Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kolostrum - nápoj, který Vás vítá na svět

Většina z nás si pravděpodobně vzpomene na svůj první polibek, ale těžko budeme vzpomínat na svoji první stravu. Mnoho z nás si myslí, že je to mateřské mléko, ale není tomu tak. Dnes už víme, že první stravou novorozence je kolostrum, což je bílkovina produkovaná mléčnou žlázou matky v prvních hodinách po porodu.

Česky se kolostrum nazývá mlezivo a pro novorozence představuje ochranu potřebnou pro vstup do světa infekcí, škodlivin a stresů. U lidí je kolostrum částečně nahrazeno placentou, proto má lidské kolostrum 20x méně imunitních faktorů než kolostrum jiných savců, pro jejichž novorozence by jeho nepřijetí znamenalo smrt. Kolostrum totiž obsahuje potřebné protilátky nezbytné k přežití několika prvních kritických dnů po porodu.

Až donedávna bylo kolostrum rezervováno jen pro ty nejmenší, ale výjimečný seznam složek obsažených v kolostru přivedl lékaře na myšlenku využít kolostra k ochraně odrostlejších dětí, ale i dospělých. Pro tyto potřeby se využívá kolostrum kravské (bovinní), získané ze speciálního typu krav chovaných v ekologicky čistém prostředí.

Bovinní kolostrum obsahuje zejména imunoglobulíny, ty pomáhají neutralizovat škodlivé bakterie a viry a pomáhají zvyšovat imunitní aktivitu. Díky tomu mizí opakované lehké nemoci (chřipka, angína).

Další složky obsažené v kolostru bojují proti usídlení bakterií v zažívacím traktu, ať už se jedná např. o obávanou infekci Helicobacter pylori, která je původcem žaludečních vředů a některých typů rakoviny žaludku.

Kolostrum se rozpouští hlavně ve střevě, kde může také pozitivně ovlivnit průběh nemocí jako je např. Crónova choroba, gastritida, kolitida, ale i některé typy rakoviny.

Další složkou kolostra jsou růstové faktory, které usnadňují hojení ran, svalů a regeneraci poškozených nervů.

Současně mají důležitý vliv na potlačení projevu stárnutí, během kterého ubývá v organismu růstových faktorů.

Kolostrum bylo také úspěšně použito při léčbě infekčních průjmů. Jeho užívání je žádoucí po léčbě antibiotiky pro obnovu žádoucí střevní flóry.

 Přípravky můžete též zakoupit online zde.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Informace od vědcu o kolostru http://www.pretty-woman.cz/news/ceske-kolostrum-colostrum-je-kvalitni-a-levne-/

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele ,,
  ,, (anonym)

  Specializujeme se na distribuci českých vysoce kvalitních a zdraví prospěšných přírodních doplňků stravy stavěných převážně na celosvětově velmi žádané české sladkovodní řase z Třeboně (Chlorella Sp.), tzv. živé colostrum a jiné přírodní produkty české společnosti Queen Euniké s.r.o. Všechny produkty jsou vyráběny ve farmaceutické společnosti FAVEA s nejvyšším certifikátem GMP a spadají tak pod kontrolu SÚKL (Státní úřad pro kontrolu léčiv). Přestože jde o doplňky stravy, probíhá výroba za stejně přísných podmínek a ve sterilním prostředí, jako se vyrábějí léky. Největší důraz je kladen na kvalitu surovin a správný technologicky postup při výrobě. Výsledkem je maximální funkčnost, vstřebatelnost a účinnost produktu. Více zde: http://www.qelife.cz/ www.eunikepartner.cz/?s=881

  Led 12, 2013
 • Obrázek uživatele petr
  petr (anonym)

  Pozor, jedná se o klasický MLM. Osobně vyzkoušela manželka - účinky nulové - brla to aasi 3 měsíce. Jsou to vyloženě peníze vyhozené do vzduchu a do kapsy dotyčného dealera.

  Led 12, 2013
 • Obrázek uživatele maxim
  maxim (anonym)

  máte zdravotní problémy - zkuste kolostrum na www.zdravi-kromeriz.cz - efektivně uleví

  Lis 20, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama