Křišťál - kámen který léčí

Křišťál. tzv. horský. čirá odrůda obecného křemene, výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů, se už od nepaměti těšil široké oblibě. Ve starém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led svatých vod, který ani v nejsilnějším žáru neroztaje.

Budhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. V křesťanském pojetí křišťálová koule symbolizuje čisté Boží "bílé" světlo, v němž je obsaženo celé spektrum barev, jak to vidíme po dešti za sluneční záře v podobě duhy, která se nad námi klene na obloze. Obecně řečeno, křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách.

Křišťál, "kámen kamenů". Celá tisíciletí byl považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť, Tibeťané ho dodnes používají jako lék na otevřené rány, Japoncům symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost a americkým Indiánům je prostředníkem při komunikaci s duchovním světem. Starověcí Římané jej znali jako lék proti zduření žláz, proti horečkám a na utišení bolestí. Později, ve středověku, byl drcen na prášek a užíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Oblázek křišťálu v ústech mírnil pocit žízně a položen na jazyku měl srážet teplotu. Lidé všech kultur jej ctili a všestranně prakticky používati a ani dnes tomu není jinak.

Křišťál symbolizuje světlo na Zemi. jeho očistnou, léčivou energii. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, posiluje nás a v meditaci se stává zrcadlem naší duše, průvodcem na naší Cestě do transcendentního středu. V magické rovině odporuje všemu, co na něj působí v protikladu, věčné tmě, veškerému zlu, negativní energii, černé magii. Používáme ho jako kyvadlo k určení kladů a záporů, jako kouli k podpoření jasnozřivosti a obecně jako oblázku či prostého krystalu k podnícení inspirace a intuice.

Čirá jasná zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a zcela nás prozařuje svou tvůrčí silou. To světlo je v nás stále, ale my ho často pro mnohé blokády a stěny, které jsme si v sobě vytvořili, necítíme. Křišťál propojuje naši duši s věčností Universa, čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtok energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy a nabíjí nás novou životodárnou energií.

Křišťál nás učí vidět se takové, jací skutečně jsme. Pomáhá nám tím k odstraňování karmické zátěže, jakožto předpokladu našeho konečného vykoupení, cesty započaté mnoha minulými životy. Každou úchylku. která nám v tom brání, můžeme pomocí křišťálu lépe a ostřeji rozpoznat, a proto řešit a napravit. K tomu už potřebujeme jen vlastní vůli a úsilí.

Přírodní, ničím neznečištěná podstata křišťálu může energii posílit, koncentrovat, ukládat, přenášet nebo přeměňovat. Jestliže je náš organismus a duševní stav oslabený a v nerovnováze, přichází napětí, později bolest a nakonec i nemoc. Tomu všemu můžeme předcházet prevencí. Křišťál nosíme, kontemplujeme a meditujeme s ním, a jestliže nemoc přesto propukne, posilujeme jím postižená místa, která takto uvedeme do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry. Křišťál existuje v rozličných tvarech krystalů, které mají přes svoji univerzálnost v mnohém rozdílnou schopnost, působnost, sílu a oscilaci, a proto záleží jen na naší zkušenosti a praxi, jak se rozhodneme a pro kterou oblast a poruchu ten který typ použijeme. Při modlitbě, kontemplaci a meditaci se doporučuje poloha krystalu špicí vzhůru, při léčení, zvláště blokád, kde je důležitý svod negativní energie, vždy špicí dolů. Křišťál má tu neobyčejnou a univerzální vlastnost, že je možno jej účinně použít ve všech energetických centrech těla a proti všem bolestem. Pomocí krystalu křišťálu můžeme dále spolehlivě určit i blokády a nemocné oblasti, které jsou v počátečním stadiu a ještě je jako napětí či bolest necítíme. To sice vyžaduje zvýšenou vnímavost, neboť se jedná o jemné chvění, ale i tu v sobě můžeme trpělivým cvičením prohloubit. Krystal, jakoby přitahován magnetem, táhne naši ruku vždy k oblasti, která je nějakým způsobem postižena.

V centru hrdla křišťál pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí atd.

Zdravotně nejúčinnější síla křišťádu je ovšem v jeho schopnosti tišit neuralgické bolesti. Pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Jako voda se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a žaludeční nevolnosti užíváme vodu vnitřně po douškách.

Přestože křišťál není se svou hojivou energií zcela bezbranný v léčení následků, které jsou už jen pouhým vyvolaným stavem, odstraňuje především příčiny, tedy podstatu.
Nemáme-li k dispozici jiné kameny, křišťál je univerzálním prostředkem na všechny potíže, nemoce a neduhy. Pokládáme ho na odpovídající čakry, které jsou oslabené nebo blokované, nebo mezi ně k podpoře průchodu energie, anebo přímo na nemocná místa. Jako prevenci nosíme korále či přívěsek. Křišťálovou vodu, stejně jako u jiných kamenů, můžeme použít zevně, nebo užívat vnitřně jako elixír.

Bohatá drůza křišťálu by neměla chybět v žádném příbytku, kde je zapotřebí důkladné výměny energie. Tam působí nejen jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, ale společně s růženínem také jako ochrana před elektrickým smogem a zářením. Kromě toho vyrovnává a neutralizuje, je-li to nutné, patogenní zóny.

Levotočivý krystal má vlastnost principu jin, tiší bolesti, napětí a boří blokády, pravotočivý jang oživuje a posiluje. Vzácnější jsou "neutrální" krystaly, podle osy souměrné, zpravidla oboustranné, vodivé, kterými prochází energie přímo, bez výchylek. Jiné prameny rozlišují krystaly na tzv. mužské a ženské, podle tvaru jejich ukončení, buď se špicí nebo s hranou. Krystaly s pravidelnou šestibokou špicí uprostřed, tzv. "generátory" jsou dobrými vodiči energie, zatímco obvykle štíhlé "laserové" krystaly, s konickým ukončením a drobnou centrální špicí jsou nejvhodnější pro akupunkturu a odstraňování blokád.
Krystaly s hranolovým ukončením, tzv. "ženským", jak je výše uvedeno, mají schopnost absorbovat negativní energii, fyzicky například záněty a horečnaté stavy. K tomuto účelu můžeme použít i krystaly "dauphiné" habitu. Dalšími krystaly jsou "tabulkové", plochého tvaru, které mají povahu spíše praktického rázu, neboť je lze snadno přikládat přímo na oslabená či chorá místa těla. "Mediální" krystaly se špicí o sedmistrunných plochách, k nimž se vždy z obou stran přimykají menší plochy třístranné, jsou zejména vhodné k probuzení intuice, jasnozření a ke kontemplaci. "Transmitlové" krystaly, jejichž špice má výrazné třístranné plochy, k nimž se z obou stran přimykají plochy sedmistrunné, na nás působí již ve vyšší rovině, pomáhají v hluboké meditaci a nalezení pravého Já. Už sama symbolika těchto ploch špiček krystalu stojí za povšimnutí. Střídají se tu čísla tři a sedm, přičemž "tři" ztělesňuje Boží trojjedinost, tzv. "Boží oko", jakožto celek v jednotě a "sedm", po číslu tři nejdůležitější svaté číslo; stvoření, Boží dílo, které vyvrcholilo v sedmý, Bohem posvěcený den; vyhrazený lidem k rozjímání a modlitbě. V islámu sedmé nejvyšší nebe znamená nejvyšší blaženost, dnes v přeneseném smyslu šťastné číslo. Jiným druhem krystalu je tzv. "okénkový", na jehož boční hraně je větší rovnostranně kosočtverečná plocha. Slouží rovněž meditaci, ale i vnitřnímu poznání, stejně jako krystal "paměti", který poznáme podle drobných trojstranných nárustů na jeho plochách.
"Oboustranné" krystaly se špicemi na obou koncích slouží k boření blokád a propojení jednotlivých čaker. Mezi ně rovněž patří drobné čiré tzv. "herkimer diamanty", neboli "marmarošské diamanty", které projasňují mysl a tiší bolesti. Tzv. "fantóm", osově identické prorostlice dvou nebo několika krystalů, vyrostlých v časovém odstupu, v nás odstraňuje zastaralé vzory; které brání našemu dalšímu duchovnímu vývoji. "Skeletový" krystal, nazývaný také elestiální, je ze všech druhů křišťálu nejvzácnější. Jeho hrany se vytvořily rychleji než plochy, takže se podobá skeletu s mnoha do nitra vbíhajícími facetami. Mineralogicky je nazýván okénkovým a esoterikům pomáhá rozpomenout se na minulé životy. A nakonec poslední druh krystalu, "jehlový", zvonivý při poklepu; který můžeme jednak použít k akupresuře, jednak k přímému utišení ostrých bodových bolestí.

Očista: Provádíme důkladnou očistu přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod tekoucí vodou. Někdy se doporučuje křišťál položit na hematit, aby se vybil.
Potom nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Pozor na podložku pod křišťálem, zejména u výbrusu koulí, které často působí jako čočka a mohou podklad propálit.
Nezapomeňme, že křišťál může být i vydatnou pomocí ostatním kamenům, které bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

zdroj: Josef Pavel Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (56)

 • Obrázek uživatele Eset
  Eset (anonym)

  Ano, je to tak. Křišťál ale sám o sobě neléčí, funguje jen jako anténa, kterou energii přijímáme a vysíláme. Třeba v magickém kruhu. A teprve takto aktivovaný křišťál může fungovat samostatně.

  Led 15, 2004
 • Obrázek uživatele nell....
  nell.... (anonym)

  já jsem slyšela že se dobíjí pod svitem měsíce...

  Bře 09, 2007
 • Obrázek uživatele Lenička
  Lenička (anonym)

  Mám ho a je skvělej. Uklidňuje ... :)

  Dub 27, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  U mě funguje dobře desetikarátový briliant.

  Dub 28, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  mám křišťálové korále i přívěšek,můj syn od malička trpíval na vysoké horečky.Křišťál horečku snižuje, když jsem použila korálky na snížení horečky (u dítěte pod dohledem),po jejich sundání byly jakoby protkány hnědými nitkami a krystalky působily roztříštěným dojmem.Jedna paní doktorka mi potvrdila účinek křišťálu proti horečce.

  Dub 28, 2007
 • Obrázek uživatele slunce
  slunce (anonym)

  nelle, za svitu měsíce se nabíjí měsíční kámen, ostatní kameny na slunci. Já používám mnoho kamenů a každý na něco jiného. Mám jich mnoho, ale přílišné používání taky není dobré, protože přeenergizovává, prostě všeho s mírou. Jen mě zaráží ta jedna noc na pročištění či několik minut pod vodou. Podle mě to nestačí, když na ně po jedné noci sáhnu, jsou ještě stále plné negativních vibrací a potřebují spíše tak 14 dní, a to v solné vodě. No tak nevím, jak je to s tím čištěním......

  Led 18, 2008
 • Obrázek uživatele mineralog
  mineralog (anonym)

  Bergkristall německy, neboli křišťál česky. Nic jako horský krystal nebo horský křišťál neexistuje.

  Čer 23, 2008
 • Obrázek uživatele Jasmín
  Jasmín (anonym)

  Křišťál je odrůda křemene a dá se pěkně vybrousit. Nemá sice příliš velkou tvrdost, takře se může na hranách poškodit. V každém případě jde o pěkný kámen, na kterém je vidět lom světla a rozklad bílého světla na barevné spektrum. Proto se nám tolik líbí. Zabývám se kameny a snažím se získat co nejvíc poznatků. Nejlepší léčivý kámen by měl bý tyrkys. Používali ho Egypťané a má blahodárný vliv na člověka. Moc tomu nevěřím, ale baví mě ho nosit.

  Čer 24, 2008
 • Obrázek uživatele melina
  melina (anonym)

  puzivam kristal pri migrene, pokladam ho na celo asi na 20 minut, po te je vhodne kamen pod tekouci vodou ocistit od negativni energie, tak asi za pul hodiny i hodinu mam skoro po bolesti a souhlasi, ze inspiruje a prohlubuje spiritualitu, nekdy nosim maly kaminek u sebe, kdyz mam pocit, ze mam malo sil

  Črv 27, 2008
 • Obrázek uživatele seri
  seri (anonym)

  Jasmin, tyrkys má schopnost "vytáhnout" nemoc z těla, proto je tak léčivý

  Říj 23, 2008
 • Obrázek uživatele odborník
  odborník (anonym)

  Většina toho, co se tady píše jsou jenom žvásty. Chtěl bych vidět, jak nějaký obyčejný "šutr" z Vás vytáhne všechno špatné a bude vás chránit proti zlým silám. To stejně může pouze Bůh a Ježíš Kristus. Vše, co je zde napsáno odporuje křesťanství. Já se jen divím, že tomu lidé stále ještě věří. Na tyhle stránky jsem se dostal, protože připravuji referát a opravdu mě překvapuje kolik "žvástů" se dá vymyslet o jednom kameni. Velmi překvapující......velmi...opravdu velmi překvapující...

  Led 01, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Léčivé schopnosti minerálů jsou založeny na principu sugesce a víry, podobně jako homeopatika, diamantová voda, pí-voda, živá a mrtvá voda a podobné výmysly. Je to jen výnosný obchodní artikl.

  Led 01, 2009
 • Obrázek uživatele Natura
  Natura (anonym)

  Sugesce a víra mohou být taky mocným léčebným stimulantem. :o) Ale v případě kamenů ani homeopatie nejde o placebo. Je to působení na energetických úrovních, které nejsme schopni v běžném životě zachytit. Ale jejich energie je možné vnímat. Mám "kamínkového" syna. Tíhne ke kamenům (polodrahokamy, jak je zde o nich řeč). Sám si vybral ty, co se mu nejvíc "líbily", a které ho nabíjejí. Chalcedon, Ametyst, Hematit. Byl v předškolním věku, a o působení kamenů nevěděl nic. Nosil je často s sebou, často je doma ztratil, a pak zasš našel. Teď už je velký, a dávno vím, že každý ten kámen má své vyzařování, které je někomu příjemné, jinému ne. Já třeba sama "nemusím" Růženín. Přijde mi přeslazený, a nic mi neříká. A zase Ametyst, nebo univerzální Křišťál, ty mi naopak nevadí, ty já můžu.

  Led 02, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Pro Naturu: O jaké vyzařování kamenů se jedná? Sama píšeš, žo ho nejsme schopni zachytit. Tak je to jenom a pouze spekulace.

  Led 02, 2009
 • Obrázek uživatele sir vitasek
  sir vitasek (anonym)

  ty odborníku ty jsi žvást a velkej

  Led 13, 2009
 • Obrázek uživatele hvězdička
  hvězdička (anonym)

  Jsou to úžasný věci, jen musíte u nich trochu přemýšlet (stačí jen opravdu malinko) a nebo se podívat na ty kamínky jak jsou krásný např. tvarem nebo barvou a myslet na něco pozitivního.(prosím nebuďte tolik materialištičtí)

  Led 29, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Petře, to co nejsi schopen vnímat svými (omezenými) pěti smysly, neznamená, že neexistuje. I zvířata jsou na tom líp, když vnímají blížící se zemětřesení, GPzóny, apod. My lidé si to neuvědomujeme, ale působí to na nás úplně stejně.

  Led 29, 2009
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Každý kámen a třeba i obyčejný oblázek je zázrak přírody,když se nad tím zamyslíme. Nemusíme věřit v jeho léčivé schopnosti.

  Feb 21, 2009
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Naprosto souhlasím.Záleží na lidech jak jsou schopni vnímat krásu a nemusí to být desetikarátovy diamant.

  Feb 21, 2009
 • Obrázek uživatele vlak
  vlak (anonym)

  Spis nez premysleni, me prijde naprosto nutna schopnost vyprazdneni mysli od veskerych myslenek, predstav, slov .. zejmena potom, na zaklade primeho vnimani kteremu nebude stat v ceste hora predstav a predsudku, si nekteri muzou udelat vlastni predstavu o tom jak a jakym zpusobem, na ne realne ten ktery kamen pusobi.

  Bře 11, 2009
 • Obrázek uživatele koutny
  koutny (anonym)

  záleží také u křištálu na čistotě výbrusu a celkové symetrii?

  Kvě 04, 2009
 • Obrázek uživatele rfw
  rfw (anonym)

  na tvaru (brusu) u kristalu kazdopadne zalezi, podobne jak u ostatnich kamenu. krasy prirody jsou ruznejsi nez se da popsat, podobne ruzne je pusobeni ruznych kamenu, oblazku, vltavinu, labradoritu ..

  Zář 24, 2009
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  nelle, za svitu měsíce se...Na přímé sluneční světlo nesmí ametyst/pouze nabíjet ve stínu/vyblednul by.Při výberu kamenů na nejakou nemoc,trápení,těžkou životní situaci,problémy vztahů rodinných nebo pracovních-prostě to co chcete řešit moc nepřemyšlejte a nehledejte v příručkách který kámen je nejvhodnejší,stačí při výběru myslet na obtíž a samotný kámen ,ten pravý ,se vám ukáže sám,poznáte ho snadno,bude se vám nejvíce líbit,padne vám do oka jak se říká,nezkoumejte proč.Prostě je to ten správný,který potřebujete právě vy a ted.Mějte své kamínky rádi,můžete si s nimi i povídat,já když je čistím říkám :smívám z tebe negativní energii a když si ho naopak zase přikládám na bolest nebo ho jen tak držím v ruce /když nevím kudy kam/ požádám ho,nebo jen jednoduše POPROSÍM o pomoc.NIKDY JIM NEZAPOMENTE PODĚKOVAT. PS: když kámen bude mít v ruce jiný člověk ,třeba si ho bude jen prohlížet návšteva a pod.vždy ho umyjte ,at si nenanesete na sebe negativní "otisk "jiných lidí.Je to podobné jako špinavé nebo upocené ruce při podávání rukou.

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Pro Naturu: O jaké vyzařování...Vyzařování kamenů nejsme vnímat našimi smysli,protože kameny působí svými velice jemnými vibracemi,je to něco podobné jako elektřina,ultrafialové záření,kmitočty v elektrotechnice,rychlost světla,zvuku apod. -také to nevidíme ,nevnímáme a přece to existuje a používáme.Když vás rozbolí hlava,vidíte snad tu bolest?Můžete chytit smích nebo pocit radosti do rukou a říct,takhle vypadá můj smích,tohle je bolest hlavy a podobně?????

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Léčivé schopnosti minerálů...možná když dostanete kamenem do hlavy pocítíte sílu kamenů.

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele markéta
  markéta (anonym)

  Křišťál je odrůda křemene a.....nemusíte věřit,už jen to, že ho nosíte má nejaký smysl a potřebujete ho ,jen zatím nevíte proč,nechte pracovat čas a uvidíte.

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele markéta
  markéta (anonym)

  Čím méně jsou kristaly nebo jiné kameny upravovány /broušením ,leštěním.../tím lépe.

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele markéta
  markéta (anonym)

  U mě funguje dobře...brilianty patří mezi hodně tvrdé kameny,jejich nositelé mají také tuto vlastnost jako prioritu-pozor na to

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  13.10.2009 16:35 - Markéta A kterými "smysli" vnímáš "kristaly" ty?

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele zpusob jak vnimat krystaly
  zpusob jak vnim... (anonym)

  Většina toho, co se tady píše...je uplne stejny, jakym vnima clovek vse ostatni. vnimanim. tim clovek vnima krystaly, i vsechno ostatni. kazdy clovek na nas dela jiny dojem, je z nej jiny pocit, vjem .. stejne tak u krystalu. jeho treba jenom odlisit, uchopit, uvedomit si. stejne jako u lidi. a cehokoliv jineho.

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  občas vnímám křemen patou. Když se mi dostane zrnko písku do boty.

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Většina toho, co se tady...Ty kameny nestvořil Bůh? Kdo jsi, abys posuzoval Boží úmysly? Chceš snad Bohu určovat co smí? Domýšlivče! Jsi mi k smíchu, Bohu pak jistě k pláči!

  Dub 04, 2010
 • Obrázek uživatele michaela
  michaela (anonym)

  možná když dostanete...:) souhlasím

  Čer 22, 2010
 • Obrázek uživatele xuxu
  xuxu (anonym)

  Buh/stvoritel/vesmir - jsme jeho soucasti a on nasi. Vse co je na zemi pochazejici z prirody, to je on. Nesoudi nas, a miluje i kdyz delame nejen sami sobe ale i prirode nemile veci. Dal nam spoustu daru (kameny, stromy, zvirata) aby nas potesily, a pomahali nam, vzajemne si mezi sebou mame pomahat. Tim ze clovek moc premysli a snazi se vse ovladat, tak zapomel ze je soucasti neceho vetsiho, co nejsme schopni poznat/pocitit/uvidet momentalne v nasem materialnim zpusobu ziti. A nikdo nemuze rict co si buh/stvoritel mysli, protoze s nim neni v kontaktu. Tak jako jini lide o nas nemohou rict, co my sami si myslime. Kazdy ma svou cestu a sve zpusoby, jak najit to svetlo/boha uvnitr sebe (i kdyz ono tam davno je). Neodsuzujme sami sebe ani ostatni, kdyz jeden druheho nezname a nezname jejich ukol zde na zemi. S laskou a pochopenim at jsme vdecni za vsechny dary, ktere nam byly poskytnuti a vazime si jich. :)

  Pro 09, 2010
 • Obrázek uživatele aladin
  aladin (anonym)

  Buh/stvoritel/vesmir - jsme...Pěknej demagogickej blábol. Bůh stvořil slunce,Merkur,Venuši,Zemi,Mars,Jupiter,Saturn,Uran, Netpun, Pluto a Proximu Centauri a mnoho dalšího a to je taky pěknej blábol. Ještě jsem zapoměl na Velký třesk a komety. A s těma šutrama, kecy, jen autosugesce!!!

  Pro 13, 2010
 • Obrázek uživatele Inno Ghroth
  Inno Ghroth (anonym)

  Většina toho, co se tady...Hlavně že toho tvého ježíška taky nikdy nikdo neviděl.

  Dub 06, 2011
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Většina toho, co se tady...Ať už věříš v cokoli,nebylo třeba tak silných slov ,které prosazuješ ve svém názoru.Najdi v sobě rovnováhu-nepovyšuj,neponižuj.Máš ještště dlouhou cestu před sebou sebepoznání.Nejsi tu na této planetě sám!

  Čer 27, 2011
 • Obrázek uživatele Filip
  Filip (anonym)

  Hlupák všechno ví a ve všem má jasno. Ve skutečnosti hlupák jen popírá a je v opozici a to vytváří dojem, že má nějaký názor.

  Říj 20, 2012
 • Obrázek uživatele anonymka
  anonymka (anonym)

  Mám spoustu kamenů,ale nepoužívám na léčení,jen se mi prostě líbí.Když jsem někde na výletě a uvidím za výlohou nějaké kameny,neodolám a stejně si nějaký dovezu domů.

  Říj 20, 2012
 • Obrázek uživatele Exx
  Exx (anonym)

  U mě funguje dobře...Dobrý nápad, jářku...:o)))

  Říj 20, 2012
 • Obrázek uživatele Filip
  Filip (anonym)

  Pokud chce někdo lépe pochopit účinky křišťálů na lidský organismus, tak doporučuji nastudovat účinky křemíku na lidské tělo, křišťál je oxid křemičitý. ¨ účinky kamenů se dají vysvětlit i podle příměsí kovů, které obsahují. Asi se nikdo nepodívá, ale tady je dobrá stránka... http://haniczka-kameny.ic.cz/kovy%20v%20mineralech.html

  Říj 21, 2012
 • Obrázek uživatele neodborník
  neodborník (anonym)

  Dostala jsem jako dárek křišťál a tak mě zajímalo co a jak. Zjistila jsem, že mám asi naprosto špatný = vybroušený ze všech stran a že je lepší, když si ho každý koupí sám - páč si ho musím ošmatat :-) tak se vydám asi na nákupy. Nevím, proč se tu někdo rozčiluje, že to nemůže působit atd. To je přece tak strašně individuální. Každý vnímá jinak a v jiné míře. To že někdo vidí auru a jiný ne... čím to asi bude. Připadá mi, že se to tu zvrhlo v diskuzi o existenci Boha. Já bych to zakončila tím, že každý sám musí vědět, co mu prospívá a co ne a je jedno, jak to funguje :-) Pokud chce někdo chodit ověšený kameny, tak ať chodí, kdy se mu to líbí. Řešit bych to začala, až Vás jimi skutečně vezme po hlavě :-)

  Pro 29, 2012
 • Obrázek uživatele jarka
  jarka (anonym)

  mám plno kamínku a dávám si je na noc pod polštář nejraději mám křištál a jantary

  Feb 23, 2013
 • Obrázek uživatele Tama
  Tama (anonym)

  Většina toho, co se tady...Přej a bude ti přáno... O pokoře před božím dílem jste asi neslyšel, odborníku, viďte.

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele Tonny
  Tonny (anonym)

  křištál,ale i ostatní kamínky mohou léčit i samostatně bez člověka.Jinak pokud je používá odborník,je to ještě intenzivnější.Ale určité kameny chce používat velice opatrně.co pomáhá,může i uškodit.Jako vše.

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Nejen to, kamínky mohou léčit i samostatně bez pacienta.

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele Tvl
  Tvl (anonym)

  Nejen to, kamínky mohou...JÁ CHCI KAMÍNKY!

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele tonny
  tonny (anonym)

  Nejen to, kamínky mohou...bylo to myšleno tak,že kameny mohou lečit i bez působení člověka/léčitele.

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  nikde není publikace o tom,že nějaký kámen někoho vyléčil,je to je vsugerování ,něčeho ,čehosi

  Pro 16, 2016
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Každý kámen a třeba i...Též miluju kameny - již od dětství jsem si s nimi ráda intuitivně hrála. Vždy jsem měla v kapse nějaký hladký oblázek. Dokonce jsem jako dítě jednou jeden kámen ukradla kamarádce, která ho vytáhla z horského potoka - nádherný bílý kámen s oranžovou žílou. Musela jsem ho mít :) No mám ho dodnes.

  Říj 03, 2017

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama