KONEC CHRÁPÁNÍ V ČECHÁCH!

Chrápání znepříjemňuje život nejen tomu, kdo jím trpí, ale daleko více jeho okolí. Do nedávné doby bylo jediným "řešením" oddělené spaní (pokud je bytové podmínky dovolily) či špunty do uší. Moderní medicína prokázala, že to, co bylo dříve považováno za obyčejné hlasitější oddechování, může být ve skutečnosti často příznakem velmi závažných poruch spánku. Zvučné dýchání během spánku je způsobeno vibracemi měkkého patra, ke kterým dochází nejčastěji v poloze na zádech - tehdy se snadněji otevírá dolní čelist člověka. Někdy je chrápání pouze důsledkem třeba běžného nachlazení, alergické rýmy nebo zvětšené nosohltanové mandle, což znemožňuje dýchání nosem. V těchto případech stačí pouze odstranit neprůchodnost nosu a spánek se ztiší. Pokud však příčina není takto jasná, může pomoci laserová medicína.

Laserové odstranění chrápání se provádí v lokální anestezii nebo tzv. analgosedaci (celkové uspání pacienta), jeho průběh je klidný, zákrok je hotov během 10 minut. Běžně klientům nabízíme lokální znecitlivění. Při samotném zákroku klient cítí mírné teplo, až lehkou palčivost. (Celá operace je nepříjemná, protože jde o zákrok v krku a také kvůli kouři během zákroku.) Pooperační průběh kontrastuje s pohodovým průběhem operace: 2-3 den po operaci začíná bolest v krku (klienti ji přirovnávají k angíně), pak bolest v krku při polykání vrcholí 10-12 den po operaci. Pokud je potřeba, lékař může předepsat analgetika a antibiotika. Po odeznění příznaků 10-15 % klientů říká, že to nic nebylo, 60-70 % přirovnává pozákrokový stav k těžší angíně (zbytek hovoří o velkých obtížích).

V ceně výkonu je garance tří laserových zákroků. Zda klient skutečně bude muset podstoupit zákrok třikrát, záleží na výsledku, který na něm léčba zanechá. Někteří pacienti se zbaví svého problému ihned po prvním výkonu. Pokud lékař za měsíc při kontrole zjistí, že problém trvá, podstoupí klient druhé a v případě potřeby ještě třetí ošetření. Jen skutečně malé procento pacientů zareaguje na první léčbu nedostatečně. U většiny klientů dochází k úplnému odstranění chrápání, ostatním se jejich stav výrazně zlepší.

Laserové odstraňování chrápání nejen zachraňuje manželství (což potvrzují partneři ošetřených klientů), ale má také rozhodující vliv na zdraví klienta. Týká se to především těch, kteří trpí tzv. sleep apnea syndromem nebo obstruktivním apnea syndromem. U těchto pacientů dochází ke stavu bez dechu (apnoické pauze). Jedná se vlastně o interval, kdy pacient nedýchá a klesá hladina kyslíku v krvi. Mozek totiž během spánku potřebuje dokonce více kyslíku, než když jsme v bdělém stavu nebo fyzicky pracujeme, protože spánek je pro mozek aktivní proces. Pokud lidé trpí apnea syndromem (poruchou tzv. architektoniky spánku), jsou unavení, nervózní, mívají bolesti hlavy, hůře se učí a špatně si pamatují přes den, přes noc jsou ohroženi noční mozkovou příhodou či infarktem, protože organismus kompenzuje pokles kyslíku v krvi a zvyšuje krevní tlak a srdeční činnost.

S laserovým odstraňováním chrápání máme v ASKLEPIONU už více než čtyřletou zkušenost. Dosud jsme uskutečnili okolo 3.000 operací, což je největší počet zákroků na území ČR. Co se týče úspěšnosti, naše výsledky korelují s údaji ostatních pracovišť: 50 % ošetřených klientů přestává chrápat úplně, cca 45 % klientů se výrazně zlepší, zbytek se zlepší alespoň částečně. Také stojí za zmínku, že někteří klienti po operaci výrazně zredukovali svou medikamentózní léčbu související s vysokým tlakem či nepravidelnou srdeční akcí.

V ceně jsou zahrnuty zdarma léky na doléčení, bezplatné kontroly a garance několika laserových zákroků, je-li to ještě potřebné. Laserem asistovaná plastika čípku a měkkého patra je v současnosti nejlepším a nejvyhledávanějším způsobem, jak svůj problém s chrápáním zlepšit, či se ho bezpečně a rychle zbavit úplně. Spolehněte se na odborníky s největšími zkušenostmi!


lasercentrum ASKLEPION, Ke Karlovu 13, 120 00 Praha 2, 224 923 713, 224 918 149, www.dokonalost.cz, info@asklepion.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele EnidanGleanna
  EnidanGleanna (anonym)

  Jen že Asklepion se přestěhoval do Londýnské 39 na Praze 2. Tel: 234 716 111, 234 716 000

  Kvě 11, 2006
 • Obrázek uživatele Milan Bešt·ák
  Milan Bešt·ák (anonym)

  Měl bych zájem o operaci na odstranění chrápání laserem.zajímalo by mě,je li tato operace hrazena zdravotní pojišt·ovnou,či nikoli.

  Čer 03, 2006
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Tak tato operace hrazena není byl jsem na ní.V životě už bych to neudělal stálo mě to 10000 a stejně chrápu dál.Pravda je že jsem asi měsíc po operaci nechrápal ale to bylo že jsem nespal bolestí.

  Čer 03, 2006
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Chrápání je o nadměrné konzumaci potravin a nápojů s tzv. uvolňujícím typem energie. Ta má v těle stoupavý charakter, proto se s jejími uvolňujícími projevy setkáme běžně nejprve právě v oblasti krční. U těch pokročilejších tento typ energie časem dorazí i do urogenitální oblasti, kde se pak podílí např. na uvolňování svěračů močového měchýře nebo řitních. Je logické, že příslušná energie, která vytvaří ochablou kondici příslušné části těla, uvolní i čípek, který pak ve spánku při dýchání vibruje a vydává ty příšerné zvuky. Noční energie je navíc souhlasná s energetickou příčinou chrápání, takže v noci dojde ještě k většímu uvolnění, než tomu je během dne. Chrápání je tedy intenzivnější. Bez úpravy životosprávy zejména v oblasti stravování je tento problém prakticky neřešitelný, protože donutit Čecha, aby přestal pít pivo, kávu a podobné nápoje je rovněž neřešitelná záležitost. Operací se většinou dočasně něco zpevní, ale i to operativní zpevnění zase časem povolí, takže jsme po určité době zase na začátku. Nejlevnějším řešením tohoto problému je zakoupit manželce do uší tzv. plastifony. Ovšem i nejedna žena chrápe jak dřevorubec, tak to platí i opačně.

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele D.B.
  D.B. (anonym)

  Jsem po operaci chrápání laserem pátý den, nebylo to tak hrozné, ale teď je to mňamka. Nepolknu ani vodu a manžel říká, že chrápu, ale v jiné tónině.Kdo má zkušenosti, myslíte, že se to zlepší, nebo budu muset podstoupit znovu zákrok?

  Lis 28, 2006
 • Obrázek uživatele B.B.
  B.B. (anonym)

  Jsem po operaci laserem proti chrápání 18 den. 2 týdny jsem nemohla polknout vůbec, vyplivovala jsem sliny do kapesníku, teď je to trochu lepší, cítím se, jako kdybych měla hnisavou angínu, někdy to bolí méně, někdy k nesnesení, v krku mám hnis, chrápu méně, ale chrápu....

  Pro 11, 2006
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Ježišmarja, kde jste na tom byli? Díky za info.

  Pro 12, 2006
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Jejda, můj přítel jde dnes na operaci na odstranění chrápání, ale ne laserem ,ale klasickou metodou - úspěšnost 75 %.Jak to tady tak čtu, tak nic moc...jiný náš kamarád na tom byl a byl naprosto spokojený i jeho přítelkyně, neboť přestal chrápat. Laserem to prý není tak účinné, jak klasický "ořez" pod celkovou narkózou, dle slov našeho specialisty.....

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Miloš
  Miloš (anonym)

  No, já jsem taky byl nedávno na "lejzru" a chrápu dál ale ve vyšší tónině! Manželka mě nahrála na magič. Tejden jsem nemohl polykat a ještě dneska se cítím, jako bych měl v krku něco železnýho. Říkali, že napodruhé už to chrápání zmizí úplně, ale na to nebudu mít ještě dlouho chuť. Tak uvažte, jestli to stojí za to. A měl bych výhrady k té teorii o jídlech, chrápal jsem i na vojně a tam toho dvakrát moc k jídlu nebylo!

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  No, já vám řeknu, lepší, když partner chrápe, než když se budí několikrát za noc a zapalije si vedle vás cigaretu! To vás vzbudí zaručeně a špuntíky do uší nepomůžou!

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Horší než když chrápe je když se ve vopici pochčije. To už se spíš snese i ta cigareta.

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Milada
  Milada (anonym)

  My jsme s manželem koupili Chrupíka a jsme spokojený. Manžel chrápal příšerně a teď už jen tak občas chrupne. Mrkněte na www.chrupik.cz

  Dub 26, 2008
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Můj přítel příšerně chrápe, když jsem u něj vůbec se nevyspím... proto bych se tady ráda zeptala na nejučínější metodu a co vse proto musíme udělat..děkuji

  Črv 27, 2008
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Všechnno se zahojí, přestaneš i chrápat. Většinou je zapotřebí reoperace ta po cca 3 měsících. Pak ale přijde šok. Začneš chrápat znovu.

  Led 17, 2009
 • Obrázek uživatele david
  david (anonym)

  zajímavá energetická bilance

  Led 27, 2009
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Bohužel i já jsem zakoupila chrupíka, ale efekt žádný. Takže já nemohu doporučit.

  Feb 15, 2009
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Jsem po operaci od listopadu 2010 a nechrápu.Bylo to bolestivé asi 14 dní. Doporučuji MUDr.Sabotinova, je to odborník.

  Led 08, 2011
 • Obrázek uživatele Chrrrr...
  Chrrrr... (anonym)

  Ahoj, nám doma taky sprej...PSSST! spray je na prd.

  Zář 22, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama