Lékaři rozhodující o očkování pracují zároveň pro výrobce vakcín

Někteří členové Národní imunizační komise, kteří v ČR rozhodují o povinném, a tedy i z veřejného pojištění hrazeném očkování, zároveň inkasují peníze od samotných výrobců vakcín. Uvedly to v srpnu Hospodářské noviny (HN).

 Podle nich pro firmy pracují při klinických studiích a dostávají od nich odměny. Deník píše například také o sympoziu o očkování, které pořádala 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a kterou podle pozvánky sponzorovala firma GlaxoSmithKline, výrobce sér. “Společnost GlaxoSmithKline spolupracuje s většinou členů Národní imunizační komise,“ cituje list PR manažerku firmy Evu Šebestovou.

    Podle ministerstva zdravotnictví je ale nezávislost členů uvedené komise upravena. Při jednání musí podepsat, že v dané věci nejsou ve střetu zájmů. “Pokud by konflikt existoval, zdrží se hlasování,“ řekl HN mluvčí ministerstva.

    O možném střetu zájmů u lidí, kteří v tuzemsku rozhodují o očkování, již dříve s odvoláním na informace Ligy lidských práv informoval Český rozhlas.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  očkujte proti všemu abyste se mohli napakovat jenomže příjde doba kdy lekaři ani vědci nebudou mít co na praci vše je jenom o penězích lidi vas mají plne zuby všude jenom platíme a stejně lidi nelečite ale udržujete jejich nemoce do jídla nam strkate svinstva aby jsme onemocněli a vy měli co, lečit. mame nejhorší jídlo v cele europě hnus, dlouho to nepotrva skončí tato vlada příjdou komunisti a klidně at zavřou hranice byli jsme soběstační, nepotřebujeme banany my mame jine ovoce, a jaký to ma smysl banany? než to sem dovezou tak to schnije.

  Zář 06, 2012
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Dlouho jsem trpěla alergiemi a nakonec i doktor mi doporučil výměnu polštáře. Koupila jsem proto tento a jsem spokojená. http://www.prikryvky-deky.cz/polstar-san-diego-1-1-kg-88

  Zář 09, 2012
 • Obrázek uživatele Ty
  Ty (anonym)

  Dlouho jsem trpěla alergiemi...jsi dealerka, že to píšeš všude?

  Zář 09, 2012
 • Obrázek uživatele vitásek
  vitásek (anonym)

  jj,vypada to na nejakou dealerku,co jineho....

  Zář 11, 2012
 • Obrázek uživatele Yossarianka
  Yossarianka

  Dlouho jsem trpěla alergiemi...Tú lindu vymažte, čo to tu má čo robiť...

  Srp 23, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama