Mateřské mléko útočí na bradavice

Jménem Hamlet zaštítili švédští vědci dermatologický krém, který si dokáže hravě poradit i s nejúpornějšími bradavicemi. Jeho klíčovou součástí je mateřské mléko, respektive alfa-laktoalbuminová kyselina, již obsahuje.

Předností této látky je, že se dokáže hromadit v jádrech napadených buněk, narušuje jejich růst a víceméně vede k jejich samodestrukci. Protože se ve zdravé kůži běžně nevyskytuje, působení preparátu je diferenciované a nemá nežádoucí vedlejší účinky.

Bradavice, jež se často vyskytují na rukou a nohou, jsou důsledkem napadení pokožky virem, jenž vyvolává nezhoubný nádor sliznice (HPV). Obvykle se úspěšně ničí různými mastmi a krémy, někdy také tekutým dusíkem.

Už po třínedělním používání přípravku, jejž na svět přivedli pracovníci univerzity v Lundu, se u dvaceti dobrovolníků, kteří dosud marně bojovali s touto kožní chorobou, projevilo tříčtvrteční zmenšení léčených bradavic, zatímco u stejného počtu účastníků pokusu, kteří dostávali placebo, byl podobný efekt zaznamenán jen u patnácti procent. Do dvou let ovšem zmizely bradavice všem dobrovolníkům.

To přimělo doktorku Edel O´Tooleovou z londýnského centra dermatologických výzkumů k poněkud skeptickému přijetí závěrů výzkumu. Soudí, že je sice zajímavý, nicméně není zcela přesvědčivý. Je zcela obvyklé, že pětašedesát procent bradavic se během dvou let ztrácí naprosto samovolně. Předností Hamleta je fakt, že může pomoci při léčbě i dalších vážnějších chorob. Uplatní se například při onemocnění děložního hrdla, výrůstků na pohlavních orgánech i některých typů rakoviny kůže.

Zdroj. Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  Mohu potvrdit, bradavice na ruce mi zmizely.

  Kvě 22, 2007
 • Obrázek uživatele klaudie
  klaudie (anonym)

  mě by spíš zajimalo, kdy se může vyskytovat první mateřské mléko?v kolikátém měsíci

  Led 05, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Když jsem byla těhotná tak se mi asi v 5. měsíci spustilo.Vždycky nic, nic a najednou fleky jak dlaně.

  Led 06, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama