Reklama

Křeče v lýtku

Nastupují náhle, často při sportu, po prochladnutí či dokonce v noci a způsobují prudkou několikaminutovou bolest. Příčina křečí se někdy nedá zjistit. Jindy je způsobují onemocnění cév, nervů, látkové výměny nebo nerovnováha vnitřních tekutin, vitamínů a minerálů.

    Křeče vznikající v důsledku cévního onemocnění:

 • křečových žil - potíže nastupují především v teplém období, po dlouhém stání či sezení, kromě křečí trpí lidé postiženi křečovými žilami na pocit těžkých nohou
 • trombóza (ucpání hlubokých žil)
 • arterosklerotický uzávěr tepen - projevuje se především křečemi a bolestí po dlouhé chůzi, postihuje často kuřáky

  Křeče vznikající v důsledku onemocnění nervů:

 • polyneuropatie - onemocnění periferních nervů např. v důsledku cukrovky, alkoholismu či boreliózy, objevují se poruchy citlivosti, ochrnutí a křeče

  Křeče v důsledku nedostatku hořčíku:

 • nedostatek hořčíku se může projevovat pouze ve svalech či orgánech, hodnota hořčíku v krvi může být normální
 • nejčastějšími příčinami nedostatku hořčíku jsou stavy silného pocení, chronický alkoholismus, těhotenství, dlouhodobé hladovění či jednostranné diety, silná fyzická námaha či stres, užívání močopudných prostředků (diuretik) či projímadel, chronický průjem či zvracení, onemocnění štítné žlázy nebo cukrovka, nedostatečný přívod tekutin

  Křeče v důsledku nedostatku vitamínů B, především vitamínu B6(pyridoxinu):

 • Reklama
 • nedostatek B vitamínů může způsobit alkohol, estrogeny (antikoncepční pilulky), dlouhodobý stres, nadměrná konzumace jednoduchých cukrů a upravovaných potravin

  Křeče v důsledku nedostatku vitamínu E:

 • zvýšená potřeba vitamínu E vzniká, pokud se pije chlorovaná voda nebo se konzumuje velké množství tuků s nenasycenými mastnými kyselinami

  První pomoc při vzniku křečí:
  Někdy pomáhá protažení svalu postiženého křečí, chůze či koupel v teplé vodě. Je třeba mít na paměti, že prudká bolest ve svalu nemusí být způsobena pouze křečí, nýbrž i žilní trombózou či natržením svalu. Pokud by bolest trvala dlouho, je nutno navštívit lékaře. Prevencí opakovaného výskytu křečí je léčba výchozího onemocnění či stavu nerovnováhy, který křeče vyvolává.

 • Autor: mk

   

  Reklama

  Komentáře

  Sara (Út, 5. 11. 2002 - 09:11)
  A preco vznikaju krce v prstoch na nohach, ktore sa tahaju az do lytka..?
  dada (Út, 5. 11. 2002 - 10:11)
  V clanku nebola uvedena pricina krcov chodidiel. Tou moze byt plocha noha - konkretne spadnuta priecna klenba. Tiez som mala podobne krce a 3 mesiace mi takzvani odbornici hladali diagnozu. Po trojmesacnom utrpeni a uzivani silnych liekov na nervy ktore mi naordinovali, ma nakoniec poslali k ortopedovi. Ten vyjadril patricne rozhorcenie nad neschopnostou dotycnych lekarov, a samozrejme vyliecil ma, s tym,ze musim nosit ortopedicke vlozky do topanok. Pricina? Nosenie topanok s vysokymi opatkami, ked sa prenasa tazisko na prednu cast chodidla.Takze dievcata - pozor na to !
  Gina (Út, 5. 11. 2002 - 00:11)
  Osvedcilo se mi: v leze a nohy ulozit napr. na polstare, proste vyse nez je hlava na 2 - 5 minut. A kupodivu to pomaha.
  František (So, 10. 4. 2004 - 19:04)
  Křeč do pravého lýtka mi chytne vždy po dlouhém stání a nebo pohupování třeba na koncertě, nebo po dvoudenní jízdě na kole (cca 50 km), nebo po tancování.
  Přesto že beru denně "Magne-B" + doplňuji minerály
  vždy tuším kdy ji dostanu. Většinou mi ta ukrutná bolest shodí s postele a ne a ne přejít. Pak mi ten sval bolí i na dotek tři dny. Byl jsem na vyšetření krve a průchodnosti cév, ale nic na mém pravém lýtku nenašli. Vadí mi, že to trvá již od mé puberty 40 let a nikdo mi s tím neporadí.
  Přeji všem co to budou číst vše dobré a hlavně zdraví.
  P.S. Třeba se ozve nějaká rada.
  Alice (St, 15. 2. 2006 - 21:02)
  Také mám pocit, že moje křeče v chodidlech jsou způsobeny plochou nohou, ale projevují se když mám botu rovnou, bez klenby - domácí bačkory, obyčejné tenisky. V práci se přezouvám do lodiček na polovysokém podpadku a je to bez problému. Takže to chce vyzkoušet.
  Helena (Ne, 26. 3. 2006 - 17:03)
  Tedy ja to mam od vyhrezlych plotenek.Davaji nato Mydocalm 150,nebo Baclofen.Mam to vic nez polovinu zivota.Nekdy staci si srovnat pater,zmenit polohu.Kdyz stojis tak si sednout na bobek a pater ohnout co to jde.
  Erika Heglasová (St, 3. 5. 2006 - 20:05)
  Erika:Křeč mě bere Z lýtka do kotníku a s kotníku do prstu a kroutí mě to s prstama.prosim o radu.děkuji
  Gypsi (St, 3. 5. 2006 - 21:05)
  Ohne sranda. Křeče mohou vzniknout po příjemném večírku spojeném s konzumováním alkoholu. Alkohol může způsobit nedostatek kyseliny mléčné v krvi a následnou křeč, kterou mívají sportovci vzhledem k úbytku této kyseliny během sportovního výkonu.
  Kdysi jsem míval pravidelné chlastací období s častými nočními křečemi v lýtku. Po omezení alkoholu to ihned zmizelo.
  Nemusí to být nutně přebytkem alkoholu, ale každopádně nedostatkem kyseliny mléčné v krvi. Příčinu si musíte vystopovat sami.
  Honza (St, 3. 5. 2006 - 23:05)
  Časté křeče mohou způsobovat zvýšené svalové napětí, které způsobuje nesprávný poměr vápníku k hořčíků.Obvykle tomu předchízí i několik dní před křečemi také zácpa.Někdy stačí 2-4 tablety Nature Min, kde v jedné tbl. je 20 % DDD všech minerálů.Některá doporučení mohu zaslat těm, kteří mají zájem
  janbocek"mail.tele2.cz
  Jaja (St, 31. 5. 2006 - 22:05)
  Pravidelně opakujicí křeče ve stejném místě mohou být velice vážným varováním, že se vytváří tromboza.
  venca12 (Čt, 28. 9. 2006 - 09:09)
  Proč vidím tenhle článek i na jiných serverech a to pod jiným jménem autora? http://www.mineralfit.cz/mineralfit/clanek/991--krece-a-jejich-priciny.html
  Tomáš (Ne, 1. 10. 2006 - 21:10)
  Je to proto, ze někdo bez dovolení okopíroval článek z našeho serveru, který byl napsán pani doktorkou 5.11.2002. Na výše uvedeném serveru jej Gabrijelka opsala v květnu tohoto roku.
  Návštěvník (So, 7. 10. 2006 - 20:10)
  Článek na mineralfitu není stejný. Je přepsaný jinak i když zjevně vychází ze stejného článku jako je na doktorce. Nezměněný článek je, ale například tady: http://prozdravi.sattnet.cz/Krece/
  Některé informace rovněž používají zde:
  http://www.prozdravi.cz/bylinne-caje/
  http://www.lf3.cuni.cz/reforma/06-git.html
  http://www.vpro.cz/mk/ucebni_texty/zdravoveda/zaklady_zdravovedy/texty/5.zakl_prv_pom.htm
  Je vlastně otázka, kdo na to přišel první :))) to, ale bylo určitě dříve než internet. Podstatné je nemít z toho křeče. Kdo vymyslel křeče?
  Návštěvník (Pá, 7. 9. 2007 - 15:09)
  Mam spadnutu klenbu a velke boleti v litku, a kolene, kazdy den uzivam ibalgin .Bez neho sa uz na nohu nepostavim viete my pomoct
  ask (Pá, 26. 10. 2007 - 17:10)
  zde jsou nejake info http://prozdravi.sattnet.cz/Krece/
  __utma=3402724… (So, 27. 10. 2007 - 18:10)
  podle všeho to vypadá ,že příčinou je problém na křížových obratlích ,bylo by dobré aby vám je na rehab. povolili.
  ladislav (Po, 19. 11. 2007 - 21:11)
  mám hrozní křeče v pravém lítku a zčasto i v chodidle a malíčku když jsem venku a mrzne.Když usnu se skrčenou pravou nohou tak ze spánku vilítnu s postele s takovou bolestí že se to nedá popsat.zajímavé je,když spím s nataženou nohou tak se to nestane.Další věc je to že už asi 4 roky trpím tím že se mito lítko stále hýbe a začíná i to druhý.Nevým co mám dělat a doktoři my dávají jenom prášky ,uplně na nic bez jakýhokoliv efektu.Poradte děkuji.
  Eli (Út, 20. 11. 2007 - 08:11)
  to ladislav
  Příčin může být víc,ale začít nejspíš od vyšetření bederní páteře, včetně zobrazovacích metod /rtg, CT, případně magnetické rezonance, podle toho, co doporučí odborník, neurolog/. Zvláště pokud jsi někdy již trpěl na bolestmi v zádech. Příčinou bývá nejčastěji vyhřezlá vyhřezlá ploténka.
  Pokud bude tam všechno v pořádku, potom případně elektrofyziologické vyšetření /EMG/
  a další.
  Při křeči se zkus stočit do klubíčka na zádech, někdy to uleví, ovšem někdy je ta bolest taková, že nohou nelze vůbec pohnout.
  Oskar (Út, 20. 11. 2007 - 10:11)
  Také se hlásím do klubu lýtkařů, občas se mě také stane, že mě do lýtka chytne taková křeč, že musím vylézt rychle z pelechu a zkouším vše na to uvolnění...marně, bolí to jako sviňa, lýtko je jako kámen v křeči ztuhlé, po nějaké době se mi to podaří uvolnit, ale pak to ještě delší dobu je citlivé. Byl jsem na vyšetřeních, na neurologii, na cévním, vše v pořádku. Zatím jsem dostal jen nějaký dělaný lék v lékárně, na noc. Zatím je to OK, ale mám strach v noci pohnout nouhou. Většinou to bývá pravá noha. No a abych toho měl víc, tak jsem dostal zvláštní křeče do stehení tepny na zadní straně stehna a to bylo jako, když se mi rozbolí takový provazec v celé délce stehna a bolelo to jako čert. Nejdřív bolela jedna noha a pak i druhá. Ještě několik dní to bylo bolavé i potom.
  Alena (Ne, 3. 2. 2008 - 00:02)
  Ahoj, já mám podobné potíže jako vy tady, mám diabet a z něj neuropatii, navíc latentní tetanii, t.j. nedostatek hořčíku, můj život je plnný stresu, mám dcerku na vozíku, je jí 20 let, z toho asi 15 let jsem ji tlačila na mechanickém vozíku, tak nevím z čeho vlastně ty křeče v nohou mám víc, ale je to úděsný, nejvíc po velkém chození a námaze, to potom je bolest k zešílení, jako když se rvou svaly, to, že jsem něco zažila a vydržela, to křičím a pláču nahlas, lékařka mi dala mydocalm a po něm mi to pomohlo a ted je v lékárně k dostání emvit lokal, balzám, prý to stojí za to vyzkoušet, dost lidem pomohl, zkuste taky, hodně zdraví.
  Alena (Ne, 3. 2. 2008 - 01:02)
  Ahoj, já mám podobné potíže jako vy tady, mám diabet a z něj neuropatii, navíc latentní tetanii, t.j. nedostatek hořčíku, můj život je plnný stresu, mám dcerku na vozíku, je jí 20 let, z toho asi 15 let jsem ji tlačila na mechanickém vozíku, tak nevím z čeho vlastně ty křeče v nohou mám víc, ale je to úděsný, nejvíc po velkém chození a námaze, to potom je bolest k zešílení, jako když se rvou svaly, to, že jsem něco zažila a vydržela, to křičím a pláču nahlas, lékařka mi dala mydocalm a po něm mi to pomohlo a ted je v lékárně k dostání emvit lokal, balzám, prý to stojí za to vyzkoušet, dost lidem pomohl, zkuste taky, hodně zdraví.
  Eva Šťastná (St, 21. 5. 2008 - 20:05)
  Taky mám občas noční křeče na vnitřní straně stehna a bolí to šíleně,ale musí se to přetrpět.Moje babička na to měla trik a sice když bydlela sama na chalupě, tak měla pod postelí sekeru,ta byla hodně studená, tak si ji přiložila na to stehno a trochu to pomohlo.Sama pod postelí sekeru nemám, ale láhev minerálky a tu taky takhle použiji, trochu to pomáhá. Doporučuji.
  Alča (Čt, 22. 5. 2008 - 11:05)
  Chlazení může být sice příjemné, ale pokud je křeč způsobená ucpáváním cévy a tělo se snaží křečí cévu zprůchodnit, tak to může být hodně nebezpečné a vést k ještě větší sraženině.Pokud ti od křečí nepomůže hořčík, tak bych s tím šla okamžitě k lékaři. Může dojít na trombozu a i horší věci.
  K (Po, 26. 5. 2008 - 10:05)
  Mívám občas křeče v lýtkách, vždycky jenom v noci - vzbudí mě to ze spaní. Bolest příšerná, okamžitá úleva je vylítnout z postele a na inkriminovanou nohu se celou vahou postavit. To okamžitě pomůže a další den nasadím hořčík v tabletách nebo šumivý, aspoň na týden a mám nějakou dobu klid. U mě je to tedy vždycky příznak nedostatku hořčíku.
  Ale koukám, že příčiny jsou různé, tak aspoň třeba pomůže moje rada někomu, kdo to má taky z nedostatku hořčíku.
  Alča (Ne, 1. 6. 2008 - 09:06)
  Hořčík pomáhá hlavně při svalové křeči, pokud jde o cévy tak noční křeče jsou velmi nebezpečné.
  Monika (So, 5. 7. 2008 - 23:07)
  Mám také problémy s křečí.Nedávno jsem měla v noci křeč v jednom lýtku a asi za hodinu mě chytla další sada křečí do druhého lýtka.Celé další dva dny jsem se bála pořádně došlápnout na nohy aby mě to zase nechytlo.Ale trápí mě obavy z toho,jestli to náhodou nemůže být kvůli tetování které jsem si nechala udělat na páteř od krku až k lopatkám.Myslíte že se mohl tatér dostat až k nějakým nervům?
  Jíťa (Ne, 6. 7. 2008 - 22:07)
  Pokud má člověk i malé poruchy srážlivosti krve a neví o nich nebo žena užívá antikoncepci, tak i malý zákrok a malé ranky mohou vyvolat nadměrné srážení krve, nejčastěji v nohách a vzniká následná tromboza a další život ohrožující potíže.
  Blanka (Út, 29. 7. 2008 - 11:07)
  Občas mě také chytnou křeče v lýtku, většinou v noci. Občas se mi ale stane (a to i ve dne) že dostanu křeč do nártu, mám pocit "skřížených prstů" a hrozně to bolí, většinou to mívám když na tý noze sedím nebo si jí chci protáhnout a to pak nemůžu chvíli vůbec chodit. Prosím, nemáte s tím někdo zkušenosti? Doktorka mi předepsala kalcium a fastum gel, ale pokud by měl někdo radu jak třeba cvičit aby se to nestávalo, uvítám jí. Děkuju
  Anna- Ruth (Pá, 12. 9. 2008 - 20:09)
  Noční křeče do lýtek dostávám pokaždé, když večer jím cokoli sladké. U mne se jedná pouze o ovoce, neboť se zcela vyhýbám rafinovanému cukru, moučníkům, atd. Křeče jsou pak velmi silné,nejen ostrádlouhá bolest s úplným ztuhnutím,zdřevěněním svalů, kde to vypadá, že snad prasknou, ale dlouhodobě, až do druhého zůstane úplně viditelné pak drobnější "záškuby" jednotlivých částí lýtkových svalů. Jediná (a rychlá) pomoc je užít tabletkové Magnesium. Cca do 20 min. zabere a úporná křeč povolí. Dosud jsem neměla žádné problémy s cukrovkou, jsem převážně vegetariánka, ale před 12 lety jsem prodělala 2 letou léčbu štítn= žlázy( thyreotoxikóza, nadměrná funkce). Vše se upravilo a trvale stabilizovalo, léta nemusím nic užívat. Je tedy i větší množství ovoce (hrozny, banány, broskve, jablka) nebezpečné a může způsobit cukrovku?
  Děkuji za laskavou odpověď.
  Jana (So, 13. 9. 2008 - 07:09)
  Křeče mám nejen v lýtkách, ale i třeba na zevní straně po celé délce levé nohy. Vždycky mě to chytne v noci, což znamená okamžitě vyskočit z postele, postavit se na nohu a rozchodit to. Pak je na zbytek noci po spánku. Nepomáhá ani magnezium. Jsem po operaci páteře a Dr. mi řekl, že mi zůstaly poškozené nervy vedoucí do nohou. Nevím, zda je to příčina, protože i před operací jsem křeče mívala, ale ne tak často a tak¨silné.
  Lenka (So, 13. 9. 2008 - 18:09)
  To vypadá na cévní křeče, když nepomáhá magnezium a já osobně bych doporučovala ředit krev + nějaké pořádné léky na cévy.
  Liba (Po, 15. 12. 2008 - 00:12)
  Jsem po operaci srdce, léky na ředění krve užívám a v posledním půl roce mě často chytají křeče ve stehně přesto, že užívám hořčík s vit.B 6 a snažím se hodně pít
  taky František (Pá, 27. 2. 2009 - 21:02)
  kolego, taky mám ty samé problémy s pravým lýtkem. Musel jsem přestat jezdit delší trasy na kole, nemůžu se na koncertě pohupovat na špičkách, nesmím jít na pivo 3 dny po sobě atp. Na vyšetřeních ni nenašli a tak s tím žiju už 35 let. Vždy po křeči beru magnezium se zinkem. Nevím co stím, bolest je vždy děsná a nikdy už neusnu strachem, že přijde znovu.
  Jirka (So, 28. 3. 2009 - 03:03)
  I já mívám strašné křeče v lýtkách a ve stehnech a to v noci. Pomoc je lehnout si tak, aby bylo možno nohy kolmo zvednout a opřít, aby ta špatná krev mohla z nohou odtéci a tak vydržet deset minut. Třeba na zem a opřít nohy o dveře.Dívám se přitom pomocí zrcátka na televizi.
  Jirka (So, 28. 3. 2009 - 05:03)
  K tomu ještě podotýkám, že je dobré si při té pozici dát jeden polštářek pod bedra a druhý pod hlavu aby páteř netrpěla. Dále je dobré lehnout si takto i preventivně, pokud jsme v průběhu dne dlouho stáli a neužívat léky či jiné chemikálie pozdě večer.
  Jana (Pá, 29. 5. 2009 - 22:05)
  Všude čtu že je to z fyzické nmáhy, zw sportu.. já jsme ale líná..nesportuji..a stejně mám téměř každou noc křeče v lýtku..dříve jen v pravém dnes se objevila i v levém:-(Už nemůžu ani chodit jak to bolí..
  ZUZANA (Po, 28. 9. 2009 - 20:09)
  MÁM BOLESTI V LÝTKÁCH UŽ NĚKOLIK MĚSÍCŮ,NE ŽE BY TO BYLY KŘEČE,ALE PŘÍMO BOLEST.bYLA JSEM NA VYŠETŘENÍ NA ULTRAZVUKU ŽIL A NIC,VŠE V POŘÁDKU.oRTOPED MI ŘEKL,ŽE BY TO MOHLO BÝT OD BEDERNÍ PÁTEŘE A NEBO OD SPADENÉ KLENBY.nO NEVÍM,JE TO NEPŘÍJEMNÉ A NESPRAVUJE SE TO ANOI PO LÉCÍCH CO MI DALI.vŽDY MI POMÁHÁ,KDYŽ NOHU POŘÁDNĚ PROPNU NOHY.
  Jana (Pá, 6. 11. 2009 - 23:11)
  Také trpím křečemi v lýtkách. Každý den užívám Dologram a doktor mi předepsal kompresní punčochy a Detralex. Večer si sprchuji nohy studenou vodou od kotníků ke kolenům a před spaním v leže zvedám každou nohu 10x nahoru. Zatím to pomáhá.
  . (So, 7. 11. 2009 - 13:11)
  berete antikoncepci?? může to být od ní...
  Petra (Čt, 18. 3. 2010 - 22:03)
  Dobrý den,můj syn 8letý si přes rok stěžuje na bolesti v lýtku bolí ho to hlavně večer a ráno.Byla jsem s ním na neurologii paní doktorka si vyžadala různá vyšetření u dětského lékaře a ten z výsledků vyčetl že je vše v pořádku.Potřebuji to řešit a nevím na koho se obrátit protože dnešního rána nemohl pořádně chodit po schodech se mu šlo špatně pak když to rozchodí je to lepší.Děkuji
  Bzum (Út, 1. 6. 2010 - 04:06)
  Hoj. Koukám co je tu lýtkařů. Občas mne to těsně po probuzení taky chytlo ale mám na to fintu. Jakmile se oběví náznak že by křeč mohla nastat (Vždy je pár sekund předem cítit náběh) tak přitáhnu špičku chodidla ke mne (tim natáhnu sval). pokud bych udělal opak tak se křeč dostaví ihned. Proto po probuzení když ješte v polospánku protahuju pod peřnou nohy tahám špičky k sobe a vím že to bude v klidu. Pokud to stihnu natáhnout včas, křeč se v 95% nedostaví a případný náběh rychle odezní.
  Linda (Út, 1. 6. 2010 - 05:06)
  Hoj. Koukám co je tu...Taky to tak dělám, ale jednou mě chytla tak ukrutná křeč v noci, že jak jsem tahala jednu špičku, tak mě chytlo i druhý lýtko a když jedno odeznělo, tak střídavě se zase to druhý chytlo a pak i do stehen, no to byl masakr, druhej den jsem nemohla chodit, jak jsem měla nohy namožený. Ale zjistila jsem, že pokud si rozpustím trochu soli ve vodě a vypiji to, tak mi to hned pomůže, tělu chybí sodík. Proto třeba když někdo užívá diuretika, tak pak může mít s křečemi problém..
  Bzum (Út, 1. 6. 2010 - 05:06)
  Hoj. Koukám co je tu...Jo a jinak ještě mám menší fintu jak povolit již probíhající křeč. Stačí postiženou nohou pořádne zadupat do podlahy a křeč celkem rychle povolí.
  Bzum (Út, 1. 6. 2010 - 05:06)
  Taky to tak dělám, ale...Ano. To je pravda. S tou solí to taky znám. Je to prý nedostatek soli v tělě. Jinak za špičku netakám ručně ale samotnou špičkou jestli děláme totéž. ;-)
  (Út, 1. 6. 2010 - 07:06)
  mám vyzkoušené - udělat protipohyb, i násilím. Začíná křeč - vyskočím a vší silou se na nohu postavím, rozchodím, pak trochu promasíruju. Odezní skoro hned. Jen nevím, čeho je to nedostatek v těle. Užívala jsem všechno možné.
  Bára (Út, 1. 6. 2010 - 10:06)
  Přesně tak, mě to občas chytlo v noci, vzbudilo mě, takže jsem vylítla z postele a vši silou se na tu nohu postavila, šílená křeč byla okamžitě fuč.
  Často je to nedostatek hořčíku v těle, to způsobuje křeče, stačí si rozpustit šumivou tabletu a máte pokoj na nějakou dobu, ideální je ale zařadit od jídelníčku víc potravin, kde je hořčík nebo začít pít minerálky. Já si na to dávám pozor a už pár let žádné noční výskoky z postele neprovozuju :-)
  Elí (Čt, 10. 6. 2010 - 18:06)
  Je mi teprve 14 a taky křečemi trpím.. Nejčastěji ráno.. Někdy se mi i stane že při křeči si mi v lýtku udělá velký ďolík.. Hrozná bolest
  Kerry (Pá, 18. 6. 2010 - 07:06)
  Vcera jsem plavala v bazenu a dostala jsem z niceho nic krec do obou lytek... nesnesitelna bolest :/ preslo me to ale porad citim ten tlak v tom svalu.. dneska rano jak jsem se protahovala jsem dostala zase krec, tentokrat do leve nohy :( uz nevim co bych :/
  Leuška (Pá, 18. 6. 2010 - 16:06)
  Vcera jsem plavala v bazenu a...Tak tohle znám,je to hrůza ,ale mám jeden balzám ,který je na to dobrý.
  Leo (Pá, 1. 10. 2010 - 05:10)
  Zkus horkou koupel nohou, postupně přidávat teplotu, aspoň 15 min.
  Reklama