Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Lupenka a celková regenerace organismu

Lupenka neboli psoriasa je nenakažlivé onemocnění kůže, které může začít v jakémkoliv věku. Projevuje se ostře ohraničenými, zarudlými, mírně vystouplými šupinatými ložisky vyskytujícími se nějčastěji na dolních a horních končetinách a ve vlasové části pokožky. Jako i jiné chronické kožní nemoci, je lupenka projevem vnitřní nerovnováhy a funkčního oslabení orgánů.

Na vzniku lupénky se často podílí:
Pomnožení kvasinek a plísní ve střevech (candidóza).
Funkční oslabení detoxikačních orgánů jater a ledvin.
Nesprávné dýchání.
Stres.
Nedostatečný přísun nenasycených mastných kyselin ve stravě.

Zharmonizování celého organismu stav lupenky velmi výrazně zlepšuje. Může dojít až k úplnému vymizení ložisek. Jde však o proces dlouhodobý, trvající několik měsíců. Je to pochopitelné, uvážíme-li, že nerovnováha v organismu též většinou nevzniká ze dne na den. I když se kožní projevy mohou objevit náhle, často již dříve má člověk rozličné zdravotní potíže, které nemusí s budoucím onemocněním vůbec dávat do souvislostí. Např. narušená střevní mikroflóra se často projevuje nadýmáním, špatným trávením či gynekologickými výtoky u žen.

Při ozdravování organismu a zlepšení stavu lupenky se osvědčuje tzv. Regenerace v pentagramu, kdy je organismus pročišťován a postupně jsou harmonizovány všechny hlavní orgány v organismu.

Vironal koncentrát posiluje dráhu plic (plíce podle čínské medicíny souvisí se stavem kůže), sleziny (souvisí s imunitou) a potlačuje kvasinky a plísně ve střevech.
Regalen koncentrát podporuje funkci jater a žlučníku. Je velmi prospěšný při léčbě kožních nemocí jako je akné, lupénka a ekzémy.
Renol koncentrát podprouje funkci ledvin a močového měchýře. Podpora funkce ledvin je u kožních onemocnění opět klíčová. Navíc tento přípravek je prospěšný i u kloubních potíží, které se mohou u psoriatiků objevit.
Gynex koncentrát harmonizuje hormonální systém a zlepšuje stav kůže.
Korolen koncentrát má pozitivní vliv při stresu a psychických potížích.

Tato regenerace probíhá 10 měsíců či déle (preapráty, u kterých je odezva nejsilnější je možno opakovat). Preparáty se užívají postupně a vždy po třech týdnech užívání je týdenní pauza.

Při jakékoliv celostní léčbě může docházet k přechodnému zhoršení lupénky stejně jako jiných kožních projevů. Tělo se ozdravuje zevnitř navenek, takže kůže bývá bohužel nejdéle postižena. K zmírnění zevních projevů se doporučují koupele v přípravku přípravku Balneol a používání krému Protektin. Další možností jsou přípravky z mrtvého moře - zejména sůl a bahno či hydratační medicinální krém na bázi aloe vera.

K doplnění léčby je vhodné užívat Omega 3 mastné kyseliny a acidophilus pro obnovu zdravé střevní mikroflóry.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele lupenka
  lupenka (anonym)

  čtěte více na http://www.lupenka.net

  Led 25, 2007
 • Obrázek uživatele psoriáza
  psoriáza (anonym)

  Lupenka a její řešení pomocí produktů z Aloe Vera . Klinicky se onemocnění projevuje tvorbou povlaků s drobnými, velmi plochými pupenci červené barvy, které se brzy pokryjí stříbřitě lesklými šupinami. Takové skupiny jsou obvykle ostře ohraničené a nesvrbí.

  Zář 26, 2007
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Aby tělo mohlo dostatečně bojovat za naše zdraví, musíme mu to umožnit. To znamená mu dodat všechno co potřebuje ke svému provozu v dostatečné míře. Začíná to buněčnou membránou, která nebude dobře fungovat při nedostatku Omega3 mast.kyseliny, přes málo vitamínů, minerálů a stopových prvků ve stravě až po naprosto nedostatečný pitný režim,kdy se nečistoty nemají jak vyloučit a zůstávají v nás. To jen ve zkratce a laicky.Když se nám toto podaří průběžně tělu dodávat, samo už bude mít dost sil upravit sliznice a vyčistit všechny důležité orgány, jejichž zanesení nám způsobuje zdravotní problémy a nemoci. Když to ale neuděláme, problémů se nezbavíme (viz také Cronova chor.,lupenka, bércové vředy, akné ekzémy,alergie, chřipky,revma, cukrovka,atd.). Tělo má neuvěřitelnou schopnost regenerace, když k tomu má podmínky. Opravdu to jde, ale musíte chtít. Všem vám můžu doporučit vnitřní i vnější kůru s buď celou s Aloe vera nebo v kombinaci s Colostrem. Máme vynikající a hlavně trvalé výsledky, poskytujeme odborné poradenství a dohled. Netrapte se zbytečně víc než je nutné a svému tělu pomozte dřív, než se začnou přidávat další problémy. Napište na pas.sun"seznam.cz, poskytneme vám všechny podrobnosti.

  Zář 30, 2007
 • Obrázek uživatele spathyphilia
  spathyphilia (anonym)

  Dobrý den, existuje přístroj s uvb zářením na domácí léčbu lupenky? Něco jako horské sluníčko? Děkuji

  Dub 21, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama