Komplexní screening - vyšetření, které vyvinula NASA. Prevence se vyplatí!

Komerční sdělení: Víme to asi všichni. Mnoha chorobám lze úspěšně předcházet a jejich včasné odhalení nám může zachránit i život. Prevence se prostě vyplatí. Přesto na preventivní prohlídky chodí jen málokdo, jak potvrzují praktičtí lékaři.

Nejčastějším důvodem přitom nebývá nezájem nebo strach z vyšetření, ale - výmluvy na nedostatek času a nechuť k dlouhému sezení v čekárnách lékařských ordinací, které si dnešní pracovně vytížený, už takto dost stresovaný člověk nemůže dovolit. Bludný kruh se tak uzavírá. „Právě pracovně hodně vytížení lidé se sedavým zaměstnáním doprovázeným stresem jsou tou nejohroženější skupinou. Klienti nemusí ani pozorovat žádné obtíže. Jen se špatně soustředí a začínají zapomínat, což přikládají věku nebo stresu. Přitom se v jejich cévách ukládají aterosklerotické pláty. Jednoduše řečeno cévy ucpe tuk a může dojít třeba k infarktu myokardu,“ říká doc. MUDr. Lubomír Novák, CSc., vedoucí lékař Kliniky GHC, soukromého zdravotnického pracoviště, které se už řadu let systematicky věnuje prevenci a komplexní léčbě civilizačních chorob a degenerativních změn.

Na obvyklou „výmluvu“ o nedostatku času má Klinika GHC rychlou odpověď: vyčleňte si ve svém programu volno na jeden jediný den a o svém zdravotním stavu se dozvíte všechno. A to díky unikátnímu produktu, tzv. komplexnímu screeningu. Vyvinula ho NASA na konci 80.let pro testování kosmonautů. Jedná se o soubor více než dvou desítek vyšetření, které mají podrobně diagnostikovat zdravotní stav. Obrovskou výhodou je, že všechna vyšetření proběhnou během jednoho jediného dne (zaberou vám asi 8 hodin) a na jediném místě, ve velmi příjemném prostředí. Klient je ubytován na pokoji Kliniky, jednotlivá vyšetření na sebe plynule navazují. Součástí screeningu jsou klinická vyšetření ve všech hlavních lékařských oborech, popisná vyšetření jako sonografie či RTG a funkční a laboratorní vyšetření.

„Mimo běžnou diagnostiku je komplexní screening zaměřen na rozpoznání časných metabolických
změn. Klient si může k programu za výhodných podmínek objednat také celkové genetické vyšetření GenScan nebo program BioAging,“ uvádí doc. Novák. Ke Klinice GHC patří i genetická laboratoř s možností prediktivního genetického testování. „I to nám umožňuje ještě přesněji a
zcela individuálně koncipovat preventivní a léčebná opatření. Neléčíme a nechceme léčit jen prosté důsledky chorob, jak je obvyklé, ale snažíme se nalézt příčiny chorob či změn biologického věku již na buněčné či molekulární úrovni,“ vysvětluje doc. Novák.

Výstupem screeningu je rozsáhlá zpráva vypracovaná jednotlivými specialisty, kteří příslušná vyšetření prováděli. Tato zpráva je klientovi odprezentována interním lékařem při následné konzultaci. Během prezentace nejde pouze o zhodnocení výsledků a aktuálního stavu, ale především o vytvoření ideálního schématu zdravotní péče a eliminaci případných rizik, zjištěných během screeningu.

Více informací naleznete zde: http://www.ghc.cz/cs/komplexni-screening.html

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama