MIGREN STOP - bylinná pomoc proti migrénám a bolestem hlavy

"Už je to více než deset let co MIGREN STOP pomohl mé švagrové překonat migrény.Pomohl i sestře mé sekretářky. Extrakt z kopretiny řimbaby obsažený v MIGREN STOP považuji za jednu z nejzajímavějších bylinek v moderním bylinkářství. Z mých zkušeností (toto je také zobrazeno v mé literatuře) je MIGREN STOP účinný pro dvě třetiny lidí při dlouhodobém užívání. Zkušenost mé švagrové je typická. Před tím, než užívala MIGREN STOP měla v průměru jednu migrénu týdně a utratila více než 200 dolarů za rok při pokusech o zmírnění bolesti." - James Duke, The Green Pharmacy.

Kopretina řimbaba ( Tanacetum parthenium) je statná dvouletá rostlina, která kvete od poloviny léta až do podzimu. Roste hojně po celé Evropě. Kopretina řimbaba byla velmi důležitá pro staré Řeky, kteří jí používali při menstruačních potížích a ke stáhnutí dělohy po porodu. Když jí britský bylinkář John Gerard již v roce 1633 doporučil na bolesti hlavy, tak ještě netušil jak velkou má pravdu o účinku této byliny.Na výzkum tohoto starodávného léku měli nejvíce vliv jeho vlastnosti, které působí proti migréně a bolestem hlavy. Většina studií o této neuvěřitelné bylině pochází z Velké Británie. V roce 1978 zjistil anglický vědec, že MIGREN STOP má podobné vlastnosti jako aspirin, zejména kvůli jeho účinnosti proti migrénám a artritidě.

Migréna

Počet klinických průzkumů působení MIGREN STOP na migrény sice nebyl velmi rozsáhlý o to více byl vysoce přínosný a účinný. "The Lancet" podal zprávu o dvojité slepé klinické studii, která byla pozorována s celkovým počtem 72 pacientů trpících migrénami. Pacientům bylo podáváno placebo a nebo 82 mg drceného listu kopretiny řimbaby každý den. Ve skupině, které byl podáván list kopretiny řimbaby došlo k velkému snížení počtu a závažnosti migrén a zvracení. "Vědci se domnívají, že látky v rostlině působí na buňky hladkého svalu tak, že méně reagují na chemikálie těla, které vyvolávají křeče svalů spojené s migrénou".


,,The British Medical Journal" podal zprávu o 270 pacientech trpících migrénami, z nichž mnozí nereagovali na konvenční léky. Užíváním MIGREN STOP každý den došlo u 70 % pacientů ke zredukování agresivity a četnosti jejich migrén. Tyto studie dokazují, že používání MIGREN STOP je bezpečné a efektivní. Nežádoucí vedlejší účinky se vyskytly v minimálním procentu pouze při užití drcených listů a to v podobě vřídků v ústech.

Jak MIGREN STOP účinně pomáhá proti migrénám :

Dvě hlavní příčiny migrén (oslabujících a vyčerpávajících bolestí hlavy)jsou:

1) zúžení krevních cév

2) zánět

MIGREN STOP obsahuje řadu velmi hořkých směsí, které se nazývají "seskviterpenové laktony" a jsou vysoce účinné na obě příčiny, které způsobují migrény. Hlavní směs se nazývá "parthenolid".

Aktivní složka z MIGREN STOP zabraňuje sekreci serotoninu. Serotonin, který je vylučován krevními destičkami, způsobuje křeče krevních cév a tím i migrény.

Studie těchto "seskviterpenových laktonů " ukazují jejich další protizánětlivé vlastnosti. Parthenolidy blokují mnoho zánětlivých činitelů, jako je např. bradykinin a histamin.

MIGREN STOP působí na hladký sval v krevních cévách tak, že jsou méně citlivé na záněty a tím méně se krevní cévy stahují. Toto tvrzení vysvětluje, proč si pacienti, kteří užívají MIGREN STOP vybudují dlouhodobou odolnost vůči migrénám a bolestem hlavy. Mimo maximálního snížení četnosti a bolestivosti migrén, pomáhá MIGREN STOP také při jiných bolestech. MIGREN STOP zabraňuje některým prostaglandinům, histaminům a dalším látkám, vyvolávat chronické záněty a bolesti v kloubech. Dr.Heptinstall a jeho kolegové z University v Nottinghamu udělali hodně průkopnických výzkumů na MIGREN STOP. Laboratorními výzkumy zjistili a dokázali, že MIGREN STOP je více efektivní v prevenci sekrece zánětlivých látek, než nestereodní protizánětlivé léky.

Dávkování a bezpečnost

Pacienti, kteří jsou alergičtí na kopretinu řimbabu, nebo další členy čeledi Asteraceae (hvězdnicovité) by měli být opatrní při užívání a měli by se poradit s lékařem. Dlouhodobé nepříznivé účinky se doposud u žádných z pozorovaných pacientů neprojevili. Ani pacienti, kteří se sami léčili přes 6 let s MIGREN STOP neuvedli žádné nežádoucí vedlejší účinky.
Lékaři a ministerstva zdravotnictví doporučují denní dávku 125 mg extraktu z kopretiny řimbaby.

Doporučené užívání:

3 měsíce 1 kapsli denně před jídlem, 1 měsíc vynechat a následně opět 3 měsíce 1 kapsli denně před jídlem. MIGREN STOP se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.


Parthenolid je primární aktivní složka, která je zodpovědná za léčivý efekt MIGREN STOP. Byla provedena nová studie, která prověřovala schopnost MIGREN STOP zablokovat sloučeniny, které stimulují stahování krevních cév. Zjistilo se, že biologická aktivita závisí na obsahu parthenolidu a také, že sušené listy řimbaby ztrácejí obsah parthenolidu a nemají pak žádnou účinnost. Mnoho produktů z řimbaby neobsahuje parthenolid. Už v roce 1986 odhalil časopis
"The Lancet", že mnoho komerčních produktů z řimbaby postrádá aktivní složku parthenolid. Průzkum v roce 1992 ukázal, že skoro polovina těchto produktů neobsahovala vůbec žádný parthenolid. Jen 4 z 24 produktů měli minimální požadovaný obsah parthenolidu.

Jestliže migrény narušují kvalitu vašeho života, tak proč nezkusit
MIGREN STOP, NATURAL FACTORS, Kanada.

Použitá literatura:

1) Kowalchik, Blaire and William H. Hylton, Eds. Ilustrovaná encyklopedie bylinek

2) Johnson E.S. et.al.:Efektivnost Migren stop jako prophylatický lék na migrény.Anglický lékařský žurnál 1985.291:569-73

3) Murray,Michael,T. Léčebná moc bylinek, 1995, vydáno Prima vydavatelstvím

4) Heptinstall,S.et al. Extrakty Migren Stop léčí migrény , The Lancet, 1985.1.1071

5) Hoobs,C. Migren stop a přírodní léčba migrén a bolestí hlavy, Halbagram, 1989,20:26-35,47

6) Barany,R.W.J. et.al. Migren stop a její účinnost zablokování stahování krevních cév.Planta Medica.1993.59:20-25

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Tomáš
  Tomáš (anonym)

  Migren stop můžete zakoupit na http://www.001shop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=6310&Level=0 nebo v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202 od 10 do 19 hod.

  Kvě 03, 2005
 • Obrázek uživatele prd
  prd (anonym)

  moc se po tom prdí.

  Kvě 03, 2005
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Chtěla jsem se jen zeptat,kde bych mohla migren stop sehnat.Mám silné migrény a v lékárně ho nemají.Díky

  Dub 30, 2005
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  Po dvou měsících užívání jsem měla jednou migrénu, místo dřívější každotýdenní.

  Dub 26, 2005
 • Obrázek uživatele miriam
  miriam (anonym)

  už 10 rokov trpim migrenou a zohnala som si Migren necham sa prekvapiť čo bude dalej.Zohnala som ho u p. Havelku cz.

  Bře 29, 2010
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  ještě lepší je Flavomigran,který seženete v lékárně.

  Bře 29, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama