Reklama

Komplementární metody léčby rakoviny s ověřenou účinností: Selenová terapie

Selen je esenciální stopový prvek, který v roce 1817 objevil J. J. Berzelius. Nejprve byl považován za vysoce toxický, ale poté bylo v padesátých letech 20. století prokázáno, že nedostatek selenu u zvířat vyvolává různá onemocnění a jeho přísun je tedy pro život nezbytně nutný.

S potravou je přijímán biologicky nebo organicky vázaný selen z rostlin (převážně jako selenometionin) nebo z živočišné potravy (převážně jako selenocystein).

K potravinám bohatým na selen patří zejména hřiby, para ořechy, ryby, maso, celozrnné produkty a luštěniny.

Z epidemiologických a intervenčních studií vyplývá, že je selen nezbytně nutný i pro člověka. V současné době je selen ceněn pro své preventivní a terapeutické účinky (mimo jiné i u pacientů s nádorovým onemocněním) a je prokázána jeho přítomnost v různých proteinech či enzymech.

Pacienti s nádorovým onemocněním často trpí nedostatkem selenu

Reklama

 Výzkum základních mechanismů a klinické relevance stopového prvku selenu (zvláště ve formě natriumselenitu) probíhá na mezinárodní úrovni. Výsledkem těchto studií jsou podklady pro využití selenu v onkologické praxi.

Preparáty obsahující natriumselenit jsou doporučovány během chemoterapie a ozařování v rámci komplementárních lékařských ošetření,

o protože posilují terapeutické účinky přesně definované chemoterapie a ozařování;

o a zároveň nesnižují účinky chemoterapie a ozařování, jejichž cílem je zničit nádor.

Hlavním cílovým kritériem randomizovaných kontrolovaných klinických studií je snížení nežádoucích vedlejších účinků chemoterapie a ozařování a zvýšení kvality pacientova života. To by umožnilo optimalizaci (vzhledem k časovému sledu a dávkování) standardních terapeutických metod a posílení léčebného procesu.

Podávání selenu během chemoterapie a ozařování je zdůvodňováno:

o nedostatečným příjmem selenu v potravě;

o zvýšenou potřebou selenu během určitých životních fází, zejména v obdobích nemoci;

o prokázaným nedostatkem selenu u pacientů s definovanými typy nádorů.

Onkologicky preventivní účinky mohou být prokázány ve studiích EBM stupně I a II. Prokázaný nedostatek selenu by měl být vyvážen vhodně zvolenými dávkami selenu.

Experimentální a předklinické údaje ukazují, že natriumselenit může zesílit účinnost chemoterapie a ozařování.

V případě terapie natriumselenitem jako komplementární lékařské metody existují studie EBM stupně I a II, které dokazují její účinnost (mimo jiné u nádorových onemocnění hlavy a krku).

Terapeutické využití natriumselenitu, které je podloženo studiemi EBM stupně III-IV může být vhodné v konkrétních případech u konkrétních pacientů. Dříve než bude možné tuto metodu všeobecně doporučit, je však nutné další testování na stupni EBM I nebo II.

Tip

Další informace o selenové terapii naleznete např. v knize autorů Beuth a Drebing: Selen gegen Krebs (Selenem proti rakovině).

Zdroj:  Psychoonkologie v praxi (Portál 2010)

Reklama

Komentáře

Diamant (Čt, 17. 2. 2011 - 18:02)
Proboha, co to zas je? Selén podporuje účinky chemoterapie - toxické a neurotoxické směsi??
Selén bych v tabletách bral, ale je výborné to spojit se zinkem,jódem, Dologranem a vitamínem C. Toto by byla ta správná terapie proti rakovině.....
Smutnej dědek (Čt, 17. 2. 2011 - 21:02)
Kurňa, Diamante, až nedejbůh jednou toho raka chytneš, až ti pak nezbude nic než volba; buď ta opovrhovaná chemoterapie či ozařování s jakoustakous nadějí na prodloužení bídného života, nebo jistota brzké a neodvratné smrtě, kterou ani roztok MMS v "diamantové vodě" nebude schopen odvrátit, tak to jsem pak zvědav, jakou budeš zpívat. Rozhodně ti to nepřeju. Nikomu to nepřeju.
Je to smutný se znovu a znovu bezmocně dívat, jak umírají lidi, co přišli příliš pozdě. A mít bezmocný vztek na ty, co je tak dlouho ukolíbávali falešnými nadějemi, až jim metastasy prolezly celé tělo.
Člověk by měl nad tím utrpením za ty roky okorat, ale nejde to. Furt to bolí stejně.
Anna (Pá, 18. 2. 2011 - 09:02)
Smutnej děku, fakt si myslíš, že ty chemo a ozařování život prodlužují? Není náhodou jen tak, že lidé žijí skoro stejně dlouho až na to že mají otřesné vedlejší účinky tohoto moderního "léčení"
Některé studie toto potvrzují.
Smutnej a utah… (Pá, 18. 2. 2011 - 12:02)
Smutnej děku, fakt si...Holka moje zlatá, kterépak studie to jsou, rád se nechám poučit.
Kdyby kterákoliv z těch nestandardních method doopravdy fungovala, okamžitě bych se jí chopil. Jenomže všechno je to na draka. Když jednou za uherský rok dojde ke spontánní remisi, je to víc než co jiného zázrak přírody než výsledek nějaké zázračné léčby.
Ne, tohle diskutování nemá smysl Končím, jdu do hajan, mám toho za celou šichtu plný zuby.
Zkus nějakou dobu dělat na onko, ať k tomu přičuchneš zblízka. Sama uvidíš.
Jirka (Pá, 18. 2. 2011 - 22:02)
Holka moje zlatá, kterépak...Dr.Matthias Rath a MUDr.Kamil Jurkovič.Více na rapidshare pod NWO
Dianka (Pá, 19. 9. 2014 - 01:09)

bioinformační přípravek s humátem
CYTOSAN

MO 997,- Kč

obsah 90ks

Koncentrát humátu draslíku, obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou, patří mezi silné imunostimulanty s výjimečnými detoxikačními schopnostmi. Pozitivní vliv lze očekávat i při onemocněních pohybového aparátu, při artrózách a degeneraci kostí a kloubů.

Účinné složky

ochraňují buňky, zlepšují jejich okysličení, likvidují různé druhy plísní a virů, především herpes virů,
chrání buňky před různými druhy záření, včetně radioaktivního a UV,
mají vliv na zpomalení rozvoje některých typů rakovin,
jsou vhodné jako prevence infarktu myokardu a mozkové mrtvice a mají ochranné působení na střeva.

více info na www.kosmetikavpraze.cz Pomůžou Vám!!!!

Reklama