Menstruace trochu jinak

Že se o ní nemá mluvit? Omyl! Perioda není tabu!

V soukromí jí dáváme různé krycí názvy: přijela teta z Červené Lhoty, dostala jsem to, sedla jsem si do jahod... U gynekologa ji naopak říkáme: menstruace, menzes, měsíčky, perioda. Pro řadu mladých dívek a žen je téma menstruace nepříjemné a stydí se o něm mluvit. Perioda je přitom přirozený projev pravidelné fyziologické změny, která se odehrává v těle každé zdravé ženy v době jejího reprodukčního života.

Perioda není tabu

Možnost bavit se o menstruaci s nadhledem a bez zábran přináší nová interaktivní soutěž „Perioda není tabu“, která byla spuštěna v březnu 2012 na stránce www.periodanenitabu.cz.  V těchto dnech začíná další kolo soutěže, které potrvá celý měsíc. Cílem je navrhnout nejhezčí obal pro menstruační tampon Ria. O vítězi rozhoduje veřejnost a odborná porota.

Nejlepší „designérka/ designér“ se stane autorkou/ autorem limitované edice nového designu tamponů Ria, které se objeví v prodeji v celé ČR a SR. K tomu navíc vyhraje MacBook Air. Na další dva nejlepší autory čeká výhra v podobě iPadu.

Nenechte si ujít 2. kolo 

Do 1. kola soutěže se přihlásilo více než 8 tisíc soutěžících. Pomocí speciálního „konfigurátoru tamponů“ vytvořili na stránce www.periodanenitabu.cz úžasné návrhy, které lze vidět v galerii tamponů. Můžete se zde také podívat na 10 hlavních favoritů.

Nyní začíná další kolo soutěže. Určitě si ho nenechte ujít! Můžete soutěžit s vlastním návrhem nebo podpořit nejlepší design svým hlasem.

Videoklip „Perioda není tabu“

Soutěž podpořila velmi originálním videoklipem i zpěvačka Klára Vytisková. S nadsázkou sobě vlastní v něm zpívá „Perioda není tabu/ obleč legíny a body/ nahoď v sobě sexy babu...“ a tančí při tom v šatech z 1 321 tamponů.

Naopak těm, které si chtějí o menstruaci povídat v soukromí je určen nový blog „Teta Irma“ spuštěný na stránkách www.tetairma.cz.

Soutěžte na www.periodanenitabu.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama