Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Mladý ječmen potlačuje růst rakovinných buněk

U skupiny myší s rakovinou užívajících extrakt z ječmene došlo k překvapivému pozitivnímu vývoji. Cílem úsilí bylo zjistit, která složka výtažku má protirakovinové účinky. Tak došlo k objevu, že rakovinné buňky účině potlačuje ve vodě rozpustná bílkovina obsahující enzym SOD (superoxiddysmutáza). Úžasné působení SOD bylo potvrzeno i v USA, kde byl enzym klinicky aplikován pacientům za účelem prevence vedlejších účinků radioterapie.

V roce 1976 Takashi Sugimura, manažer Japonského institutu pro výzkum rakoviny, objevil, že spálené zbytky ryb obsahují silné karcinogeny Try-P1 a Try-P2. Ty se vyznačují až 20x vyšší karcinogenitou než benzpyren obsažený v tabáku. Stejné mutagenní substance vznikají spálením různých aminokyselin (při každém pečení masa). Látky jako Try-P1 a Try-P2 vyvolávají změny v genech lidské DNA a podněcují růst rakovinných buněk. V extraktu zeleného ječmene je enzym, který tyto karcinogeny zneškodňuje. Tímto enzymem je hemprotein.

V roce 1979 se tuto látku podařilo izolovat. Způsobilo to velkou senzaci. Mezi mutageny se látky Try-P1 a Try-P2 vyznačují nejvyšším stupněm nebezpečnosti, a přesto je zelený extrakt zneškodňuje.

Světovou pozornost pro svůj možný význam v oblasti imunologické léčby rakoviny přitahují také mukopolysacharidy. Mladý ječmen jich obsahuje vysoké množství. Mukopolysacharidy se nalézají ve velkém množství v travinách. Přesný popis léčivých účinků přinesou v budoucnu další testy, ale s jisatotou lze očekávat jejich protirakovinové působení.

Zdroj: Katalog zelených potravin Green Ways
Mladý ječmen můžete zakoupit na www.001shop.cz nebo v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Miloš
  Miloš (anonym)

  Už mi tyhle senza články začínají připomínat bulvár typu Blesk. Jsem hodně zklamaný, že je tento můj oblíbený server zveřejňuje. Autor se zde ohání studií z r. 1976 a on byl od té doby kde ? Někde na Marsu ? Já sám stoprocetně věřím přírodnímu léčení, ale když vidím k čemu jste schopni se snížit, aby jste prodávali ječmen přes Váš shop tak jděte někam. Oblbujete akoráte beznadějné trpící. Byl bych rád za Vaše reference na nemocné, kterým jste pomohli. A Vám ostatním můžu dát nabídku - ječmene a zdarma Vám seženu kolik budete chtít. S pozdravem Miloš Stašink

  Pro 03, 2003
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  to je zbytečný se rozčilovat.Tyhle články jsou tady pořád dokola,psychowalkmany,CartCell atd.,prostě reklama trapně kamuflovaná jako článek.Někteří lidi tomu dokonce i věří.

  Pro 04, 2003
 • Obrázek uživatele Kristina
  Kristina (anonym)

  Silně tě to vyvedlo z míry? To je nehoráznost? To si zase někdo moc dovolil? Co je reklama? To je drzost! Prskáš? A je to dobře! Zkus se ještě víc rozčílit, možná, že ti to pomůže. To je zase moje víra, že ti to třeba pomůže. Jen do toho, bij kolem sebe. Dej si drogu, frťana, čváňo - také když tomu uvěřís bude dobře. Čau K.

  Led 01, 2004
 • Obrázek uživatele Stáňa
  Stáňa (anonym)

  No pokud ten článek je nešikovně napsaný to je jedna věc, ale pokud nějaký produkt pomáhá někomu žít lépe to je věc druhá. Já se musím zastat obchodu www.greenfoods.cz. Pravidelně si tam zeleé potraviny objednávám. nejsou předražený, dodávka rychlá a přístup profesionální. Moc mi jejich produkty pomohli. Ten kdo není nemocný, se snadno posmívá těm, co se snaží změnit jejich osud...přeju ti i nadále pevné zdraví Miloši.

  Dub 20, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dík, ale jseš trochu mimo datum.

  Dub 21, 2009
 • Obrázek uživatele bronik
  bronik (anonym)

  Už mi tyhle senza články...HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

  Črv 22, 2010
 • Obrázek uživatele ambrózie
  ambrózie (anonym)

  Ono naopak existuje podezření, jestli ten mladý zelený ječmen nemá spíš opačné účinky. Nic, o čem se praví, že má zázračné účinky na kdeco, není zkrátka pravda.

  Črv 22, 2010
 • Obrázek uživatele calypo
  calypo (anonym)

  dobry den pokud nekdo z vas uziva nebo chce vyzkouset mlady jecmen200g nebo chlorellu300g od green ways ,tak me napiste na calypo74@seznam.cz cena je 950kc.

  Črv 18, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Za 950 korun si koupím spoustu zeleniny a jiné zdravé stravy. Ale komu není rady....

  Črv 18, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama