Labioplastika - Intimní operace stydkých pysků

Stále více žen se nechává operovat v intimních oblastech. Nejčastější je tzv. Labioplastika ? úprava velikosti stydkých pysků. Důvody k plastické operaci zevního genitálu u ženy, případně spojené se zúžením poševního vchodu mohou být zdravotní, estetické a psychické.

Věk, gravitace, pohlavní život a porody se na poměrech ženského genitálu neblaze podepisují. Důvodem k zásahu do zevního genitálu může být jakákoli abnormalita v jeho oblasti nebo její kombinace s poklesem poševních stěn a dělohy. Dříve mělo mnoho žen problém o tomto problému hovořit i s nejbližšími, natož s lékaři. Naštěstí doba se mění a estetická i funkční úprava genitálu se stává stále populárnější operací. V USA jen za loňský rok přibylo až o 40 % více žen, které tento zákrok podstoupily.  

Labioplastika se provádí v případě ochablých a prodloužených stydkých pysků. To může být způsobeno geneticky, gravitací nebo vlivem prodělaných porodů. “ Zvětšená labia ruší vzhled nejen kosmeticky, ale mohou způsobovat potíže při pohybu, sportu, v sexuálním životě a mohou být také příčinou častých zánětů zevních pohlavních orgánů u ženy,“ vysvětluje konkrétní obtíže MUDr. Roman Kufa, šéf centra estetické medicíny Perfect Clinic a dodává, že poměrně jednoduchá, jednodenní operace spočívá v odstranění přebytečné kůže.

V některých případech však podle doktora Kufy ženy žádají i opačnou operaci - tedy zvětšení velkých stydkých pysků, kde s věkem ubývá tuková tkáň. “ Malé stydké pysky pak nejsou překryty, výrazně vyčnívají a dochází k neestetické disproporci. Ustupující labia je možné vyplnit vlastní tukovou tkání, která se odebere z podkoží břicha nebo stehna a kanylou aplikuje do velkých stydkých pysků,“ nabízí řešení plastický chirurg.

Stále více se k této operaci odhodlávají i ženy po přechodu, které neupokojuje vzhled zevního genitálu, jehož estetika je narušena atrofií a ochablostí všech struktur, kdy dochází v těchto místech k nehezkému výhřezu.  

V hlavní roli psychika
Samozřejmě vážným důvodem může být již zmiňovaný nedostatečný prožitek sexuálního styku, a s tím i související důvody psychické,“ říká Roman Kufa z Perfect Clinic.  
Pokud je psychickým důvodem zlepšení sexuálního života, je operace v naprosté většině spojena se zúžením poševního vchodu, přičemž pozitivním a u většiny žen trvalým efektem je zvýšení vzrušivosti při pohlavním styku. Výsledky jsou nadmíru dobré. Spokojenost s anatomickým efektem operace přiznává více jak 85 % žen, subjektivní zlepšení pak 75 %.

Souhra gynekologa a plastika v případě kombinované operace
Úpravu zevního genitálu by měl provádět plastický chirurg ve spolupráci gynekologem, neboť naprostá většina abnormalit v této oblasti je spojena i s drobnými odlišnostmi v oblasti pochvy a vyšších struktur. „Je potřeba naprosto dokonale znát a respektovat anatomické uspořádání nejen zevního, ale i vnitřního genitálu a vzájemné topografické vztahy v této oblasti. Plastický chirurg je pak ten, který výsledek operace doladí,“ vysvětluje gynekolog Štěpán Budka z téže kliniky a dodává, že jde o týmovou spolupráci. Dá se říci, že zpočátku operuje gynekolog a plastický chirurg mu asistuje a v druhé polovině operace je to přesně naopak.“

Jak probíhá operace?
Zákrok probíhá v celkové narkóze v gynekologické poloze jako při gynekologickém vyšetření. Nejde o nic složitého. Nejprve se odstraní přebytečná kůže, podkoží a jizvy v oblasti zevního genitálu, v další fázi se provede vypreparování anatomických struktur a následně se tyto struktury zase rekonstruují. Tady je nutné respektovat normální anatomii v této oblasti. V poslední fázi se podkoží a kůže sešijí. Délka operace závisí na rozsahu defektu, obvykle trvá od dvaceti minut do jedné hodiny.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související diskuze: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Bývalá zdrav. sestra
  Bývalá zdrav. sestra (anonym)

  Ty doktorský felčarský zrůdy si pořád musí dělat reklamu na drahé operace, aby měli kšeft. Když pak vidíte, že 85% žen má po operaci genitál znetvořený, ztratí citlivost, nebo má odporné jizvy, případně dlouhé pooperační komplikace, tak byste si v Česku nenechali od doktora ani ostříhat nehty.V Americe je to jiné, tam to dělají profíci, ale stojí to tolik, že si to tady nikdo nemůže dovolit. To samé jsou operace prsou. Kolik žen si uvědomí, že operace je nevratný zákrok a budou mít jizvy? a když poznaly muže, pochopily by, že jim na tom nesejde, jde jim spíš o aktivitu a nasazení ženy.

  Feb 22, 2018
 • Obrázek uživatele Muž
  Muž (anonym)

  A taky se nám pysky líbí. Kundička bez pysků jak oběd bez řízku.

  Feb 22, 2018
 • Obrázek uživatele naše doktoři
  naše doktoři (anonym)

  Ty doktorský felčarský...operovat umí, plastičtí chirurgové jezdí např. do válečných oblastí, kde pomáhají obětem. Na klinikách je zas tak neplatí, dosti méně než má praktik za 5 h denně v ordinaci, kde sedí a předpisuje recepty. Takže si přivydělají nějaký prachy, že chce ženská větší kozy, co na tom. Naši doktoři vyjdou dosti levněji za ti západní, umí stejně. Jizvy na těch kozách ani vidět nejsou, to by tam jinak nechodily. Pokud má ženská moc velký pysky, nebo jeden velkej a druhej ne, tak jednak to je pak hnus na koukání a potom to může vadit i u sportu, na kole ap. Tak si nechá provést zastřižení, pak má frndu krása na pohed, jak je všecko rovný, nic nevykukuje. Někdy to dělá plastický chirurg, ale tenhle zákrok dělají i gynekologové, odborně to tam spadá. Stejně jako chlapům ptáky obřezává urolog a nebo plastický chirurg, nebo všeobecný chirurg. Možná některý operace jsou zbytečný, ale dosti doktorů takový operace odmítne provést. Pár doktorů, co moc neumí se najde, často ani nemají odpovídající atestaci a fušují to. Např. prlastický operace, co dělá krční doktor ap. Kdo de na operaci si musí najít pořádnýho doktora, ne jít tam, kde to je co nejlevnější, pak se bohužel diví. Na tý kundě není co zkazit, je to snadný zákrok.

  Feb 22, 2018
 • Obrázek uživatele Libor
  Libor (anonym)

  Opak je pravdou. Pooperační komplikace a reklamace na ztrátu citlivosti jsou v Česku tak v 85% případů, bohužel ale většina žen se za to znetvoření stydí a nežaluje je. Tak nedochází k očištění prostředí od neumělů. Po revoluci do Čech na operace ještě jezdili lidi z venku, dnes už ne. Ta úroveň zdravotnictví strašně poklesla. A válečná chirurgie nemá mnoho společného s plastickou, je to řezničina a jizvy nikoho nezajímají.

  Feb 24, 2018
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, myslím, že to není o "loupežnických doktorech", který si chtějí tzv. namastit kapsy. Někdy je ženská psychika opravdu křehká a i velké malé stydké pysky jí mohou nasadit brouka do hlavy a pak nad tím bude neustále přemýšlet či dokonce se stydět před jakýmkoliv mužským. Proto jsou plastické operace, které tento problém vyřeší a pomohou se sebevědomím ženy. Myslím si také, že v dnešní době je lékařská profesionalita už úplně jinde :-) já mám odzkoušeného profesionálního MUDr. Michala Otčenáška z kliniky: http://www.labioplastika-praha.cz/ a vše je tak, jak má být. Doporučuji!

  Zář 09, 2021
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Pamatuji na spolužačku ze základky, která měla v osmé třídě v uplých džínách naducané pysky, Tenkrát jistě bez plastiky. Byli jsme z toho s klukama pořádně nadržení.

  Pro 28, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama