Lékaři varují před riziky nošení roušky v letním vedru

Při vysokých teplotách vzduchu byste si měli být vědomi určitých rizik při nošení respirátorů a roušek.

Ti, kteří jsou citliví na teplo, by měli v létě, pokud nosí ochrannou masku, věnovat pozornost varovným signálům. Lékaři z Kanady a USA nabádají k opatrnosti. Toto jsou jejich tipy.

Roušky používejte pouze uvnitř

Venku by se roušky neměly nosit při vysoké vlhkosti a teplotě. Nebezpečí představuje také veřejná doprava, která není klimatizována. Rouška by měla být sundána okamžitě po cestě. Colin Furness, epidemiolog na Torontské univerzitě, doporučuje, aby se roušky používaly pouze uvnitř budov jako jsou například supermarkety, kde je obtížnější udržovat bezpečnou vzdálenost mezi lidmi.

Výměna roušek

Pokud jsou roušky kvůli dýchání, vlhkosti vzduchu či potu vlhké, měly by být ihned vyměněny. Funkce mokré roušky je dle odborníka omezená.

Žádný make-up

Podle dermatoložky Carrie L. Kovarik z Pennsylvánské univerzity by pod roušku neměl být nanášen žádný make-up, protože se může objevit ucpávání pórů a kožní problémy.

Ne příliš těsné respirátory a roušky

Kromě toho by ochranné masky neměly být příliš těsné, aby nedošlo k poškození dýchacích cest. „Je těžší dýchat s rouškou než bez ní," vysvětluje David Price z university v Hamiltonu. „Druhým problémem je, že vdechujete zpět část vydechovaného vzduchu, který se též zahřívá." To přispívá k ohřívání organismu.

https://www.msn.com/de-at/nachrichten/coronavirus/%C3%A4rzte-warnen-vor-schutzmasken-bei-sommerhitze/ar-BB14JkBc

https://www.heute.at/s/mediziner-warnen-vor-schutzmasken-bei-sommerhitze-100084559

https://futurezone.at/science/mediziner-warnen-vor-masken-bei-sommerhitze/400853303

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  To by si měli přečíst ti chytráci PRYMULA, ŠMUCLER, PIRK,|KOLÁŘ. Něco podobného, o čem se píše v článku napadne každého laika, na to nemusí být žádný odborník, natož vědec.

  Srp 03, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Když už jsme ty roušky draho nakoupili, musí se nějak využít. Přece je nevyhodíme. Co na tom, že nadělají víc škody než užitku.

  Srp 03, 2020
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Upřímně řečeno, z těch přiblblých roušek se stal pro některé lidi doslova fetiš.

  Srp 03, 2020
 • Obrázek uživatele Ilona Pribylova
  Ilona Pribylova (anonym)

  A pro někoho ochrana zdraví. Je zajímavé že ty co nadávají a kritizují roušky jsou zdravý lidé, ty co mají nějaké zdravotní potíže a jsou nemocní ty se neozyvaji . Čím to asi tak je? Asi tím že mají mnohem horší starosti!!! Já mám dvě autoimunni onemocnění--štítné žlázy a jater, na tu nemoc jater nemají léčbu. Beru na to léky aby se mi nemoc nezhorsovala, k tomu ještě beru imupresiva, nesmim posilovat imunitu, nesmím brat žádné vitamíny. K tomu mam i jiné potíže. Takže já roušku nosila a nosím ji teď v autobuse a kde je hodně lidí, zkrátka se bojím. Doma mám i respirator když jdu na kontrolu do nemocnice apod., na běžné nošení nosím roušku. Doporučila mne to doktorka. Je mne jedno ze jsem jediná a co si o mně kdo co říká.

  Srp 16, 2020
 • Obrázek uživatele Lenka Vyskocilova
  Lenka Vyskocilova (anonym)

  Ilona Přibylová--souhlasím s vámi. Mám také autoimunni onemocnění tak raději nechodím na koncerty a jiné akce kde je hodně lidí. V autobuse když je plno tak také roušku raději nosím. Myslím si že není dobrý s našima nemocema dělat hrdinů. Přeji Vám hodně sil a zdraví.

  Zář 01, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama