Když vás trápí zánět dásní

Zánět dásní dokáže pořádně znepříjemnit život a zkazit veškerou radost z něj. Z běžného rozmělnění potravy se stává malá ústní akrobacie při přesouvání jídla do míst, kde kousání bolí nejméně. Nedílným projevem zánětu bývá také hrozivé krvácení dásní při čištění.

Určitou formou zánětu dásní trpí až 90 % dospělé populace. Přitom pro prevenci podobných útrap stačí relativně málo. „Aby byly dásně zdravé, je nezbytné se jim pravidelně věnovat. Základem je čistota zubů s důrazem na mezizubní prostory. V nich se  snadno množí bakterie zubního plaku, které nemají rády kyslík. Na jedovaté látky, které vylučují, pak tělo reaguje zánětem,“ vysvětluje dentální hygienistka Kateřina Ciklová z Philips Oral Healthcare.

Jedinečné řešení v prevenci i boji proti zánětu dásní představuje sonická technologie elektrických kartáčků Philips Sonicare. Již čtvrtý týden používání ukázaly výsledky odborné studie 35% redukci zánětu dásní, což je více než 7× více ve srovnání s manuálním zubním kartáčkem. Výrazně klesl i počet krvácivých míst zasažených zánětem. Oproti manuálnímu kartáčku přibližně o 50 %. Současně došlo i k znatelné redukci zubního plaku v celém chrupu i mezizubních prostorách.

Celé „kouzlo“ spočívá v jedinečné sonické technologii kartáčků Philips Sonicare. Díky frekvenci 31 000 stěrů za minutu a přesně definovanému rozsahu čištění směrem nahoru a dolů, dochází k účinnému stírání zubního plaku. Současně vzniká dynamická vlna ze směsi mikrobublinek zubní pasty a vody. Směs spolu s kyslíkem proniká hluboko do mezizubních prostor, kde ničí škodlivé bakterie. Viditelný efekt na zdraví dásní se dostaví již po prvních dvou týdnech používání.  O správnou délku a rovnoměrnost čištění se stará časovač se signalizační systémem. Kartáček vás každých 30 vteřin upozorní, že je třeba přejít na další úsek chrupu. Po dvou minutách se pak automaticky vypne. Aby nedošlo k poškození povrchu zubní skloviny, jsou vybrané modely kartáčků Philips Sonicare vybaveny i tlakovým senzorem, který jemnou vibrací upozorní, že na kartáček příliš tlačíte.

Osobní zkušenost

Zánětem dásní v různých fázích intenzity jsem trpěla asi dva roky. Byly chvíle, kdy to bylo „docela dobré“ a byly chvíle, když už se to nedalo vydržet a při čištění zubů, jsem se bála podívat do umyvadla. Na doporučení lékaře jsem vyzkoušela sonický kartáček Philips Sonicare. Chvilku jsem si musela zvykat na zvláštní pocit při čištění, ale brzy to přešlo. Po pár týdnech se zánět dostal do snesitelných mezí a po dvou měsících používání se ztratil úplně.

Martina P., Veselí nad Lužnicí

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama