MUDr. Rodion Schwarz: Lidí s nežádoucími účinky očkování je více než se oficiálně uvádí

Je smutnou skutečností, že přibývá pacientů s nežádoucími účinky po očkování. Především těch, kteří nepodstoupily prevenci.

Nejčastějšími nežádoucími účinky popisovanými pacienty jsou slabost, vyčerpanost, ztráta libida, ztráta chutě na sex. U žen porucha nebo úplná absence menstruačního cyklu trvající měsíce (častokrát po 6-8 měsících návrat cyklu), následně po přeočkování zase porucha cyklu, rozvoj suchého kašle, teplot, slabosti, vypadávání vlasů, rozvoj zažívacích obtíží či rozvoj cukrovky. Poměrně často také dochází k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění včetně trombóz nebo plicních embolií, cévních mozkových příhod u pacientů, kteří byli do té doby zcela zdraví. V neposlední řadě dochází i ke změně chování.

Edukace pacientů během očkování je nezbytná

S těmito nežádoucími účinky očkování se běžně setkává praktický lékař Rodion Schwarz, který se dlouhodobě věnuje prevenci a léčbě postcovidového syndromu. „V současné době máme    v kartotéce přes 5000 pacientů, z toho polovina jsou registrováni. Při očkování neděláme rozdíly a očkujeme všechny, kteří projeví zájem. Paralelně se snažíme pacienty edukovat o možnosti minimalizace nežádoucích účinků očkování. (Odhadujeme, že cca 50% se nechalo očkovat u nás 1. a 2. dávkou, dalších cca 30% v jiném zdravotnickém zařízení). Je smutnou skutečností, že přibývá pacientů s nežádoucími účinky očkování zejména u těch, kteří nepodstoupily prevenci. Mnohdy umírají na "záhadné" infarkty myokardu a cévní mozkové příhody lidé, kteří do očkování byli zcela zdraví,“ dodává lékař.

Osvědčená metoda prevence

Právě k prevenci a léčbě se MUDr. Rodion Schwarz dostal díky vlastní zkušenosti, kdy prodělal covid v těžké formě a následně se u něho rozvinul postcovidový syndrom. „Před očkováním jsem nastudoval veškerou dostupnou literaturu jak minimalizovat nežádoucí účinky očkování. Již před samotným očkováním jsem připravil svůj organismus cestou odvarů z čínských bylin, pokračoval jsem v užívání i po očkování a přidal jsem do prevence i multivitaminové infuze s vysokými dávkami vitamínu C, D a minerálů,“ uvádí MUDr. Rodion Schwarz, zakladatel projektů  postcovidovysyndrom.cz  a infuzepomaha.cz.

Kolem tří procent očkovaných má nežádoucí účinky

I přesto, že jsou lidé očkování, nejsou chráněni zcela před nemocemi. A nejsou to lehké průběhy jak bychom čekali u lidí, kteří by po vakcinaci imunitu měli mít vytvořenou. "Jen u nás v ordinaci se setkávám s nežádoucími účinky v důsledku očkování u 3% pacientů. Věřím, že podobně jsou na tom i ostatní kolegové. Důležité je zmínit fakt, že data o nežádoucích účincích, které eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), jsou neobjektivní. Většina praktických lékařů totiž nemá čas denně zadávat informace do databáze, kterou SÚKL využívá,“ dodává lékař.

Vyjádření praktického lékaře Rodiona Schwarze k současné situaci:

Nyní také dochází k absurdním situacím, kdy pacient špatně vakcinaci snášel a přesto je nucený opět se nechat naočkovat, protože nemá platný certifikát a nemůže normálně v životě fungovat. Nutíme očkovat děti, kteří obecně covid snášejí dobře (můj vlastní syn v 11 měsících ode mě chytil covid a jen 3 dny měl vyšší teplotu a pak už nic). Lidé se nakonec nechávají naočkovat ne kvůli strachu z onemocnění, ale z důvodu, že nemohou normálně žít, fungovat.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele RNDr. Ivo Vágner
  RNDr. Ivo Vágner (anonym)

  Pan doktor uvádí: Mnohdy umírají na "záhadné" infarkty myokardu a cévní mozkové příhody lidé, kteří do očkování byli zcela zdraví,“ . To je velmi závažné a znepokojující tvrzení. "Mnohdy" znamená v mnoha případech. Prosím, můžete tedy uvést konkrétně, kolik Vašich zcela zdravých pacientů zemřelo po vakcinaci, kterou vakcínou a v jakých časových odstupech? Za Vaši odpověď děkuji předem.

  Feb 04, 2022
 • Obrázek uživatele Děda
  Děda (anonym)

  A když jste lékaři, odborníci, proč jste s tím (vitamíny D atd.) nezačali už v březnu 2020? To mi rozum nebere. Ale ne, už bere. Teď už je dostatek nás naočkovaných.

  Feb 06, 2022
 • Obrázek uživatele Zdeňka
  Zdeňka (anonym)

  Díky za Váš objektivní názor, pane doktore. Škoda, že není víc lékařů, kteří se nebojí mluvit

  Feb 08, 2022
 • Obrázek uživatele doktorka
  doktorka

  Vitamín D byl doporučován již začátkem roku 2020 - Poprvé v tomto článku z února - https://vitaminy.doktorka.cz/vitamin-c-chrani-pred-koronavirem , dále v březnu https://vitaminy.doktorka.cz/statni-zdravotni-ustav-rybi-tuk-vitamin-d-muze-telo-pripravit-na-nakazu a pak pravidelně v mnoha dalších článcích společně s dalšími vitamíny, minerály a bylinkami proti virům. Doporučovalo to dost lékařů, bohužel lidé mnohdy na toto nechtěli slyšet a čekali na zázračný lék či vakcínu.

  Feb 14, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama