Laserová operace očí není bez rizika

Vynálezu laserových operací očí blahořečí pacienti za vylepšení nebo návrat ubývajícího zraku. Bohužel se množí i případy, kdy se pro zákrok rozhodnou i ti, jimž se nelíbí, že se kvůli drobným vadám vidění musí uchylovat k brýlím s minimálním množstvím dioptrií.

V jejich případě jde většinou o pocit, že jim brýle kazí jejich jinak bezchybný zevnějšek.

"Tito lidé platí daň vlastní ješitnosti, která se jim může vymstít," varuje před předčasnými zásahy Michael Foerster, ředitel oční kliniky nemocnice Charité. Vhodné brýle totiž dokáže jen máloco nahradit a operace nemusí vždy proběhnout bez vedlejších následků. V pěti až deseti procentech případů se mohou vyskytnout dlouhodobé komplikace vedoucí až k transplantaci rohovky.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (189)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  dobry den. kazdych 3 mesice se mi zvysujou dioptrie. dneska mam -4.00. muzu jit na laserovou operaci oci? dekuji

  Črv 23, 2006
 • Obrázek uživatele Lukáš
  Lukáš (anonym)

  Dobrý den, na laserovou operaci očí se doporučuje jít většinou až po roce ustáleného zraku, a to proto, aby se po operaci očím nevrátily zpět odstraněné dioptrie. Ale určitě bych Vám dopuručil zajít za odborníkem nebo na konzultaci k Vašemu optikovi.

  Led 16, 2007
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  A co není bez rizika?

  Led 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda-li mohu podstoupit laserovou operaci očí v případě krátkozrakosti v kombinaci astigmatismem, ikdyž v budoucnu plánuji děti? Hrozí nějaké zhoršení očí po porodu - návrat původního stavu? Není tedy lepší podstoupit laser v pozdějším věku - po dětech? děkuji

  Feb 13, 2007
 • Obrázek uživatele Peta
  Peta (anonym)

  A v kolika letech se oci ustali a zrak se uz nezhorsuje? ja o operaci oci laserem uvazuji, na bryle si nemuzu zvyknout,ale je mi teprv 20 let... navic me desi to,ze kazdej ocar nosi bryle, takze ten laser zas tak spolehlivej asi neni,ne?

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele Snowkill
  Snowkill (anonym)

  Dobrý den je mi 20 let a rozhodl jsme se jít na operaci moje oční doktorka potvrdila že jsem na operaci připraven je možné že až podstoupím nejaka vyšetření v určite klinice která bude provadet zákrok že mi nedovolí operaci??? Taky se chci zeptat , sem slysel že je u nás v CR klinika která nařezáva rohovu už také laserem je to pravda?? moc děkuji za odpovědi

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele yelen155
  yelen155 (anonym)

  Lidé čtěte" www.laser.pise.cz

  Srp 28, 2009
 • Obrázek uživatele Otík
  Otík (anonym)

  Hodně se o laserových operacích očí dočtete na okounovi http://www.okoun.cz/boards/laserove_ocni_operace Pokud jste krátkozrací, máte mínusové dioptrie, pak se operace většinou povede ale u plusových dioptrií buďte opatrní, výsledky nejsou často uspokojivé.

  Zář 02, 2009
 • Obrázek uživatele Maty
  Maty

  Taky jsem si nechala jsemprovést operaci obou očí najednou, ale bohužel se mi krátkozrakost běhěm pár měsíců na jedno oko vrátila a s ní i nošení brýlí. Opravnou operaci jsem absolvovala užna klinice v Praze 9-Počernicích a kliniku Lexum, kde mi první operaci dobře neudělali tedy vůbec nedoporučuji pokud nechcete mít ten samý problém jako já... když jsem jim to přišla reklamovat" , tak na mě vejrali co po nich chci a místo nějakého povzbuzení jsem jen poslouchala jak si to každý zaviní sám, protože nedodrží léčebný postup., čehož jsem si nebyla vědoma . Ted zase vidím na obě oči a je to super.

  Feb 22, 2010
 • Obrázek uživatele Zdenka Malínská
  Zdenka Malínská (anonym)

  Taky jsem si nechala...Můžete mě jenom sdělit, za jak dlouho po nepovedené operaci v Lexumu jste šla na operaci/opravnou na počernickou kliniku? Můžete mi dát na ně i nějaký kontakt, abych se taky nespálila.

  Bře 04, 2010
 • Obrázek uživatele PetrD
  PetrD (anonym)

  Sám jsem operaci podstoupil před pár lety. Chvíli mi trvalo než jsem se bral odvahu ale teď toho nelituju. Aź mě překvapilo jak šlo vše hladce a rychle. Samotná operace nezabrala snad ani 15 minut. Jsem po operaci rok a půl a jsem šťastnej človíček. Ten pocit že si každé ráno nemusím nasazovat kontaktní čočky je boží. Hned vidím svět v jiných barvách a člověka všechno těší 100 x víc než předtím. Každému operaci doporučuji, protože těch 15 minut na sále je naprosto směšná záležitost oproti tomu, jak budete spokojeni s vašima novýma očima .

  Bře 11, 2010
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jetli by mi pomohla oprece i když mi ujíždí oko??A jestli to nebolí a kolik by to stálo a jestli pak už nebudu muset nosit brýle??Děkuju předem za odpovědˇ..

  Bře 19, 2010
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Jsem po laserové operaci cca 10 let.Jsem maximálně spokojená.I když mi před operací zdělili,že se mi to nesrovná úplně,že mám vrozenou vadu.Přesto jsem to riskla.Dnes mám pouze půl dioptrie na pravé oko,levé bez dioptrií.

  Bře 19, 2010
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Ahoj, jsem několik dní po operaci VisuMaxem na klinice v Počernicích u doktora Havránka. Všechno bez nejmenších komplikací. Oči mě neslzí, nejsou citlivé a vidím super! Několik měsíců zpátky byla v Počernicích i moje známá a taky nebyl jediný problém. Já tuto kliniku mohu jen doporučit!!!

  Bře 29, 2010
 • Obrázek uživatele Zdenka Malínská
  Zdenka Malínská (anonym)

  Ahoj, jsem několik dní po...Děkuji Vám všem,že jste se tu vyjádřili k operacím na Klinice Počernice, které Vám hodně pomohly a zase jste bystrozraký. Zeptám se, ale co to obnáší operace VisuMaxem. Děkuji. Zdenka

  Bře 31, 2010
 • Obrázek uživatele Jindřiška Měkká
  Jindřiška Měkká (anonym)

  Děkuji Vám všem,že jste...Femtosekundový oční laserový systém VisuMax, který používají v Horních Počernicích umožňuje chirurgovi této kliniky v průběhu operace, při které je odstraňována dioptrická oční vada, vytvořit velmi přesný rohovkový lalok, ochranou vrstvičku rohovkové tkáně.

  Dub 04, 2010
 • Obrázek uživatele Jana B.
  Jana B. (anonym)

  Ahoj všem! Doporučuju nastudovat taky rizika, která s sebou laserová operace nese. Těm z vás, kterým se operace podařila, to ze srdce přeju, já bych ale takhle se svým zrakem nehazardovala, bojím se. Super informace jsou třeba na stránkách www.dobreoci.cz, když se zaregistrujete.

  Dub 06, 2010
 • Obrázek uživatele Majkel
  Majkel (anonym)

  Laserové operace očí jsou velmi nákladné a tak si ji dovolit nemůže opravdu každý. Momentálně je tu však možnost pro každého! Až do konce listopadu 2009 probíhá zde: http://www.vasecocky.cz/soutez soutěž o laserovou operaci očí v hodnotě 48 000 Kč. Tak zkuste se zapojit a při troše štěstí třeba i vyhrajete :-)

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  mám také dioptrie, které se stále zvyšují. Ale také mám v rodině lékaře, který tyto operace prováděl a jasně mi řekl: Laserová operace je nevratný zásah do oka, který, když se nepovede (stává se u starších lidí), nelze nijak napravit. Protože mi je už dost, pravil, že vzhledem k věku a k tomu, že pracuji s počítačem, rozhodně mi tento zákrok nedoporučuje. Jinak řekl, že nikomu ze své rodiny by to neprovedl. Operování nechal a zabývá se obchodem s laserovou technikou.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Hvezdicka
  Hvezdicka (anonym)

  mám také dioptrie, které...Dobrý den, a přemýšlel jste někdo, PROČ se vám zrak zhoršuje, nebo zhoršil? To přece není normální. Musí to mít své důvody, o oči je třeba se starat. Viz třeba www.dobreoci.cz, tam o tom opravdu pěkně píšou, já už cvičím a zrak se mi zlepšuje!

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele ......k.......
  ......k....... (anonym)

  vyoperují mi to i kdyz je mi 15?

  Dub 17, 2010
 • Obrázek uživatele Monca
  Monca (anonym)

  Sháním lidi do skupiny na operaci očí. Když nás bude osm zaplatíme téměř o polovinu méně. Už jsme 4. Bližší info na mailu moncanem@seznam.cz. Operace v Brně

  Dub 20, 2010
 • Obrázek uživatele klara
  klara (anonym)

  Mám poukaz na slevu 5000kč na operaci očí ve zlíně www.klinikazlin.cz, je do konce červa, takže kdo chce napište na mail klara775@seznam.cz a navrhněnte "odkupné".

  Kvě 11, 2010
 • Obrázek uživatele Špatné zkušenosti
  Špatné zkušenosti (anonym)

  Před tím, než se rozhodnete pro operaci očí, nechte si zjistit svůj zdravotní stav - jakou máte imunitu, jestli náhodou nemáte v těle zánět nebo HPV atd., tohle všechno ovlivňuje výsledek operace!!!

  Kvě 17, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mám poukaz na slevu 5000kč...nech si svůj poukaz, má ho spousta lidí a jen málokdo jej chce zpeněžit

  Kvě 25, 2010
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  nech si svůj poukaz, má ho...Prosím, kde jste získali ty poukazy? Chci jít na operaci očí a kdybych ušetřila nějakou korunu, tak bych se nezlobila. Prosím o případnou odpověď na mail balluuu123@seznam.cz děkuji předem

  Čer 19, 2010
 • Obrázek uživatele Zdislava
  Zdislava (anonym)

  Prosím, kde jste získali ty...Katko, mám také poukaz - na slevu 5000 Kč do Zlína - klinika oční a estetické chirurgie, platí do konce září 2010 a jen pro laserový zákrok na úpravu oční vady. Dostávají ho letos lidé, kteří tam už podstoupili nějaký zákrok, je to spíše pro rodinu, protože například krátkozrakost je dědičná, takže většinou nejde na zákrok pak jenom jeden z rodiny. Platí samozřejmě jen pro toto pracoviště. Pokud by ho nikdo z přátel nepotřeboval, ozvala bych se asi do měsíce, finanční vyrovnání po vás samozřejmě chtít nebudu.

  Čer 19, 2010
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  dobrý den, je mi 20let a dnes už mám -7,30 mohu jít na laserovou operaci očí? co mi doporučujete?

  Črv 06, 2010
 • Obrázek uživatele Šárka Bartáková
  Šárka Bartáková (anonym)

  Ahoj všichni, hledáme lidičky na Lasik party do Prahy na kliniku Duovize. Když nás bude osm,máme prakticky operaci jednoho oka zadarmo . Jedná se o metodu Neolasik,nebo Neolasik HD. Sleva na jednoho člověka je až 18000,–. A to stojí za to . Operaci by jsme si představovali někdy na podzim. Máte-li vážný zájem,piště na sarinka82@seznam.cz

  Črv 21, 2010
 • Obrázek uživatele Radek Zezula
  Radek Zezula (anonym)

  Ahoj, sháníme lidi na Lasik party na kliniku Neovize v Brně, metodou Neolasik HD. Když nás bude osm, máme prakticky operaci jednoho oka zadarmo, sleva na jednoho člověka je 18000,–. Termín by byl na přelomu října a listopadu. Vážní zájemci pište na zezular@seznam.cz.

  Srp 02, 2010
 • Obrázek uživatele Natálie
  Natálie (anonym)

  Dobrý den, v kolika letech je doporučeno, nebo je možno podstoupit laserovou operaci očí ???

  Srp 07, 2010
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Ahoj, sháníme lidi na Lasik...Ahoj, máte ještě místo na Lasik party v Brně? My jsem zatím dvě. mirka

  Srp 16, 2010
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Ahoj, máte ještě místo na...Ahoj, chcel by som ist na NEOLasik, tak ak mate este volno, tak sa hlasim k vam do skupiny :)

  Srp 17, 2010
 • Obrázek uživatele Vlasta
  Vlasta (anonym)

  Ahojte, mela bych zajem o operaci Neolasik HD, ale do Brna je to pro mne trochu z rucky. Zlin by se mi zamlouval vic. Nevite jestli tuto metodu provadi i tam? Dekuji za odpoved!

  Srp 21, 2010
 • Obrázek uživatele beti.k
  beti.k (anonym)

  Ahoj, máte ještě místo na...ahoj, hledám taky někoho na neolasik(brno), pokud to půjde tak aby byla operace v září, pokud jsme na tom podobně, tak se ráda přidám...případnou odpověď prosím na a.kyselova@seznam.cz

  Srp 25, 2010
 • Obrázek uživatele Lasik párty
  Lasik párty (anonym)

  Zdravím všechny. Naše skupinka má volná místa na Lasik párty v Praze. Termín vyšetření 7.9. a operace 20.9. Ta kneváhejte a hlaste se na adrese habina@seznam.cz

  Srp 31, 2010
 • Obrázek uživatele Lu
  Lu (anonym)

  Ahoj všem Hledám lidi na doplnění skupiny NeoLasikHD Brno. Zatím jsme 4 jistí. Termín operace konec září, říjen. napište mail Lu@seznam.cz nebo 603189796

  Zář 03, 2010
 • Obrázek uživatele normic@seznam.cz
  normic@seznam.cz (anonym)

  Ahoj všem Hledám lidi na...Mohu se k vám připojit? díky NH

  Zář 19, 2010
 • Obrázek uživatele Jolana
  Jolana (anonym)

  Můžete mě jenom sdělit,...Dobrý den,hledám nejlépe 8 lidí,kteří mají zájem o laserovou operaci očí neo lasic a neo lasic hd,protože v Praze u kliniky duo vize mají velmi výhodné skupinové slevy,kdy normálné zaplatíte za neo lasic za obě oči celkem 38,000kč,ale při slevě 8 lidí zaplatíte jen 23,750kč a při neo lasic hd za obě oči zaplatíte normálně 48,000kč,ale při skupinové slevě jen 30,000kč.Proto jestli máte zájem do toho jít a konečně se zbavit brýlí,tak se mi ozvěte na mail:jola.voborilova@seznam.cz

  Zář 21, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Dobrý den, také bych měla zájem o operaci očí technikou neo lasic za zvýhodněnou cenu. Pokud bych se mohla přidat k nějaké skupince (Brno), prosím o info na jana.kosmakova@post.cz Díky!

  Říj 13, 2010
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Dobrý den,taky bych se ráda připojila k nějaké skupince na Neolasik HD v Brně. hankacharvatka@seznam.cz děkuji za info

  Říj 13, 2010
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Dobrý den, ráda bych syna přihlásila ke skupince na NeoLasik v Duovizi v Praze. Pokud je nějaká momentílně vytvořena velmi prosím o kontakt. Předem děkuji za informace Simona

  Říj 18, 2010
 • Obrázek uživatele simona
  simona (anonym)

  Zapomněla jsem na email k předchozímu dotazu na vytvoření skupinky do Duovize Praha simona@studiocz.cz

  Říj 18, 2010
 • Obrázek uživatele KarelF
  KarelF (anonym)

  Jsem pevně rozhodnut pro NeoLasikHD v Praze a rád se přidám k existující skupině nebo pojďme založit novou. Email: nemofzs/zavináč/volny.cz

  Říj 20, 2010
 • Obrázek uživatele marketa
  marketa (anonym)

  Dobrý den, také bych měla...trpim kratkozrakosti a chci se nechat operovat,poradte ktera ocni klinika v brne je nejlepsi?

  Říj 25, 2010
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Dobrý den,hledám nejlépe 8...Mám zájem o neo lasic v Praze. Je to ještě aktuální Díky za odpověď E-mail:4hruba@seznam.cz

  Říj 27, 2010
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  trpim kratkozrakosti a chci...Můj očař mi doporučil Neovizi, prý odtud "chodí" :-) nejlepší oči, mám i pár známých co tam bylo - takže pokud by jste chtěla více info, pište na mail danuska.d@email.cz

  Říj 27, 2010
 • Obrázek uživatele blanka
  blanka (anonym)

  Dobrý den,taky bych se ráda...už jste našla nějakou skupinu ,taky bych ráda šla do Brna.blanka blanka.bejochova@seznam.cz

  Říj 30, 2010
 • Obrázek uživatele Jiří
  Jiří (anonym)

  Nenašel by se tady někdo, kdo by sdělil svoje zkušenosti s touto operací?

  Říj 30, 2010
 • Obrázek uživatele blanka
  blanka (anonym)

  Dobrý den,taky bych se ráda... jsme na faceboku na stránkách http://www.facebook.com/friends/edit/#!/Neovize

  Lis 01, 2010

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama