Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nachlazení nejlépe zažene citron a med

Léky proti nachlazení jsou vyhozené peníze a pacienti by se měli radši spoléhat na tradiční kúru s čajem, citrónem a medem. V odborném dobrozdání to dnes oznámilo britské Královské sdružení všeobecných lékařů. Jen málo důkazů podle britských doktorů svědčí o tom, že by některé léky proti kašli měly výraznější účinek.

Léky proti nachlazení dostupné bez receptu v britských lékárnách jsou ve Spojeném království velký byznys, který ročně vynáší tři miliardy liber (115 miliard korun), napsal list The Daily Telegraph. Některé složky těchto léků podle odborníků mohou nemocným pomáhat, například potlačením rýmy nebo zmírněním teplot.

“Nejjednodušším a nejlacinějším prostředkem proti krátkodobému nachlazení jsou ale možná domácí prostředky obsahující citrón a med,“ uvedla zpráva britských všeobecných lékařů.

Nachlazení jako virové onemocnění podle nich nelze žádným lékem časově omezit, obvykle choroba ustoupí až poté, co se s ní imunitní systém nemocného vyrovná. Léky proti nachlazení sice pomohou se zmírněním průvodních potíží, nemoc ale vyléčí jen těžko.

Jakékoli komplikace navíc vyžadují zásah odborného lékaře. “Pokud nachlazení trvá dlouho, zejména u dětí, nebo pokud je doprovází dechová nedostatečnost nebo vysoká teplota, měli by nemocní navštívit svého lékaře,“ uvádí zpráva britských odborníků.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele neuvěřitelný objev
  neuvěřitelný objev (anonym)

  škoda jen, že nezeptali moji babičky. Ta smíchala med a šťávu z citronu do kašičky - v takovém poměru, aby to bylo přijatelné pro malé děti,(dobré nechat chvíli stát,aby se med rozpustil)- možno dávat i kojencům - vhodné na bolení v krku.

  Lis 13, 2014
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Zajímalo by mě, kdy takové idiotské články vymýšlí. Zdá se, že objevil nový kontinent (konkrétně Ameriku).

  Lis 13, 2014
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Perfektí na rýmu je delmar. Mořská voda do nosu

  Feb 17, 2016
 • Obrázek uživatele Lea
  Lea (anonym)

  Já mám zkušenosti, že nepomáhá v podstatě nic. jakmile přijde viróza, nákaza virem, tak to musí proběhnout. Má to svůj vývoj a nelze to nějak zastavit. Med, citron, čaj,...všechno je to na nic. Zalehnout do peřin, pít ani ne horké ani ne studené, nechat tělo v klidu.

  Feb 17, 2016
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Já mám zkušenosti, že...Ač šílený "š"tváč - proti reklamám, tak po prodělaném černém kašli nenechám dopustit na mms. Ale - S MÍROU !!! - takže jakmile začne něco pálit na průduškách, v nose, nebo opar...ráno 2 kapičky, večer 2 kapičky - 2-3 dny. Dva roky jsem bez problémů. A to je u mne co říct.

  Feb 17, 2016
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Já mám zkušenosti, že...A jak píše Lea, dát lehčí režim. Však ona rodina do lednice trefí....

  Feb 17, 2016
 • Obrázek uživatele Vašinková
  Vašinková (anonym)

  Perfektí na rýmu je delmar....Delmar jsme zkoušeli také. Modrý. To je ten na prevenci

  Feb 22, 2016
 • Obrázek uživatele nene
  nene (anonym)

  Na nachlazení je nejlepší...Pitomost. Hodně tekutin a postel.

  Feb 29, 2016
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Někdy hodně dávno se citrony dovážely z dalekých krajin a bylo jich velmi málo. Také byly drahé a prodávaly se pouze v lékárně. Tehdy si bohatší lidé koupili jeden citron a podávali ho jak jinak než v čaji jako lék. Od té doby ale uteklo hodně vody a ani naše babičky toto nepamatují. Ovšem zachovalo se jedno, že citron léčí..Což je úsměvné a naivní:-)

  Feb 29, 2016
 • Obrázek uživatele Mára
  Mára (anonym)

  Někdy hodně dávno se...Mně pomáhá čaj s medem a chleba se sádlem, škvarky a cibulí. Taky mám v tomhle období rád saláty s kyselého zelí s čerstvým křenem a česnekové pomazánky. A k tomu vždy ten čaj s medem.

  Feb 29, 2016
 • Obrázek uživatele Bois
  Bois (anonym)

  Nejlepší je prevence, velmi se mi osvědčil cordyceps a morinhzi.Poradila mi to kamarádka a od té doby mám já i moje děti pokoj.

  Bře 01, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama