Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Náplast z pohanky na otoky

Příprava a použití. Smíchejte pohankovou mouku s dosta­tečným množstvím teplé vody a promíchejte tak, až získáte tuhé těsto, které není příliš mokré.

Těsto použijte přímo na kůži ve vrstvě silné asi 2 cm. Připevněte pomocí bavlněného šátku. Sejměte po 1-2 hodinách nebo ihned, jakmile těsto změkne a zvodnatí. Pak přiložte novou náplast. Lepších výsledků se často dosáhne, když se náplast z pohanky udržuje teplá. Proto na ni můžete dát sáček s nahřátou solí.
Účinky:
Náplast absorbuje vodu kůží přímo z tělesných tkání. Je proto podstatné, aby těsto nebylo vlhké a bylo položeno přímo na kůži.

Indikace:
- Pohanková náplast je velmi účinná, když se v dolní části břicha nebo v hrudním koši nahromadí tekutiny. Tento problém se dočasně odstraní, ale nezabrání nové tvorbě a hromadění tekutiny.
- Pohanková náplast může zmírnit extrémní otoky kloubů, způsobené podvrtnutím.
- Při zánětu močového měchýře a retenci moče mohou být náplasti z pohanky umístěny na oblast měchýře. Ve všech těchto případech je obvykle nutné přikládat náplasti opakovaně. Pak je dosaženo optimálního účinku.
Zdroj: Michio Kushi - Potraviny lék náš vezdejší - Makrobiotikcá domácí lékárna

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele s.
    s. (anonym)

    Mohu potvrdi,že zábaly z pohanky účinně odvodňují - používá se při bvodnatelnosti břicha např. z důvodu špaTné funkce jater. je dobré např. kombinovat i se zábaly z přesličky, ta je také účinná.

    Dub 12, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama