Reklama

Menopauza nebo porucha štítné žlázy?

Mohou ženy zaměnit nemocnou štítnou žlázu s menopauzou?

Některé příznaky mohou být podobné. Zejména jde o poruchu cyklu, přibírání na váze, zhoršení pleti a poruchu termoregulace. V období po 40. roce je nutné myslet na obě varianty a ženu důkladně vyšetřit. V případě pozitivního výsledku testu Klimasei je žena nasměrována nejdříve ke svému gynekologovi, který rozhodne, zda ještě vyšetřit štítnou žlázu či nikoli.

Je nutné navštívit lékaře i ve chvíli, kdy menopauzu žena jen tuší, ale nemá žádné velké problémy, které by potřebovala řešit?

V případě bezproblémového průběhu menopauzy není návštěva gynekologa nutná. Důležité je jak se žena cítí. Většina lékařů negativní dopady úbytku hormonů estrogenů s pacientkami řeší včas, takže má žena dostatek času se na něj připravit.

mso-ansi-language:#0005;mso-fareast-language:CS;mso-bidi-language:AR-SA" xml:lang="cs">MUDr. Radka Gregorová, gynekoložka z Lékařského domu na Praze 7

Reklama

Reklama

Komentáře

Maria633 (So, 15. 7. 2023 - 08:07)
Nejlepší přípravek na menopauzu - https://nplink.net/gg0iru91 som spokojná, zmiernili sa mi dosť "návaly" pri menopauze odporúčam.Je aj cena prijateľná.
Reklama