhodla jít k léčiteli a ten první mi sdělil, že hlavní je nejíst sladký a omezit mléčné výrobky...doktor mi vlaSTNĚ NIKDY NIC TAKOVÉHO NEPORADIL-ASI NEVÍ A JE MU TO LÍTO chudákovi.
Takže jsem dneska zakoupila citro grep a jdu na to a hned je mi líp.
Přeju všem krásný víkend a hodně zdraví.
Bára (Po, 18. 7. 2005 - 16:07)
V prodejně Country life (v Jungman. ulici v Praze)jsem narazila na čaj Lapacho, kde 100gr. prodávají za 67,- Kč. Na internetovem obchodě ho mají (také 100 gr.) za 155,- Kč. To jen pro info, abyste neutráceli zbytečně peníze.
Jitka (Po, 18. 7. 2005 - 18:07)
Lapacho je nanic. Kámošce pomohla aloe www.aloestava.cz - zabíjí kvasinky v těle.
Bára (Út, 26. 7. 2005 - 16:07)
Ahoj Alo,
já osobní zkušenosti s kombinací kvasinky a těhotenství nemám, ale podívej se na příspěvek s názvem: Má zkušenost od Lucie K z 13.12. 2003 8:44:59
Určitě je lepší být nejdříve úplně zdravá, než se pokusíš o dítě. To přesně dělám teď já .. nejdříve vyřeším zdravotní stav a pak se chceme pokusit o miminko.
Bára
Pája (Po, 1. 8. 2005 - 12:08)
... dovolila bych si ještě doplnit důležitou informaci: při tom koupání v rybníku nebo bazénu bych si ten tampón nedávala vůbec, nasaje vodu a působí jako živná půda v pochvě pro kvasinky. Když už tedy cítíte potřebu si před koupáním tampón dát, tak když vylezete z vody, hned s ním ven. Já to dělám tak, že si normálně plavu a večer si dám na spaní Fermalac nebo jiný preventivní preparát s Lactobacilama. Jinak se suchými plavkami souhlasím, i když na plovárně to kolikrát moc nejde se furt převlékat, pak to řeším, že vezmu ručník a normálně si ho nacpu do kalhotek těch mokrých plavek, vypadá to sice dost blbě, ale plavky rychle uschnou a ne na mém těle, ale současně je nemusím svlékat.
Olča (Čt, 11. 8. 2005 - 13:08)
Ahoj Báro, já trpím mykozou od 17 let, je mi 32 a společně s touto nevítanou kamarádkou jsem prošla dvěma těhotenstvími. Léčí mě stále stejný lékař, který sám řekl, že si už neví rady a odkázal mě na tyto stránky. Když jsem byla těhotná, bylo mi řečeno, že to není problém, protože kvasinky přežívají pouze na vzduchu, to znamená, že až k miminku se nedostanou byla to hloupost). Mám tedy dvě zdravé dcery 5 1/2 a 11 let, a zatím se u mladší projevuje mykoza ve formě aftů. Řeším to velkým množstvím jogurtů a kysaných nápojů. Zkušenosti a rady, o které se dělí všichni "postižení" tady, mi hodně pomáhají. Léčbu nebudu komentovat, stále to samé, recepty na cosi, 2x autovakcína (zabrala jen poprvé). Musím přiznat, že zkouším všechno možné, ale sladkého a moučného se zatím úplně vzdát nedokážu.
Pokud bych se měla dnes rozhodnout, jestli miminko při mykoze, asi bych zkusila nějakou očistu a při těhotenství dietu a podpůrné prostředky. Tak hodně štěstí. Olča
Agatha (Po, 22. 8. 2005 - 13:08)
Moře mi vždy pomáhalo. Vždy alespoň příznaky dost zmírnilo. Slaná voda je desinfekční. Samozřejmě má asi i vliv, jestli jedete k moři spíše čistšímu nebo někam, kde pobřeží zrovna čisté není..
Takže, léky sebou a hurá na cestu!!
Magda (Út, 30. 8. 2005 - 14:08)
Holky, byla některá z Vás léčená spolu se svým partnerem? Partner se mi před pár dny svěřil, že občas mívá "vyrážku", která mu po pár dnech sama zmizí. Viděla jsem jí .. a řekla bych, že to jsou kvasinky. Většina doktorů, kterých jsem se ptala, říká, že partnera není potřeba léčit.. Já mám však podezření, že původcem mých problémů je on. Po našem 2. milování jsem totiž začala mít problémy.. Jsme oba trochu introverti, tak teprve po roce jsme o tom začali mluvit otevřeněji.. Já osobně bych nejraději zašla někam, kde nás budou léčit společně. Vždyť moje problémy jsou možná kvůli němu .. Kam máme zajít? Poraďte prosím.. Na kožní asi ne. Když zrovna nebude mít potíže, tak mu nic nezjistí a moc nám to nepomůže..

Ještě jedna věc. Nemyslíte si, že kdyby se ta různá antimykotika brala delší dobu, že by to mohlo pomoci? Mě doktorka dala vždycky jen 1-2 prášky + lokální krém či čípek. Výsledek byl ten, že gynekologicky jsem byla na chvíli v pohodě. Ale pokud jsou kvasinky po celém těle, tak by bylo potřeba léčit se celkově. Dieta a přírodní léčba je podle mě taky jen dočasným řešením. Stačí trochu a je to všechno zpátky.. Souhlasím se změnou životního stylu, ale upřímně .. vy máte tak pevnou vůli, abyste se vyléčily na víc než na pár měsíců???????

MOC MOC DĚKUJI..
Vaše spolubojovnice, Magda
Ala (St, 31. 8. 2005 - 08:08)
Zdravím všechny :-) Podařila se úžasná věc a já jsem těhotná. Trošku mi dělají starosti kvasinky, i když teda musím říct, že od té doby, co se snažím nejíst cukr a občas vezmu laktobacil jsem větší problém neměla. Teď ale začínám mít známý pocit, že se něco děje a jsem na vážkách. Před tím jsem vždycky udělala výplach grepem od Naděje (ředěným samozřejmě) a byl klid, ale teď nevím, jestli můžu, protože nechci nějak ublížit miminku. Máte s tím některá z Vás zkušenosti? Docela bych byla ráda, kdyby mi některá z Vás napsala, jestli můžu používat grep nebo tea tree na výplachy, teď když jsem těhotná. Předem moc děkuju za rady!
Lenka (So, 23. 7. 2005 - 11:07)
Ahoj Katko, zaujal mě tvuj prispevek a rada bych kapky, o kterych pises, vyzkousela. Mohla bys mi prosim napsat na muj mail l.svac"seznam.cz kde se daji koupit? Uvitala bych spise kdyby byla moznost zakoupeni v lekarne nez na internetu. Moc dekuju a zdravim vsechny ostatni holky s temito otravnymi problemy.Ahoj Lenka
Bára (Čt, 8. 9. 2005 - 14:09)
Ahoj Petro,
jak jsem psala Ale, výplachy v těhotenství bych nedoporučila. Stejně tak si dej pozor na ostatní léky či přírodní preparáty - hodně se jich v těhotenství nemá brát. Poraď se s lékařem či lékárníkem.
Jinak já používám kapičky greposept (www.celostnimedicina.cz nebo zelené lékárny a obchody s přírodními produkty). Nevím jak citro grep, ale ty moje se vnitřně užívat mohou. Já je piju + používám jako ústní vodu (obojí ZŘEDĚNÉ). Výplachy jen minimálně a to čímkoliv - narušuje to mikroflóru. Doporučuji jen v hodně akutních případech.
Držím palce.
Bára
japrika (Ne, 23. 10. 2005 - 18:10)
Nic se nemá přehánět! Přehnané odříkání může působit stejné zlo jako špatná výživa. Toť můj názor (zkušeností podepřený).

Držte se!
Petra (Čt, 8. 9. 2005 - 12:09)
Ahoj.Dočetla jsem se o výplachách z citro grepu.Šla jsem do lékárny a koukala na mně ,že si z těch kapek chci dělat výplachy.Prý je tam napsáno,neužívat vnitřně. poradíte prosím.A jdu na Umělé těhotenství můžu to brát ikdyž jsem třeba těhotná? děkuju.
Bára (Čt, 8. 9. 2005 - 14:09)
Ahoj Alo,
GRATULUJI k radostné události!! :-))
Pokud jde o tvůj dotaz, tak vyplachy bych ti v těhotenství nedoporučovala.. Poraď se s lékařem a pokud tomu svému nedůvěřuješ, raději přejdi k jinému.
Ať ti to všechno dobře dopadne.
Měj se krásně
Bára
Katka (Út, 29. 11. 2005 - 00:11)
Kvasinkami zatím moc dlouho netrpím, ale poslední půlrok se jich nemůžu zbavit. Chodit stále k doktorovi je mi už trapné. Jím jogurty, nosím volné oblečením myji se intimním mýdlem, používám mastičku Clotrimazol, ale nic nepomáhá. Napadlo mě, zda to na mě nepřenáší opakovaně manžel, který by to chytil ode mne. Ale žádné příznaky kvasinek nemá, nic ho nesvědí. Můžete mi poradit, k jakému doktorovi by manžel mohl zajít a jaká vyšetření se u mužů v tomto případě provádějí a jaké následky u mužů má nelečení kvasinek? Děkuji za radu.
Iriska (Pá, 2. 12. 2005 - 22:12)
Ahoj holky, chtěla bych se s vámi podělit o svoji dobrou a aktuální zkušenost. Už pár let trpím také mykózkou a poslední rok se to opakuje stále častěji. Jdu k doktorovi, dá mi čípky apod. no a do měsíce je to zase zpět. Myslím, že psát jiné podrobnosti je asi zbytečné.
Není to tak dloho, co jsem našla tyto stránky, které mě velice zaujali a to především čláky Aghaty. Takže jsem dala na doporučení a pořídila si Červený čaj Lapacho, Allicin od Wallmarku - to je výtažek z česneku a hlavně jsem sháněla GREP KAPKY OD NADĚJE a k tomu také knížku o grepu - Zázračná síla grapefruitu.
Stále nevím jak je to možné, ale hned po prvním výplachu Grepem přišla taková úleva a okamžité zlepšení, že jsem tomu ani nechtěla uvěřit. No a po pár dnech, už si na to člověk ani nevzpomene.

Takže dámy, já být vámi, tak neváhám ani minutu a jdu do Grepu. Já jsem ho nejprve sháněla v mnoha lékárnách, ale marně. Doporučovala bych spíše navštívit zdravé výživy. Stojí 80 Kč, takže to je paráda. Knížka o grepu je už vydaná v pozdějších letech, ale v obchodě ji jistě rádi objednají. Stojí 120 Kč a jsou v ní opravdu cenné rady a zkušenosti všestranného použití a dávkování Grep kapek. A ještě dodávám, že v knize zdůrazňují i omezení sladkého, smaženého, bílé mouky atd. Však to asi znáte.

Přeji Vám hodně úspěchů a myslím, že to určitě stojí za vyzkoušení. Název té knížky je zcela příznačný a na místě - ZÁZRAČNÁ SÍLA GRAPEFRUITU. Pokud byste se chtěli dotázat piště. A pokud by se některá z vás rozhodla grep vyzkoušet, tak se podělte o zkušenosti. Tak hodně sil a neztrácejte naději. Já už jsem ji zase našla.
Markéta (Út, 17. 1. 2006 - 18:01)
Můžete te mě poradit, mám si koupit olej nebo kapky GREP od Naděje. Ve zdravé výživě mě řekly Grep olej, ale vy všichni píšete o kapkách tak nevím
ahoj markéta
Agatha (Pá, 30. 9. 2005 - 08:09)
Ahoj holky v těhotenství se sice výplachy nedoporučují, ale pokud nemáte žádné komplikace ve fyzické rovině - tedy "jste-li dobře uzavřené" což kontroluje doktor při vyšetřeních, tak si nezavlečete žádnou nákazu. Naopak Grep je desinfekční, jemný. O Grepu jako takovém začal jako jeden z prvních v lékárnách pojednávat CitroGrep, ale alternativní medicína jej zná už hodně dlouho a dokáže ho náležitě odcenit a využít. Vnitřně se samozřejmě užívat může - ba dokonce má celé své spektrum, které - má-li ho vyléčit, tak se vnitřně užívat MUSÍ. Jen by se vždy měl náležitě ředit. Hlavně CitroGrep - ten z lékáren, protože může sežehnout sliznici jazyka, což je nepříjemné a pár dní to trvá než jazyk přestane být citlivým. O Grepu vyšla celá knížka která se jmenuje Zázračná síla Grapefruitu. Při nějakých dotazech se na mne klidně obraťte. Zdraví a hodně zdaru přeje Agatha
Katarina (Pá, 2. 12. 2005 - 16:12)
vdaka za vsetky vase rady.Mnohe pisete, ze sa citite skvele? Chcete tym povedat, ze ste sa uplne zbavili vytoku alebo len svrbenia a vytok sa este objavuje?Ja uz neviem, co je normalny vytok....Dik za odpoved
Andrea (Pá, 3. 2. 2006 - 08:02)
Ahoj,jsem uplne na stejne lodi jako vy vsichni, na kvasinky trpim 3 roky.Uz jsem vyzkousela hodne a bez vysledku.A stale zkousim a budu pokracovat.CHCI SE TOHO ZBAVIT!!!Pisou se tu dlouhe pribehy,ale nikdo nepise,jak pri kvasinkach se sexem.Jeden doktor tvrdi,ze skodi antikoncepce,druhy doktor, ze je to kondom,co drazdi posevni prostredi.Jake mate vy zkusenosti??A jak se vubec stavite k sexu pri kvasinkach?Diky za vase zkusenosti!
hanka (Po, 6. 2. 2006 - 08:02)
ahoj,
chtěla bych se s vámi podělit o mnou velmi osvědčený způsob, jak se zbavit mykózy při prvních příznacích. Do jakéhokoliv poševního krému vysypu obsah kvasinek z jedné ampule Lactobacilus ACIDOPHILUS, promíchám a toto je pro mě jedna dávka, kterou aplikuji na zevní i poševní část a do několikrát denně, po osprchování. Podotýkám, že první den, kdy se příznaky objevují,takto "rozeberu" na každé ošetření vždy jednu tabletu, postupně ubírám na intenzitě používání mastičky. Tuto léčbu provádím zhruba tři dny. Vyzkoučejte, velmi účinné.
Taky Hanka (Út, 7. 2. 2006 - 18:02)
Já dělám něco podobného, sypu si prášek z ampule laktobacilu do vaginálního gelu FEMISAN. Jinak samozřejmě užívám laktobacily každý den i vnitřně a jím hodně jogurtů.
Sendy (Ne, 12. 5. 2002 - 20:05)
Je mi sice teprve 16,ale s kvasinkovym zanetem mam sve zkusenosti.Zrovna ted ho mam uz asi po dvacate.Uz se mi i omrzelo chodit pokazde na gynekologii a tak se lecim doma ruznymi jogurty apod.Moje maminka na to take trpi,asi to mam po ni.Muj problem nejspis spociva v tom ze mam moc rada sladke.Zajimalo by mne,jestli takovy opakovany zanet nemuze mit pozdeji vliv na plodnost a jestli se muze misto Tea Tree oleje uzivat i obycejny eukaliptovy olej.Vim,ze by se melo omezovat sladke a nosit volne kalhoty,ale zkuste to kdyz je vam 16.Kalhoty jsou moderni upnute a mladi lide sladkym ziji.Jinak zdravim vsechny zeny co maji podobny problem,protoze to fakticky neni sranda!
Ivetta (Pá, 18. 1. 2002 - 01:01)
Ahoj Natálie...tvůj příběh jako by mému z oka vypadl :o))Mám mykozy už 10 let a dosud jsem se toho nezbavila. Jsem štastně vdaná, ale sexu si můj manžel mnoho neužije. Teměř ani nemivám pauzy v onemocnění. Spíš jen lepší dny a horší.Nezabírají ani Diflucany,ani Sporanoxy...prostě nic.Vlastně pardon.Ono to vždycky zabere, ale do tří dnů je to zase zpět, takže si tento těžký kalibr ani netroufám používat často.Jen jde-li do tuhého. Mám pocit, že moje sliznice je tak rozbolavělá, že už to není možné.Nemůžu nosit džíny...bolí to. Nosím volné kalhoty a sukně, zásadně se nemyju mýdlem, držím bezcukrovou dietu, užívám již 5 let Lactobacilus, mám nakoupen Albisan, pila jsem octové nápoje.....prostě absolutně všechno, co jsem mohla jsem udělala....A BEZ ÚSPĚCHU. Takže vzhledem k mému desetiletému martiriu efekt téměř nulový.Tee tree ale opravdu mohu doporučit.Když nic, tak aspoon zklidní podrážděnou sliznici.Používám TeeTree od f.JUST (dá se sehnat jen od JUST dealerů) Je prý nejméně šizený a můžu potvrdit, že je opravdu silný. Ten si vždycky nakápnu na prst, na kterém mám kousek mastičky Canesten a vtírám do sliznice(i dovnitř) a uleví to. Nicméně jsem vděčná za jakoukoliv radu, kterou mi poskytnete...Co dělat dál?????Zkoušeli jste někdo s úspěchem třeba Tantum ROsa výplachy? Poradte co vám pomohlo....Můžete mi poslat mail na ivetta.h"seznam.cz. Za dobré rady předem dík. Eventelně i za váš půříběh.
Petra (St, 14. 8. 2002 - 21:08)
S kvasinkama se trápim už taky pěkně dlouho.Doktor už mi předepsal různé mastičky nebo čípky.Ale nic nepomáhá.Když jsem se ptala svého doktora, zda předepíše něco i mému partnerovi, odpověděl mi, že to není potřeba, že se kvasinky nepřenáší. Mám ale pocit, že je to nesmysl. Mám změnit doktora nebo mu mám věřit? Poraďte mi prosím.
Alena (St, 5. 6. 2002 - 16:06)
I já se připojuji k diskuzi.

už několikrát jsem měla mykózu, dřív jsem měla gynekologa, který mi sice vždy něco předepsal aniž by mi udělal nějaké vyšetření jen řekl, že mám dodržovat s partnerem hygienu před stykem i po něm,a le nikdy mi neřekl, co přesně mi je, ani to, že se nemám mýt mýdlem atd.
Když už jsem toho měla dost, změnila jsem tedy lékaře. Teď mám doktorku, ta mi hned udělala výtěr, řekla mi co mi je atd. Dozvěděla jsem se mimo jiné i to, že mi to může způsobovat antikoncepce, v té době jsem užívala Minisiston, dokonce na příbalovém letáčku je napsáno, že při užívání je mžnost větší náchylnosti k tomuto typu onemocnění. Je pravda, že se zánět několikrát opakoval, ale teď mám naději, že to snad konečně vyřeším.
Moje gynekoložka mi předepsala nějaké tablety, které se užívají první den menstruace (vždy 2 tablety) budu je užívat půl roku. Pak gel který také ničí kvasinky a potom nějaké tablety, které v pochvě udržují to správné prostředí. Doufám že to pomůže.

Pořídila jsem si také gel na intimní hygienu od Ryoru s Tea Tree oil, který neobsahuje mýdlo. Lékařka mi doporučila ChillyIntima(nevím zda je to správně napsané), je to také intimní mýdlo bez parfémů a mýdla jako takového. Na létáčku, který se tohoto přípravku týká jsem se také dočetla, že ke kvasinkové infekci přispívá menstruace neboť během ní se mohou kvasinky v klidu množit neboť je narušená přirozená acidita (kyselost) v pochvě. Tato kyselost chrání pochvu před bakteriemi a mimo jiné i před těmito kvasinkami resp. před jejich přemnožením.
Slyšela jsem, že je dobrý bílý jogurt, ale to jsem zatím nezkoušela. Také je nezbytné, aby se léčil i partner, pokud se i u něj objeví zarudnutí pokožky na penisu nebo prasklinky je nejlepší jít s tím ke kožnímu lékaři a pořádně se vyléčit abyste si to pak případně nevraceli mezi sebou.

Abych nezapomněla, má lékařka mi sdělila, že pokud mi léčba, kterou mi teď navrhla a předepsala nepomůže, pošle mě na vyšetření na imunologii. Pokud to některý z Vašich lékařů nezvážil nebo Vám tuto možnost nenavrhl, zeptejte se na ní.

A pak ještě jedna možnost. Moje kamarádka měla také problémy s výtoky na které jí nic nepomáhalo. Jenže ona se tak dloho netrápila, i když si také užila svoje. Ukázalo se, že to je dědičného charakteru, což se dá operativně odstranit. Tato dá se říct minioperace netrvá dlouho, ale je prý docela nepříjemná a mé kamarádce po ní bylo špatně. Pak na tu operaci šla ještě 2x, takže to bylo celkem 3x, ale výsledek se dostavil, má pokoj. Nezbývá než závidět. Už nikdy s tím problémy neměla.
Tady jsem v nějakém článku zahlédla zmínku o tom, že tím trpí jak dcera tak matka, vypadá to, že by to mohlo být dědičné, pokud ano, zeptejte se na to svého lékaře!

Na závěr přeji Vám všem aby boj s kvasinkami byl úspěšný! Věřme děvčata!
Jeden filosof kdysi řekl: Doukud dýchám, doufám!
Reklama