Reklama

Na léčebně rehabilitačním táboře se léčí děti z počurávání

Každé desáté dítě ve věku šesti let se v noci počurává, každé dvacáté ve věku deseti má občas v noci postýlku mokrou. Problém s takzvanou enurézou vyvstane, když rodiče chtějí poslat potomka na letní tábor. Jednou z možností jsou enuretické léčebně rehabilitační tábory. Děti si užijí zábavy jako jejich vrstevníci v běžném táboře a navíc řeší svůj problém s nočním pomočováním.

Už tento pátek zahájí táborový program dětské oddělení opavské psychiatrické léčebny, další je od 11. srpna na dětském oddělení šternberské psychiatrické léčebny. ČTK to sdělili organizátoři.


I když se tábory konají v psychiatrických léčebnách, neznamená to podle organizátorů, že každé dítě s enurézou potřebuje psychiatra. V léčebnách ale mají zdravotníci více zkušeností s dětmi, které se pomočují. Dětská oddělení navíc jsou o prázdninách volná.


Na noční pomočování může mít u některých dětí vliv psychika, reagují tak například na rozvod rodičů. Většinou se ale počurávají proto, že funkce ovládající močení je nezralá. Na táboře se učí dodržování enuretického režimu, trénují relaxační techniky, posilování pánve, cvičí na míčích, mají ale i běžný sportovní program, vycházky, soutěže a hry.


Pediatr z pražské motolské nemocnice profesor Jan Janda ČTK sdělil, že dítě by se nemělo pomočovat po dosažení pěti let. Pro starší dítě je pomočování zdrojem stresu a nepříznivě ovlivňuje jeho psychický vývoj. Rodiče by proto měli problém řešit. Začít by měli konzultací s dětským lékařem, u něhož je dítě registrováno.

Seznam odborných pracovišť je na www.nocvsuchu.cz. Od května funguje na webu poradna, nejčastější otázky a odpovědi jsou zveřejňovány.


Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

admin (So, 28. 3. 2009 - 15:03)
http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/
DAGMAR BALASOVA (Čt, 21. 5. 2009 - 17:05)
PROSIM VAS MAM VELKE PROBLEMY S 11 LETYM SYNEM POCURAVA SE I 4 KRAT DO TYDNE. CHTELA BYCH HO DAT NA TABOR KDE BY BYLA MOZNOST VYLECENI. ZASLETE MI JAKEKOLI INFORMACE. DEKUJI BALASOVA
Svačinková (Ne, 11. 7. 2010 - 18:07)
Dobrý den mám takový problém mám dvě dcery které když se smějí tak se hned počurají jejím dvanáct a třináct let nevím co mám snima dělat kdyby byla možnost něakého tabora na vyléčení tak mi můžete dát jakékoliv informace. Děkuji..Svačinková
Reklama