Lupus erythematoides a přírodní medicína

Lupus erythematoides je chronické autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém napadá vlastní tkáně organismu. Mnohem častěji se vyskytuje u žen než u mužů, většinou ve věku mezi 15-44 lety.

Mezi nejčastější příznaky patří bolesti kloubů, horečka, artritída, velká únava, vyrážka na kůži a chudokrevnost. Je velmi vysoké riziko onemocnění srdce. Těhotenství  přestavuje pro ženy s touto diagnózou též velké riziko.

Občas příznaky onemocnění zmizí na delší období, kterému se říká „ remise“.

Přírodní prostředky, které mohou být nápomocny při  lupusu erythematoide:

Následující potravinové doplňky prokázaly ve studiích pozitivní účinky na systémový lupus :

Rybí olej a omega 3 mastné kyseliny - potravinové doplňky zlepšují systémový lupus erythematoides a jsou prevencí srdečního onemocnění. Do jídelníčku zařaďte lososa, sardinky a platýse.

Cordyceps sinensis je prevencí recidiv lupusu a chrání ledvinné funkce.

Pycnogenol - pomáhá zmírňovat zánětlivé procesy při lupusu

Zelený čaj s obsahem EGCG -  pijte jeden šálek každé ráno

Nevhodné potravinové doplňky při lupus erythematoides:

Lidé trpící systémovým lupusem by se měli vyhýbat potravinovým doplňkům s echinaceou, vojtěškou alfalfou a spirulinou.

Vhodná dieta při lupusu erythematoides:

Lupus může zhoršovat nadměrný příjem kalorií, velké množství bílkovin, tuků a železo. Některým pacientům pomáhá eliminační dieta s vyloučením potravinových alergenů.

Zdroj: http://www.raysahelian.com/lupus.html

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související diskuze: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  "Některým pacientům pomáhá eliminační dieta s vyloučením potravinových alergenů." Tahle dieta pomáhá hlavně všem zdravým, aby se z nich právě nestali pacienti. :-)Pár týdnů bezlepkové dietky, bez mléka a mléčných výrobků, a tělíčko pookřeje. Ale chce to vůli.

  Říj 29, 2010
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Mohu doporučit Cordyceps vysoké kvality za 1211 Kč s možnoští slevy. Spektrum působení tohoto divu přírody je neobyčejně široké: * má schopnost regulovat energii JIN a JANG a dosáhnout jejich odpovídající rovnováhy v našem organizmu * má velkou adaptogenní schopnost * slouží jako přírodní antibiotikum, které nemá vedlejší účinky. Má potlačující bakteriostatické účinky na mnohé choroboplodné (patogenní) bakterie, takové jako je zlatý stafylokok, streptokok, pneumokok, tuberkulózní bacil a jiné * reguluje imunitu, zvyšuje schopnost našeho organismu postavit se na odpor různým onemocněním * snižuje nadměrné zvýšení imunity a odstraňuje jeho poruchy na genetické úrovni při autoimunních onemocněních, takových jako je sklerodermie, růže, revmatická artritida a revmatismus, díky normalizaci činnosti orgánů zodpovědných za imunitu * má protizánětlivé účinky, což se týká síly působení, je porovnatelný s účinky nesteroidních hormonů (například hydrokortizónem) * zvyšuje schopnost našeho organismu přizpůsobit se nedostatku kyslíku toxickým látkám, velkým fyzickým zátěžím, má antioxidační účinky * aktivně odstraňuje z organismu toxické látky, sem patří i produkty metabolismu léků * má protirakovinné účinky, stimuluje aktivitu leukocytů a obnovuje v krvi jejich hladinu, zmírňuje vedlejší účinky radioterapie a chemoterapie * reguluje činnost jater, ledvin a plic * zlepšuje látkovou výměnu v tkáních všech orgánů * snižuje hladinu lipidů a cholesterolu v krvi * reguluje v krvi počet trombocytů, zabraňuje vzniku a podporuje rozpouštění trombů * reguluje rovnováhu kalcia a fosforu v krvi * v přijatelném stupni rozšiřuje cévy, zvyšuje zásobování srdce a plic krví - má omlazující účinky

  Říj 31, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Mohu doporučit Cordyceps...Kordyceps nemá chybu! Přeju ti hodně štěstí v prodeji. Sama si ho kupuju od Číňanů.

  Říj 31, 2010
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Též je dobrý astragalus - tlumí přehnanou reakci imunitního systému.

  Lis 05, 2010
 • Obrázek uživatele Dzsis
  Dzsis (anonym)

  Je jasné, že zde píšící nemaí tušení o čem mluví. Tedy, ony vědí, ře potřebují něco prodat za velmi slušnou cenu . ale to je asi všwchno. Proč zvolily Lupus? Asi proto, že o nemoci nic neví a název je zajímavý. Trhovkyně, měly byste skončit svoje žvanění.

  Lis 05, 2010
 • Obrázek uživatele Nicole.lascurain@healthline.com
  Nicole.lascurai... (anonym)

  Hi, First off, I came across your site and wanted to say thanks for providing a great resource to the lupus community. I thought you might find this infographic, which displays the effects of lupus on the body,interesting and helpful for your readers: http://www.healthline.com/health/lupus/effects-on-body Naturally, I’d be delighted if you share this embeddable graphic on http://zdravi.doktorka.cz/lupus-erythematoides-a-prirodni-medicina/ , and/or with your followerson social. Either way, keep up the great work ! All the best, Nicole Nicole Lascurain • Assistant Marketing Manager p: 415-281-3130 | e: nicole.lascurain@healthline.com Healthline • The Power of Intelligent Health 660 Third Street, San Francisco, CA 94107 www.healthline.com | @Healthline | @HealthlineCorp Healthline.com is a trusted health information resource for over 30 million people. All content undergoes a rigorous editorial process. Learn more about Healthline at: http://www.healthline.com/health/about-healthline

  Srp 23, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama