Kombinace medu a zázvoru účinnější než antibiotika v boji proti superbakteriím

Výzkum na Lékařské fakultě univerzity v Gondaru v Etiopii dokazuje, že kombinace extraktu z práškového zázvoru a medu je tak účinná, že inhibuje růst superbakterií jako MRSA, E coli a dokonce i bakterií, které způsobují zápal plic.

MRSA (methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus), Escherichia coli a Klebsiella pneumoniae - to jsou tři z nejškodlivějších superbakterií. Když vědci porovnali kombinaci etiopského medu s práškem ze zázvoru se třemi různými antibiotiky (methicilin, amoxicilin, a penicilin) a jejich schopností zabíjet superbakterie, kombinace zázvor a med vyhrála nad antibiotiky velmi výrazně.

Studie dospěla k závěru:

“Výsledek této studie ukázal, že med s extraktem práškového zázvoru má potenciál sloužit jako levný zdroj antibiotik zejména proti rezistentním kmenům bakterií. “

U všech tří superbakterií kombinace zázvor a med byla účinnější při inhibici růstu než kterékoliv z antibiotik. Pouze amoxicilin se přiblížil svou účinností.

Zázvorový extrakt nebyl vyroben žádným efektním procesem. Výzkumníci vysušili nakrájené kousky kořene při 37 stupních po dobu 24 hodin a poté je rozmělnili a smíchali s methanolem a ethanolem, aby vznikl 50% roztok. Ten pak smísili s medem v poměru 50:50. (Tento postup byl proveden výzkumníky, recept byl použit pouze pro výzkumné účely. Nezkoušejte doma.)

Vodní extrakt zázvoru neměl schopnost inhibice bakterií. To je další poznatek, který výzkum ukázal, a to že alkohol zřejmě extrahuje antibiotické složky ze zázvoru.

http://naturalsociety.com/
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Lenka
    Lenka (anonym)

    Dobrý den, trošku nerozumím té větě nezkoušejte doma...myslíte tedy že udělat si tinkturu z nasušeného a nadrceného zázvoru posléze i s medem není možné ??? pokud by to byl normální alkohol(viz slivovice a pod) ? Moc se mi článek líbil, ale právě proto že by se dal vyrobit doma, proto mě věta..NEZKOUŠEJTE DOMA) dost vylekala..je to pravděpodobně kvůli uvedenému ethanoulu a methanolu??(je ta věta kvůli tomu? děkuji předem za odpověď :-)

    Pro 23, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama