Křeče

Křeče jsou samovolné stahy svalstva postihující většinou lýtka a chodidla. Mohou být následkem nedostatku solí v těle nebo poruch oběhového systému, většinou jsou však odezvami na jednostranné zatěžování určitých svalů při trénincích nebo časté a dlouhé setrvávání v jedné poloze. Prospěšnou látkou je sodík (při nízkém příjmu upravené stravy a solí nebo při nadměrném pocení) a hořčík. Tyto minerály můžete získat z následujících čerstvých džusů.

Nedostatek sodíku

3 kusy celerové natě a 1 okurky

nebo

1 celeru a 2 velké mrkve

nebo

150 g třešní a 1 jablko

nebo

1 středně velký meloun


Nedostatek hořčíku

2 mučenky a 225g hroznového vína

nebo

225 g jahod a 2 guavy

nebo

125 g jedlých vodních řas, 1 kořene petržele a 2 mrkve

nebo

1 červené řepy, 1 celeru a 1 velké okurky


Každý recept poskytuje asi 230 ml šťávy. Dospělí mohou pít denně až tři sklenice, k dosažení maximálního účinku je však třeba kombinace obměňovat. Můžete ředit vodou. Zpracujte každou surovinu zvlášť, šťávu pak promíchejte lžící.


Zdroj:Caroline Wheater - Džusy pro zdraví

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (69)

 • Obrázek uživatele Pepik
  Pepik (anonym)

  při zívání mám někdy křeče v krčních svalech

  Kvě 31, 2008
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  mám křeče v nohách, zejména v levé každou noc a často i při pouhém sezení přes den. Nepomáhá magnezium ani kalcium. Po operaci páteře mám poškozený nerv a křeče jsou prý následek toho. Nejhorší je, že se pořádně nevyspím, protože musím vždycky rychle vyskočit z postele a rozchodit to.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele Sandra - 15 let
  Sandra - 15 let (anonym)

  poslední dobou dostávám aspoň jednou týdně asi půlminutové křeče do lýtek, stává se to když si nohy protahuju... nedávno se objevili křeče i v chodidlech, které trvají ovšem délé... pokud s tím jde něco dělat prosím kontaktujte mě na rei-sama@seznam.cz , děkuji

  Led 03, 2010
 • Obrázek uživatele Thorough
  Thorough (anonym)

  mám křeče v nohách, zejména v...Noční křeče jsou důvodem k návštěvě neurologa.

  Led 19, 2010
 • Obrázek uživatele nebuď naivní
  nebuď naivní (anonym)

  Noční křeče jsou důvodem k...přečti si jakoukoliv diskuzi a návštěvu lékaře.Je tu spousta lidí,co chodí po lékařích a ti je považují za hypochondry!!!!!

  Led 19, 2010
 • Obrázek uživatele co.rine
  co.rine (anonym)

  Dologran obyč bez vitamínů.

  Led 19, 2010
 • Obrázek uživatele janka
  janka (anonym)

  přečti si jakoukoliv diskuzi...Jít za lékařem s křečemi?Nezajímají je ani horší věci,třebas neřeknou nic ani na ztrátu vědomí.Když jich obejdeš víc,tak si vždycky přečtou úsudek toho před ním a ten zase od toho prvního.Začarovaný kruh,není z něj cesta ven.Takže žádní doktoři,dejme se radši na řešetník nebo jiné kouzelné bylinky.Ty aspoň neublíží jako ty jejich léky se spoustou vedlejších účinků,které jsou horší než problém sám.Vím o čem mluvím!

  Led 19, 2010
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  boli mne litka a posledni...Bolest lýtek a křeče by mohly signalizovat problém žil.

  Led 19, 2010
 • Obrázek uživatele Monika Liptáková
  Monika Liptáková (anonym)

  Dobrý deň ! Pátram, čo mi vlastne je . Asi dva roky ma bolia lítka, hlavne večer, keď mám nohy v kľude a najmä ľavá noha ma bolí. Cítim sťahy alebo krče a niekedy akoby sťahy prstov na nohe. Dá sa to vydržať, ale príjemné to nieje. Neužívam lieky, mám 37 rokov a v rodine máme krčové žily aj operáciu žíl v nohe . Asi som to zdedila, môže to byť aj reuma ? K akému lekárovi by som mala ísť na vyšetrenie ? Inak okrem cervikobrachiálneho syndromu ( chodím na rehab. neužívam lieky ) som v poriadku .

  Bře 18, 2010
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Jsem v 8 měsísi těhotěnství,mám stalé křeče v nohách a v rukách ,doktor mi předepsal magnezium, ale to vubec nepomáhá.Prosím o radu.Děkuji.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  mám křeče v nohách,...Stejný problém co zde popisuje uživatel Já mi zůstaly po operaci páteře. Také mám poškozený nerv,možná je to tím,že jsem před operací byla několik týdnů ochrnutá, ale přitom s neskutečnýma bolestma v levé noze. Nohy nyní mažu Koňským balzámem hřejivým, také jsem dostala Viprolan, což je krém vyrobený z hadího jedu. Nevím jestli to má nějaký účinek, protože křeče mám v noci i někdy i ve dne, nedokážu posoudit, zda by byly větší či častější, kdybych nohy nemazala. S tím nevyspáním je to skutečně hrozné, když se budím po půl hodině, 20 minut chiodím po bytě, abych zastavila křeč a přes den musím fungovat jako matka dítěte. Občas je to opravdu na ,, skok z okna"

  Čer 26, 2010
 • Obrázek uživatele Nikola
  Nikola (anonym)

  Dobrý den můj přítel(18) má hrozné křeče v nohou,byl u doktora a na všech vyšetřeních a nic mu nenašli,ale dávají mu pouze 6let života.Co máme dělat? Děkuju

  Říj 31, 2010
 • Obrázek uživatele aix
  aix (anonym)

  Dobrý den můj přítel(18)...Nikolo, když mu nic nenašli, proč mu dávají 6 let života? A kdo?

  Říj 31, 2010
 • Obrázek uživatele Nikola
  Nikola (anonym)

  Nikolo, když mu nic...Nic moc o tom nevím nechce o tom mluvit,no protože jeho dědeček měl zemřít ve 25 letech,když ho brala nesnesitelné křeče a tak šel k doktorovi,ochrnul a úak už se nevrátil ...

  Říj 31, 2010
 • Obrázek uživatele Blanka Vlková
  Blanka Vlková (anonym)

  mám křeče v nohách,...Nemusíte vyskakovat z postele, stačí napnout nohu na zadní straně pod kolenem.Pokud ležíte, pomozte se chycením palce nohy, táhněte palec směrem k hlavě a patu nohy tlačte jakoby ven z postele. Nesmítenapnout špičku jako baletka, ale táhnout ji opačně. Pomáhá při křeči šlapky, lýtka i stehna.Nevím, jestli mi rozumíte, špatně se to vysvětluje. Ale opravdu pomáhá.blanka.karel@seznam.cz

  Črv 13, 2011
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Postup Blanky na řešení křečí je dobré. Je ale lepší křečím začít předcházet než jen řešit následky. Mívala jsem hodně silné křeče a celkově mě bolívaly nohy. Vyzkoušela jsem několik výrobků a nejlepší z nich je Priessnitz Žilní a cévní výživa s mazáním. Mazání se hezky vstřebává, nenechává mastný ani lepkavý povrch a hezky chladí. Tobolky pomohly zpevnit žíly a po pár týdnech užívání mi křeče odezněly a už nemám bolesti nohou.

  Kvě 31, 2012
 • Obrázek uživatele Olinka
  Olinka (anonym)

  Zdravím, taky mívám často křeče. Buď na ruce svalu, nebo mi skoro každý den tiká oko. Nevíte, čím to může být způsobeno a jak bych to mohla vyřešit?

  Feb 15, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Zdravím, taky mívám...Tak to je na 100% nedostatkem hořčíku. Ono se to projevuje právě občasnými křečemi apod. Doplňujte nějakýma doplňkama stravy. Zapomeňte ale na ty šunty z klasické lékárny. Ty jsou totiž většinou jen z nějakého šutru a ani se vám v těle nerozloží. Nejlepší je magnesium biokomplex.

  Feb 16, 2016
 • Obrázek uživatele Olinka
  Olinka (anonym)

  Tak to je na 100% nedostatkem...Tak já hořčík doplňuju v takových tabletkách Vápník-Hořčík_Zinek, takže tím si myslím, že to nebude...

  Feb 17, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Tak já hořčík doplňuju v...No tak to je jasné, jak to, že nemáte dostatek hořčíku - vápník se totiž v těle vstřebává přednostně a pokud si s ním vezmete třeba ten hořčík nebo zinek, tak se právě tyto dvě látky skoro vůbec nevstřebají. Zkuste brát jen čistý hořčík, třeba právě v tom magnesiu biokomplexu, které má v sobě nejlépe vstřebatelný hořčík a uvidíte rozdíl

  Feb 18, 2016
 • Obrázek uživatele Míla
  Míla (anonym)

  Tak já hořčík doplňuju v...To je v pohodě, nedejte na reklamy.

  Feb 18, 2016
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  já proti křečím beru Magnesium B-Komplex, doporučili mi ho v lékárně a proti křečím mi fakt pomohl :)

  Feb 21, 2016
 • Obrázek uživatele Míla
  Míla (anonym)

  já proti křečím beru...Toto bych si nekoupila, protože je to jen ubohá reklama, která ten výrobek ničí.

  Feb 21, 2016
 • Obrázek uživatele Olinka
  Olinka (anonym)

  No tak to je jasné, jak to,...Ahááá... :-D No tak tímto se mnohé vysvětluje. A který hořčík je teda nejlepší? Já jsem totiž všude viděla, že je nejlepší hořčík s "béčkem". Je to teda pravda?

  Feb 22, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Ahááá... :-D No tak tímto...No jak jsem napsala, podle mě je nejlepší magnesium biokomplex, protože obsahuje nejsnadněji vstřebatelný hořčík. To béčko pak jinak mají skoro všechny doplňky stravy. Podle toho se neřiď.

  Feb 23, 2016
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Ahááá... :-D No tak tímto...To není pravda, jen reklamní akce.

  Feb 23, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  No jak jsem napsala, podle...No ono je to s tím hořčíkem trochu složitější. Klasické tabletky s hořčíkem jsou vyrobené jen z nějakého kamene, který byl vytěžený, následně hodně rozemletý a vytvarovaný do nějaké tabletky. Tím pádem se ti ale v zažívání nikdy pořádně nerozpustí a nevstřebá, protože jakoby člověk jedl písek. Proto se ty hořčíky dávají s tím béčkem, které by to mělo podpořit, ale i tak, z velké části se to nevstřebá. Proto člověk při výběru hořčíku musí koukat na původ toho hořčíku. A právě u magnesia biokomplexu je ten hořčík brán z nějakých řas a ještě dalších dvou zdrojů (ani nevím pořádně z jakých), ale rozhodně to není z těch šutrů.

  Bře 02, 2016
 • Obrázek uživatele Olinka
  Olinka (anonym)

  No ono je to s tím...Tak mi teda ale povězte, jak to, že se toto všechno dozvídám tady na nějaké fóru a jak to, že mi to nikdy neřekli přímo v lékárně? Jinak nad tím magnesiem už silně uvažuju, jen se chci ujistit, že je to fakt tak účinné.

  Bře 03, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Tak mi teda ale povězte, jak...Protože to většinou ti lékárníci ani neví, nebo nemají ani jinou možnost - musí nabízet to, co mají a protože většinou se to magnesium biokomplex v lékárnách nenachází, tak musí nabízet ten zbytek.

  Bře 04, 2016
 • Obrázek uživatele Zbumbaba
  Zbumbaba (anonym)

  Protože to většinou ti... Lauro co to meleš, lékárníci jsou dobře informovaný a dobře ví jak a z čeho léky jsou. určitě nejsou z nějakého kamene, to je blbost. no ale když někdo věří takovým hloupostem, je to jeho věc.

  Bře 04, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Lauro co to meleš,...Mám to z několika zdrojů a dokonce jsem byla i na fundované přednášce. Ale dobře - ráda se přiučím. Z čeho si myslíte, že se dělají doplňky stravy s hořčíkem? A co si myslíte, že to potom dělá v těle? A proč je podle vás to magnesium biokomplex špatné?

  Bře 08, 2016
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Mám to z několika zdrojů a...Lauro, mohu se zeptat, kdo - myslím konkrétní jméno - tu fundovanou přednášku měl?

  Bře 08, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Lauro, mohu se zeptat, kdo -...Jednalo se o přednášku Mgr. Adama Česlíka. Nevím, jestli ho znáte. Každopádně mě to připadalo jako hodně dobrá a odborná přednáška a měl všechno podložené vědeckými studiemi. Podle mě je to prostě pravda, že tělo hůře vstřebává hořčík, a proto je nutné ho mít z nějakých speciálních lepších zdrojů. Já sama jsem od začátku užívání magnesia biokomplexu nezažila žádnou křeč ani jiné pdoobné potíže.

  Bře 09, 2016
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Jednalo se o přednášku...Neznám žádného farmaceuta, ani chemika tohoto jména. Podívala jsem se na vyhledávač a našla jen jednoho kulturistu. To má být ta fundovaná osoba???

  Bře 09, 2016
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Ještě dotaz: "Klasické tabletky s hořčíkem jsou vyrobené jen z nějakého kamene, který byl vytěžený, následně hodně rozemletý a vytvarovaný do nějaké tabletky." Toto přednášela také ta fundovaná osoba?

  Bře 09, 2016
 • Obrázek uživatele Mamut
  Mamut (anonym)

  Hořčík je také v hořčici, čím více hořčíku tím pálí.

  Bře 09, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Neznám žádného...Ne, byl to jakýsi doktor - nejsem s ním žádná kámoška, takže vůbec netuším nic bližšího o jeho osobě. Každopádně s ním souhlasím - když jsem brala klasický hořčík každý den značky Hořčík forte z Vitalandu, stále jsem měla křeče v obličeji a občas po celém těle. Moc mi to nepomáhalo a měla jsem z toho pořád špatnou náladu, protože mě to už fakt nebavilo. Jakmile jsem ale přestoupila na toto magnesium biokomplex, vše do týdne ustoupilo a konečně jsem měla klid. Já tedy s tím souhlasím, že na tom určitě něco bude!

  Bře 10, 2016
 • Obrázek uživatele :(žena 34let
  :(žena 34let (anonym)

  Křeče, nedostatek tekutin, vápník, hořčík. Noční křeče- špatný krevní oběh, vit.E,B 12

  Bře 10, 2016
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Ne, byl to jakýsi doktor -...Doktor tohoto jména neexistuje. Existuje pouze ten kulturista, který se zabývá výživou, ale to není odborník. Kor jestli ti řekl, že je to umletý kámen :))))). Myslela jsem, že ho znáš, když o něm píšeš jako o fundovaném odborníkovi. Nevěřím, že někdo může být tak naivní a prezentovat tu něco, co obsahují i ostatní výrobky.

  Bře 10, 2016
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Doktor tohoto jména...Dobrý den, má tady někdo skutečně reálnou osobní zkušenost s tím magnesiem biokomplex? Mám totiž časté deprese, křeče a jiné problémy s nervovým systémem, které právě s nízkou hladinou hořčíku v těle souvisí, a chtěla bych ho proto dostatečně a efektivně doplňovat. Bohužel klasické tabletky nemají u mě prakticky žádný vliv. Musím si jich vzít tak 3x více, než je doporučená denní dávka podle jejich výrobce, a to v nich je i ta B6, takže by se měly dobře vstřebávat, ale ani tak mi to nepřijde. Tak už fakt hledám jakoukoliv variantu. Potřebuju to skutečně vyřešit a ne jen zakrývat na chvíli příznaky.

  Dub 07, 2016
 • Obrázek uživatele Liběna
  Liběna (anonym)

  Dobrý den, má tady někdo...Tak nevím, zda vám vyloženě s depresemi pomůže magnesium biokomplex, ale na ty křeče vám na 100% pomůže. Sama ho už půl roku užívám a splnil má očekávání.

  Dub 14, 2016
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Tak nevím, zda vám...tak samozřejmě nevím, jak u ostatních, ale ptala jsem se na to přímo mé psycholožky a ta říkala, že je to klidně možné, že by mi to mohlo pomoct na deprese. Že ono to magnesium biokomplex pomáhá celkově na celou nervovou soustavu, takže by to mělo pomoct i s "nervama". ;)

  Dub 20, 2016
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Taky by mě zajímalo co na křeče - celkem s nimi trpím a už mě to nebaví... Je skutečně něco hodně účinného, nebo to jsou jen placeba?

  Dub 21, 2016
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Taky by mě zajímalo co na...Určitě! Na to je spousta přípravků a určitě to nejsou jen placeba. Jako pokud chcete něco skutečně účinného, tak můžu doporučit magnesium biokomplex. To fakt funguje. Vyzkoušejte! =)

  Dub 22, 2016
 • Obrázek uživatele Janička
  Janička (anonym)

  Určitě! Na to je spousta...Zdravím, mívám problémy s křečemi před menstruací. Pomůže i s tím magnesium biokomplex, nebo to jsou jiné křeče? =)

  Dub 25, 2016
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Zdravím, mívám problémy s...Zeptej se Laury (sebe) a sama si odpověz.

  Dub 25, 2016
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  Zdravím, mívám problémy s...S tím ti to určitě nepomůže - menstruační křeče totiž máš proto, že se ti to tam (lehce řečeno) čistí. Není to tedy žádná svalová křeč (stah).

  Dub 25, 2016
 • Obrázek uživatele Luděk
  Luděk (anonym)

  Ano, hořčík a dost tekutin.

  Dub 28, 2016
 • Obrázek uživatele Fialka
  Fialka (anonym)

  Ano, hořčík a dost tekutin.Dobrý den, a dokáže magnesium biokomplex pomoct jako prevence proti infarktu? Někde jsem to totiž slyšela, a tak jsem si to chtěla ověřit.

  Kvě 04, 2016
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Dobrý den, a dokáže...Jako prevence infarktu nejvíc pomáhá kajenský pepř.

  Kvě 04, 2016

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama