Lupenka trochu jinak

Má-li se něco změnit, tak je třeba o tom stávajícím zapochybovat. To není lehké. Běžně usilujeme o pravý opak. To platí i o psoriase, zvané též lupenka, známá to nemoc kožní a neléčitelná. Vznik lupů je v každé učebnici i odborné literatuře popsán, lépe řečeno opsán, coby urychlený růst kožních buněk. Mám pocit, že se zde bohužel uplatnilo pravidlo: Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.

Osobně na to nevěřím a to na základě osobních zkušeností, praktických pokusů a logických úvah. Podaří-li se nám opustit teorii urychleného růstu kožních buněk, tak vidím i šanci na úspěšné léčení.

V těle vzniká řada odpadových látek, které jsou vylučovány různým způsobem, viz odborná literatura. Jestli-že vše selže, tak je tu ještě kůže, která je pórovitá a kudy tělo vyloučí odpadové látky. To platí nově i pro pacienty s psoriasis vulgaris. Odpadní látky, kterými je jejich tělo zatíženo, údajně vznikají ve střevech. Dostanou-li se tyto látky jednou mimo střeva a játra a ledviny nestačí vše zneutralizovat, tak jsou vyloučeny až kůží.

Průchodem kožními póry tato odpadní tekutina agresivně napadá povrch kůže, která na to reaguje zčervenáním. Působením vzduchu nastává vysušení odpadní tekutiny, která se tímto mění v tenkou vrstvu pevně lpící na kůži. Tlakem další odpadní tekutiny ze spodu vznikají další vrstvy, mechanickým namáháním kůže se později rozruší, čímž se vytváří šupiny.

Tato tekutina vzniká a tedy se i vylučuje nepravidelně.To záleží na známých vlivech, jako stress, potrava, atd. Ne vždy se tato odpadní tekutina dostává všechna přímo ke kůži, někdy působí agresivně na klouby a vyvolává artritidu.

Posuďte se mnou následující argumenty, které tuto výpověď podporují:

 • Odpadní tekutina nevysychá v místech, kde kůže nemá přístup vzduchu.
 • Na takových místech se dá zjistit tekutina mající charakteristický zápach.
 • Dojde-li k vysušení, např. vysoušečem na vlasy, tak vznikne tenká vrstva, která se dá sloupnout.
 • Odloupne-li se šupinatá vrstva, tak se objeví zarudlá a mnohdy vlhká kůže.
 • Tekutina se lépe vyloučí v místech, kde je kůže tenčí, např. v záhybech, na hlavě, atd.
 • Říznutí nebo škrábnutí se léčí podstatně déle, protože srůst a regenerace je ovlivněna agresivní tekutinou.
 • Při intenzivním pocení se objevuji charakteristické červené fleky.
 • Užijete-li mast, která neutralizuje agresivitu tekutiny, bude červenání i tvorba šupin potlačena.

  Dalším důkazem je i ovlivnění psoriasy různými dosavadními léčebnými metodami:

 • Speciální dietou snižujeme tvorbu odpadních látek, tedy léčebný efekt je největší; např. vyloučením kávy, vína, tučných potravin, atd.
 • Pobyt na slunci s koupáním v moři neutralizuje a odstraňuje vylučovanou tekutinu.
 • Relaxace se přímo projevuje na snížené tvorbě odpadové látky.

  Velkého efektu se docílí u Mrtvého moře. Proč je tomu tak? Pobyt u Mrtvého moře kombinuje většinu léčebných vlivů. Navíc je tam velký efekt dlouhodobého pobytu na slunci (díky dodatečnému přírodnímu vzduchovému filtru o výšce 400m), tímto se prodlouží sluneční ozařování, intenzivní pocení trvá déle a pitím tekutin (až 8 litrů denně) se dosáhne vnitřní vyčistění organismu. Klima a podmínky nechají zapomenout jakýkoliv stres, změna jídla pro Evropana přináší další pozitivní efekt, určitě to není těžká česká kuchyně.

  Uznáte-li argumenty výše uvedené, tak závěrem bych si dovolil zapochybovat i o kategorii nemoci. Totiž přiřadit ji mezi kožní nemoci není logické. Jestli-že poleptaná kůže (zdroj vnější) nepatři mezi kožní nemoci, tak agresivní poleptaní (zdroj vnitřní) s následným vznikem šupin bych tam nepřiřazoval taktéž.

  Ověříme-li a akceptujeme-li tuto teorii, která je mimochodem ve shodě s novými poznatky z U.S.A., potom se otevírají nové léčebné metody. Jinými slovy lékaři spíše opustí škodlivé léčebné postupy začínající mastičkami s obsahem cortisonu a konče např. použitím rentgenového záření. Myslím, že pro vědce se tu objevuje na horizontu nová šance konečně zařadit tuto nemoc mezi léčitelné.

  Autor: I.V.

  Zde naleznete diskusi k tomuto článku. Autor bude vděčen za vaše názory a osobní zkušenosti.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (67)

 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Mám psoriázu 27 rokov. Pred týždňom som si začala postihnuté miesta potierať gélom z Aloe Vera. Má to zaujímavú reakciu. Na potieraných miestach mi zmizla šupina z psoriázy. Miesta sú hladké, ale zčervenalé. Šupina sa netvorí, dotykom je koža hladká. Uvidím či to zčervenalé miesto zmení farbu. Zatiaµ je to zaujímavé sledovať, lebo koža na potieranom mieste je veµmi hladká a jemná, nie je vystúpená a netvorí sa šupina. Gél používam v kombinácii s krémom z Aloe Vera - ráno gél, večer krém, ktorý sa veµmi dobre vstrebáva. Aloe doporučujú užívať vnútorne, gél sa i pije. To som zatiaµ nemala odvahu skúšať. Ak má niekto skúsenosti nech napíše.

  Bře 12, 2006
 • Obrázek uživatele Viliam
  Viliam (anonym)

  Poprosim vas o informacie ohladne cestovnej kancelarie ktora organizuje dovolenky na Liparske ostrovy, dakujem vopred. Viliam

  Kvě 17, 2005
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  myslím, že mě se týká právě to pocení. Před 2ma týdny se mi na břiše udělaly větší červené fleky. Postupem to přešlo i na boky, záda a v menší míře se sem tam flíček objevuje už i na stehnech a rukou. Kožní mi napsala NĚJAKOU mast míchanou v lékárně, která podle mě ale nijak neúčinkovala. Proto jsem navštívila obvodního lékaře a ten mi napsal KUTERID. Některé fleky vysychají, olupuje se na nich z prostřed kůže. Zdá se mi, že mírně vybledl krk a kousek dekoltu, ale jinak je vše při starém + ty nově vzniklé fleky. Kožní mi ještě nařídila sprchovat se pouze čistou vodou a nosit bavlněné věci. A řekla mi, že je to BĚŽNÉ! Což mě se nikdy nestalo. Prosím, pokud mi můžete nějak pomoci, budu moc moc ráda. V létě mě čeká svatba, nechci vypadat jak po neštovicích :-( Díky Michaela

  Kvě 12, 2005
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Honzo, podívej se na stránky www.komvet.cz Tam se perfektně dozvíš všechno o Skin Capu i jak ho snadno dostat a kdykoliv na dobírku. KOMVET má již k disposici i Skin Cap Gel a Skin Cap Kapsle k vnitřnímu používání. Kapsle nejsou levné, ale výrazně prodlužují recidivu lupénky.

  Čer 14, 2005
 • Obrázek uživatele Novakova
  Novakova (anonym)

  Přečetla jsem si Váš článek a prosím o adresu CK Nitra ( Liparské Ostrovy ).Můj syn rovněž trpí lupénkou od 8 let a už jsme vyzkoušeli vše možné.Naštěstí má spoustu zájmů a kamarádů a myslím,že si to tak nezabírá.Ale pokud to jde jezdíme s ním k moři dokud ještě s námi rodiči "vydrží". Dnes je mu 15 let. Váš příspěvek je starší,ale doufám, že mi poradíte.Děkuji.

  Bře 07, 2005
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Tak jsem si přečetl všechny příspěvky a musím říct, že mají jedno společné. Vyzkoušeno bylo vše, co koho kdy z ,,lékařů a léčitelů" napadlo - bohužel. Většinou jde o pouhé tahání peněz z lidí za zaručené terapie, kdy je efekt nulový a díky zklamání z neúspěchu pacienta spíše opačný. Jak bylo v jednom z příspěvků správně zmíněno. Kdejaký narkoman, alkoholik nebo kuřák, zkrátka člověk, který si vědomě poškozuje zdraví, má léčbu hrazenu státem. V našem případě si za lupénku zřejmě můžeme sami a máme tedy nárok pouze na ,,základní" léčbu. O léčebných pobytech a hospitalizacích si může většina nechat jen zdát. Argumentace typu ,,jsou lidé, kteří jsou na tom hůř než lupénkáři" neuspokojí, že? Kdo nazažil, neví a neměl by se vyjadřovat. Pouze vlastní zkušenost a chuť bojovat nás posunuje vpřed, na pomoc ,,zdravých" bych nesúpoléhal. Alespoň ne do doby, než bude lupénkou postižen některý z MANAŽERŮ jejího výzkumu, popř. majoritní akcionář farmaceutické společnosti,zabývající se (poněkud pomalým)výzkumem dané problematiky.Moc bych si přál aby se všichni zbavili mastí, roztoků, čajů, diet apod. Věřím, že se toho dočkáme a prozatím všem přeju hodně štěstí v boji s tou MRCHOU. J.

  Pro 13, 2004
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Máme to v rodě, trpí tím táta, i jeho dva sourozenci, z naší generace to naštěstí potkalo pouze mne. Je mi 45 let a mám to cca od 8-mi let. Zkoušel jsem všechno možné, od odborníků, až po totální ignoraci problému. Když už jsem se vlastně smířil s tím, že je mi to souzeno (konec-konců, mám to jen ve vlasaté části hlavy, na loktech a hrudníku), manželka koupila Skin Cap. Od té doby mám klid, jednou za 2-3 dny si riziková místa nasprejuju a jsem už 2 roky v pohodě. Ještě na mne zabírá sluníčko a moře, ale pořád tam být nemohu, že :-), to bych musel prodat Fortunu jako Horáček, nebo mít bohatého strýce jako Gross (ten první mi je mnohem sympatičtější!). Jinak, sláva Skin capu,jen se dost blbě shání, velké balení nějak vymizelo. Tuto stránku jsem našel rovněž při pátrání po něm... Píšu to zcela zištně, kdyby se zvýšil počet uživatelů, snad by byl více k dostání a možná i za nižší cenu. Zkuste to prosím aspoň někdo, ať nás je víc! Honza

  Bře 06, 2005
 • Obrázek uživatele Libor
  Libor (anonym)

  Dobry den Mari,velice me zaujal Vas clanek o lecbe lupenky podle TCM a musim rici ze bych ji velice rad vyzkousel,protoze me lupenka provazi uz od 12-ti let a to celych 24 let nepretrzite.Co bych ale rad vedel,je kontakt na toho zminovaneho doktora,mam na mysli e-mail,ziji totiz uz 3 roky v USA a rad bych to zkusil pokud to samozrejme jde-on-line.

  Dub 17, 2005
 • Obrázek uživatele katarina
  katarina (anonym)

  chodim kazdy rok na preliecenie na Liparske ostrovy, na ostrov Vulcano kde sa nachadzaju liecive sopecne bahna a mineralne pramene.Chodim s jednou CK zo Slovenska z Nitry za super cenu a vzdy sa tam stretnem s dalsimi clenmy zajazdu s ktorymi si vymenim skusenosti.Odporucam kazdemu!!!!

  Feb 22, 2004
 • Obrázek uživatele Mari
  Mari (anonym)

  Jsem ráda, že jste v mých slovech mohli najít trochu naděje a doufám, že ji naztratíte ani v budoucnu. Když jsem šla na léčení, čekala jsem rychlý výsledek a z počátečního nadšení trochu ustupovalo. Vyplatilo se mi ale vydržet, tak přeju k boji s lupénkou hodně síly a trpělivosti. "Konzultační centrum pro zdraví a dlouhověkost Dr. ZHENGa" sídlí na této adrese: Smetanova 1284, 390 02, Tábor, "Masarykův dům". Je třeba se na konzultaci předem objednat. Stačí zavolat na tel. č. 381 251 460. Ordinační hodiny jsou po-pá: 9:00-12:00, 13:00-17:00. Ale je možné se domluvit i individuálně v So. Vyjdou Vám co nejvíce vstříc (nemějte strach, jestli Vás čeká dojíždění, rádi se přizpůsobí). Ještě bych ráda napsala, jak to všechno probíhá, abyste věděli, do čeho jdete. Při úvodní prohlídce uvedete podrobné info o svém zdravotním stavu, možné dědičnosti, prodělaných chorobách apod. Když dovyplníte formulář, můžete se podívat na fotky, které svědčí o úspěšnosti léčby. Je to dobrá taktika, protože člověk začne věřit, že se to možná opravdu povede. A tahle kuráž se do budoucna hodí, protože zaručuju, že přijdou chvíle, kdy už všeho budete mít dost, klesnete na mysli, ... Asi je třeba, aby tomu pacient trochu věřil. Pak bude většina diagnózy určena z Vašeho pulzu. Nevím, jak to dělají, ale prý se to čínští doktoři učí hodně dlouho. Měří se na obou zápěstí a každý doktorův prst "hlídá" jeden orgán. Pak se třeba ještě zeptat na nějaké doplňující informace (např. chuť k jídlu, nespavost,....) Zapíše recept, podle kterého připraví medikamenty. Kontroly jsou zhruba po 3 týdnech. Způsob vaření čaje, braní prášků a mastí se dozvíte na místě. NEVÝHODY: -čínskou medicínu nebere v úvahu naše zdravotnictví - tzn. není hrazeno pojišťovnou. Z toho vyplývá, že léčba není nejlevnější. Jen samotný čaj stojí kolem 1600 (asi!), takže doporučuju vzít si s sebou aspoň 2000. Pro obyčejného člověka je to fakt hodně, ale naštěstí mám opravdu milující rodiče, kterým na mém zdraví záleží. -Pro mě taky byl nevýhodou čas - především s vařením čajů. Když jsem vyjela s přáteli, tak tam člověk těžko může dělat vše, co je třeba. Naštěstí nevadí, když si na pár dnů dáte pauzu. -Čaje nemají ani náznak dobré chuti (aspoň jsem ji tam nenašla), ale zvyknete si. Zavřete oči, zadržte dech, kopněte to do sebe a zapijte něčím, co vám vrátí chuť:-) -dojíždění -určité nepohodlí spojené s investovaným časem, s aplikací mastí,... to bylo (aspoň pro mne) asi psychicky nejnáročnější. Netušila jsem, že na mě ztráta (ostříhání) vlasů zapůsobí tak silně. Dlouho jsem se s tím vyrovnávala. Nemusíte to dělat, pokud vám to doktor neřekne, ale mně to, bohužel?, doporučil. Ale usnadní to aplikaci mastí a v určitých případech může být lupénka v koříncích vlasů (moc tomu nerozumím, ale tak nějak to bude). VÝHODY:tu už snad psát nemusím. Hlavně mi bylo řečeno, že jelikož se léčí podstata problému, nemoc by se už neměla vrátit. Tedy počítejte s delší dobou léčby. -výhodou je, že teoreticky vám doktor může přijít i na jiné skryté potíže (např.slbý krevní oběh apod.) -jste léčeni přírodní cestou bez jakýchkoliv vedlejších účinků a navíc definitivně. K medikamentům se ještě využívají např. domácí octové lázně na odlupení apod. -udělají si na Vás čas! A nešetří s ním. A ještě jedna poznámka. Pro Číňany je těžké učit se česky, proto se připravte na to, že budete muset natahovat uši a učit se rozumět krkolomným větám. Ale pan doktor je moc příjemný a hodný člověk. Je zvyklý, že mu někdy není rozumět, takže si nepřipadejte hloupě a on to zkusí znovu a o tom, co potřebuje on i Vy vědět, se domluví. Navíc tam je česká sekretářka, která může překládat. A není nouze o legraci. Jestli se rozhodnete jít tímto směrem, zjistíte, že čínská medicína umí léčit i spoustu jiných věcí, jako např. ekzém, akné, bércové vředy, imunitní systém, alergie, krevní tlak... Hodně štěstí! (mimochodem ASI do konce tohoto týdne mají dovolenou v rodné zemi, ale pak už by měli zase ordinovat)

  Črv 14, 2004
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Milá Jano, nemohu než souhlasit a my, co tak přemýšlíme o lůpě, jsme ze 3/4 vyléčeni. Howg!

  Lis 11, 2004
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Mám lupenušu již od 17let,ale zatím nejvíc mi pomohl SKIN-CAP spray a to na 2roky.Po dvou letech se začínají dělat flíčky.Opět si ho objednám a uvidím,co na to lupenuša při druhém pokusu.Doufám,že si lupenuša nezvykla a já budu mít zase na čas pokoj

  Feb 01, 2005
 • Obrázek uživatele Mari
  Mari (anonym)

  Taky trpím touto nemocí, která víc, než cokoliv jiného, leze na nervy a psychiku. Taky jsem chodila do specielního sanatoria- ozařování, kortikoidní masti, moře, apod. Taky mám pocit, že se to nezlepšovalo, právě naopak. A navíc s tím, že člověk dnešní doby se prostě určitých věcí vyvarovat nemůže. Těžko ovlivním, když dostanu svou (snad každoroční angínu, či co to je, co mimochodem mou nemoc odstartovalo), zhoršení přijde po operaci, stresových situacích spojených se školou,... a mohla bych pokračovat dál. Navíc žiju v Praze, kde asi taky moc čisto není... Prostě je neproveditelné žít naprosto bez stresu, zdravě, a nejlépe ještě k tomu každé prázdniny jezdit k Mrtvému moři... Ale potkalo mě velké štěstí. Začala jsem navštěvovat čínského doktora, podotýkám DOKTORA, ne léčitele!!!! Zjistil mi opravdu, že asi nejsou úplně v pořádku játra, krevní oběh, možná i ledviny. Nasadil mi čaje (on vám je namíchá "na míru), masti a nějaké prášky. Ta léčba je dlouhodobější, tím myslím aspoň 3/4 roku, navíc není úplně příjemná, pokud nemáte rádi bylinkové čaje, nebo máte lupenku ve vlasech a to se s matičkami moc nemá rádo, takže nakonec jsem se rozhodla dát vlasy dolů. Ale jestli vás něco trápí, dokážete pro to dát hodně. Jsem téměř zdravá. ZDRAVÁ znamená, že bych tak našla ještě pět malinkatých míst, které připomínají lupénku, ale jinak je to skvělé. A brzy i to bude pryč. Kdyby se tohle nestalo, tak teď nevylezu ven, protože jsem mladý člověk, který se ještě nějak nedokáže smířit s tím, že lidé divně okukují jeho nemocnou kůži, a možná by se lupenka rozšířila ještě víc po těle. Možná měl někdo smůlu na čínskou medicínu (resp. na čínského doktora), ale mě vyléčila. Když najdete seriózního doktora, poznáte, že se nejedná o šarlatánství, ale o medicínu, na které prakticky stavělo i naše klasické lékařství, než se zmodernizovalo a ztechničtělo. Má to své výhody, samozřejmě, ale příjde mi, že na lupénku se musí směrem od přírody. Naše medicína sama říká, že neví, jak na ní. Ale ta čínská mi ukázala, že to umí.

  Kvě 30, 2004
 • Obrázek uživatele eliska
  eliska (anonym)

  Tak to s tebou nesouhlasim,nesmis se poddavat lupence.lupenku mam ja i muj bratr,ja to hazu za hlavu,verim ve vylecení.Piju caje,pouzivam masticky a chodim na solarko amuzu rict ze ji mam pod kontrolou.muj bratr to vzdal a nemuze pomalu ani mezi lidi.Vim o cem mluvim jsem zdr.sestra a muj manzel je lekar.Nepis takove blaboli.Lide s lupenkou potrebuji podporit Lukási!!!!A ne se dostat pod hladinu. Eliska

  Říj 31, 2004
 • Obrázek uživatele Jana 27
  Jana 27 (anonym)

  Ahoj, přečetla jsem si všecky příspěvky. Já mám také lůpu, jak nazývám onemocnění kůže a krve. Od 11 let jsem zkusila velké množství léčiv odvarů z kopřiv a podobně, tak jako každý z nás. Velice krátce, já lůpu řeším Belodermem a do vlasů Betakortonem S už asi 8 let. Po těle mám několik málo flíčků bílé barvy a pár svědivých míst ve vlasech. Zhoršení je vždy po nemoci, na zimu a když přiberu. Nikde neříkám, že jsem nemocná, nemám to zapotřebí, žiju s tím. Nemocné lidi nazývám, ty kteří leží na odd.kožních nemocí, kůže se jim loupe od 50% těla nebo klouby jsou tak nepohyblyvé, že se nenajedí. A jsou to i mladí lidé.Takže pokud řešíte něco málo těch skvrn na Vašem těle, utrácejte jak chcete a doufejte, že nevyléčitelnou nemoc zrovna vy překonáte. Pokud Vám nevadí, tak jako mě (a mému okolí, jelikož to chápou) a naučili jste se s tím žít, tak věřme, že se jednou najde lék na vyléčení. A Vám, kteří patříte do té skupiny lidí, kteří jsou opravdu nemocní - držte se :o)

  Lis 09, 2004
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Dobrý den Petře,přečetla jsem si váš příspěvěk a musím říci že nic moudřejšího jsem ještě neslyšela.Lupenku mám od svých devíti let,teď je mi 22.Vše co popisujete je naprostá pravda.Zkoušela jsem šílené diety,kdy jedla jen vařené ryby a kuře,říži apd.Jako dítě jsem nejedla ani cukrovinky,jugurty ani mléko.Vše bez úspěchu.Pak mastičky vyrobené v lékarně a to se to ještě spíše,podle mého názoru zhošovalo.Cortikoidy,homeopatika,čínská medicína - jen velká spousta peněz a nic. Poslední rok používám mast Beloderm krém,o kterém jsem se dozvěděla na internetu.Moje kožní lékařka mi ho nepředepsala a tak jsem ho sehnala svépomocí.Lupenku mám témeř po celých zádech a hrudníku,již po dvou dnech používání masti byla na ústupu a po týdnu vymizela úplně.Ukazala jsem to lékařce a již mi ho předepisuje bez problémů.Mast sice účinna,ale zůstavají po ní bílé skvrny,které se neopálí.I zde bohužel jsou pro a proti.. Ještě jednou vám děkuji za váš optimismus,vždyť jsou mnohem zákeřnější nemoce se kterými lidé bojují a bohužel prohrají..My bojujeme a doufám že jednou i zvítězíme!

  Feb 24, 2004
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Vase zprava me povzbudila. Protoze mam doma manzela, ktery leta trpi lupenkou a jsme rodina, ktera uprednostnuje prirodni a zejmena cinskou lecbu, byla bych Vam vdecna, pokud byste me a treba i ostatnim lidem mohla sdelit jmeno a adresu Vaseho cinskeho lekare, ktery Vam tak pomohl. Pomohla byste timto i ostatnim. Za snad kladnou odpoved Vam predem dekuji.

  Črv 09, 2004
 • Obrázek uživatele Sida
  Sida (anonym)

  SKIN - CAP Zavada: Nevyhovuje deklarovanému kvalitatívnemu zloženiu podµa registračného predpisu. Obsahuje kortikosteroid clobetasol-17-propionát. Prípravok bol pozastavený na základe medzinárodných oznamov v Správach o kvalite liečiv 15/1997. Všetky šarže prípravku vyradiť z liečebného použitia a prostredníctvom dodávateµa vrátiť výrobcovi. Do ďaµšieho pokynu EU/ EEA/PIC a WHO zastaviť dovoz všetkých šarží na územie SR.

  Říj 14, 2005
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Pečlivě jsem si přečetl původní článek a komentáře. Dovolím si shrnutí dle mých zkušeností ( lupenku mám 25 let a má ji i můj syn ): - lupenka je projev nesprávné funkce metabolismu těla - strava nemá markantní vliv na zlepšení či vyléčení - spouštěcí mechanismy jsou stres, virová onemocnění a dědičnost - všechny metody léčení jsem vyzkoušel a lupenku mám stále: medicínské - výsledek jsou zhoršené jaterní testy, přírodní( byliny,mastičky, čaje, hoemopatika apod. ) - žádný pokrok a stálo to jen velké peníze. V současné době mám lupenku v přijatelné podobě a to z těchto důvodů : přestal jem docházet k odbornému lékaři ( 10 let ), neberu žádné léky ani mastičky ( používám jen modrou indulonu ), nepřecházím chřipky, angíny a jiné sezónní nemoci, uvedl jsem se do psychické pohody - žádné stresy a depky, a využívám každé příležitosti ke slunění a koupání u nás nebo u moře ( nejvíce mi pomohlo Bulharsko - Burgas ). Souhlasím s názorem, že s lupenkou se musíme naučit žít a nepodlehnou jí zcela.

  Zář 21, 2003
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Ahojda všichni, kdož trpíte nepříjemnou lupénkou, nemám já sice osobně lupénku, ale manžel má lehce asi lupénku na loktech a nohách - co vyzkoušel a funguje, ale bohužel se musí vydržet a být důsledný a asi každý rok opakovat - vyčistit ledviny a pak játra, protože když špatně fungují játra, tak trpí ledviny a naopak, takže raději oba orgány :-) (bylin je na to nepřeberně např.www.energy.sk a další, pokud budete hledat, kdo hledá najde, ne ? ), pak brát každý den do střev acidofilus a vysadit mléčné výrobky na cca 3 měsíce aspoň (všechny) a sladkosti. Maže to mastma od Dr. Popova (funguje i Arniková, jde ale spíš o promazání kvalitním sádlem :-)a výborný je tee-tree olej,kt. působí hodně do hloubky, ale chce to vydržet a alespoň 3 x denně namazat. Všechno stojí peníze, ale zdraví máme jedno! To co jsem psala výše, to je v té fyzické oblasti, co se dá dělat, pak je tu oblast psychická a Lukáš sám napsal, že si myslí, že lupénka má přímou souvislost s psychikou...(to si já myslím taky, zastávám názor, že 98 % jakýhkoliv nemocí je psychického původu) ,tak tady je jeden typ na léčbu i té psychiky a s tím ruku v ruce fyzična (třeba té lupénky - stojí to opět peníze navíc!, i přesto, že si každý platíme zdravotní pojištění, já se tím léčím- ne na lupénku- a jsem hodně spokojená s výsledky). Pokud chcete hledat dál a naděje opravdu umírá poslední, tak určitá naděje je ukrytá :-) na stránkách www.klasickahomeopatie.cz nebo www.homeoterapie.cz. Kdo bude chtít, tak vyhledá a možná přijde na to, že to chce zkusit. Přeji všem hodně pohody a dobré nálady !

  Dub 24, 2003
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Já jsem měla lupemka už od čtvrtě třídy, objevila se mi když jsem si nalomila klíční kost. Měla jsem to špatně svázaný atd. -takže stres. Lupenku jsem měla skoro po celém těle. Pohled na mé tváře, ruce a nohy nebyl zrovna estetický. Byly dny, které jsem proklínala a probrečela, kvůli nadávkám apod. Potom jsem se stala v 17 letech vegetariánkou na radu jedné kamarádky. Lupenka mi postupně zmizela a ze mě se stal jiný člověk - sebevědomější. Mohla jsem si říct, že jsem opravdu krásná. Později se mi lupenka objevila znova, ale už ne tak ve velké míře. Ta mi zmizela opět, když jsem byla těhotná. Už několikrát jsem četla, že těhotenství má na ni kladný vliv. Ovšem jen to první. U druhého těhotenství se mi opět objevila. A jak pravil můj lékař, chtělo by to ještě jedno dítě, aby opět zmizela. (Bývá to tak i u jiných nemocí). Třetí dítě zatím neplánuji. Ale moc ráda bych se lupenky opět zbavila, jsem pořád vegetariánkou, ale nemohu říci, že bych dodržovala úplně všechny zásady zdravé výživy. Ona ta zdravá výživa je také poněkud finančně nákladnější. Protože kojím, nemohu pouřívat moc ty speciální mastičky a ta co se smí při kojení, mi prostě nezabírá. Na tohle se asi při výrobě mastí moc nemyslelo( že jsou i kojící ženy). Takže co teď, mám zkusit nějakou dietu - ty se při kojení stejně moc nesmí. Je fakt, že jsem v poslední době ve stresu a zažívací problémy taky mám. ale jestli to má vliv na lupenku to opravdu nevím. On se taky člověk nemůže tomu stresu vyhnout jen tak lehce. Ráda bych vyzkoušela taky to mořské bahno, jenže ta cena mě fakt hrozí. Možná mi nezbyde fakt nic jinýho, než poslouchat odborně neodborné rady lékařů, jenže naděje odchází poslední.

  Dub 12, 2003
 • Obrázek uživatele Lada
  Lada (anonym)

  Prosím, mohla bych Vás požádat o kontakt na Doktora z Číny, který Vám tak pomohl. Předem děkuji. Lada

  Črv 12, 2004
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  J epravda,že mě článek o příčině lupenky v nedokonalé stravě velmi zaskočil....u mě se projevila vdobě,kdy jsem jedla velmi střídmou stravu bohatou na vitamíny a bílkoviny,dodnes jím pouze bílé malo,celozrné pečivo,ovoce,zeleninu a ještě užívám přípravky s bifidobacteriemi na pročištění střev...a namísto zlepšení pravý opak...takže stravu bych také vyloučila...taky jsem vyzkoušela vše..čaje,masti,bylinky,ozařovaní../jen akupunkturu jsem vzdala předčasně/ a výsladky spíše nulové...jediné co pomahá na 100 procent je moře a slunce/ALE TO ZAS STRAší S RAKOVINOU KůžE,TAK SI MOHU VYBRAT ZE DVOU ZEL TO LEPší,žE/...tak se přikláním též k názoru odstěhovat se do lepších klimatických poměrů/ALE KDE NA TO VZáT NEKRáST,žE/.... Co se týká psychiky...nevím...jsem celkem velký pohodář a máloco mě rozhodí,stresuodolná jsem také dost...dokonce si lupenku odůvodnuji pozitivním zjištěním,že je to vlastně vzácná úchylka organismu...naše bunky umí to,co bunky těch nepostižených ne,...regenerují se mnohokrát rychleji,proto jsme dokonalejší,milí psoriatici...!!! Takže pokud na úvodním článku bude něco pravdy a lupénka bude léčitelná,bude to jistě paráda a obrovská úleva....a držím nám všem palce aby to klaplo.

  Led 05, 2003
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Mám lupenku od svých 40-ti let.Objevila se po pracovním vytížení a stresu s prací spojenou. V rodině byla lupenka v předcházející generaci, mám od dětství problémy ze zažíváním, teď s tlustým střevem. Vyzkoušel jsem vše možné a byl jsem též u mrtvého moře. Byl jsem tam /pod dohledem izraelského lékaře/.Po 18 dnech léční se mi lupenka úplně ztratila ovšm po 3/4 roce se vrátila a to ještě více. Teď k článku. přemýšlel jsem o tom co mi pomohlo u mrtvého moře. Určitě pohoda , klid, určitě jídlo košér bez vepřového / u nich -špinavého masa /. Vyplil jsem přes den asi 6 litrů vody/ bylo velké teplo/ celý den na slunci a jen dvakrát denně asi 15 min v mrtvém moři koupání. Přes den žlutá mast a přes noc černá. Dle našeho lékaře složení mastí stejné jako u nás /mám složení/ denně prohlídka lákaře a čištění vlásů od sestry.Jediná rada od izraelského lékaře vrátit se ještě dvakrét a mám do konce života pokoj, tak jak to dělají sousedé z německa / zdravotní pojišťovna jim platí na poprvé 60% pobytu a poté 40%/ v tomto státě lupenka není nemoc a platí se léčebné pobyty pouze narkomanům a alkoholikům.No nic. Myslím si,že článek je konečně potvrzuje i moje zkušenosti s lupenkou . Teď jen rychle propracovat tuto novou cestu k léčbě a vyslat na stáž nějékého lákaře/ nejlépe též nemocného s lupenkou/ aby přivezl tyto nové poznatky k nám .

  Říj 19, 2002
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Docela zajímavý názor, ale jaké máte řešení na léčbu lupénky?

  Srp 21, 2001
 • Obrázek uživatele lukas
  lukas (anonym)

  Predem dekuji za ohlasy na mou odpoved. Uprimne receno jsem necekal zadnou reakci. Myslim , ze to neni v lenosti. Kdyby se clovek mel drzet vsech narizeni a diet, pak nedela nic jineho. Nechodi do prace a jen se leci a dodrzuje diety. Nevim jak vy, ale ja nejsem milionar , abych si tohle mohl dovolit. Clovek se musi nejak zivit a kazdodenne fungovat, chodit do prace a ma 1000 jinych starosti. Jak uz jsem rekl, vyzkousel jsem spoustu veci. Pouzivam take UV stolni lampu. Bohuzel i ta zklamala. Nedavno jsem na internetu objevil stranku jisteho pana (ze Spojenych Statu) a objednal si jeho prirucku. Doufam ze to nebude dalsi z mnoha podivnych diet. Udajne ne. Jak jsem jiz rekl, snazim se vyzkouset vsechno.Pokud mi zminovana prirucka dojde, urcite se s Vami podelim o zkusenosti. At jsem premyslel jak chtel, nenapada me nic dalsiho. Lekari si nevedi rady. Lecitele si mysli ze ano-opak je pravdou. Je to nemoc, kterou jsme , my "stastni" , dostali do vinku a zatim to vypada tak, ze musime hledat pomoc kazdy sam, na vlastni pest. Premyslel jsem o zmene klimatu. Suche a teple podnebi by snad melo pusobit priznive - ano, je to tak. Jenomze je tady maly problem -ono to bohuzel nejde jen tak si sbalit kufry a prestehovat, kam se nam libi.Muzeme odjet na 14 dni na dovolenou - to je ale vse ,v mem pripade, co si za rok mohu dovolit. Jednou me napadlo, kdyby se clovek ( nejakym zazrakem) prestehoval do takoveho prizniveho podnebi, treba nekde na ostrov, jedl jen co priroda da, treba by to pomohlo. Nechci pusobit jako uplny pesimista, ale musim priznat, ze lupenka ma primou spojitost s psychikou. .Pokud se stav zhorsuje - pak v mem pripade i psychika.Spatna nalada, deprese, nechut k cemukoliv. Jakmile clovek zjisti zlepseni - zvedne se nalada i celkova "chut do zivota" o 100%. Je take pravdou,alespon v mem pripade, ze pokud se clovek citi stastny, spokojeny, na nemoc prilis nemysli (nejlepe vubec), stav se zlepsuje. Myslim, opet z vlastni zkusenosti, ze lide postizeni touto nemoci trpi mnohdy vice psychicky nez fyzicky. A tento stav jeste zhorsuje fakt, ze nevi jak proti lupence bojovat. Je to neco jako kletba. Proto me rozciluji clanky vsech moznych lecitelu a podobnych sarlatanu, tvrdici ze lupenka je nemoci strev, ledvin ci jater .Tito lide zrejme nikdy lupenku nemeli a nejen ze lidem pletou hlavu - v nekterych pripadech (myslim pan Ing. Janca)utrousi arogantni poznamky o tom, ze "vylecit se muze jen ten , kdo opravdu chce".Jsem si jisty, ze my vsichni s touto nemoci, se opravdu lecit chceme. A pokud nekdo prohlasi vyse uvedenou vetu, pak je to u mne arogantni hlupak. Navic lide , kteri nejsou medici, by se do tohoto oboru vubec nemeli motat. Pripoustim, ze zdrava strava je dobra, ovsem na lupenku ma minimalni ci zadny vliv. Dekuji za komentare Lukas

  Dub 30, 2002
 • Obrázek uživatele lukas
  lukas (anonym)

  Lupenkou trpim temer 20 let. Podle me vsichni "radoby" samozvani lekari a lecitele by se meli drzet sveho remesla a nemotat se do mediciny. Jinymi slovy po mnoha zkusenostech a pokusech snad se vsim moznym jsem dospel k nazoru , ze lupenka nema se stravou co delat. Lupenka je nelecitelna a kazdy kdo tvrdi neco o poruchach strev, vylucovani a podobne nesmysly, je nezodpovedny clovek, ktery by mel radeji mlcet a nedavat ostatnim mylne nadeje. Po osobnich zkusenostech jsem dospel k nazoru, ze tato nemoc je proste soucasti zivota a je treba se s ni smirit. A taky jsem nepotkal nikoho,a ani neslysel o nekom, kdo by se z lupenky na zaklade diet a caju atd.( take jsem to zkousel) vylecil. Navic na zaklade vsech diet je vysledek takovy, ze nemuzete jist prakticky nic. Zrejme i pramenita voda je pricinou lupenky a "znecisteni organismu". Nedavejte lidem klamne nadeje. S pozdravem Lukas PS.: Nejsem lekar

  Dub 29, 2002
 • Obrázek uživatele Donny
  Donny (anonym)

  Je mi 24let a lupénkou trpím od 16ti. Když jsem podlehl tvrzení že je to neléčitelná memoc, tak se mi to zhoršilo o 100%. Diety a další nesmysly to už mám také za sebou. Myslím si "můj osobní názor" Psychyka je jedna z nejduležitějších faktorů ovlivňujících stav.Jídlo má určitě táké vliv, a nedostatek vitamínu.Přikláním se k teorii tady popsané a chtěl bych říct že bych udělal cokoli abych se této tolikrát proklínané milenky zbavil, ale jsem lenošní cokoli dělat. A to bude problém všech lidí jako já..(sakra na co si stěžujete. Jaký si to uděláš takové to máš!!!!! Snaha a chuŤ se sebou něco dělat, ta léčí. Ještě budu apelovat na pana Lukáše... Naděje umírá poslední, a Já věřím , doufám že i mnoho ostatních. ŽE SE NÁM TO JEDNOU PODAŘÍ. Neberte lidem naďeji mnohdy je to to poslední co člověku zbyde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Děkuji a jsem s pozdravem Donny

  Dub 29, 2002
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  je mi 18 a lupénka se mi projevila v mých 15letech,zrovna v době kdy jsem začala dospívat.bylo to snad nejhorší období mého života...uzavřela jsem se do sebe a byla zakomplexovaná..bylo to pro mne utrpení,jelikož jsem se za sebe strašně styděla..nemohla jsem nosit krátký rukáv atd,prostě mě to omezovalo...ze začátku jsem to měla jen na loktech a pak zničeho nic se to rok co rok zhoršovalo..no a minulý rok sem se osipala od krku dolů,ale bylo to zvláštní,ne jako vždycky větší ložiska,ale miniaturní tečky po celém těle.no černým mořem jsem to léčit nemohla jelikož jsem neměla takové finanční prostředky(ale kupuji si soli z černého moře a je to docela dobré),ale jezdila jsem pravidelně do lázní,což mi hradila pojišt·ovna,bylo to takové mé jediné ůtočiště kde jsem věděla že jsme si všichni rovni a nemusím se stydět,bylo mi prostě skvěle...to mi vždy pomohlo,ale za pár měsíců jsem to měla hned zpět a čím jsem starší tak se mi zdá že se to léčí a hojí hůř...no,poté mi má paní doktorka udělala krevní testy a zjistila že mám celiakii(alergie na lepek,mouku) už asi něco přez rok držím dietu(ikdyž občas zhřeším:)) a lupenka se mi zcela ztratila,ale čekám jen na to kdy se zas projeví,je to snad nemoc s kterou se nikdy nesmířím,je to prokletí jelikož to máme v rodině a já mám strach že to budou mít i mé děti...někde jsem ale četla že to žena může ztratit po porodu,ale všichni píšou něco jiného že už nevím co...nezbývá nic než jen bojovat s touto zákeřnou nemocí.....můžu jen děkovat za to že mám skvělého přítele,který to toleruje a vůbec mu to nevadí,kéž by to tak brali všichni,ale s tím nic neuděláme...musíme se s tím porvat,ale zas to beru tak že jsme výjmeční:)...(trochu optimizmu neuškodí)a také chci tímto poděkovat všem kteří se o to zajímají a pomáhají nám s tím bojovat(doktoři) a za to jsem jim velice vděčná...

  Feb 21, 2006
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  Ahoj všichni, co trpité lupenkou, jsem jeden z vás a mám lupenku asi rok, dělámi to dost velké starosti a lékaři mi jen dávají steroidní masti a mastičky a k ničemu to nevede, jsem sportovec, pracuju s lidma a hledám cestu k uzdravení tak jak vy, četl jsem o nějaké lékařce z Olomouce, která prý dokáže lupenku vyléčit, máte s tím někdo nějakou zkušenoust? Všem Vám držím palce ať se nám náš boj vyplatí, držte se a nezoufejte.

  Bře 05, 2006
 • Obrázek uživatele Vladimír
  Vladimír (anonym)

  Zkuste "pyramidální vodu" tj. voda exponovaná v pyramidě. Neboli to a mírně pomáhá, chce to trpělivost. Víra uzdravuje.

  Bře 07, 2006
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Ja tim take trpim,sice ne tak dlouho jako vy vsichni,ale 10mes.staci na to,abych posoudila vase nazory a pre.To,co jsem stacila precist a z vlastnich zkusenosti,mohu bezpecne tvrdit,ze vsechny nemoce od A -Z pochazi z nasich hlavicek,tudiz z psychiky a take jaky vedeme zivot a co jime.Mozna staci opravdu jen chtit,myslet pozitivne,vyvarovat se cokolade,kave atd. a hlavne celou tu blbou lupenku hodit za hlavu jako ja a uvidite za 2tydna vinikajici vysledky.Nase duse nechce byt nemocna,ale nase "Ja,ano".Nebude vas to stat nic.Za pokus to stoji,ne?

  Bře 10, 2006
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Velice mi pomohla léčba Uva a Uvb paprsky,doplněná koupelí ve vodě se solí z mrtvého moře.Již po 2 roky mám kůži zcela čistou.Vřele doporučuju!

  Bře 28, 2006
 • Obrázek uživatele To je jedno
  To je jedno (anonym)

  Pozdravujem vsetkych.Takze podme na to,prvych 12 minut som sa smial na Jirkovom hefte : v tomto státě lupenka není nemoc a platí se léčebné pobyty pouze narkomanům a alkoholikům.No nic.Jirka naozaj ma to pobavilo.Ale bohuzial je to tak.Aby ste si nemysleli ze som tu omylom,o mesiac mam 25 rokov a psoriazu mam od 20 rokov.Dostal som ju na vojne a na 90 percent to bolo z toho stresu.Psoriazu mam iba vo vlasoch,nikde inde.Aj to nie po celej hlave.Mohli by ste povedat,ze som oproti vam stastlivec ale to svrbenie sa neda vydrzat.Pekne ma to serie.Mam dokonca priatelku,ktora o tom ani nevie.A psoriazu sme u nas v rodine nikdy nemali.Skusil som azda vsetko.Ale v poslednej dobe sa mi dostala do ruk zaujimava literatura.Vsetkym z vlastnej skusenosti odporucam knihu: Jose Silva & Robert Stone - Sme schopni liecit.Najdete to v kazdom dobrom knihkupectve vo vsetkych jazykoch.Je tam popisany 40 dnovi samoliecebny pokus.Som na 13 dni a je to lepsie ako kedy kolvek predtym.Kazdy den sa budim so stale vacsim ocakavanim ci naozaj pride den ked si budem moct povedat

  Bře 29, 2006
 • Obrázek uživatele nekolda
  nekolda (anonym)

  mam lupenku 2 roky moc mi pomohla mast daivonex je na predpis jiz po 4 mazani se zlepsila pokozka o 50 procent zatim nezmizela ale verte pomaha vazne

  Kvě 02, 2006
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Lupenku mam pres dva roky, ale to ze je to lupenka mi rekla doktorka teprve pred par dny. Kdyz ale prochazim ty leta, tak muzu rict, ze i psychika hraje velkou roli, protoze bylo obdobi zlepseni a zhorseni. Ruzne masticky, sampony atd. mi mozna trochu pomohli, spis zmirnili projevy, ale rozhodne nevylecili. Kdyz mi doktorka rekla, ze je nevylecitelna a ze se stim musim smirit, myslela sem ze spatne slysim. mam od ni spousty leku i znamy daivonex, ale jenom ze me vytahla prachy, jelikoz nic nepomaha. Dostali se mi do rukou stare knizky, kde se o lupence zminuji a budu zkouset masticky z vlastovicniku, bilinkove caje, kozi vyrobky a zmenim stravu na dietu, budu jist vsechno jenom se vyvaruju tomu co je zakazane, ale nejvic mi vadi cokolada :( uvidim co zabere a treba se i vypravim k mrtvemu mori, ale budu bojovat, jak uz tady nekdo psal, nadeje umira posledni, tak nam ji nikdo neberte!!!

  Kvě 21, 2006
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Lupénkou trpím už 17 let, má desetiletá dcera už od svých 2let. U dcery je veškerá léčba bezvýsledná, protože má hodně vyvolávacích faktorů (záněty ledvin, středního ucha...). Já bych se chtěla s Váma podělit o zkušenost, která mě hodně pomohla. Před dvěma lety jsem měla těžký úraz a přibrala jsem na váze 15kg. Byl mě doporučen hydrokolon (klystýr) a dieta. Na hydrokolon jsem šla 3krát, vždy po 14 dnech a šest týdnů jsem dodržovala přísnou dietu. Zhubla jsem 11kg, ale největší překvapení bylo, že lupénka ustoupila o 80%. Už je to rok, lupénka se v zimě sice vrátila, ale s menší intezitou než bývalo zvykem. Vím , že léčba psoriasy je individuální, ale třeba někomu má zkušenost pomůže. Přeji všem spokojený život, protože duševní rovnováha je pro tuto nemoc největší nepřítel. PETRA

  Kvě 23, 2006
 • Obrázek uživatele Bubu
  Bubu (anonym)

  No,mám jen nějakou lehčí formu,a je to asi tři roky,kdy se mi poprvé objevila: když jsem začla brát antikoncepci,po asi třech měsících téměř vymizela,myslela jsem,že to ani nebyla lupénka,že doktorka zbytečně plašila...Pak letos v zimě - jsem si zhoncovala tělo perníkem,a že už to není v poho jsem si uvědomila,když se mi po těle objevily známé fleky...zas mi pomohl krém od lékařky,a samozřejmě abstinence drog!...a asi před dvěma měsícema zas,no,jsem posléze zjistila,že jsem těhotná.....Vždycky mi pomohla mastička,nebo co to je.Trochu jsem uvažovala,co ji vyvolává,u každého asi neco jiného,takže i léčba je individuální, u mě to asi byly nejvíce hormony, a celkový zdravotní stav......... doufám,že miminku se tohle trápení vyhne,nebo že to nebude mít horší než já..............

  Kvě 24, 2006
 • Obrázek uživatele aladra
  aladra (anonym)

  Mam lupenku od 40 let, tj. asi 7 let,vypukla tak jako u vetsiny postatnich,a to po pracovnim stresu.Vyzkousela jsem toho hodne a zjistila jsem,ze masti od koznich lekaru zlepsuji stav jen na chvili a jeste ke vsemu maji spoustu vedlejsich ucinku.Tak jsem hledala dal a dostala jsem se k alternativni lecbe.Zatim mi nejvic pomohl pan Zapletal,mela jsem snizenou imunitu a oslabenou spoustu organu.Lecim se uneho cca od 11/2005 a muj stav je nejlepsi za posledni roky.Flicky temer vymizely a pokozka se vylepsuje-sem tam se objevi,ale to asi v dobe, kdy "hresim" nebo mam nervy.Nikomu nic nenutim,ale mne zatim pomohl nejvic.Mejte se fajn a preji vsem uzdraveni nebo alespon podstatne zlepseni Vaseho zdravotniho stavu. Pokud chcete nejake informace,posilam kontakt:zaplos.doktor"centrum.cz, 603213159 nejlepe ICQ:283-384-520

  Kvě 24, 2006
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  No, me ji objevili pravdepodobne az ted. Jeste cekam na vysetreni z mykologie (pro jistotu). Jinak jak ctu, ze pomaha procisteni a strava... No ta pomaha u kuze vseobecne, to je znamo. neni to nic specifickeho na psoriazu. Objevila se mi pred pul rokem. Ale na kolenou mne nikdo neuvidi, krome kostela. Nevzdavam se uz ze zasady.

  Kvě 30, 2006
 • Obrázek uživatele Ema
  Ema (anonym)

  To, co píše Petra, mohu jen potvrdit: hydrokolon (poté domácí klystýry),dieta - pitný režim a duševní pohoda. Toť celá lečba. Funguje to. Ema.

  Čer 16, 2006
 • Obrázek uživatele marta
  marta (anonym)

  přečtete si stránky www.psoriasis-cure.eu

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Nevíte někdo jestli je lupénka dědičná nemoc?Můj manžel a jeho tři sourozenci ji mají,měla ji i jeho matka,všichni prý od dětství.Máme 18tiletého syna a ten ji zatím nemá,může se mu projevit?A k tomu jídlu ,je pravda,že všichni mají potíže se zažíváním,od žaludečních vředů po rakovinu střev, fakt je ten,že jsem je nikdy neviděla jíst jinak než typicky česky.

  Lis 05, 2006
 • Obrázek uživatele Jája
  Jája (anonym)

  Mám jen mírnou lupenku, zažívací potíže nemám a lupenka není přímo dědičná, ale dispozice jsou větší.např. u nás ji nikdo neměl.

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele zuzka
  zuzka (anonym)

  Moje mamka má lupenku od dětství je to v rodině.Přijela z lázní a na kuži je čistá, ale má to na kloubech a to je stokrát horší.Má bolesti a neudrží nic v ruce.Poradíte mi prosím jak to vyléčit nebo předejít bolestem.Děkuji.

  Lis 25, 2006
 • Obrázek uživatele Kristýna
  Kristýna (anonym)

  Taťka má lupeku už od dětství. Teď chodí do roka do nemocnice a černé mastičky a ozařování atd. Chtěl by nějaké injekce že je to prí nový zbůsob a tak neví kde to je a kolik to stojí. nemohli byste mi to prosím zjistit ?????? děkuji mnohokrát

  Pro 21, 2006
 • Obrázek uživatele zdena
  zdena (anonym)

  Veškeré mastičky neléčí příčinu-nikdy. Nemám lupenku. Bratr měl ve vlasech, na nohách, na zádech, na kloubech. Mazal, mazal..Jen tak jsem mu poradila, aby ještě k tomu zkusil kopřivový čaj (který mu pročistí krev), po několika týdnech nechť si udělá tak 14 dní pausu a zase pokračuje. Přijel na dovolenou, rozzářený. Lupenku potlačil, zůstalo mu jen jedno místečko, které po koupání promaža.Detaily už nevím, nebydlí u nás. A navíc je to už tak 5-6 let.A jeho stav je trvalý. Takže rovněž souhlasím, že vnitřne na ni má vliv nevhodná strava, stres, infekční nemoci (konkrétně u něho časté angíny).

  Led 06, 2007
 • Obrázek uživatele Pampalini
  Pampalini (anonym)

  Rád bych se zeptal Petra, jestli už lupenku měl když se rozhodl, že přivede na svět další bytost? Jestli ano, jak to snáší jeho svědomí, že přivedl na svět dalšího člověka nešťastného z lupenky?

  Led 06, 2007
 • Obrázek uživatele Káča
  Káča (anonym)

  No to snad nemůžeš myslet vážně, že by lidé s lupenkou nemeli mít děti.

  Led 06, 2007
 • Obrázek uživatele odkaz na toto
  odkaz na toto (anonym)

  v doktorka.cz jsem objevil tento článek, je to v podstatě začátek debaty o lupence: http://zdravi.doktorka.cz/lupenka-trochu-jinak/ dávám jasnou odpověď , je to velice zajímavé a k tomuto stejnému závěru jsem došel i já. Pokud je tento autor článku ještě k dostihnutí prosím at napíše že se chce kontaktovat a jak. Je zajímavé jak lidé sledují co jim kdo navykládá , ale nesledují co to jejich onemocnění dělá. Plně dávám za prabdu , ty výpotky které autor popisuje jsou až nechutně páchnoucí , spíše výkalama, ale to asi nikdo nechce psát protože se stydí. Jsem za jedno s autorem a doufám že se mi ozve. razat"centrum.cz

  Led 25, 2007

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama