Lékařská prohlídka přes bluetooth

Systémem elektronických fonendoskopů Littmann díky Bluetooth technologi může být velkou pomocí pro ty, kteří žijí v těžko dostupných místech nebo jsou chronicky nemocní. Když dojde k nouzové situaci, záleží na každé minutě a rychlá diagnóza je rozhodující.

Více než 300 kilometrů nad zemí žijí a pracují astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici. Při práci ve vesmíru je náročné všechno, pro ně jsou však nadlidským úkolem překvapivě jednoduché každodenní povinnosti obyčejných lidí, jako třeba dostavit se na běžnou lékařskou prohlídku. V roce 2011 proto provedla společnost 3M a japonský kosmický program výzkumný experiment s auskultačním systémem elektronických fonendoskopů Littmann. Díky Bluetooth technologii dokáží fonendoskopy Littmann přenášet zvuky srdce a plic astronautů tak, jako by je lékař vyšetřoval přímo před sebou v ordinaci na Zemi. Pokus byl úspěšný a ukázal, jak tato jedinečná řešení mohou zachraňovat životy, ať už ve vesmíru nebo v každodenním životě.

Systém Littmann Scope-to-Scope umožňuje lékařům slyšet srdce a plíce pacientů z jakékoli vzdálenosti, aby se mohli rozhodnout, jakou léčbu potřebují. V případě srdečního selhání nebo srdečního záchvatu tak může takový systém představovat rozdíl mezi životem nebo smrtí.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama